Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

deina
18. júl 2011

@saska.t, takze MMR dcerka nema a chodi ti do skolky? Nebol problem s tym, ze nema ockovanie uplne?

musko
18. júl 2011

@denduska - v 14-tich rokoch - a potom by malo byť preočkovane á 10-15 rokov.

pifina
18. júl 2011

@denduska neboj 😅

musko
18. júl 2011

@deina - moj tiež nemá MMR a ani nechcem dať a do školky ho vzali - stačí ak pediater napíše očko dľa kalendára a hotovo....

moira19
18. júl 2011

@denduska Moj brat mal pred par rokmi uraz (otec kosil a on mu chcel nieco ukazat... vysledok, rozrezal mu ma palci na ruke necht... sla som s nim k dr., tam mu prst dezinfikovali, zaviazali... ziadne ockovanie). Na tazko sa hojace rany je dobry repik, kamilka alebo nechtik (mojej 87 rocnej babke to zabralo a k tomu som jej dala c-cko).

oscarka3
18. júl 2011

@denduska , mm si min. týždeň skoro odrapil nechet na nohe, nerobil s tým nič, zatiaľ žije a je v pohode 😀

manof
18. júl 2011

@denduska
ak si dobre spomínam, tak do 3 dní to má význam, možno do 4.

A povedal by som, že to asi bolo v 13. roku života, tak ako aj teraz.
V tom očkovacom kalendári sa zas tak brutálne zmeny často nedejú. Je to skôr konzervativistický prístup (čím menej sa zmení, tým lepšie), čo sa týka termínov. Čo sa týka počtu chorôb, proti ktorým sa povinne očkuje, tak tam je to inak (čím viac, tým lepšie).

No a vydezinfikovať sa Ti to nepodarilo poriadne? Alebo neveríš peroxidu vodíka a jeho schopnosti likvidovať Clostridium tetani?

saska.t
18. júl 2011

@deina vobec ziadny problem, nikto sa na to nepytal a kedze ocko nie je povinne, ani nemaju narok, jedine na co sa pytali ci je ockovana proti tetanu v pripade urazu, takze si nerob starosti 😉

manof
18. júl 2011

@denduska
Zajtra v telke?
To ako odpovedať v zdravotnej poradni na otázku: "Ako si poradiť so škaredým zranením aj bez tetanovky?"

Mimochodom, čítal som včera v knihe "Doba jedová" od prof. Struneckej také fajné veci o botulotoxínoch. Tak že vraj sú až 100.000x jedovatejšie než sarín (bojový plyn, čo použila japonská sekta Óm šinrikjó v Tokijskom metre). No a pri opise botulizmu som mal dosť. Spôsobuje ho (a botulotoxíny vyrába) tetanovej baktérii príbuzná baktéria Clostridium botulinum, len na rozdiel od tetanu sa dá nakaziť aj zjedením niečoho, zvyčajne nejakého mäsa. Neviem, ako to je u nás s botulizmom, myslím, že výskyt je podobne malý ako pri tetane, ale zatiaľčo zranenie pri tetane si všimneš, tak to, že zješ nakazené mäso, Ti len tak ľahko nenapadne. No a úmrtnosť že až 60-80% a typicky do 24 hod. od prejavenia sa prvých príznakov, uff!

Takže ďalší dobrý dôvod, prečo prejsť na vegetariánstvo. 😉

Inak ozaj dobrá knižka to je. Dočítal som sa tam napr., že ženy, čo nenosia podprsenky vôbec, majú 125x nižšiu pravdepodobnosť rakoviny prsníka než tie, čo nosia podprsenky 24 hodín denne. Toto je fakt, ktorý sa mnohým pánom určite bude páčiť. 😀 😀 😀

Druhá vec je, že vraj až 61% rúžov obsahuje stopy olova, takže pozor na jedovaté bozky!

No a hliník (ktorý tiež prispieva k rakovine prsníka významnou mierou) vraj neobsahujú len takmer všetky antiperspiranty, ale aj mnohé deodoranty a prakticky všetky opaľovacie krémy. Navyše keď sa aplikujú na čerstvo oholené miesta, tak oveľa lepšie vsakujú do pokožky a sú teda oveľa nebezpečnejšie, keďže holením sa poruší najvrchnejšia časť pokožky. Takže ak vôbec nejak odchlpovať, tak lepšie strihaním než holením.

A množstvo ďalších užitočných informácií je v tej knihe, takže sa to ozaj oplatí prečítať. Tu je naskenovaný obsah: http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

denduska
18. júl 2011

@manof som u rodicov, nemaju ho...ale aj keby som bola doma, som spravny doktor a nemam ho tiez 😅

baby, diky za podporu...uz sa to beztak vyriesilo - predpokladam..kedze starsia dcera mi dupla na nohu 🤐 🤐 🤐 znovu to zacalo krvacat a vyzera ze to odpadne samo 😝 takze to nebude uzavrete.

a ja si fakt nepamatam na nijake ocko v 13.okrem preockovavania tbc...musim ist nahliadnut do mojej zdravotnej dokumentacie..

manof
18. júl 2011

@denduska
Však peroxid vodíka majú v každej lekárni. Teda mali by mať.
Ja mám jednu fľaštičku pre istotu stále v batohu, ktorý nosím miesto kabelky. Aj s gázovými štvorčekmi. To len tak, keby dačo...
Tetanovku tam nemám. 😀 😀 😀

Nuž ale keď Ti to krváca, tak z toho tetanus nebude, navyše tá krv zrejme vyplaví nečistoty vrátane spór.

Poučenie pre budúcnosť: peroxid vodíka mať v zásade vždy po ruke.

pifina
18. júl 2011

@manof aj ja akurat citam tu kapitolu o botulotoxine 😅 inak neviem odkial mam v hlave tuto info, ale netvori sa botulotoxin aj v zle zavarenej zelenej fazuli? skusala som uja Googla, ale nasla som len maso a hriby zavarane ako zdroj ... ak niekto viete, tak dajte vediet 😅

manof
18. júl 2011

Taký fajný citát som práve čítal, priam z duše mi hovorí:

"... To, čo sa najviac dostalo v poslednej dobe na zlú koľaj, je úsudok, ktorý je po celom svete možné zahmlievať pri zbožňovaní autority. Ako je dnes svet rád, ... že môže zbožňovať ako modlu učeného profesora! Ako sa svet raduje, keď nepotrebuje samostatne myslieť! To nie je žiadna národná cnosť alebo necnosť, to je niečo, čo teraz vo svete jestvuje a proti čomu treba bojovať tým, že človek získava podklady k úsudku. Ale človek nedospeje k úsudku, keď sa len "postaví na zadné" a za akýchkoľvek okolností vyslovuje úsudky o 106. Potrebujeme vôľu preniknúť do skutočností. Ľudia, ktorí sú dnes často na vedúcich miestach, - to je výber tých najhorších, ktorých nahor vyniesli zvláštne pomery poslednej doby. To treba prekuknúť. Nezáleží vôbec na ľpení na heslách, ako napr. "demokracia" alebo "socializmus", ale na tom, aby sme za slovami videli skutočnosť ..."

Je to na konci tejto knihy:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

denduska
18. júl 2011

@manof @pifina botulilzmus sa da dostat aj z nevydareneho kompotu alebo vobec hocijakej zle urobenej zavaraniny takze vegetariani este nevyhrali 😅 😅 iba ti co jedia len surove ovocie, zeleninu (vitariani..? nie som si ista teraz prepacte ak som napisala blbost 😅 )

manof
18. júl 2011

@denduska no ja ani na kompóty moc nie som, lebo zaváranie zabíja vitamíny a enzýmy. Tak mám o dôvod viac. Mrazenie je lepšie, i keď to viac stojí...

musko
18. júl 2011

@denduska presne tak - botulotoxín sa proste tvorí v zle zavarených a starých konzervácha zaváraninách vobec, varovným signálom je, že je vyduté viečko a lupe-neviem to lepšie popísať.
ano - vitariani sú to, čo jedia len surovú zeleninu a ovocie
@manof - knižku čítam tiež, páči sa mi a peroxid - v rozprašovači-nosím tiež so sebou stále ( koli deťom) a k tomu Traumacel v spreji a citát pekný :o) a pravdivý, si to s Tvojim dovolením požičiam, možem?

denduska
18. júl 2011

tuto knizku ste citali? CO NÁM TĚLO ŘÍKÁ aneb PO STOPÁCH NEMOCÍ Miroslav Hrabica teraz som zistila ze ju mam ulozenu ani nepamatam kedy..vyzera zaujimavo - precitala som sice len 2 strany tak este neviem ci sa oplati dalej 😅

manof
18. júl 2011

@musko ja nemám nič proti a autor (Rudolf Steiner) je už 86 rokov po smrti, takže mu to asi tiež nevadí 🙂

musko
18. júl 2011

Díky:o)

prevenar
18. júl 2011

@denduska ja vravym, amputacia a pre istotu od kolena . niet nad poriadnu prevenciu 🙂 ved co ked chytis zltacku, tetanus, pneumokoka a HIV naraz ? co potom ?

petot
18. júl 2011

@musko Neviem, ci si v rozprasovaci udrzi peroxid svoju ucinnost. Bal by som sa, ze vysumi. Peroxid by mal byt hermeticky uzavrety.

@denduska @manof Ohladom botulotoxinu je dostupnych este menej info ako tetanotoxinu, ale aj v tomto pripade su naznaky, ze sa nema rad s vitaminom C.

Podla niektorych vyskumov aj C tetani dokaze prezit v crevach (ved nakoniec, u koni tam preziva bezne) a pozorovala sa napriklad u niektorych deti s autizmom ktori trpeli chronickymi hnackami a mali rozvratenu crevnu floru (u zdravych deti sa takyto nalez nenachadzal). Dokonca je celkom plauzibilna hypoteza, ze niektore pripady autizmu mozu byt sposobene takouto abnormalnou kolonizaciou criev, a klinicke priznaky autizmu ze vyvolava tetanotoxin, ktory sa vstrebe a v crevach a transportuje odtial urcitou specialnou trasou pozdlz nervov do mozgu. Tetanotoxin je neurotoxicky, co sa na synapsiach prejavuje krcmi, ale pri postihnuti mozgu by sa to mohlo prejavovat autistickymi zmenami spravania.

manof
18. júl 2011

@denduska
Moja ženuška bola z Hrabicu istý čas nadšená, takže sa to možno oplatí prečítať. Ale bral by som to s rezervou. Je tam asi do istej miery hlboká pravda, ale že by to platilo vždy, všade, pre všetkých a za akýchkoľvek okolností, tak to asi nie... No a keď to máš v elektronickej forme, tak mi to, prosím, pošli. Máme tú knihu kúpenú, ale pre prípad potreby niečo rýchlo vyhľadať, sa elektronická forma hodí...

manof
18. júl 2011

@prevenar
Heh, Ty si teda riadny optimista. Či skôr sarkastik?
😀 😀 😀

manof
18. júl 2011

@petot
Ak som tú stať o botulizme a Clostridium botulinum dobre pochopil, tak tam nešlo o to, že by baktéria prežila prechod žalúdkom, ale o to, že prejde žalúdkom už hotový botulotoxín. Síce drvivú väčšinu z neho zlikvidujú žalúdočné šťavy, ale ten malý zlomok, ktorý prejde neporušený do čriev, môže stačiť na otravu. Doslova tam prof. Strunecká (asi citujúc zdroje) píše, že botulizmus nemá charakter infekcie, ale intoxikácie.

Nie je to tam síce vyslovene napísané, ale domnievam sa z toho, že baktérie neprežijú prechod ľudským žalúdkom, takže problémom nie sú baktérie, ale len ich toxín (botulotoxín), a aj z toho je drvivá väčšina rozložená v žalúdku.

Čo sa týka tráviacej sústavy koňa (kravy, ovce, kozy...) versus človeka, tak sa dúfam zhodneme na tom, že je medzi nimi zásadný rozdiel. Možno práve tento rozdiel umožňuje C. tetani prežiť v tráviacej sústave koňa či ovce, ale neumožňuje prežiť v tráviacej sústave človeka (možno s výnimkou určitých vážnych diagnóz).

Veď ak by predsa len áno, tak ak sú spóry C. tetani ozaj všadeprítomné, ako nás strašia epidemiológovia, muselo by toho tetanu byť požehnane. Ale nie je. Je extrémne zriedkavý, a to aj u starších ľudí, ktorí už zaručene nijaké protilátky nemajú (prinajmenšom nie ochrannú hladinu), ba dokonca aj u tých, ktorí neboli proti tetanu nikdy v živote očkovaní.

To si môžeme vysvetliť buď tým, že tráviaca sústava (pomerne) zdravého človeka C. tetani úspešne zlikviduje, alebo tým, že výskyt spór C. tetani je v skutočnosti (v ostrom rozpore s trvdeniami epidemiológov) len veľmi veľmi zriedkavý. Prípadne jedno aj druhé.

manof
18. júl 2011

@prsky
Vďaka.

@denduska
už nemusíš posielať, bo @prsky sem dala odkaz na stiahnutie

manof
18. júl 2011

Ak by ste sa niekto dostali k dnešnému Novému času pre ženy (č. 29), či už si ho kúpili, alebo videli ho niekde v super-/hyper-/mega-/ultra-/giga-markete, kde sa dá prelistovať, tak mi napíšte, prosím, či tam je ten na minule avizovaný a doposiaľ nezverejnený článok "Mamy rebelky" o (ne)očkovaní.

Vopred srdečne ďakujem

manof
19. júl 2011

Ak regulátora nezaplatí štát, rada to urobí mafia. Ako by mali vyzerať inštitúcie v liekovej politike?
http://blog.etrend.sk/martin-filko/2011/07/18/a...

60 strašných zdravotných problémov, ktoré môže spôsobiť očkovanie proti nákazlivej žltačke typu B:
http://www.slobodavockovani.sk/news/a60-strasny...

manof
19. júl 2011

Toto výborne sedí na našu (ne)milú PSPI:

"Práca v aparáte, manažmente či najvyššom orgáne agentúry predstavuje zaujímavú kariérnu príležitosť, zvyšuje profesionálnu reputáciu, a je trhovo zaplatená (u nás je možné porovnanie napríklad s prácou v Národnej banke). Čestné, neplatené poradcovské pozície sú z hľadiska zastupovania verejného záujmu omnoho rizikovejšie. Najmä ak sa bavíme o farmaceutickom trhu, väčšom než 2% slovenskej ekonomiky, a o ročných rozhodnutiach vo výške mnohých desiatok miliónov eúr. Ak regulátorov nezaplatí štát, rada to urobí mafia. Farmafiremná, zdravotnopoisťovacia, oligarchická. Nejaká sa vždy nájde."
http://blog.etrend.sk/martin-filko/2011/07/18/a...

denduska
19. júl 2011

@manof @prsky dobre ze to sem prsky dala lebo ja som zistila ze mam druhe vydanie - ale aj to su tam len niektore state, tak musim porovnat ci je to to co nie je v prvom alebo co...

manof, no ja som precitala len prvu kapitolu o tych srdcovych arytmiach ale celkom sa mi pacilo ze je to vlastne pohlad z druhej strany...bezne sa berie ze mam taku a taku chorobu a z toho vyplyva ze som taka a taka...a tam je to vlastne obratene ze pretoze som taka a taka, tak som si vyrobila taku chorobu... napriklad o tych babickach a deduskoch, kedze fibrilacia predsieni je najcastejsou arytmiou u starych ludi, a on to opisal ako
U starých lidí síně fibrilují kvůli přirozenému „opotřebení
srdce“, které negativně umocňují vzpomínky dědečků a babiček
na jejich zatím nedoceněné skutky, na něž jsou pyšní, ale jež „doba“ nepochopila.
„Tolik jsem druhým rozdával, a tak málo díků a lásky od nich
dostal.“
Tak som si spomenula na nich, presne akoby som videla tie vyrazy tvare v nemocnici.... 😖