Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kilecko
1. nov 2011

@anicka1981 malinka ma 5 mesiacov...tak to, ze zostal dr mily je super. U nas je to naopak, citim sa dost nervozne ked som u dr, hlavne sestricka zazera 😠 Problem ale je, ze uz jej nedoverujem. Najnovsie tvrdi, ze mame stale makku hlavicku, ze asi nestaci spracovavat vit D, do 3 mesiacov nevedela spracovat bilirubin /mali sme silnu zltacku/, ale hexu s prevenarom by podla nich urcite spracovala na vybornu 😝 aj mna tato tema dost zaujima a ked mam cas hned nasavam nove info

samuvel
1. nov 2011

Ahojte nepoznate prosim niekto lekara ktory sa venuje homeopatii v Bratislave a nebude ma nutit ockovat? Prosim do IP. Moja uzasna podotykam uz tretia doktorka za dva roky mi povedala ze jej je jedno ci zaockjem ale ze ma nahlasi pod pokutou. Vraj sa to da obist tak ze napisem ze nesuhlasim s pouzitim konkretnej ockovacej vakciny len neviem ako ju prinutim to zapisat do karty((( a to bojujem o 11 rocneho chalana ze ho nechcem ockovat

manof
1. nov 2011

@mj30
Mohla by si mame vysvetliť, že Ty si celkom isto nedostala hexavakcínu, a prípadne jej ukázať, čo všetko v tej hexavakcíne vlastne je:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-obsahuje...

Možno potom prestane mať blbé reči.

manof
1. nov 2011

@anicka1981
U Dr. Špánikovej som vcelku ochotný uveriť, že je "len" fanatička, i keď mám dôkazy o tom, že má priateľov vo Pfizeri. To ale, pravda, ešte neznamená, že od Pfizeru dostáva všimné, i keď sa to dá predpokladať, keďže verejne vychvaľuje Prevenar 13 (Pfizer) na úkor Synflorixu (GlaxoSmithKline). Ttým nechcem povedať, že Synflorix je lepší, len konštatujem fakty.

A možno si jej teraz dala chrobáka do hlavy, aby si najbližšie od GSK, Pfizeru, MSD, Baxteru a Sanofi Pasteuru niečo pýtala, ak doteraz od nich nič nedostala. 🙂

manof
1. nov 2011

@cigaretka5
Kiež by si mala pravdu. Ale v Žiline človek márne hľadá celé roky. Síce jedna je ako-tak schodná, ale na druhú stranu už má fest plno, takže nikoho mimo svoj obvod neberie. No a čo v takom prípade, hmmm?

Našťastie nás tá súčasná hlásila len raz, čo sme uhrali. Keby nás hlásila znovu, tak už to asi neuhráme, lebo sa medzitým zmenila vyhláška. Pravda, niektoré očkovania už sú premlčané, staršia dcérenka už má cez 3,5 roka, takže u nej už máme všetky základné premlčané, ale mladšia ešte nemá ani 2 roky, tak u nej ešte nie je premlčané nič.

Liečbu ochorenia (ak vôbec o ňu stojíš, čo je ozaj na pováženie) platí poisťovňa bez ohľadu na očkovanie. Viac tu:
http://www.slobodavockovani.sk/otazky-a-odpoved...

manof
1. nov 2011

@kilecko
V prvom rade sa vôbec nebolo treba pod nič podpisovať. To je najistejšie riešenie.

No a druhá dôležitá vec: zahltiť ich otázkami, na ktoré v zásade nebudú vedieť odpovedať. Príklady otázok tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

manof
1. nov 2011

@samuvel
U 11-ročného môžeš požadovať vyšetrenie protilátok proti osýpkam, príušniciam a ružienke, keďže toto nie je booster (posilňovacia dávka), ale len "vychytávacia" dávka, ktorej účelom je vytvorenie protilátok u cca polovice z tých, čo si nevytvorili protilátky po prvom očkovaní MMR vakcínou.

Inak povedané: ak by chlapec protilátky mal proti všetkým trom chorobám, je celé toto očkovanie Boha-pustým hazardom s jeho zdravím - bez akéhokoľvek potenciálneho prínosu.

V prípade, že by mal protilátky len proti niektorej z tých troch chorôb, požaduj samostatné vakcíny proti tým chorobám, proti ktorým protilátky nemá. Tým ich odrovnáš, pretože samostatné vakcíny u nás jednoducho nie sú.

prevenar
1. nov 2011

@samuvel lekari su pravnicky analfabeti (drviva vacsina). a len nasleduju povely z RUVZ ako bezhlave kurata. "nahlasit pod pokutou" ? to je co ? nahlasovanie ockovania/neockovania je protipravne a ide o porusenie lekarskeho tajomstva. cize je to nieco co sa da zalovat aj na sude napr. neexistuje ziaden zakon ktory by lekara k takemuto niecomu zavazoval. ak nieco zapise do karty s cim nesuhlasis tak to proste nepodpises. mozne riesenie je, zapisat do karty ,ze nesuhlasis s ockovanim dietata a ked ta predvolaju na RUVZ tak tam donesies pisomne vyhlasenie v ktorom odmietnes vsetky konkretne vakciny pristupne na nasom trhu 🙂 ..koli moznym neziaducim ucinkom o ktorych pise samotny vyrobca v pribalovom letaku. ale mozno existuje aj nejaky lepsi postup.

manof
1. nov 2011

Ako lekársky monopol utajuje nepohodlnú pravdu o očkovaní?
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-lekarsk...

anicka1981
2. nov 2011

@kilecko moj ma 4 mesiace a 2 tyzne, my sme mali ukazkovy porod ,ani zltacku maly nemal, ja som ostale cela, ako max spokojnost, rada na to spominam,,,,drzim palce na urade,, 😉

@manof no urcite by mala nieco dostat, ked uz tak silne pretlaca ockovanie 😀 , a to, ze vsetky jej odpovede su typu ockovat ockovat a ockovat, akoby to bol liek na vsetko....ale vazim si na nej aspon, to ze odpisala na moju dost neprijemnu otazku,, co uz kazdy si musiist za svojim...

mj30
2. nov 2011

@manof vtedy sa Hexa nedavala? Davalo sa len MMR?

anicka1981
2. nov 2011

a tak co by bolo lepsie napisat do vyhlasenia, ako, ze odmietam ockovanie ako celok, alebo vypisat konktetne vakciny?, tusim, ze predtym mi niekto pisal, ze lepsie je vypist vakciny, a nie ockovanie ako take,,,, iba si overujem,,, lebo v tom jednom clanku pisalo, ze ako urobit z neockvania iba jeden priestupok,,,,,tak odmietnut , alebo napisat, ze odmietam "" vsetky ockovania""

anicka1981
2. nov 2011

@mj30 DTP sa davalo-troj vakcina, hexa je 4 vakcina-pridali zltackuA

mj30
2. nov 2011

@manof a este jednu vec by som sa chcela spytat ako sa da riesit pripadna infekcna choroba? Chapem ze ockovanie neznamena ze chorobu nedostane len ako vravia ma "lahsi" priebeh. Co robit v pripade ze sa dieta nakazi?

mj30
2. nov 2011

@anicka1981 aha dakujem 🙂 nikdy som toto neriesila kedze som nemusela a je to teraz take kvantum informacii ze az...

didulka85
2. nov 2011

@cigaretka5 nasledky ockovania znasas tiez ty... Aj co sa financii tyka.

anicka1981
2. nov 2011

@mj30 ani ja som to pred tym nikdy neriesila, nebol dovod,,, 😉 a co sa tyka choroby, tak vetsina z nich su normalne detske choroby,ktore dieta prekona tak ci tak,-ovcie kiahne,mumps, osypky tiez,aj ked tam, ze su dost casto neake komplikacie, a zase naco ockovat tetanus a zltacku A takemu malemu babu, kde sa tym mozu nakazi t?, cierny kasel tusim, ze tu pisali, ze je velmi mala pravdepodobnost nakazy, a obrna tiez, zaskrt nebol na SK asi 50 rokov.. a ked ma dieta silnu imunitu a zdravu vyzivu a dodrziava sa hygiena,,, tak si myslim, ze by malo byt vsetko ok,a pripadnu chorobu zvladne,, to je asi ako s ockovanmim, niektore dieta to zvladne bez neakych viditelnych problemov, a niektore ostane poskodene, tak take rovnake riziko je asi aj s neockovanim, ale v momentalnej situacii si ale myslim, ze vatsia sanca, ze mu ublizi vakcina ako pripadna choroba,,, ale pockaj si co ti napisu nasi chlapi 😉 ja som iba v zabehu, vela veci sa tiez este len ucim,

mj30
2. nov 2011

@anicka1981 si zlata dakujem 🙂 ved to je to som rozhodnuta neockovat ale co ked nieco dostane a bude to mat zly priebeh ja uz koli tomu ani nespavam ☹ bojim sa nasledokv ockovania ale aj neockovania, ja som mala aj ovcie kiahne aj mumps ked som chodila do skoly a velmi sa bojim sa bojim nasledkov je to strasne rozhodovat o zivote a zdravi maleho dietata ☹

anicka1981
2. nov 2011

@mj30 no je to tazke, niest zodpovednost, ale cim viac clankov a filmov ohladom ockovania popozeras, pocitas, cim viac info budes mat, tak tym menej sa budes bat, ja mam respekt, ale uz sa nebojim, robim vsetko preto, aby bol zdravy,,, a zase, keby ostal poskodeny po ockovani, tak by som si to vycitala, ze som vedela, co sa moze stat a aj tak som dala, lebo som sa bala neaej choroby, ktoru ani nemusi dostat.....

anicka1981
2. nov 2011

@mj30 a zase, je notrmalne pichnut takemu malemu dietatu ortud hlinik a ine otravy?, a potom, ako pestuju tie bacily, na psych, opicich a kuracich tkanivach, a aj na embriach,?? to sa mi tiez nevidi normalne, a znecistenie vakcin je vysoke tiez, napr kuracimi a aj opicimi virusami, a pichnut to do svalu je tiez hlupe, .. je toho vela a som z toho znechutena,, najma ked poznam par ludi, co maju po ockovani 6 rocneho chlapca-cukrovkara, ktory si bude pichat inzulin do konca zivota,,, a preco vsetky alergie sa prejavuju az po 3 mesiaci??, nie nahodou, koli tomu, ze sa vtedy ockuje hexa????,

mj30
2. nov 2011

@anicka1981 ja neviem nevyznam sa do toho preto hladam odpovede tu. A nebudes si vycitat ak dieta dostane infekcnu chorobu ktora bude mat zly prieh? Ja viem ze je v tych vakcinach svinstvo ale nie je aj v liekoch a aj v potravinach ktore su chemicky osetrene, v mäse ktore kupujeme?

verka888
2. nov 2011

@mj30 Ahoj..mali sme podobny problem..TBC nemame, odmietli sme v porodnici, nasa predosla DR. z toho nerobila vedu,a le uz dalsie vsetko ockovat chcela..a dala nam ultimatum - bud ockujeme alebo menime lekara!!!tak sme zmenili lekara..isli sme takmer do vedlajsej ambulancie 😉 kde nam Dr. umoznola odklad na 2 roky 😎 ..a s rodicmi to mam napodobne, tiez nevedia pochopit to vsetko, ale stoj si za svojim..drzim palce..🙂

mj30
2. nov 2011

@verka888 no ved to rodicia to brali ako samozrejmost nezaujimalo ich nic materialy dostupne neboli a nikto to neriesil ak bude treba pojdeme k inej doktorke

nika.r
2. nov 2011

@mj30 http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Zaskrt_a_Tet... tu je veľmi dobrý materiál na tetanus a záškrt, mohol by Ťa upokojiť 😉

kilecko
2. nov 2011

my sme to urobili ako pise prevenar vyssie, do zdravotnej karty sme podpisali jednu vetu, ze odmietame vsetky ockovania kvoli neziaducim vedlajsim ucinkom a na RUVZ prinesieme vyhlasenie s konkretne vypisanymi vakcinami+par otazok na ktore ako pise manof nebudu vediet odpovedat

kilecko
2. nov 2011

@anicka1981 tak to si jedna z mala, co si to uzivala a rada na to spomina 😉 dakujeme za palceky, budeme informovat ako sme dopadli

mj30
2. nov 2011

@nika.r dakujem 🙂

mj30
2. nov 2011

@kilecko a to vyhlasenie sa da niekde stiahnut?

kilecko
2. nov 2011

@mj30 na manofovej stranke najdes nejake podklady http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

prevenar
2. nov 2011

@mj30 toto je otazka zakorenena hlboko v psychike cloveka. snazit sa urobit totalne maximum na ochranu svojho zdravia a zivota. maju to dobre preskumane ako clovek funguje, coho sa boji a ako reaguje. preto im tento podvod vysiel. riziko je proste vzdy. jednoducho zivot je taky, mozes ochoriet a zomriet , alebo aj tvoje dieta. vylucit sa to neda. otazka je do akej miery ta ockovanie skutocne ochrani a aky je pomer medzi sancou ochoriet (na chorobu ktora sa nevyskytla na slovensku 60 rokov napr.) a sancou ,ze po podani toxickych latok priamo do tela dietatka dojde k trvalemu poskodeniu zdravia.

zjest potravinu ktora moze obsahovat nejake chemikalie po pestovani a spracovani je jedna vec a pichnut do tela latku ktora obchadza cely imunitny system, obsahuje virusi pochybneho povodu, meni tvoju DNA , ma vyrazny ucinok na mozog , nervovy a imunitny system druha. potraviny prechadzaju dost vyraznou kontrolou a regulaciou co sa o ockovacich latkach rozhodne povedat neda.

ked najdu vyrobcovi bezlepkovych potravin vo vyrobku lepok nastane temer koniec sveta. ak nahodou najdu vo vakcine smrtiace vyrusi po tom co "par" ludi umrelo, alebo dostalo rakovinu nestane sa totalne nic ^^ maximalne vydaju smiesne vyhlasenie,ze v buducnosti sa to uz "urcite" nestane.

ked tak citam a sledujem materiali okolo ockovania stale viac rozmyslam o tom aky je vlastne skutocny vyznam pouzitia vakcin a aka je ich skutocna uloha. som presvedceny,ze zdravie to urcite nie je.