Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

shakti9
11. máj 2012

@prevenar no ano, to nikoho netrapi (reagujem na ten komentar k pedofilom), minule straaasne udupali americku matku, co sla s malou dcerkou do solarka, cela spolocnost sa neskutocne pohorsovala... aby bolo jasne, ta matka bola uplne vymleta a co urobila bolo hrozne, ale mna zarazila ta reakcia spolocnosti - vsetci boli zdeseni, verejnost, zakony, media - vsetci to jednohlasne odsudili a tvarili sa, aki su straaaasne humanni... a ja sa pytam, a co to svinstvo s ockovanim?!?!?! to nepohorsuje?! to akoze ta americka vymleta matka bola horsia ako ti, co nas nutia otravit deti!?!?!?

miliharmi
11. máj 2012

@kedicik Já jsem ročník 68 a proti rubeole jsem očkovaná byla asi jako 13 letá, očkovala se tehdy jen děvčata v pubertě.

prevenar
11. máj 2012

@shakti9 ..pohorsovanie sa nad pomerne nepodstatnymi vecami (aj ked je dobra hlupost nosit dieta do solarka - zrejme na to okamzite nezomrie) je taktika medii a tych co ich vlastnia. sluzi to len na odputavanie pozornosti od podstatnych veci ..aby sa ludia mali o com hadat a pritom si nevsimli,ze ich niekto pomali zabija. ..alebo ze ako je pedofilia zakorenena na najvyssich miestach a systemoch.

na to sluzi aj "politika" ..aby sa ludia hadali ,ze kto bude "vladnut" a kto je lepsi , alebo horsi .. pritom podstata je uplne inde, ze sme tunelovany kazdym kto tam je . ze by vobec vlada takehoto charakteru nemala existovat. ..ze defacto aj tak nevladnu, ale moc v state presunuli za hranice do sukromnych ruk boh vie komu. ..dalo by sa pokracovat do nekonecna. 😖

heimdalls
11. máj 2012

@tamix
@miliharmi
@kedicik

Nech sa mpáči dámy, tu http://www.choredieta.sk/index.php/ockovanie-pr... to máte čierne na bielom, očkovanie proti rubeole od roku 1981 u 12 ročných dievčat, od roku 1987 sa očkuje povinne u všetkých 15 mesačných príp. 18 mesačných detičkách.

kedicik
11. máj 2012

Dakujem vam vsetkym za odpovede... Aj ste ma potesili, aj nepotesili... Haluz je, ze keby som si tu krv nedala brat na vlastnu ziadost na nic sa nepride... Dcerka ma teraz dva roky, ona ockovana nebola, ale deti v nasom okoli boli, takze ak ju mam, tak zrejme od nich. No nic, idem dnes k infektologovi, tak som fakt zvedava, len nech je babo v pohode...

strociatka
11. máj 2012

@ariela22 homeopatika neviem, osobne som odporcom homeopatie celkovo, ale to je moj osobny nazor, mozno bude vediet poradit niekto iny

alikaa
11. máj 2012

@heimdalls ja som rocnik 80 a ockovana proti rubeole som urcite nebola, ani na mumps. Iba na osypky, ktore som hned po ockovani potom aj dostala

jajka78
11. máj 2012

ja som rocnik 78 a bola som v 89 ockovana, mam to i v karte zapisane.

kaja73
11. máj 2012

@alikaa Na rubeolu si musela byt zaockovana -ja som 73 rocnik a bola som na nu ockovana-to nabehali so skol a len dievcata zaockovali-cca v 10-11 rokoch.
Myslim, ze vtedy sa na mums zas len chlapci ockovali.

tamix
11. máj 2012

@heimdalls Idem hneď napísať tej babe, že koľko má rokov.

alikaa
11. máj 2012

@kaja73 tak zeby mi to zabudla dr. zapisat do preukazu? To sa mi velmi nezda.

kaja73
11. máj 2012

@alikaa neviem,alebo si sa vysmykla systemu 😀
Mozno si chybala v skole a zabudli ta doockovat.

prevenar
11. máj 2012

@alikaa aka "nahodicka" no pozri me sa 🙂 osypky hned po ockovani ..ako je to len mozne? O_o hmm hmm hmm ..

zuzana76
11. máj 2012

ja som rocnik 76 a ockovana na rubeolu som bola, aj osypky a mumps som prekonala ako 3-rocna

alikaa
11. máj 2012

@prevenar vraj som bola jeden pripad z milona 😀

prevenar
11. máj 2012

@alikaa urcite ? nie je to jeden pripad z 10 milionov ? 🙂

eaka
11. máj 2012

@prevenar povedala by som, že úplne prvý prípad, čo kto kedy zaznamenal, určite sa s tým ešte žiaden lekár nestretol... 😉

strociatka
11. máj 2012

slaaava, konecne viem, preco mi nesli videa!!!! takze som prave dopozerala dokument o Maximkovi a toho pana doktora Liptaka mam pekne v zuboch, ako si on dovoluje ako obycajny vseobecny lekar tvrdit, ze je na vedeckej urovni?!!! akykolvek student skonceny medicinu nie je vedec, nie je dokonca vobec nic, kym neziska potrebne atestacie a aj ked ich ziska nie je na vedeckej urovni, co tu z nas robi debilov.. V minulosti (v casoch pana L) na vseobecneho lekara stacila jedna atestacia, odbornik musel robit dve, v sucasnosti sa zjednotili a je len jedna atestacia, vseobecny lekar ju robi po troch rokoch, odbornik po 6tich, tak aky veced je to ten pan L?

Ved ani ja co mam kvalifikaciu na terapiu osob s autizmom si nedovolim tvrdit nic o vedeckosti, nedovolim si to ani len mysliet a ani svoje vzdelanie povysovat nad rodicov tychto deti, prave naopak sa pred nimi hlboko sklanam a snazim sa budovat ich sebadoveru, pretoze prave rodic je najlepsim odbornikom pre svoje dieta. Matka dieta nosi 9 mesiacov pod srdcom citi kazdy jeho pohyb, stikutanie... ked sa narodi, rodicia su s dietatkom 24 hod denne, poznaju kazdy jeho zahybcek telicka, kazdy usmevcek, ci slzicku, presne vedia co lubi, co neznasa, z coho mu je zle, z coho sa vysype a pod. A potom tu pride nejaky pan L a mysli si, ze je vedec, ze zozral vsetku mudrost sveta a ze ked je pan doktor, tak ja padnem na kolena a budem sa mu klanat? Robil vobec nejaku vedecku pracu? Uskutocnil nejaky relevantny vyskum?

Sorry, som asi nas..rdena..

strociatka
11. máj 2012

prepacte, chyby uz neopravim, neterka mi stihla vypnut comp 😕

monky978
11. máj 2012

tak som teda vyhrabala môj zdravotný preukaz dieťaťa... čierne na bielom.. som zaočkovaná 😀
tetanus som mala naposledy v roku 1991.. nie je to tam vidno...

keziah
11. máj 2012

@monky978 ale ze tiez tych vakcin nebolo malo

monky978
11. máj 2012

@keziah to teda áno... pamätám si, že som mala panický strach z injekcie... apropo ešte stále to tak funguje, že sa chodí do školy hromadne očkovať deti? Lebo to si teda neprajem, aby niekto očkoval moje dieťa bez mojej prítomnosti. Viem čo to so mnou vtedy narobilo. Očkovali ma vždy ako poslednú, lebo som robila strašné scény od strachu. Teda ten prístup k tomu bol vtedy otrasný. 😖

prsky
11. máj 2012

@alikaa ja som rocnk 79, rubeolu som prekonala a aj ma ockovali 🙄

jezibosorka
11. máj 2012

fu no sama som prekvapena, ja som 81, ale aj polio , ako fakt vela toho bolo,,,,
@monky978

manof
11. máj 2012

@sisinka76
Bars dobre...
Liga lidských práv urobila z Európskeho debilizačného týždňa trápnu šaškáreň. Kiež by aj u nás bola taká organizácia.

Viac k Európskemu imunizačnému/debilizačnému týždňu tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dnes-sobota...
http://www.slobodavockovani.sk/news/nenechajte-...
http://www.slobodavockovani.sk/news/prave-skonc...

petot
12. máj 2012

@jezibosorka A dnes je toho ešte viacej.

manof
12. máj 2012

@alikaa
Tá tehuľka Mika je teda pekne ostrá... 🙂
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a3801-Tehulka-L...

keziah
12. máj 2012

@monky978
@petot
ako som to zbezne prebehla, dnes je naviac HiB, hepatitita B a mums u dievcat resp. ruzienka u chlapcov. Jaj a pneumokoky. Aspon, ze dnes uz babatka nemusia dostat BCG.

prevenar
12. máj 2012

@manof juj .ze "debilizancny" tyzden, ake to mrzke pomenovanie tak uslachtilej veci !! ..extremista jeden lol

samiana
12. máj 2012

@ariela22
nie, dajú sa kúpiť riadne v lekárni, buď v špecializovanej, čo drží aj tieto monokompozity, alebo potom vo väčšine objednajú, ak požiadaš

Tie príznaky: je veľmi dobré jednoducho si pozorne všímať, čo sa deje, je jednoducho o bdelej pozornosti, nie je to ťažké 🙂