Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mj30
2. nov 2011

@prevenar ved to ze vsetko je tu uz vlastne o peniazoch nie o cloveku ☹

prevenar
2. nov 2011

@mj30 ..ak nie este o niecom ovela horsom ako len o peniazoch.

mj30
2. nov 2011

@prevenar ved to ale ked si to tak zoberies o com to vlastne je? Pri odmietnuti ta budu vysetrovat a daju ti pokutu ty ju zaplatis ale oni tym nevyriesia to ze tvoje dieta nie je ockovane. Zaplatis a koniec uz ich nezaujima ze dieta ockovane nie je tak ako im potom ide o zdravie cloveka?

manof
2. nov 2011

@mj30
V prípade, že nemáš 19 alebo menej rokov, si ani MMR nedostala.

Dávali sa proti niektorým z tých chorôb vakcíny, ale neboli tak v kope ako dnes. Bola DTP (záškrt, tetanus, čierny kašeľ) a ostatné boli samostatné.

manof
2. nov 2011

@mj30
To je na dlho, keby sme mali všetky choroby rozobrať. Lepšie si kúpiť o tom knižku, napr.:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

mj30
2. nov 2011

@manof no mam 32 🙂 a uz som rozhodnuta ockovat nebudem co sa ma stat to sa stane a vakcina tomu nezabrani

manof
2. nov 2011

@anicka1981
@mj30
Hexa je 6-vakcína (nie 4-vakcína!):
DTP (3)
HiB
Detská obrna
Žltačka typu B (nie A!)

mj30
2. nov 2011

@manof dakujem urcite objednam 🙂

manof
2. nov 2011

@kilecko
@mj30
Tie moje materiály ale neberte ako Písmo sväté, lebo niektoré z nich časom zastarávajú, keďže sa druhá strana učí, ako odpovedať (samozrejme, logickými prešľapmi či neuveriteľnými výhovorkami) na tie moje argumenty, čiže by časom asi bolo treba vymyslieť zase nejaké nové, aby ich to zase zamestnalo na nejaký čas, kým si nevymyslia nové výhovorky.

nika.r
2. nov 2011

@mj30 K zodpovednému rozhodnutiu určite patrí aj zodpovedanie si otázok, ktoré si kladieš, aj to, čo ak dieťa dostane niektorú z tých chorôb. Určite Ťa upokojí, ak so o nich niečo naštuduješ. Ja sa totiž trošku bojím toho, či to dnešní lekári budú vedieť diagnostikovať. Ono si to treba vysporiadať sám so sebou, dať na vážky všetky pre a proti, nie je to ľahké rozhodnutie. Ako písal @prevenar , stať sa môže všetko, len treba zvážiť riziká jedného aj druhého.
Mendelsohna, na ktorého Ti dal link @manof odporúčam 😉

manof
2. nov 2011

@mj30
Správny postreh, pokuta za neočkovanie absolútne nič nerieši.

manof
2. nov 2011

Kto ste z BA, dnes je autogramiáda s Dr. Johnom Virapenom v Martinuse:
http://blog.martinus.sk/2011/11/stretnutie-s-jo...

manof
2. nov 2011

Epidémia osýpok v Kanade postihuje vo veľkej miere ľudí proti osýpkam plne zaočkovaných
http://www.slobodavockovani.sk/news/epidemia-os...

Čo možno neviete o očkovaní - 2. časť
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-mozno-ne...

jolinka
2. nov 2011

@prevenar ale "smrtiace vyrusi ' mi trhaaaaaa oci 😠 😀

manof
2. nov 2011

@jolinka
no je to tak smrtiace, že Ťa to až vyruší. 🙂

mj30
2. nov 2011

a este som zabudla napisat ako nam sestricka ked sme povedali ze podla vsetkeho nebudeme ockovat povedala ze nam malu nevezmu do skolky co podla mna musia pokial dieta nie je chore a to ze nie je zaockovane neznamena ze nie je chore

manof
2. nov 2011

Ľudkovia, ak chcete besedu v utorok 22. novembra 2011 niekde medzi Žilinou a Bratislavou (vrátane), či dopoludnia, či popoludní, dajte vedieť čo najskôr.

Týka sa: ZA, BY, PB, PU, IL, TN, NM, MY, BN, PN, HC, TT, NR, GA, SA, SC, PK, DS, BA, MA (dúfam, že som na nič nezabudol).

K tomu ešte: dopoludnia v stredu 23. novembra 2011 od cca 10:00 v BA mám voľno, tak ak by ste v BA dopoludnia vedeli zmysluplne využiť moju spoločnosť, som k dispozícii.

manof
2. nov 2011

@mj30
nezobratia do škôlky sa netreba báť, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/otazky-a-odpoved...

mj30
2. nov 2011

@manof dakujem tusila som ze je to hlupost a zastrasovanie

prevenar
2. nov 2011

@jolinka co uz 😀

prevenar
2. nov 2011

@mj30
1) ste prvy kto u mna odmietol ockovanie.
2) musim vas nahlasit a dostanete pokutu
3) videli ste uz dieta ktore ktore dostalo detsku obrnu ?
4) vase dieta vam nezoberu do skolky a nebude moct chodit na skolske vylety.
5) ak vase dieta ochorie vsetko si budete platit sami.

+/- toto opakuju vzdy do kola kazdemu s roznymi obmenami 😝 vsetko su to bludy az na bod 3) ano, dieta s poliom sa da vidiet na velmi starych fotkach z indie ^^ ..zda sa mi to, alebo som to niekde videl ,ze minuly rok bol zaznamenany presne jeden pripad polia v celej indii ? 😎

prevenar
2. nov 2011

@manof ten kto je bez viny, nech hodi kamenom ! 😎

anicka1981
2. nov 2011

@manof ja som zila v tom ze je to 4, ako vedela som, ze sa ockuje aj proti obrne, zltacke,,,atd, ale myslela, som si, ze je ta vakcina rozdelena, lebo , co znama davala ockovat, tak jej malu pichali naraz do oboch stehnienok,,,,, a dakujem za opravu 😉

anicka1981
2. nov 2011

@mj30 rovnako zly priebe moze mat aj ockovanie,,, ja verim, ze pripadnu chorobu zvladneme 😉

manof
2. nov 2011

@prevenar minulý rok bolo pár desiatok. Tento rok je to zatiaľ len jeden kus hlásený, tzn. reálne môže byť viac

ninan2
2. nov 2011

Ahojte, tak sme sa s nasou pediatrickou dohodli o odlozeni Hexavakciny na cca ked bude mat dcerka 1 rok. Ale asi 15 minut ma presvedcovala ze to nie je dobry napad a padali aj argumenty typu, ze mi uz tu vakcinu zohnali a ze s tym budu mat problemy ak na to pride Hygiena... no hahaha.
Nabuduce mam priniest papier, ze ziadam o odklad. Do toho roku si to este viac prestudujem a premyslim, ci vlastne budem ockovat alebo nie.
Aha a ked som sa spytala, ze ci citala pribalovy letak, tak mi povedala, ze nieco tam napisat musia, a ci som ja na oplatku citala letak z Penicilinu napr., ze aj po nom mozem zomriet... a ze oni za desiatky rokov praxe nemali ziadny vazny neziaduci ucinok z ockovania.

ninan2
2. nov 2011

Inak Prevenar som ockovala, to mi prislo trochu zmysluplne tie pneumokoky, dcerka je nastastie uplne v pohode, nema ani zvysenu teplotu moc, iba par hodin mala... tak aspon to.
Zarazilo ma, ze pediatricka mi nedala podpisat ziadny Informovany suhlas, nepoucila ma o neziaducich ucinkoch a nedala mi citat ani pribalovy letak... nema toto vsetko zo zakona nahodou robit??? Tiez nespomenula, ze pol hod po ockovani je dobre zostat v dosahu zdravotnikov. To si mam ja vsetko studovat sama? @manof

anicka1981
2. nov 2011

@manof akurat som docitala ako na urad, a tam pises, ze mi mozu dat blokovu pokutu 99e, co sa stane ako ju zaplatim ?, predvolaju ma zase a daju mi aj tak zaplatit 331e ?, alebo to od toho uz odpocitaju,,,,alebo ako to je?

jerryjanka
2. nov 2011

@manof teda PB by bodlo isto by som tam nahnala aj všetky kamošky 😵

prevenar
2. nov 2011

@manof hej. inak, neviem o com sa vlastne bavyme, india ma 1.2 biliona obyvatelov ^^ takze. ktovie kolko ludi tam rocne zomrie v dopravnych nehodach. desat tisice ?