Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
6. jan 2012

Kto ste nevideli v TV, v archíve je to tu:
http://www.joj.sk/relacia-noviny/noviny-archiv/...
od 17:06 do 19:09

Právnik (poslanec NR SR za KDH) to vysvetlil tak, že keď vo vyhláške nie sú "prechodné ustanovenia", riadi sa to dátumom platnosti vyhlášky a teda dátumom očkovania, NIE dátumom narodenie

@prsky
Asi si zle počula. Mrkni archív ešte raz.

@petot
Aj @abnka rodila v Ružinove a zaočkovali jej dieťa PROTI JEJ VÔLI, dokonca na ňu poslali psychiatra. Však nech sama viac napíše, keď chce.

olivova
6. jan 2012

@halienka - ockovanie proti pneumokokom urcite neodporucam...Z vlastnej skusenosti - ak teraz mate problem s dychacimi cestami - potom bude omnoho vacsi...

denduska
6. jan 2012

@petot ale ja som tam naštastie striehnuť nemusela, lebo všetci ma zdravili, že vy ste tí čo nechcete očkovať 😅 ale bola som vytoto z toho čo som tu čítala o tom unášaní detí..okrem toho tam visia v izbe na vešiaku také pokyny pre mamičky, je tam všetko popísané, aké vyšetrenie sa kedy robí, aj očkovanie, že sa robí na 4.deň, ale môže sa kedykoľvek do 6.týždňa. Pri prvom pôrode tam nič také neviselo, takže ja vidím zmenu k lepšiemu 😉

manof
6. jan 2012

@olivova
Na toto sú tu práve "strážni psi demokracie" (médiá), aby rýpali do každej neprávosti a nedali pokoja páchateľom bezprávia. V tomto ohľade musím za tento počin TV JOJ vyslovene pochváliť.

Problém ale je, že drvivá väčšina médií tancuje ako inzerenti/sponzori pískajú, a keď je inzerentom niekto tak mocný, ako firma GlaxoSmithKline (GSK, výhradný dodávateľ VŠETKÝCH plne hradených vakcín pre povinné očkovanie detí na Slovensku), s príjmami vyše 3x vyššími než je príjmová časť rozpočtu Slovenskej republiky, tak drvivá väčšina médií, kde GSK inzeruje, si nedovolí do povinného očkovania zarýpať, lebo to je de facto činnosť proti záujmom ich mega-štedrého inzerenta. Viac o GSK a jeho maniéroch tu (posledná kapitola):
http://www.slobodavockovani.sk/news/v-zbierke-z...

manof
6. jan 2012

@denduska
Závisí dosť od nemocnice. Ružinov je očividne tvrdá totalita.

denduska
6. jan 2012

@manof veď vidím...hlavne dúfam aby bábo z toho nemalo žiadne následky 😒

kytykenka
6. jan 2012

ahojte ja mam nedonoseniatka tj 25tt narodene a teraz mame 9 mesiacov a stoji tu otazka mam ci anemam dat ockovat? este nie su ale musim sa vyjadrit

abnka
6. jan 2012

@manof @petot áno, zaočkovali, hoci vedeli , že som proti, ale moja vôľa bola šuvix..... neviem či náhodou, alebo zahrali také divadielko, ale očkovalo sa počas obeda, brali mamičkám z takých tých prenosných postieľok deti, hoci ich mali pri stole a mamičky nevzrušene jedli dalej. ..... Ja som naschvál nešla ani jesť sedela som pri malom ako päť peňazí , potom už hodne po obede mohli byť 14 hodín som videla odchádzať lekárku aj s ampulkami preč z oddelenia , tak som poľavila ostrahu bohužiaľ, pri balení vecí a odchode (v ten deň nás slávnostne prepustili) už bola okolo mňa rodina a že malého oblečú lebo bol na izbe totálny chaos ani som si takmer nevšimla vrátili ho za pár minút už v mojom oblečeného - a vtedy to museli lebo ináč si to neviem vysvetliť v ten deň sme boli celý čas spolu. Za pár dní mi poslali očkovací preukaz - poštou.
Psychoša volali, ale to preto, lebo som chcela v sobotu (na štvrtý deň a malému nič nebolo ) odísť domov. Držali nás tam potom ešte do pondelka, kedy prebehlo vyššie napísané.

petot
6. jan 2012

@abnka Totalita ako vyšitá.

olivova
6. jan 2012

@abnka 😲 😲 😲 ja som uplne vedla...toto sa este deje???

prevenar
6. jan 2012

@kytykenka ahoj 🙂

ahojky, v prvom rade musim povedat, ze rozhodnut sa musis sama ..lebo je to tvoje dieta a ty budes niest nasledky svojho rozhodnutia, nech sa rozhodnes akokolvek. najlepsi sposob ako sa rozhodnut je mat dostatok informaci na zaklade ktorych sa potom rozhodnes. vyborny zdroj je tato diskusia + nasledovne stranky.

http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
http://www.ockovanie.org/
http://rizikaockovania.sk/dok.html

sice to znie paradoxne, ale ziadne "povinne" ockovanie vlastne neexistuje ^^ ..teda , snazia sa pretlacat protiustavnu vyhlasku ktora budi dojem zakona .. ale "zakonom" nie je ..a vsetko co sa tyka "povinneho" ockovania je protipravne.

za vacsinu ludi ktori navstevuju toto forum snad mozem povedat, ze sme odmietli ockovanie ako celok koli tomu, ze sme presvedceni ,ze rizika ktore z ockovania vyplyvaju su daleko vacsie ako samotne choroby, alebo sanca dostat danu chorobu. zaroven si zacni uvedomovovat,ze dieta nema tvoja detska ..ale TY. takze, je jedno co ti hovori ..v podstate sa jej nemusis na nic pytat ..ale OZNAMIS jej ako si sa rozhodla.

halienka
6. jan 2012

Priatelia, veď také niečo sa stalo aj mne, akurát že to bolo pred 2 rokmi, keď bola ešte BCG povinná, a stalo sa mi to v Handlovej, čo bola inak vychýrená pôrodnica. Tak ako tej pani v telke mi povedali, že berú malú na skríning a doniesli mi ju vraj: Už sme vám ju aj zaočkovali. 😲 😠 . To som ale ešte nemala také info ako teraz, že toto robia po nemocniciach, a aj keď som bola pripravená odmietnuť, vôbec ma nenapadlo, že to musím povedať hneď pri nástupe do nemocky, jednoducho som bola nachystaná, že keď pôjdu malú zaočkovať, tak mi to povedia a ja jednoducho poviem, že nie. Takáto možnosť ma "ani v zadku" nenapadla, že mi to proste neoznámia. Pritom inak mi oznamovali úplne všetko, jedine toto nie, to mi povedali až PO výkone. Skoro ma kleplo od zlosti, ale už mi to bolo prd platné...Ako Petot píše, nejde ani tak o to, že teraz je tá vyhláška zrušená, ale o to, že ako si toto vôbec môžu dovoliť. A je čudné, že kadečo dokážu dopredu oznamovať a toto sa fakt už berie ako niečo, čo ti ani oznamovať nemusia, je to povinné, tak čo, proste fakt totalita 😖

prevenar
6. jan 2012

@abnka pane boze ☹ zlomyselne svine vyje--ne .. ja som si relaciu este nepozrel , budete ich zalovat ? dufam,ze hej . inak ruky dolamat tomu kto to spravil.

nika.r
6. jan 2012

@abnka na to ani niet slov 😲

jerryjanka
6. jan 2012

toto je stredovek. odj....bať sa ztadialto fakt. Viva nejaka Korea ty vole alebo Kuba 😠 😠 😠

anicka1981
6. jan 2012

@jerryjanka no dostante sa do nemocnice a tam uz s vami narobia poriadok..... spravia tak, aby ste sa k nim pravidelne vracali, buduju si klientelu za kazdu cenu, je to vsetko smutne, aj co sa stalo abnka aj tej mamcke v telke, aj halienke, a vlastne vsetkym tym detickam, ze do nich napichali to svinstvo, vlastne hned na zaciatku im otravili zivot, ja si neviem predstavit co by som urobila, keby nieco take urobili mne, ze by mi po skrinngu priniesli maleho zaockovaneho, taky cirkus by som urobila, ze by asi sbs museli volat, az ma mrazi pri pomysleni,,,, a ze demokracia,

manof
6. jan 2012

@kytykenka
Predčasniatka sú extrémne náchylné na nežiaduce účinky očkovania (vrátane úmrtí).

Viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/triky-rki-a...

A tiež obšírnejšie pojednanie tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

eaka
6. jan 2012

Ale tiež nechápem, že ju nechceli pustiť domov a volali psychiatra a držali ju tam ďalšie dva dni, pritom dieťa bolo v poriadku. Už tam sa mi rozum zastavuje. Nieto že uvideli poslednú príležitosť decko pichnúť, tak "oblečieme Vám ho", to je aký podraz.. a potom im dôveruj... ☹

manof
6. jan 2012

@eaka
Pília si konár pod vlastným zadkom a myslia si, akí sú nenahraditeľní. Našťastie, opak je pravdou.

prevenar
6. jan 2012

jezis jak som sa nasral neviem co mam robit, aby som sa ukludnil 😢

nika.r
6. jan 2012

@abnka možno Vás nechceli pustiť, lebo už vtedy mali nachystanú vakcínu pre malého 🤐

eaka
6. jan 2012

@nika.r Tak tak, aby neprepadla....to je tiež hnus

prevenar
6. jan 2012

@jerryjanka neuveris , ale ja som nad tym tiez uz rozmyslal, lenze som zistil ,ze niet kam lol vsetko maju v podruci. ver mi ,ze kuba nie je velka vyhra :/ .. jedna z najslobodnejsich a najlepsich krajin je island . nedavno ked ich chceli obsadit bankovy vampiri ako nas (euro, euroval atd.. ) tak tam vypalili parlament a neviem ci aj nepozabijali nejakych politikov (proste super) do beznych sprav sa to samozrejme nedostalo. (nahoda ..ako ked niekto dostane TBC par dni po TBC ockovani ^^ ) ..az na to,ze ta vonku moze zozrat ladovy medved ^^ comu zodpoveda aj klima :(

prevenar
6. jan 2012

@eaka jasne ..asi by ju potom museli zacvakat zo svojho. tak to silou mocou potrebovali dostat to maleho ..

jerryjanka
6. jan 2012

@prevenar no tak klíma sa da trocha zlepšiť dovolenkami 😀

eaka
6. jan 2012

Ja neviem, či by som sa vedela ovládať, je také narušenie intimity a práva rozhodovať o vlastnom tele... Povinné nepovinné... fuj, fuj, fuj, strašne ma to serie, pritom sa to vôbec nestalo mne, ale tá neprávosť, bezmocnosť mamičky, už môže len čakať, keby malo dieťa vedľ.účinky, chodila by som ho tej debilnej doktorke ukazovať, ako VĎAKA nej moje dieťa trpí...

zuzkap2
6. jan 2012

Aj v nasej porodnici beru deti na skrining a potom ked ich donesu povedia: Vsetko je v poriadku a uz sme Vam ho/ju aj zaockovali. ☹

manof
6. jan 2012

@zuzkap2
vakciNacisti

manof
6. jan 2012

Liečba čierneho kašľa vitamínom C - 1. časť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/liecba-cier...

manof
6. jan 2012

@petot ten článok sa ti určte bude veľmi páčiť 🙂