Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kaja73
30. okt 2012

ani toto to uz davno nebolo http://www.iansvoice.org/ pribeh chlapceka,ktory zomrel po ockovani myslim na hep.B-niekde sa to ockuje samostatne,nie v hexe-myslim v USA.
Aj takto to moze skoncit-nieln s touto vakcinou. 😔

prevenar
30. okt 2012

@tean jo, aj mne sa zda ,ze je tu menej ako 30x 😀

prevenar
30. okt 2012

@kaja73 no neviem .. mne panidoktorka povedala , ze na slovensku su vakciny absolutne bezpecne ...este,ze zijeme na slovensku, tu sa o nas dobri ujovia a tety postaraju ..

vlnka81
30. okt 2012

@prevenar by si bol prekvapeny kolko bezpecnych vakcin sa potuluje po ordinaciach pediatrov - len tie najbezpecnejsie uz 20 rokov bez NU 😀 to len ta antivakcinacna ostrosledovana skupina fujto roznasa kadejake bludy!

vlnka81
30. okt 2012

@prevenar a este som chcela dodat ze nielen na SK 😀

vlnka81
30. okt 2012

@ivanajelinek 😀 😀 😀 tak super, drzim palce. Inac ja proti Petek nic nemam - mna vlastne "namotala" ona. ale ja som taka jednoduchsia a emotivnejsia ako moj mm 😀 😀 😀

alenka600
30. okt 2012

@vlnka81 Ale vies, ked to su poväcsine dobri pediatri, nikto sa na nich este nestazoval, su doveryhodni, proste dobri rodinni znami, ktori by celkom urcite neporadili nieco, co nie je 100%

katrenka111
30. okt 2012

@liviadanova aka peticia sa kona???

tara
30. okt 2012

@verka888 lekarom sa otvaraju oci, teda aspon niektorym 😉

tara
30. okt 2012

@ivanajelinek ano, videa su pre muzov to najlepsie, skus mu nejake o tejto teme pustit a bude prekvapeny. u nas to tiez malo uspech, lebo ked som len o tom rozpravala, tak sa uz niekedy v tom stracal, tolko info som nanho vyvalila. v dokumente je to lepsie, odvtedy aj on viac o tom vie a chape suvislosti.

tara
30. okt 2012

@katarina_k11 ja len v skratke k ADHD, prosim ta, len tomu never a nedaj maleho liecit. je jeden uzasny dokument o tejto akoze "poruche" ( inak uplne vymyslena diagnoza ), a ak ho najdem, tak ti preposlem link. tak ako pisem, jedna sa o vymyslenu diagnozu, kedy psychiatri posuvali hranicu veku deti stale nizsie a nizsie, pretoze sedativa su jednou z dalsich najpredavanejsich líekov na svete. v USA vraj posunuli hranicu uz na 4mes veku dietata!!!! ako moze mat 4mes dieta ADHD?????? je to opat len a len o biznise. deti, ktore beru "utlmovaky" maju az potom naozaj vazne problemy, od depresie, uzkosti, az po samovrazdene sklony. bolo mi zle z toho dokumentu, ale necudujem sa, ked dokazu do deti ockovat toxiny, tak nejake sedativa su nic. na jednom kongrese sa raz dohodli, ze treba vymysliet nejaku dalsiu diagnozu pre male deti, tak vymysleli ADHD a k tomu potrebnu liecbu! 😝

daniela242
30. okt 2012

Pozrite tu je slávna " neškodná hexa"
http://www.cas.sk/clanok/235460/chybna-ockovaci...

tara
30. okt 2012

@daniela242 je mi to luto, ale tiez sa mohol predtym viac informovat. pokuta nie je prenho problem a keby o tom viac vedel, tak by neockoval. zase je to len a len o tom istom, o NEVEDOMOSTI. a ta neospravedlnuje. urobil chybu hlavne on a jeho zena.

vlnka81
30. okt 2012

@alenka600 vsak to, aj my mame jednu taku dobru rodinnu znamu - pediatricku co dala zaockovat celu svoju rodinu povinnym aj nepovinnym proste vsetkym co jej prislo pod ruku (aspon tak nam povedala).. a potom sa pytam sama seba ci je fakt taka hlupa alebo jej tak svietia v ockach $ ze az sama seba presvedcila o pozitivnej stranke ockovania...nechapem. a argumenty mala nulove a ubohe...a div sa svete ona bola jedna z poslednych "kvapiek" vdaka ktorym sa moj manzel rozhodol neockovat 😀 😀 vidis este aj taky svetozar svojimi dementnymi argumentami presvedci ludi o tom aby neockovali 😀 😀 inac @petot pustili sme si ten program na STV2 z BB a fakt klobuk dole ako si to zvladol, muselo ta riadne dvihat zo stolicky, myslim ze skor presvedcis ludi pokojom ako takymi demagogickymi vyrokmi ako pouzival svetozar...vsak to bolo na smiech - uuubohhhheeee !

miliharmi
30. okt 2012

@petot přesně tohle mě u té prezentace napadlo, je zábavné, jak jsou argumenty obou pánů vašeho i našeho 😉 nejen stejné ale i stejným způsobem zavádějící polopravdy.

tara
30. okt 2012

@vlnka81 aky dokument na STV2? dajte link 😉

vlnka81
30. okt 2012
tara
30. okt 2012

@vlnka81 vdaka, idem pozriet.

plegomazin
30. okt 2012

Zdravím vás všetkých a hľadám maminky, ktorých detičkám podali PLEGOMAZIN a majú s tým negatívne skúsenosti. Ak se tu niekto taký alebo o niekom viete, ohláste sa. Pichajú to deťom, aby zaspali, keď chcú robiť nejaké vyšetrenie, napr. EEG.

Dík.

plegomazin
30. okt 2012

@pd900bo
Ani zákony nemusia byť vždy dobré..

liviadanova
30. okt 2012

@katrenka111 za slobodnú voľbu v očkovaní predsa 🙂

manof
30. okt 2012

@bubulka722
V TN pokutu nedostaneš, tak nerieš.

vlnka81
30. okt 2012

@plegomazin ufff o tom som ani nepocula, je to sice ina tema ale skus nam napisat ake mas s tym skusenosti...nikto iny na MK o tom nepise?

adka0029
30. okt 2012

@kbeata ahoj, a ktory ruvz?
Mne dnes prislo predvolanie z ba
Vdaka

sisinka76
30. okt 2012

ahojte 🙂
@adka0029 aj nam dnes doslo predvolanie z BA RUVZ, na 5.12.,tak sa tesim 😉

plegomazin
30. okt 2012

@vlnka81
ahoj...ten Plegomazin pichli môjmu vnúčikovi, ktorý je dokonca narodený v 26.tt. Vtedy mal cca pol roka. Mal zaspať, ale hrozne plakal až do večera. Keď s ním dcéra vyšla z nemocnice, tak sa ľudia zastavovali čo sa deje. O piatej večer sme už ale utekali na pohotovosť a odtiaľ nás poslali na detskú kliniku do KE. Chlapček sa síce upokojil, ale krátko na to sa začali prejavovať u neho epi záchvaty. Lekári to zvaľujú na jeho nezrelosť, ale my si myslíme, že to spôsobil práve spomínaný Plegomazin. Na nete som si našla nežiadúce účinky tejto látky - epi záchvaty. Malý sa teda ocitol v nemocnici a tam...verte, neverte, opäť mu to chceli pichať, keď chceli robiť EEG. Keďže sme to nedovolili, dali mu Diazepam. Radšej nemyslím na to, čo by bolo ďalej.......Inak táto látka sa pichá duševne chorým ľuďom na upokojenie. Už mi viacerí zdravotnícki pracovníci povedali, že tie problémy môžu byť zo spomínanej látky. AKO JE MOŽNÉ ŽE NEVEDIA, ČO DEŤOM DÁVAJÚ, ALEBO TO VEDIA!?

manof
30. okt 2012

Tak knižka už vyšla, priatelia:

Dr. Alexander Kotok:
"Očkovanie v otázkach a odpovediach pre premýšľajúcich rodičov"
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

Mám to prečítané odpredu dozadu a späť, lebo som robil korektúry, a musím povedať, že to je vynikajúci počin.
Klobúk dole pánu doktorovi.

manof
30. okt 2012

@sisinka76
No to máte skoro na Mikuláša. Asi Vám chcú dat nejaké darčeky. 🙂

alenka600
30. okt 2012

@plegomazin No neviem - vedia/nevedia. Bolo by lahsie povedat si, ze nevedia, znelo by to krajsie. Ale neverim, ze tak obrovske mnozstvo lekarov su uplni tupci (ci hovorime o tej teme co Ty, alebo o ockovani, alebo o vsetkych ledabolo predpisanych liekoch) Lenze ja sa obavam toho, ze pre nich je to pasova vyroba - odpracujem si moju cast ukonu a dalej neriesim, je mi jedno, ci sa pacient za dverami mojej ordinacie sklati, alebo co. Netvrdim, ze to robia umyselne. Len je to najjednoduchsia cesta. Podla hesla operacia sa podarila, pacient zomrel. No koho to zaujima? 😠
Je mi uprimne naozaj luto co sa vam stalo. ☹