Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
19. okt 2012

@petot nepomýlil si si glukózový sirup s fruktózovým? Glukóza je práveže pomerne v pohode, to skôr s fruktózou máme problém.

manof
19. okt 2012

Kedy mať podozrenie na poškodenie dieťaťa očkovaním?
http://www.slobodavockovani.sk/news/kedy-mat-po...

prevenar
19. okt 2012

@petot ..ja som hlavne zvedavi co teda relevantne organy podniknu .. mozu spravit 3 veci

1) zacnu robit restrikcie voci nepasterizovanym produktom - to napovie vela , ze pre koho pracuju a na aky ucel vyuziju takyto pripad a bude jasne ,ze cakali kedy konecne mozu "zasiahnut"

2) zrusia vyrobcu a nic ine sa nezmeni - typicke riesenie v ramci Slovenska ^^

3) zacnu si robit robotu za kt. su plateni a zabezpecia testovanie , aby sa to uz neopakovalo a legislativne zabezpecia zakon kt. bude vyzadovat dokladne testovanie takehoto mlieka voci tejto chorobe. - toto je podla mna to co by sa mal stat - zabezpecit bezpecnost zdraviu prospesnych potravin ... ale zrejme toto je to najmenej pravdepodobne riesenie ^^

- tak ci onak nie som ochotny tomu uverit na 100% tomu ako je to podane . v prvom rade - sa v clanku strieda termin - pokazeny syr a nakazeny syr , co je teda dost rozdiel . ..v druhom rade - ja neviem kazda jedna ovca musi mat X kliestov aj nakazenych . zo stada musi mat niekolko oviec v sebe nakazenych kliestov - avsak taketo pripadu su extremne zriedkave . ako je to mozne ? co sa stalo zrovna u tohto vyrobcu ? ako to ,ze sa vyprodukuju statisice litrov nepasterizovaneho mlieka a produktov a napriek tomu je takychto pripadov tak strasne malo ? skor by ma zaujimalo co konkretne spravil, alebo nespravit tento konkretny vyrobca. inak povedane, zaujima ma pravda .. ^^

v kazdom pripade my budeme dalej konzumovat vyrobky od nasho vyrobcu s kt. sme nemali nikdy ziaden problem a tie sterilizovane potraviny s rozpadnutymi bielkovinami a konzervacnymi latkami nechame niekomu inemu lol

anicka87
19. okt 2012

ahojte. prosim vas moja Dr. ma chce nahlasit na socialke ked nedam ockovat? to je akoze "normalne"????? som myslela ze len na RUVZ

melpomene
19. okt 2012

@anicka87 myslím, že sociálka s očkovaním nemá nič...skôr by som povedala, že pani doktorka je zúfala, že ďalšie jahniatko odpadne z košiara...ono topiaci sa aj slamky chytá...ja som zvedavá na reakciu našej pani doktorky budúci utorok

abbey1
19. okt 2012

@anicka87 Môžeš byť úplne kľudná a pani Dr poslať... .Určite by som Dr vymenila, lebo takéto zastrašovanie rodičov si v žiadnom prípade dovoliť nemôže. Sociálka nemá právomoci riešiť očkovanie, či neočkovanie.
RUVZ ťa potrestá v rámci svojej právomoci, ale doktrori už tuším skúšajú, čo sa dá. Smutné. 😒

zaockujteajslnko
19. okt 2012

@anicka87
no a nech si nahlasi, tvoje pravo neockovat vyplyva predsa z Ustavy, Zakona o rodine, a Dohovoru o biomedicine a navyse aj Dohovoru o pravach dietata -

.........odkaz jej ze podla dohovoru o pravach dietata je povinna sa tvojho dietata opytat ci chce byt ockovane a toto zobrat do uvahy, tak nech sa skusa pytat 😀

na oplatku jej poved, ze na nu davas podania na VUC, zdravotnu poistovnu, danovy urad, hasicov, Inspektorat prace, pre podozrenia z podvodov v uctovani ukonov, podorzrenie z machinacii v uctovnictve, staznost na vykon a porusovanie tvojich prav, nedodrziavanie protipoziarnych platnych predpisov kde ma ordicaniu a nakoniec aj nedodrziavanie bozp pri vykone povolania.........

bued mat co robit aspon rok ked sa z tych opletaciek a kontrol a pokut vyhrabe....

prevenar
19. okt 2012

@anicka87 ..ako chciet to mozno aj fakt chce ..je to stale len lekarka ^^ , takze niet sa comu cudovat . ..avsak socialka s tym nic nema a poslu ju kade lahsie. osobne si myslim, ze o tom vie aj ona a len sa ta snazi zastrasit. tak ci onak socialka s tym nema absolutne nic a ani to nebude riesit, ci ta "nahlasi", alebo nie ..riesi to RUVZ.

kkl82
19. okt 2012

dnes nam konecne po piatich mesiacoch cakania RUVZ NR poslalo liebesbrief 😝 no uz sa nevladzem smiat, tak pisem 😀 😀 😀 hned prva veta:
"RUVZ so sidlom v NR bolo dna ... dorucene pisomne hlasenie od MUDr.... o Vasej doterajsej neucasti na povinnom ockovani proti zaskrtu, tetanu ...." - supeer, uz sa mozeme odvolat na nezakonne poskytnutie/spracovanie osobnych udajov 😀
a dalej len, ze nas upozornuju na povinnost podrobit dieta povinnemu ockovaniu. v prilohe pridali jednu A4 s popisom chorob, proti ktorym sa ockuje, a ich nasledkom. nic menej, nic viac. ziadne predvolanie ani nic podobneho. mame cakat dalsi liebesbrief v najblizsej dobe? @manof

lucia2207
19. okt 2012

@manof my sme boli hospit. v nemocnici kôli než účinkom po očko a teraz som čítala aké všetky testy nám robili, a na ten cytomegalovírus sme mali pozit. IGG, IGM už bolo negatívne (na toto mi dr. povedala, len toľko,že to IGG je pamäťové a už to čo prekonal, už nedostane)Ja som od začiatku vedela ,že to spôsobilo očkovanie.Našťastie Imunitu máme dobrú a pomaly sa z toho dostávame 🙂 akurát rozbor moču a vlasu nám nerobili 😀

zaockujteajslnko
19. okt 2012

@kkl82
toto iste prislo aj mne, ale z ineho kraju........este doplnili ze sme (obaja rodicia) POVINNI toto podpisat a do 20 dni vratit spat! 😀 .......ja som povinny nieco v demokratickom a pravnom state podpisovat?.....

cize vo vysledku proste okamzite menim lekarku do ineho kraju......

kkl82
19. okt 2012

a najlepsie hlasky z toho prilohoveho lajstra: "V roku 2010 bol hlaseny vyskyt 206 pripadov akutnej chabej obrny v Tadzikistane a 23 pripadov v Uzbekistane"... a u tetanu: "U novorodencov ma ochorenie 100% smrtnost"... juuuuuj, ale keby aspon strasili realnymi hrozbami 😀

evicka_po
19. okt 2012

@manof normalne si dam tu namahu a ked bude syn starsi, dam mu na vlastne naklady spravit test na protilatky proti comu bol ockovany...a som uprimne zvedava co z toho vzide a co mi nato potom DR povie...

zaockujteajslnko
19. okt 2012

@kkl82
a martania na alfa centauri mali martansku chripku v pocte 0,5 martana...

muffinka8
19. okt 2012

@zaockujteajslnko v jednej relácii spred 4 rokov padla veta "dieťa má právo na očkovanie" ... hmmm tak prečo z toho robia povinnosť?

manof
19. okt 2012

@kkl82 no tak nejaký čas vám dajú na to, aby ste začali s očkovaním a potom sa spýtajú lekárky, že či ste už začali očkovať, a keď nie, tak si vás asi zavolajú na pokec.

syla
19. okt 2012

@evicka_po tak na toto sa chystám aj ja, dať urobiť synovi test na protilátky a potom čo napísala @boise tak som o tom presvedčená ešte viacej. V stredu idem k dr. tak sa popýtam. Ale bude to čiste len pre moju zvedavosť, pretože keby som to aj tak niekde použila napr. na rúvz ako argument, tak budú len viacej nútiť dať preočkovávať 😀

syla
19. okt 2012

@meg_junova " Tak z pravneho hladiska lekarov nemozu pokutovat za neohlasenie neockovania dietata.." a čo právnik na to, keď rúvz nahliada do zdr. dokumentácie dieťaťa bez vedomia rodiča? Na to majú právo? Na základe čoho?

netrep21
19. okt 2012

V dnesnej Pravde je clanok o tom, ze vo Svajciarsku bola vyninuta nova vakcina proti TBC - ziva vakcina MTBVAC, uz ju maju testovat na ludoch. Strasia tym, ze kazdu hodinu pribudne v Europe 49 novych nakazenych a 7 umrie, pretoze sa objavuju nove mutacie odolne liekom aj sucasnym vakcinam. A vratili sa aj k BCG vakcine - podla nich poskytuje len velmi obmedzenu ochranu.

tara
19. okt 2012

@zaockujteajslnko tak ja som uz davno nic taketo trefne necitala, mas 1000bodov, toto bolo ukazkove! vraj bozp, hasici.....no tak to by ma teda nenapadlo. na jednej strane som sa tak nasmiala a na druhej je to naozaj pravda, keby jej to takto tam vysypala z rukava. fakt perfektny komentar! 😎

tean
19. okt 2012

@anicka87
niekto tu uz spominal , ze ich na podnet lekarky navstivila socialka (pretoze odmietli ockovat).
Ak socialka dostane podnet, su povinni ho preverit.
Dopadlo to tak, ze sa popozerali ako si ziju a odisli - povinnost si splnili a vsetko bolo v poriadku.

V kazdom pripade je cas zmenit lekarku, lebo je prilis iniciativna az za hranicu unosnosti.

tara
19. okt 2012

@zaockujteajslnko moj muz od 1roku pil ako dieta mlieko rovno od kravy. jeho babka mu ho "nacapovala" do flasky a hned pil. imunitu ma asi taku, ze je chory tak raz do roka max na 2dni. to len tak na margo tej nepasterizovanej bryndze. a ako pise petot, tiez si myslim, ze nema sancu sa tam dostat nejaka infekcia od kliesta. skor by som sa este obavala nejakych bielkovin, ako je krv a hnis.....to je otazne, ako sa to tam "strati".

didulka85
19. okt 2012

@tean to vazne? Keby zazvonili pri dverach, by som ich nakopala do riti. To, ze susedia x krat nahlasovali tyranie tej malinkej co ju mrtvu nasli v byte, to ich nezaujimalo. A ani im xy rokov nechybala. 😠

tean
19. okt 2012

@didulka85
ale verim tomu, ze odteraz budu vsetko riadne preverovat. To tak byva, ked sa prevaly takyto pruser, tak si budu musiet zlepsit reputaciu

didulka85
19. okt 2012

@tean kolko je takych deti... Spinave, smradlave chodia do skoly, ak vobec, desiate kradnu od spoluziakov, vsivave, dobite... Mozes to nahlasovat socialke a neurobia s tym absolutne nic. To by museli vsetkym v osadach odobrat deti.

meg_junova
19. okt 2012

@syla nemaju, ale slovenskemu sudnictvu to zjavne neprekaza..

tara
19. okt 2012

@domique stale nemas nikde istotu, ze ockovanie zabrani vzniku ochorenia. takze aj keby si dala ockovat, kde vezmes istotu, ze po ockovani neochorie? a ako pise manof, ze to banalne ochorenie, ktorym zbytocne strasia. u mna tiez prevysuje riziko vakciny nad jej prinosom. urcite by som nedala HepA ockovat, je to zbytocne a rizikove. 😉

tara
19. okt 2012

@jarabica123 moj 2rocny syn je neockovany a absolutny zdravy, na rozdiel od jeho ockovanych rovesnikov 😉

tara
19. okt 2012

@lilina22 ja sa uz nevyrovnavam. snazila som sa tak rok. skor sa oni musia vyrovnat s mojim nazorom. mne sa stalo v poradni, ze mi jedna mamicka povedala, ze ci aj mojho maleho dnes ockuju. a ja sa jej pytam, ze proti comu idu ockovat vasho synceka? a ona: no to klasicke pichanie do obidvoch noziciek 😠 no comment.

tara
19. okt 2012

@bublina155 kamarat bral antimalarika a malariu dostal. vyliecil sa z nej priamo v krajine, kde ju aj schytal, kedze ako infikovany nesmel opustit krajinu. celkom v pohode a rychlo z malarie vytriezvel. 😉