Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
30. apr 2011

@denduska jooj, je toho ovela viac, kazdy den pribudne nieco podobne ,, napr, v usa je navrh zakona o ktorom rokuju, aby boli vyrobcovia ockovacich latok de facto vynaty zo zakona, teda ze budu nezalovatelny za vedlajsie ucinky ockovacich latok. ..alebo ako GMO producenti cez politikov primaju zakony aby bolo domace pestovanie zeleniny a zivocichov na vlastnom pozemku ilegalne a mozne len pod licenciou ..neviem ci toto uz vstupilo do platnosti ..alebo len o tom rokuju ,, je zakon ktory ZAKAZUJE oznacovat na potravinach ze NIE SU GMO ..aby sa nedal spoznat rozdiel medzi normalnou a GMO stravou. atd , atd ..

ale nemysli si,ze u nas to je nejak moc ine,, ved si zober , ze tu ludi stihaju organy statu za odmietnutie ockovania a pri jasne na to maju pravo- podla ustavy , medzinarodnych dohovorov aj zakonov a oni nemaju ziaden problem zavadzat, konat protipravne , pokutovat a otravovat. ziadne dalsie statne organy to nijako nezaujuma. je to kopia cinskeho modelu prava , mas pravo suhlasit , alebo odmietnut ..ale ked odmietnes budes zastrelena pri mure ^^ ..tak si slobodne vyber.

bambi2
30. apr 2011

@prevenar no ja uz neviem co si mam o tych amikoch myslet... tak naprl. obycajne kindervajca su tam zakazane, vraj sa nesmie nachadzat umela hmota v jedle ci jak to presne je, hracky ale tie Ecka v potravinach su ok. a vakciny tiez... pochybujem, ze by dieta po zjedeni jedneho alebo 10 kindervajec utrpelo nejake vazne nasledky co moze sposobit jedna, jedina vakcina... to je chore, fakt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nechapem, preco nezakazu tiez mc donald, tiez sa tam pije z tych papovych poharov a hamburgery su tiez v tom plastikovom puzdre ci co to je.... a kolko ludi koli nim ma obezitu a neviem ake mozne choroby... ved to je ovela hroznejsie ako par kindervajec 😖

prevenar
30. apr 2011

@bambi2 nechapes ? ved je to jednoduche : "PENIAZE" resp. miliardy dolarov zisku z coho sa ujdu desiatky-stovky milionov "spriaznenym" politikom a ich stranam.

mimochodom .. v usa je od obamu povinne zdravotne poistenie pre zamestnancov ktore uhradza zamestnavatel . co je super, len akurat vynimky z toho ma MCdonald a este par firiem ktore podporovali obamu v kampani. cize vsetci musia len niektori nemusia.

urcite by som taketo jednanie nevztahoval len na usa ;) staci sa pozriet u nas na UVZ . "starostlivost" o lekarov zo strany farma priemyslu .. a z ineho konca ,, mame europskeho prezidenta ^^ ..co je zaujimave, ja som napriklad ziadneho nevolil.

bambi2
30. apr 2011

@prevenar ja to chapem az velmi dobre... je to vsetko na hlavu padnute a chore!!!! 😖

prevenar
30. apr 2011

@bambi2 heh, to bola skor recnicka otazka 🙂 .. inak ,, nejak tak okrajom som zachytil,ze neplatenie zdravotnych odvodov bude po novom trestnym cinom .. ako vrazda a pod. musim sa este k tomu vratit a prestudovat to poriadne . system rad robi kroky na uchovanie sameho seba ..ludia su vzdy na druhom mieste. snazia sa to poriadne zabetonovat zakonmi a pritom je cely ten system zly , ale velmi vyhodny pre nich. tak take zakony sa aj prijimaju, ludia sa nestaraju a potom sa cuduju.

bambi2
30. apr 2011

@prevenar tak veru... 😖 ani mi nespominaj tie poondate zdravotne poistky, nebol to veru dobry napad s nimi...

mali by platit iba ti, co su furt chori... a nie ti zdravi... mali by to nejako rozlisovat. a poistky sa platia a zdravotnictvo chatra... divne 😕
u nas je taky sprosty system, na francize, ze si sama zadas, kolko si ochotny rocne zaplatit a az ked tu sumu precerpas plati poistovna. a to si este z tej sumy platis sam 10%... fakt na grcani mi je z toho systemu!!!!! 🙄

prevenar
30. apr 2011

vie niekto ako bude prebiehat ta beseda v blave (pondelok) , bude sa moct pytat a diskutovat aj publikum ? ja tusim par otazok aj mam lol . este som na takej besede nikdy nebol.

denduska
30. apr 2011

@manof nemam cas studovat zakon, 😅 lebo zehlenie caka ale som to podpisala tak hadam aspon nejaky efekt...ale stale nerozumiem preco nezacali skor, no ale uz je to aj tak jedno 😝

@bambi2 kindervajcia😀 boze moj 😖 😖 😖

bambi2
30. apr 2011

@denduska ak ti mam uprimne povedat, radsej dam zjest decku 100 kindervajec ako dat jedno nejake ockovanie... 😉 😀

denduska
30. apr 2011

@bambi2 no keby sa na kindervajcia umieralo, tak ja tu urcite dnes nesedim a nepisem 😀 ked zrusia cokoladu, tak to bude moj koniec 😅 😅

bambi2
30. apr 2011

@denduska no moja mala ich zedla uz urcite vyse 1000 za cele 3 roky, co je pomerne dost a tu sme... 😕

blovitc120
1. máj 2011

Dôkaz o obrovskej "účinnosti" očkovania

http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/na-varns...

denduska
1. máj 2011

@blovitc120 normalne ma to potesilo 😀 😀 😅 😅 a to tam ockuju 2.davku po 6 mes, nie? super!

blovitc120
1. máj 2011

@denduska a toto hoci je to staršieho dáta http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/264023 prečo asi tí mladí muži mali zápal semeníkov? keby to prekonali ako deti, sú v pohode 😝

martinba
1. máj 2011

@blovitc120 super veta v tom clanku: "bohuzial nikoho nutit nemozeme" to je fakt sila...

blovitc120
1. máj 2011

chudáci tí ľudia, normálne by som šla na návštevu, keby som tam niekoho poznala... http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20110430_...

kaja73
1. máj 2011

@blovitc120 Preočkovanie je v 11 roku a dospievajuci ma kolko 15-18 rokov? teda to očkovanie,ale zabera a roky rokuce funguje 😝 Ale este aj toto hodia ako dovod na este prisnejsie očkovanie,nie na prehodnotenie očkovania ako takeho.

blovitc120
1. máj 2011

@kaja73 práveže v Česku očkujú po 6 mesiacoch druhú dávku, nie ako u nás, takže by mali byť ešte viac "chránení"..., ale zjavne nie dlhšiu dobu

kaja73
1. máj 2011

@blovitc120 Ale potom ho maju aj v 11 roku,nie?ja som myslela, že ho maju tri krat a my len dva.

kaja73
1. máj 2011

@blovitc120 No hlavne, že odbornici hovoria,že tie terminy su len tak platne ako sa očkuje.Ale asi v každe krajine žiju ini ludia ,s inym imunitnym systemom 😝

blovitc120
1. máj 2011

@kaja73 asi tak

tin007
1. máj 2011

Ten clanok o epidemii priusnic (to je mumps, vsak?) ma 2 super aspekty (teda okrem toho, ze bubububu, po***te sa vsetci, lebo je tu epidemia, pardon, nie pos***e, ale ockujte); add 1 nikoho nemozno nutit, add 2 trojkombinacia (vakcina) akosi zlyhala

denduska
1. máj 2011

ale co su debilni nacisto, co nevidia ze to jednoducho nefunguje?? Ked 5-rocne dieta, ktore bolo pred 3 a pol rokom ockovane MMR dostane mumps..?? Tak co budeme robit - buchneme mu dalsiu MMR-ku - lebo to co im ockuju urcite nie je mono-mumps. Moj rozum uz zastal a nedokaze sa pohnut z miesta 🙄 🙄 🙄

A teraz vravim mm - v CR maju mumps. A on - ideme? 😀

mihic30
1. máj 2011

Caute, chcem sa spytat, to co mam akoze robit, ked chcem aby moj maly(3mesiace) absolvoval aj osypky aj mumps??? To mam hladat po skolkach nakazene deti, ci sa pytat lekarov??? A v akom veku sa to kedysi vlastne dostavalo? Si nepamatam 😀 Myslim, ci do 1roka, ci az od roka...

tin007
1. máj 2011

@denduska tiez ma napadlo, zeby som si skocila chytit trochu mumpsu. ja som uz mala a keby ho maly teraz prekonal, tak by to bolo super!

tin007
1. máj 2011

@mihic30 ak natrafis, daj vediet, lebo osypky bol 1, ci 2 pripady v r. 2008 (vraj v uteceneckych taboroch) a mumps tiez tak ojedinele

manof
1. máj 2011

@prevenar
Samozrejme, od toho tam sme, aby sa nás ľudia pýtali a my im odpovedali.
Ale bude aj nejaký úvod. Dr. Lipták hovoril o 15 min. Ten môj odhadujem na najmenej 30 min.

manof
1. máj 2011

@denduska
S tou čokoládou, to si môžeš ruky podať s mojou ženuškou. 😀 😀 😀

manof
1. máj 2011

@mihic30
Zas tak moc sa s tým mumpsom neponáhľaj. Počkaj radšej aspoň do 2 rokov. Vtedy už je imunita pomerne slušne vypracovaná (ak ju predtým nedoničíš očkovaním).
😉