Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nae
4. feb 2012

@manof @dana19 Dobre ceske stranky venujuce sa problematike ockovania su napriklad www.rozalio.cz

prevenar
4. feb 2012

@barenka007 neviem celkom ako by si myslela 🙂 ..ved keby som mal moc na zastavenie ockovania ..tak by som to okamzite urobil ..a ockovania by bolo zastavene, ale to nemam 😀 takze.. co mam je moc zastavit ockovanie pre moje dieta, co som aj urobit a urobit to moze rovnako kazdy , rovnako ako ja.. 😎

monikamajova
4. feb 2012

@zuzana_m Ahoj,do mš sa prijímajú deti zdravé,takže ak chceš mám niekde odložené noviny SME a ak by si mala problém,daj vedieť,riaditeľka sa musí držať zákona,takže ak ti doktorka napíše,že dieťa je zdravé,MUSI PRIJAT DIETA DO MS tam rozhoduje zdravotný stav..podpisuješ ešte taký papier-čestné prehlásenie o bezinfekčnosti prostredia,a to je všetko...teraz som na MD,ale učila som 15r tak to mám v malíčku..a fakt nie sú všetky deti očkované a sú deti,ktoré majú aj potvrdenie z nemocnice z KE ,,,ZE SA NESMU OCKOVAT ale podla zákona aj musia navštevovať predškolské zariadenia,tak sa neboj 🙂 tak to by nechodilo 1/3 detí nikde a ani Romovia.. 🙂

majulienka27
4. feb 2012

@manof ako môže byť na vine paralen, nurofen, ved ten dávame skoro všetci a nie u každého to má takúto dohru
@halienka mne netreba ani zvracanie, úplne stačí teplota a som v úzkych, ja by som v takých extrémnych situáciach ani nevedela reagovať

monikamajova
4. feb 2012

@prevenar ano,máš pravdu,ale ja poznám aj "trafené matere" ktoré chcú silou mocou očkovať.kto chce kam,pomôžme mu tam...lenže ty nebojuj proti očkovaniu,ale za slobodu v očkovaní - ked sme proti niečomu.je toho viac,videl si film SECRET? ja si myslím,že ak by bola sloboda v očkovaní-vid novú SLOVENKU a mali by sme takéto doktorky,pravda by skôr či neskôr vyšla najavo,pretože ja teraz už vidím,že neočkované deti sú šikovnejšie,bystrejšie,pohyblivejšie,skôr napredujú..a romovia sa tiež neočkujú a nie sú chorí-jedna vec je sociálne prostredie a hygienický štandart,ale ked si vezmeš kto tak otužuje deti ako oni?možno iba Rusi..tam niekde na tých dedinkách nemajú ani doktora a dožívajú sa 120 rokov a sú zdraví a jediné čo ich trápi je nádcha a na to si nazbierajú nejaké byliny... 🙂

monikamajova
4. feb 2012

@majulienka27 vieš,niekady niet ned vlasnú skúsenosť,ako ja pri prvom..ale to nemáš odkiaľ vedieť a aj ked to ukazujú v telke tak to tak neberieš..potom to začneš riešiť,každý sme niekde inde a trvá určitý čas,kým sa k tomuto dopracuješ

zuzana_m
4. feb 2012

@hobit
@majulienka27 Ahoj. Pri očkovaní MMR by mala Dr. upozorniť mamičku,že reakcie sa nedostavia hned, možné reakcie sa dostavujú zvyčajne po týždni, či 10-14 den po očkovaní,tak nejako. Samozrejme aj neskor. Takže ja by som to určite pripísala očkovaniu. Známy ma synčeka a to iste, niečo po vyše dvoch tyždnoch od očka skolaboval,vytočilu mu očká atd.,,,,boli v nemocnici na pozorovanie,robili vyšetrenia,,,samozrejme na nič neprišli.

shakti9
4. feb 2012

@majulienka27 veru nedavame ten paralen a nurofen vsetci... reklamy sa sice tvaria, ze su to skoro "cukriky", ale nie je to tak... ja sa im snazim vyhybat.

halienka
4. feb 2012

@sana15 nemáš ty doma náhodou moje dieťa? 😅 😀 Keď tak čítam ten opis, to akoby som o mojej malej čítala 😀 ja teda neviem ako iné deti, ale na mojej malej tiež vidím, že ten kolektív potrebuje, je to jasná extrovertka, už teraz je šťastná z akejkoľvek spoločnosti, v ktorej sa vyskytne 🙂 takže u nás škôlka tiež jednoznačne áno 🙂 a nielen preto... 😉

tepka
4. feb 2012

teraz som čítala v zdraví,že Dr vás musí nahlasiť ale iba očkovanie ake ste odmietli, bez mena a udajov iba pre štatistiku!Tak hádam je to pravda..ako to že vás podaktorých nahlasili a vám domov dačo došlo ked to nemaju robiť???hmm 😒

prsky
4. feb 2012

@tepka to, čo by mali/mohli poskytnúť, je jedna vec, prax, aká už dlho funguje, je iná..minimálne v BA majú od RUVZ tlačivo, v ktorom vypĺňajú všetky údaje o (ne)očkovancovi..pravdepodobne sa nikto nezamýšľal nad tým, aké údaje smie poskytnúť, resp. lekári sa viac boja ruvz ako rodičov

tepka
4. feb 2012

@prsky tak nechápem!!!!

prevenar
4. feb 2012

@tepka je to jednoduche,, lekar ma proste nulove pravne vedomie. taketo veci ho "nezaujimaju" . on chce len svaty pokoj ..a urobi vsetko co RUVZ od neho bude kedy vyzadovat. lekar proste vie ,ze od slovenskych rodicov mu nic nehrozi, preto ich s kludom ignoruje..

preto kazdemu hovorim ,, RIESTE kazde porusenie vasich prav vsetkymi dostupnymi cestami. oznamujte na uradoch ktore sa maju danym porusenim zaoberat. ak si to mozte dovolit, rieste to cez pravnika a sudnou cestou, napiste ombudsmanovi.. len to nenechajte TAK. ak sa tento pristup nezmeni, tak sa nic nezmeni.. nikdy.

tepka
4. feb 2012

@prevenar no hej ale čo je teda správne a podľa práva?nahlasiť ale anonimne alebo ako potom???načšo to píšu? 😠

monikamajova
4. feb 2012

@prevenar ano,lekári majú "bobky" v nohaviciach,lebo sa boja 17 000€ pokuty podľa najnovšej Slovenky,ale človek sám nedokáže nič,to by chcelo hromadne,lebo inak popadáme.. ja preto bojujem za seba,za svoje deti,ale ked mi príde na mail alebo mi donesie podpísať kamarátka z BA petíciu,som prvá,kt. podpisuje a rozosielam všetkým..takže ak niekto,kto sa tomu na strákach o očkovaní venuje a napíše o zmenu zákona ako sme podpisovali to pred Vianocami,to podpíšeme a pošleme dalej tak jedine potom môžeme dačo zmeniť..vtedy bol pondelok a potrebovali 500 podpisov,ja som bola 525-ta a o hodinu mi kamoška poslala sms že už majú 1250 podpisov... 🙂 tak podme napísať hromadne,každý nech niečo vymyslí a ak máš nejakého právnika,ale určite je na tých stránkach nejaký,tak nech nám to pomôže sformulovať,čo ty na to?ved nás je tu toľko na fore... 😉

sana15
4. feb 2012

@halienka nie,nemam 😀 Tento je s pipikom 😀 Moje perpetum mobile 😀 😀 😀 Co este o tejto dobe zije....dokelu,zapaluje mi plyn na sporaku!!!! 😠

halienka
4. feb 2012

@sana15 😀 😀 😀 tak aj v tomto sú rovnakí 😀 aj moja ešte frčí a takto to bude ešte cca hodinu 😀 ešteže máme dobrého tatinka, čo to s ňou vydrží, inak by ma už odviezli tí s tými bielymi plášťami 😀 no nič, tuším máme vyhliadnutého zaťa, ktorý k našej dcére zapasuje úplne perfektne 😀 😀 keď to bude aktuálne dohodneme im rande 😀

prevenar
4. feb 2012

@monikamajova ..no, ale to je slaba vyhovorka pre lekara, ze sa boji nejakych 17000e a preto radsej "obetuje" niekoho dieta ..namiesto toho, aby sa zobrali a napadli tu vyhlasku, ktora sa ich snazi postihovat 17000e a nuti ich do protizakonneho jednania , za ktore zas mozu byt postihnuty inou pokutou z ineho uradu 😲 ja to nechapem,ze im to proste nevadi, koli platom vyhlasili temer vojnu , pritom si nemyslim,ze lekar je najhorsie platenou komunitou v tomto state (ano chapem,ze tie hodiny v praci, sluzby atd. je grc..ale ja som presne pre to nad medicinou ani neuvazoval, lebo mi bolo jasne,ze v takej praci by som proste umrel do mesiaca) ..a toto , toto nikoho nezaujima ?

halienka
4. feb 2012

@manof dnes som si kúpila novú Vitalitu, výborný článok o hliníku vo vakcínach od teba 😉 🙂 zas som sa dozvedela kadečo zaujímavé 🙂

majulienka27
4. feb 2012

@shakti9 veď som aj napísala že S K O R O všetci dávajú, viem že sú takí čo nedávajú, ja sama sa im snažím čo najviac vyhýbať no nie vždy sa to dá 😠

prevenar
4. feb 2012

@tepka no.. jedna sa o nesulad ustanoveni a velmi divne fungovanie prava v nasom state. vlastne nechapem ako to tak moze fungovat. najvyssi zakon je ustava, pod nim je zakon a pod nim je vyhlaska . no a nizsi zakon by nikdy nemal byt v rozpore z vyssim. realita je bohuzial taka (co totalne nechapem) , ze nejaky urad ..napriklad ministerstvo zdravotnictva / RUVZ si vymyslia vyhlasku ako chcu ..ta plati a lekar ju musi nasledovat napriek tomu,ze je protiustavna ..totizto protiustavnost moze dokazat len ustavny sud ..ale aby sa to dostalo na ustavny sud tak k tomu musi dat niekto podnet a to nie je take jednoduche + zrejme z na nepodavanie takychto podnetov budu zrejme aj nejake "odmeny" . no a potom to skonci tak ako je to teraz ...ze VYHLASKA nuti lekara nahlasovat osobne udaje RUVZ ...co je, v priamom rozpore so ZAKONOM o ochrane osobnych informacii ( a aj lekarskeho tajomstva) . cize lekar si vlastne moze vybrat kto ho bude buzerovat, popripade pokutovat. ^^ je to nehorazne.

(takto som to pochopil ja ..je mozne ,ze su v mojom pochopeni nepresnosti)

sana15
4. feb 2012

@halienka suhlasim 😀 😀 😀 Zoznamit ich a rovno mozeme zrusit kuchynu a postel vyhodit. Keby som vedela z coho vlastne funguje,kde berie tu energiu,tak si to dam hned patentovat a predavam 😅

tepka
5. feb 2012

@prevenar noo ved to ale s tým sa musí dačo robiť... 😠

charlize
5. feb 2012

Ahojte, prisla som si po radu, planujem dat Dr. zoznam vakcin, ktorymi odmietam ockovat, ked ste to tak perfektne vymysleli 😵 (dakujem!) a uz sme odmietli Hexu, pneumokoky a samozrejme TBC este na zaciatku... tym padom nas caka MMR, aj ked az na jesen. Tak som sa chcela spytat, ci myslite, ze napisem rovno teraz, ze aj MMR odmietam, alebo to necham teraz tak a ked to bude aktualne, dam novy papier aj ohladne toho? Vdaka. Pekny den!

prevenar
5. feb 2012

@tepka ..je viac moznosti. sice ani jedna nie je zrovna priamociara, alebo jednoducha ..

1) ked pride k poruseniu vasich prav.. a RUVZ vas bude chciet pokutovat na zaklade nelegalne ziskanych informacii , zozente si pravnika a zalujte ich , nech je z toho regularny sudny proces ..v ramci sudneho procesu budete tvrdit,ze sa jednalo o protiustavne konanie a sudca poda poziadavku na ustavny sud, aby preskumal tuto skutocnost. na ustavnom sude sa ukaze rychlo, ze je to cele protiustavne a zrusia to pre kazdeho ..

2) volte stranu ktora podporuje myslienku dobrovolneho ockovania a podporuje nase snahy s pripomienkami , najvacsim pomocnikom v tomto je momentalne SaS.

3) (toto je asi najjednoduchsie a kazdy by mal spravit aspon toto ) v ramci konania s RUVZ napadnite protizakonnost ohladom poskytovania informacii na urade na ochranu osobnych udajov. nepomoze to globalne, ale aspon cloveku, ktory to podal.

- nic ine mi uz nenapada.

prevenar
5. feb 2012

@charlize ahoj . daj to vsetko naraz ..usetris aspon papierovanie .. (teda, aspon ja by som dal vsetko naraz, ak chces odmietnut vsetko ) odmietat kazdu vakcinu zvlast po jednom sa mi vidi ako takticka nevyhoda pre teba ..(mozem sa aj mylit..ale takto to vidim ja)

zaockujte_aj_slnko
5. feb 2012

@charlize
dakujem, ale v boji s uradnikmi musis mat aj nieco v hlave 🙂 castokrat ale ani to nestaci a prevalcuju ta "mocou"...
ja by som to napisal teraz hned.......lebo potom by RUVZ mohlo zacat rozmyslat ze UCELOVO ODMIETAS ockovanie nie konkretne vakciny........... ked to odmietnes naraz nemozu ti to pouzit proti tebe, ze si UCELOVO vyberas a odmietas........ podla mna

navyse cim viac takyto jednoznacnych dokumentov bude tym lepsie.....

charlize
5. feb 2012

@prevenar
@zaockujte_aj_slnko dakujem pani, vazim si vase nazory. Zaoberam sa tym vsetkym uz tak dlho, ze som aj prestala spekulovat a kalkulovat, ked som sa rozhodla neockovat, tak som skratka ratala s tym, ze pojdem na RUVZ, "prinajhorsom" zaplatim pokutu a hotovo. Skratka mi to stoji za to.
Ale ked je nejaka moznost aj trochu "bojovat" za buducnost a dobru vec, chcem to spravit radsej tak, nech je to zrejme, jasne, zrozumitelne, ze viem, co robim a preco to robim, a ze nie som sama. Cim viac nas bude, tym lepsie a ukaze sa aspon, ze nie sme fanatici s IQ 15, co sa nasli niekde na ulici, ale vzdelani ludia, ktori skratka rozmyslaju a nechcu sa nechat klamat, zavadzat, obmedzovat, a nechat si nicit zdravie a kalicit deti 🙄

verka888
5. feb 2012

@luciafar ..ahoj, a do ktorej skolky si ho prosim ta prihlasila?..vsimla som si, ze si tiez z Ke..vdaka

katarinka81
5. feb 2012

Ahojte, viete mi niekto poradit? Mam 13 mesačného syna 2x preockovaneho hexou a pneumo, potom som sa dostala k info o rizikach a dalsie ockovanie som stopla. Riešim však že by som chcela aby mal očkovanie proti tetanu a záškrtu (aj ked sa moc nevyskytuju pridu mi po zvazeni pre a proti ako prospešné), no pre deti dvojzložková vakcína nie je. Má niekto info o tom či by osm mohla v očkovacej schéme pokračovať už len trojzložkovym Infanrixom (myslím z hľadiska čo sú tie zložky rovnaké ako v hexe, nie či mi to schválil poistovna)? Alebo existuje nejaka krajina kde sa ockuje len dva krat a stačí to, lebo som zase počula že to tretie očkovanie nie je zase nejaké prudko zvyšujúce účinnosť (1-3%). Čiže preočkovať infanrixom (čo najbližšie k 2 roku) , alebo netreba vôbec nič a potom stačí booster v 6 roku? Dakujem za akékoľvek info.