Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
18. jún 2011

@boddez bol v telke urcite a Sofinka je kraaaasna, naozaj nadherne dievcatko! A ja som sa hrdila - toho poznaaaam 😀

evkalacko
18. jún 2011

@martinba No neviem ako dlho sa ma hojit ta chranicka, ma to take suche, tvrdsie, ale vyzera to byt kludne. Ine potiaze nema. Vy ste sa natahovali kvoli odmietnutiu s RUVZ? Mna mrzi aj to TBC, ale v porodnici bol taky frmol a ja som rodila trochu skor ako som mala, tak som na tuto vec akosi nebola pripravena. Bohuzial, uz s tym nic nenarobim.

vefi89
18. jún 2011

@denduska kde to bolo?? 😅

denduska
18. jún 2011

@vefi89 na STVcke tusim..vecer v spravach.

vefi89
18. jún 2011

@denduska našla som to díky 🙂

denisocka
18. jún 2011
boddez
18. jún 2011

@maroli
@ani3012
@kaja73
@manof 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 jáá v telke?..no čo by som tam robil?...🙂

manof
18. jún 2011

@boddez
ta ňe?

denisocka
18. jún 2011

ta hej -... ta bul tam

ani3012
18. jún 2011

@manof @denisocka @kaja73 @maroli - @boddez má pravdu...ja som tam videla len nejakého Rastislav Vitéz 😀 😉
malá je rozkošná 😵 a gratulujem 🙂

boddez
18. jún 2011

diiikeso...🙂

kryska5
18. jún 2011

@boddez pripájam sa ku gratulácii, malá je rozkošná 🙂 určite by si mal môj hlas ako tato roka, obdivuhodné ako si to všetko bravúrne zvládol 😉

prevenar
18. jún 2011

@natty53 v ziadnom pripade , vsetko co treba je zapis do zdravotnej karty , ze odmietas ockovat. to je vsetko. urcite nepodlahni. ..ale vidim,ze ti uz odpovedali 🙂

natty53
18. jún 2011

@prevenar dakujem aj tak, kazda rada nad zlato 😉

denduska
18. jún 2011

@manof predstav si co som dnes nasla...otvorila som taku mudru knihu Vademecum medici....a zrak mi padol na heslo Encefalitida a posledna odrazka bola - Poinfekcna a povakcinacna encefalitida - no myslela som ze odpadnem.. je to sice maly odstavcek ale nic vesele...a normalne v klasickej lekarskej knihe.. 😅

manof
18. jún 2011

@denduska
To sa ale určite týkalo iba tých očkovaní, čo už boli zrušené/nahradené:
1. pravé kiahne
2. OPV => IPV
3. wholecell pertussis => acellular pertussis

Ale v súčasnosti na Slovensku používané vakcíny sú vysoko bezpečné a občania sa naozaj nijakých postvakcinačných encefalitíd nemusia obávať.
😀 😀 😀
Môžem vám dať, takú záruku, že OPV bola stiahnutá aj pri 1 nežiaducej reakcii z 1.000.000 očkovaných.
😀 😀 😀
Všetky vakcíny sú miliónkrát bezpečnejšie než ľubovoľný masovo používaný voľnopredajný liek.
😀 😀 😀

manof
18. jún 2011

(keby to niekto nepochopil, tak si robím prču a parafrázujem výroky istého slovenského procesora sociálnej práce)
😀 😀 😀

manof
18. jún 2011

@tin007
Oslovil som ju, či nenapíše pre nás svoj príbeh.
Kebyže narazíš na ďalšie takéto skúsenosti, tak daj vedieť, prosím, prípadne aj sama môžeš vyzvať na napísanie príbehu - pokojne trebárs okopírovaním toho, čo som napísal tejto ja.
Vopred ďakujem

tin007
18. jún 2011

@manof ok, ona sa vsak pytala, ze ci jej moze niekto pomoct so synom a ja netusim,co by mohla robit

samiana
18. jún 2011

@tin007
prečítané

inak si to nedokážem vysvetliť, len tak, že detskí lekári vôbec nečítajú príbalové letáky
a žeby snáď dali prečítať príbalový leták matke, čo je ich zákonná povinnosť, to ich už nenapadne ani vo sne
Táto očkovacia politika a prax je jednoducho genocída, ktorú si ešte aj sami zaplatíme

tin007
18. jún 2011

Oprava, precitala som si jej prispevok este raz, vlastne sa priamo nepyta na pomoc, ale mozno by jej niekto z vas mohol poradit co by mohla robit. Pise, ze idu k neurologovi, ale ci jej pomoze? Dufam, ze do maleho nepchaju lekari zbytocne nejake utlmovaky a pod. 😢

z.u.z.k.a.
18. jún 2011

@samiana dakujem za odpoved,no ono ta komunikacia s homeopatkou bola komplikvana, bola to dost stara babka,ktora moc nepocula, neviem ci ma pochopila...uvidim,aky vysledok bude mat tato liecba a ked tak sa potom posuniem dalej.este raz dakujem za vysvetlenie.

prevenar
18. jún 2011

@sirinka tvoj muz by mal 1) viac citat 2) viac pocuvat svoju zenu. ..alebo oboje 🙂 odpoved : je to velmi pravdepodobne, ale kto che kam...

denduska
19. jún 2011

@manof prepac ale teba nie ze by to potesilo, aj tak budes furt svoje tocit 😅 😒 ja ze ti to tu opisem ale nebudem sa namahat 🙂
Pokial viem proockovaci ani pri celobunkovej nepripustaju encefalitidu, ci hej? Vakciny tam nie su konkretizovane, v zatvorke je uvedene len "napr.antirabicka, antipertusicka a ine", Knizka je z r.2003.

denduska
19. jún 2011

@manof joj ozaj kniha vysla s pdoporou firmy Pfizer 😀 je tam velke logo 😀

prsky
19. jún 2011

@samiana ale su aj pediatri, co na vakcinu daju recept, rodic si ju vyberie a letacik si precitat moze .. moja pedka tak robi 😉

prevenar
19. jún 2011

@denduska ved co je na tom zle , Pfizer nas predsa zachranil od vsetckych chorob a istej smrti. dokonca porazil aj mor a choleru. snad si nemyslite ,ze zmizli len tak bez vakcin, ved to je vyslovene nemozne! keby ze niet Pfizeru do dnes zomierate na mor. ha !

denduska
19. jún 2011

@prevenar ved som sa cudovala ze v takej sponzorovanej knihe taky "prispevok" 😅

kaja73
19. jún 2011

@denduska ja ma vydanie z roku 1995,tam Pfizer nefiguruje,takže si myslim,že to len prekopirovali a nik to ani nečital-možno niečo doplnili,ale o ostatne sa nezaujimali.A v mojej knihe je ta postvakcinacna ecefalitida spominana,len s očkovanim na kiahne-prave a opičie.Ine som nenasla.