Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
13. dec 2011

@lowike ..vigantol je D3 ..akoze, ale ja by som to dietatku nikdy nepodaval. radsej kontaktuj manofa.

shakti9
14. dec 2011

@lowike prosiiim?no to som v soku... osobne sice absolutne neuznavam synteticke vitaminy - ani pred porodom som nic neuzivala, ani kys.listovu a pod (a dietatko sa narodilo zdrave, bez razstepu...), aj ohladom syntetickeho vitaminu C, ktory sa tu dost spomina a dost podava detom podla vsetkeho, som silne skepticka, ale Vigantol som sa neodvazila vynechat... no, ak zistis nieco, daj mi prosim Ta vediet... ja urobim detto.

saska.t
14. dec 2011

@majulienka27 vsetky produkty na stranke www.rakytnicek.cz su vhodne pre deti od 3 rokov a su cisto na prirodnej baze bez pridania chemikalii a v roznych formach a s pridavkami aj inych byliniek, takze kuk a zvaz sama co je pre vas ideal.... ja malej davam tobolky v ktorych su take male gulicky, jednoducho ju roztvorim gulicky na lyzicku a zapije,/rakytnik resetliakovy tobolky/ ale su aj sirupy a cukriky, ale je tam vysoke a caste davkovanie a to nie je nic pre mna ja najradsej 1x denne a hotovo 😀 samozrejme, ked na nas nieco lezie davam castejsie 😎

didulka85
14. dec 2011

@shakti9 tiez nedavam Vigantol. Od toho pruseru....

prevenar
14. dec 2011

@shakti9 Vigantol bol jeden cas stiahnuty z trhu, lebo v nom akosi nasli rakovinotvorne latky ^^ ..potom tvrdili,ze to bolo koli uzaveru. (jasne) ..my sme ho tiez vynechali.

eviku78
14. dec 2011

pocujte, ja osobne nesuhlasim s povinnym ockovanim a malo by byt na baze dobrovolnosti a na zvazeni kazdeho rodica. ale ako sa ma jeden obycajny clovek objektivne rozhodnut, ked napriklad ti, co obhajuju ockovanie tvrdia, ze z vakciny sa do tela nedostane o nic viac hlinika ako keby sme tyzdne jedli s hlinikovym priborom. 😲 😲 😲
existuju aj nejake objektivne studie, alebo je to len vzdy boj tych, ktori ockovanie krvopotne presadzuju a tych, ktori ho odmietaju???????

kaja73
14. dec 2011

@eviku78 Len k tomu hlinku-ked ho spapas tak ho aj za kratko vylucis z tela von-takto sa takmer nic nevstrebe do krvi,ale ked je vpichnuty,tak ho telo len tak lahko nevyluci z tela von,ale ide do mozgu a tam sa dlho odburava a neviem ci sa vobec niekedy odbura uplne 😲

Inak mas v podstate pravdu,kto chce verit ockovaniu hlada linky,ktore ho podporuju-najde takych dost,kto mu verit neche,alebo si sam so svojim dietatom presiel poockovacim peklom,tak zas veri inym linkom 😉

zaockujte_aj_slnko
14. dec 2011

@eviku78
a este zaujimavejsie je ze do tusim 6 mesiacov veku dieta nema ani barieru medzi krvou a mozgom, cize cokolvek mu pichnu do krvi tak ide do mozgu...... starsi ludia uz maju barieru kde to co je v krvi netoxikuje mozog... napr. preto nefunguju a nemozu fungovat hormony pichnute injekcne ani rozne doplnky stravy, lebo mozog z toho ajtak nic nema 🙂

lenze dieta co ma v krvi to poskodi aj mozog, cize hlinik, a ine v krvi = pruser na(d) mraky......

denduska
14. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko to nie je tak celkom pravda, zalezi na tom ktore, lebo aj antibiotika niektore neprechadzaju a niektore vyslovene prechadzaju do mozgu...zalezi na danej konkretnej latke a jej chemickej strukture..nie je to vobec take jednoduche 😉

moira19
14. dec 2011

Dnes ma vytocila tato stranka: http://www.pneumokok.sk/Domov/Očkovanie/tabid/1...
neskutocne ako klamu rodicom: "Očkovanie predchádza zbytočnej antibiotickej liečbe, a teda vzniku rezistencie na antibiotiká." ... kvoli tomuto uzasnemu ockovaniu Zofka brala 3 atb za pol roka a mala 4 mesiace teplotu. A to mala len jednu davku ako skoro 3 rocna. Ubohe par mesacne babatka ☹

zaockujte_aj_slnko
14. dec 2011

@denduska
no jednoduche to nie je... s tym suhlasim... ale hlavne ze oni v tom maju jasno, resp. ak sa tym vobec zaoberaju - neposobi to tak 🙂

zaockujte_aj_slnko
14. dec 2011

zase nebudte prilis paranoidni. My vigantol davame. Mala bude vysoka, tak vitamin D potrebuje a ja osobne som nenasiel nic "zle" a podozrive na vigantole. O tej "afere" s tymi gumovymi cicikmi viem, a celkom tomu verim ze to stiahli pre to ze to spoluprodukovalo zlu chut - a asi nie len chut 🙂. Ale ten nas vigantol taky gumovy cicik nema, ale plastovy kvapkac a mala sa nestazuje.

kbeata
14. dec 2011

@susisus moj maly je v cakacke na zakrok,ale zatial ho nemusi podstupit,mozno ani nebude treba,
v januari idem na kramare na kontrolu,spytam sa co a ako ked nema ocko,dam vediet,zaujima ma to 🙂

didulka85
15. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko nie som paranoidna. Len viem z dobreho zdroja, ze to nebolo len o kvapkatku. A ten Vigantol co je momentalne na nasom trhu je stiahnuty z nejakeho Bulharska ci Rumunska.
Nebudem to tu verejne rozmazavat. Viem, preco ho nedavam.

barborka08
15. dec 2011

@didulka85 @shakti9 U nasej mladsej dcerky Vigantol doslova sposobil stav vykazujuci priznaky otravy. Takze ho tiez potom uz nebrala a nema s kostami a ani s rastom ziadny problem... A to bude vysoka po tatinovi (dost vysoka 😀 ).

olivova
15. dec 2011

@kbeata a co ma ockovanie spolocne s dakou operaciou, pripadne dakym miernym zakrokom? mne to pride nahlavu informovat niekoho - napr. pri vybere mandli, ze moje dieta nie je ockovane na cierny kasel...pripadne nie je ockovane mmr alebo hexou...Nie vsetky deti su ocko - bud im ho odlozili, pripadne uz ocko byt nemohli...navyse - urcite to v karte je....

lemge
15. dec 2011

ahojte,hlasili ste uz niekto vedlajsi ucinok po ockovani na sukl alebo ruvz?ja som totiz bola u nasej dr.a ona ho isto nedala do suvisu s ockovanim,pretoze v sprave od neurologa je "vsetko v poriadku"takze do karty nic nenapisala.neviem ci to mam nahlasit.ci pochodim,ci ma nevysmeju 😖 moj maly uz 3 tyzdne,kyve hlavou ako keby ju mal na gumicke.
no ale nasa mudra dr,vravi ze sak je v poriadku,len ja potrebujem vysetrenie u psychologa-vraj som paranoidna,ze nechcem uz ockovat.... 😝

tin007
15. dec 2011

@lemge treti link je tlacivo, ktore mozes vyplnit a hlasit aj sama http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/hlaseni... a mudru by som vymenila.

pran
15. dec 2011

@didulka85 A ci Oleovit (ma tiez gumovy cicik), davate niekto?

didulka85
15. dec 2011

@pran davala som Oleovit v zimnych mesiacoch.

lemge
15. dec 2011

@tin007 dakujem,..ty si tiez take vypisovala?no do viacerych policok,neviem co by som napisala...napr:cislo šarže,alebo datum,kedy neziaduci ucinok konstatoval lekar...co by som tam asi mala napisat,ked ona neusudila,ze je to vedl.ucinok...
neviem ,ci to mam vobec poslat..bola by to pre mna nejaka vyhoda do buducnaa,ked by ma napr.dr nahlasila na hygienu?? 😕
doktorka nas nenahlasila este,lebo nemali vakciny 😅

vymenit ju chcem,ale este teraz nie.neviem si predstavit ze pojdem k novej lekarke,a tej budem musiet tiez oznamovat moj nesuhlas s ocko.musela by som mat istotu,ze bude moje rozhodnutie,aspon trochu chapat...a o takej dr.neviem,nepoznam.. 😖 maly ma teraz 5 mes.tak som rozmyslala ze do jeho 15mes,ostanem,tam odmietnem MMR...a potom pojdem k inej...
ale mozno to bude aj skorej,ked ma henta zas nasere 🙄

didulka85
15. dec 2011

@lemge Ja som napisala do SUKL nejakemu panovi Gibalovi, on sa zaobera neziaducimi ucinkami a odfajcil ma. Napis mu mail, popis co sa vam stalo. On by mal kontaktovat pediatra. Aj teba odfajci, ale urcite mu napis. Lebo ludia na to kaslu... Cim viac ludi im napise, tym skor sa "mozno" niekto zobudi.
My sme viedli niekolkodnovu mailovu komunikaciu az kym nezacal pisat uplne klamstva a dokazal jedine, ze pribalovy letak vakciny asi ani v ruke nedrzal.
gibala@sukl.sk

Najdi si na stranke farma-firmy od ktorej bola vakcina cislo alebo mail a aj im napis. Maju ludi, co sa "zaoberaju" neziaducimi ucinkami. Ani nechci vediet, co mi tam povedali... Ale treba tam na niekoho nakricat. Minimalne sa ti ulavi. Najprv zdvihne mila pani, druhy telefonat s tebou vedie koktajuca papuca. Nenechaj sa oklamat, je to obycajny sprosty tah. Robia to preto, aby si nebola zla a radsej telefonat co najskor ukoncila. Neulahci jej to. Pytaj sa. Pytaj sa co mas robit, ze chces vediet co sa stalo. Pytaj sa a trap ju. Odporucam zavolat aj napisat.

Vela zdaru a nevzdavaj to. Vidis, co ti urobili s dietatom... Tak aspon niekomu za to zneprijemni den.

ninan2
15. dec 2011

Inak pediatri teraz moc neockuju lebo nemaju vakciny, co sa zmenil ten zakon od 1.12... Nam z tohto dovodu pediatricka prelozila vcerajsie ockovanie Prevenarom 13 az o mesiac. S Hexou to bude asi podobne, tam mame odklad do leta, tak to sme neriesili.

zaockujte_aj_slnko
15. dec 2011

http://tv.sme.sk/v/22945/tv-spravy-lekari-prest...

lekari si nemaju vraj kde kupit ockovacie latky.....asi niekoho napadlo ze naco platit rabat lekarnam ked lekaren je do 100 m od lekarov, ze nech lieky vozia priamo lekarom. Lenze tym geniom na ministerstve nenapadlo ze lekar nema obrat pol miliona eur za rok ako lekaren 😀

ninan2
15. dec 2011

tu sa o tom aj pise: http://www.sme.sk/c/6182744/lekari-prestali-ock...
Len nechapem preco nam pediatricka nezavolala a zbytocne sme tam teda chodili. Aj ked ja som vlastne rada ze neockovala 😀

tin007
15. dec 2011

@lemge osobne som nehlasila, moj drobec nastastie nemal ziadne neziaduce ucinky kym sme prestali ockovat, resp. problemy, ktore mal mohli ale nemuseli byt sposobene vakcinou. vypln co vies a daj tam info, ze cislo sarze a pod. nech si zistia u dr. urcite tam napis, ze dr. odmietla zapisat do karty tvoje hlasenie, aj ked si si to ziadala. a dovod, preco pisat? okrem toho, ze SUKL nebude vykrikovat, ze ziadne hlasenia nedostava vam to moze pomoct v tom, ze ak by vas pri odmietnuti pozvali na RUVZ, tak budete mat pisomne info o tom, ze neziaduci ucinok bol a ze ste to hlasili a mozno vam pokutu nedaju.

kbeata
15. dec 2011

@olivova len tak som si nato spomenula ked som to tu citala,potom ma napadlo ze o tom hovorila maleho doktorka,tak ma to zaujima 😉