Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

moira19
4. aug 2011

@tin007 Jasne 😀
@denduska Ak bude treba chodit na RUVZ tiez pojde sam, z rovnakeho dovodu 😀, lebo aj Urbancikova mala u mna na male 😠

kajulka1
4. aug 2011

ahojte,akurat som narazila na clanky od mudr. Marianny Kubovcakovej a ze vraj neockuje uz svojich vnukov,zaujimave lebo je to pediatricka.... neviete mi nahodou povedat kto bol na jej besedach alebo ju nejak pozna ze za ktore ockovania je a ktore neodporuca...dakujem

svetielkoand
4. aug 2011

dnes mi na preventívke hovoril nas detsky lekar ze od novembra bude ockovanie s najvacsou pravdepodobnostou dobrovolne, lebo vraj nie su peniaze na povinne ockovanie - viete o tom niekto nieco? 😕

didulka85
4. aug 2011

@svetielkoand bodaj by to tak bolo, ale neverim tomu... To by farma firmy nedovolili.

manof
4. aug 2011

"Celosvetová dohoda o ortuti bude možno zahŕňať aj zákaz ortuti v medicíne":
http://www.slobodavockovani.sk/news/celosvetova...

manof
4. aug 2011

@denduska to by si ho ako kopka do rozkroku s trvalými následkami na jeho reprodukčnej schopnosti?

svetielkoand
4. aug 2011

@manof keby tam pridaju este zluceniny hlinika, tak by ockovanie mozno stalo za uvazovanie, ja som sa dnes dost pobavila, ked mi dr. tvrdil, ze v ockovacich latkach nie su tazke kovy, ked som mu argumentovala, ze aj v pribalovom letaku je uvedeny oxid hlinity, tak ma prestal presviedcat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

svetielkoand
4. aug 2011

@didulka85 skor si myslim ze mozne to je ale ludia budu tak masirovani zo strany farma firiem, ze aj tak daju ockovat - vid nedavno pridany link na video na youtube 😠 😠

manof
4. aug 2011

@tin007 jeeeej, ono to už je aj na webe...

manof
4. aug 2011

@svetielkoand tak to sotva. Aj keby na chemoterapiu nebolo, tak na vakcíny sa peniaze určite vždy nájdu. Na čom fičí Tvoj detský lekár?

veroveronika
4. aug 2011

@manof no ale teoreticky to mozne je, ak vyhlasi bankrot taliansko a nasledne spanielsko...a my budeme znova musiet prispiet... 😀

svetielkoand
4. aug 2011

@manof 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ked pojdeme najblizsie na preventivku, tak sa ho opytam na com fici 😉 ale on celkovo nema rad agentov s teplou vodou, zatial som sa len u neho stretla, ze ich vypoklonkoval medzi dverami

denduska
4. aug 2011

@manof mozem ti povedat ze na chemo uz teraz chybaju zakladne lieky...totiz Slovensko kupuje za 2.najnizsiu cenu v EU a tak si distributori rozmysleli kde budu dovazat ked na jednom baleni zarobia nejak 20 centov ci ani tolko...tak sa im to neoplati. Ale za vakciny zaplatime podla mna aj dvojnasobok 😀

a hej, zbavila by som ho reprodukcnej schopnosti aj veci s nimi suvisacimi 😀

manof
4. aug 2011

Chce sa niekomu z vás priložiť ruku k dielu a preložiť niečo z angličtiny, prípadne z nemčiny?

prsky
4. aug 2011

@manof z nemciny mozem

musko
4. aug 2011

Reakcia dr. Elekovej super!!!!! Dúfam, že rodinka bude bojovať. Ja by som tomu dotyčnému zrejme spravila to, čo denduska :o)
A tu v ČR začíname mať ďalší problém- a vobec okolo toho nie je mediálny boom :" 23.8. se má projednávat nový zákon, který má zařadit očkování do statutu "péče bez souhlasu rodičů" a tudíž i bez nutnosti jakéhokoliv poučení! Dále zákon znemožňuje vedení porodu doma porodní asistentkou, neboť výslovně vylučuje domácí vedení porodů."
Ale teda ja mám pocit - nie som si istá- že predsa ak sme deklarovali Listinu práv a slobod, tak táto je nadradená zákonom krajiny, nie?

manof
4. aug 2011
manof
4. aug 2011

Bill Gates a jeho 10-miliardový očkovací podfuk:
http://www.slobodavockovani.sk/news/bill-gates-...

kedicik
4. aug 2011

@simmi80 bolo to niekedy minuleho roku, docitala som sa o tom na webe. Viac info tu - http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/bezpecn...
Vtedy som si k tomu nasla viac info, bolo tam presne pisane, ake latky sa tvoria pri kontakte kvapiek s tym gumenym kvapkatkom, a dokonca som bola na jednej stranke (anglickej), kde bola konkretna latka zaradena medzi karcinogeny. Neviem, co na tom bolo pravdy, v kazdom pripade SUKL stiahol kvapky z obehu, a neskor ich zacali predavat v klasickej flasticke, bez kvapkatka... Nuz, ale u nas na Slovensku sa deju take veci, ze by som sa ani necudovala, keby sa len vymenili uzavery na flastickach, tak som radsej zacala malej dava Oleovit. Istota je gulomet 🙂))

denduska
5. aug 2011

nasla som zaujimavy odkaz na baby-cafe tak ho hodim aj sem
http://www.szu.cz/uploads/documents/CeM/Zpravy_...
zaujimalo by ma ci nieco podobne existuje aj v slovenskej forme.

najhorsie je umrtie 1 mesacneho chlapceka a 4 mesacneho neockovaneho dievcatka...brrrr.... 😔

petot
5. aug 2011

@denduska Najhorsie je, ze zomreli pravdepodobne len pre ignoranciu mediciny.

manof
5. aug 2011

Čo pripravuje slovenská vláda pre rómske osady:
http://zpravy.ihned.cz/svet-slovensko/c1-524841...

manof
5. aug 2011

A tu je to po slovensky:
http://www.sme.sk/c/6002972/ako-vyzeraju-mapy-c...

Ale teda splniť všetky tie podmienky... no neviem. Nechce sa mi veriť, že by až 200.000 ľudí spĺňalo uvedené podmienky.

Hlavne že nezabudli na očkovanie proti HepA, čo je ozaj kontraproduktívna vec.

miliharmi
5. aug 2011

@denduska
@petot
Všimli jste si, jak to bylo u nemocných persussí s proočkovaností u jednotlivých věkových skupin. Třeba věková skupina 1-4 roky z 27 onemocnělých byl pouze jeden neočkovaný, zbylých 26 bylo očkováno 3 i 4 dávkami, věková skupina 5-9 roků ze 104 nemocných pouze 3 neočkovanéné a 11 očkovaných pouze 3 dávkami, zbylé normálně očkované. U těch kojenců drtivá většina onemocněla ve věku, který ještě neumožňuje očkování.
Nenapadá vás otázka, kdo je teda vlastně tím šiřitelem nemoci, neočkovaní nebo očkovaní? 😉

denduska
5. aug 2011

@miliharmi a nielen to ale vyzera ze ani oblubeny argument, ze ockovanie aspon zmierni priebeh choroby, nefunguje. Inak by ich to asi nedonutilo ist k doktorovi - teda aspon ja to tak chapem. Cize nema pravdepodobne ziaden efekt - ostava uz iba moznost ze ten priebeh zhorsuje 😅 😅 😅

Len mi je luto tych drobcov, co s tym ked zena neprekonala cierny kasel a chce coskoro otehotniet - malo by ockovanie vyznam aspon tam? trebars ked sa zaockuje buduci otec a matka(najlepsie pred tehotenstvom myslim)..ci by bola aka taka ochrana aspon ten 1 -2 roky od ockovania aby bolo dieta chranene od nakazy tych prvych par mesiacov? co ty na to @petot?

majulienka27
5. aug 2011

@kbeata ahoj my tiež nedávame malého zaočkovať aj keď BCG má, si písala že sa stretávate mamičky nezaočkovaných detí, mňa by zaujímalo či robíš nejaké opatrenia aby sa ti dieťa nenakazilo napr. čiernym kašľom, pretože toho sa ja dosť bojím. Nerada by som mala malého doma zavretého a iba sa bála že čo ak....
Snažíte sa nejakým miestam vyhýbať, alebo si žijete tak akoby bol očkovaný? Možno ti pripadám ako blbá ale stále na to musím myslieť a preto sa snažím toho čo najviac pohľadať aby som bola kľudná.

prevenar
5. aug 2011

@majulienka27 skutocny ucinok ockovacih latok,ze tak velmi diskutabilny, ze by som sa urcite nejakymi specialnymi "opatreniami" nezatazoval (ak nezijes v nejakej "osade" o com dost pochybujem 🙂 ) zaroven ak aj nejaky ucinok existuje tak sa do 2-3 aj tak vytrati.. takze. ani my neockujeme , takze za nas ti mozem odpovedat ze "zijeme akoby sme dieta ockovali" 🙂 ..aj ked trochu ma prekvapuje, ze neockujes a taketo otazky este nemas "vyriesene" 😨

manof
6. aug 2011

@prevenar
No tak v tejto otázke je veľmi dôležité, aké staré máš deti. Keď má @majulienka27 2-mesačné bábo, tak sú obavy ozaj namieste, ale keď máš všetky deti nad 1 rok, tak ste už za vodou.