Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
9. okt 2011

@kryska5
Teoreticky to mohlo byť aj z očkovania, i keď je to už dosť na pováženie. Predpokladám, že si bola očkovaná v 12. roku života, čo by znamenalo vyše 20 rokov trvanie protilátok po očkovaní. Tie doby trvania treba chápať ako štatistické priemery, takže sú v zásade možné výkyvy obomi smermi, v Tvojom prípade možno k tomu dlhšiemu. Na druhú stranu - je veľmi dobre možné, že si prekonala ružienku subklinicky (bezpríznakovo). Ťažko teda povedať.

U niektorých chorôb tuším je možné odlíšiť protilátky z očkovania od protilátok z prekonania choroby (dúfam, že netrepem - @desszi , @denduska , @petot - opravte ma, ak sa mýlim), ale ako je to konkrétne v prípade ružienky, to veru neviem.

manof
9. okt 2011

@anicka1981
Humenné má vlastný RÚVZ:
http://www.slovanet.sk/ruvzhe

pifina
9. okt 2011

@prsky ja si pamatam rubeolu ako cervene bodky po bruchu, inde si nepamatam 😅 som mohla mat nejakych 6-7 rokov vtedy 😅

manof
9. okt 2011

@kryska5
Určite sa to robí na hematológii? Nie je to v kompetencii infekčného?

petot
9. okt 2011

@kryska5 Podľa mňa práve toto je potešujúce - že tie choroby vo väčšine prípadov chorý ani nespozoruje, a nie ako strašia v letákoch na vakcíny 😀 Je potešujúce, že ťažké priebehy a následky sú zriedkavé (Hep.B a polio cca 1%)

petot
9. okt 2011

@manof Rubeolové protilátky sa síce dajú pomerne bežne preukázať aj 25 rokov po očkovaní, ale nikto nevie, či znamenajú imunitu, a dosť veľký podiel očkovaných ich stratí omnoho skôr, už po tuším 10-12 rokoch.

hajanka
9. okt 2011

@anicka1981 " ...boli ste u lekara, alebo ako si vedela, ze su kiahne?, a bol uz ockovany?, a cim si dezinfikovala? viem vela otazok,, ale chcem byt pripravena, ked saobiavia u mojho,, a este aky je stare tvoje babo? dakujem"

Moje babo ma 7 rokov 😉 😀 vedela som ze su to kiahne, lebo v skole prave vycinali a on ich este neprekonal. Rano sa zobudil s takym pupakom na chrbte, ako vyrazkou ale cervenou, vyzerala v strede ako krater. Uz som predtym videla ako vyzeraju kiahne v roznych stadiach a hned som vedela, ze je to ono. Ockovany nebol ani som nad tym nerozmyslala 😉 s dr. som rozpravala len po telefone a potom som osobne (sama) bola vyzdvihnut recept, jeho som so sebou nebrala, puder vobec neoporucila, lebo sice zastavi svrbenie, ale dusi pupaky a tie sa potom nemozu hojit, potom to vraj moze trvat aj 2 tyzdne, na dezinfekciu nam predpisala taku vodicku, bola takej zvlastnej tehlovo-cervenej farby, bohuzial zabudla som ako sa presne volala, nou som mu tie pupaky potierala, dost casto a vzdy cistu vatovu tycinkou som namocila a potrela, kazdy pupak zvlast tycinkou aby sa jeden od druheho nemohli infikovat nahodou aj aby sa to nedostalo do flasticky. Este som mu dala rano a vecer polku dithiadenu + ked bolo velmi zle (ze svrbelo) tak som pomastila aj Fenistil gelom. Ako som pisala, od zaciatku do konca 7 dni. Najhorsia bola ta prva vyrazka, ta drzala najdlhsie ( (ta najvacsia bodka na chrbte) 😉 ) ale nemal vobec teploty. No priebeh byva individualny.

prsky
9. okt 2011

@pifina ja som mala 10 🙂

anicka1981
9. okt 2011

@hajanka dakujem, no super ste to zvladli,,,, 😉

anicka1981
9. okt 2011

@manof dakujem, a este teraz neviem, kym sa prestahujeme to potrva asi 2-3 mesiace,moj doki uz asi chce hlasit, ako som spominala, a potom, ked sa prestahujeme a budeme mat noveho pediatra, a ten nas bude musiat hlasit zase, alebo mu postaci, to,ze ma uz nahlasil presovsky pediater, ci ako s tym,,,

manof
9. okt 2011

@anicka1981
Ja myslím, že je nezmysel, aby to riešili dva rôzne RÚVZ, takže keby to aj nahlásil prešovský pediater, tak kým sa prešovský RÚVZ rozhýbe, už budete v HE, a potom sa môžeš ohradiť, že čo vymýšľajú, že však Ty vôbec nebývaš v rajóne RÚVZ PO. 🙂

Tým môžeš získať ďalších pár mesiacov k dobru a možno sa Ti práve vďaka tomu podarí prekonať premlčaciu lehotu bez pokuty.

anicka1981
9. okt 2011

http://www.sprievodcaockovanim.sk/myty-a-famy-o...

...ako pekne tu pisu o vsetkych tych hlinkoch a ortudi a formaldehyde, ako by to bola normalna sucast nasho jedalnicka, ze vraj, keby sme jedli hlinikovymi priborami,,,, ved sme aj jedli a zakazali ich...... 😝

anicka1981
9. okt 2011

@manof 🙂 no to by bolo supper, 🙂 a kolko je ta premlcacia doba ?, aby som vedela, ako dho mam natahovat pediatra 😅

denduska
9. okt 2011

@kryska5 urobi ti to hocijaky sukromny labak, samozrejme za cash, len si treba zistit na ktore choroby maju sety, a oni budu celi stastni 😉

@prsky mladsia dcera mala horucku a starsia vobec, len presne som ju vytiahla z vane a bola cela poflakovana 😅 ale vlastne je to jedno, uz to urcite teraz nevyriesime aj jedna aj druha choroba sa rata 😀

@manof priznam sa sajnu nemam ci sa to da rozlisit😅 😅

kryska5
9. okt 2011

@denduska dík za info idem hladať nejaký labák 🙂

prsky
9. okt 2011

@anicka1981 2 roky

simmi80
9. okt 2011

AHOjte, neviem ci si ma pamatate, mali sme velke problemy s TBC, pridavam na pripomenutie jedno foto.
Chodili sme na plucne a posledna kontrola moze sa OCKOVAT. U Dr. som podpisala papier ze do 1r odmietame ockovanie a udajne to uz nahlasila na RUVZ, zatial ma nekontaktovali.
Ale k veci. Boli sme na imunologii a vysledok u tohto tyzdna oslabena imunita, NEOCKOVAT, najlepsie neochoriet, nechodit medzi chore deti, neplavat. Mozno take vysledky by malo viacej deti ak by islo na testy.
Hodnoty, ak mi viete niekto povedat ci je to ok, prip. nejaky komentar: dakujem 😵
nasa hodnota ref.medze hodnotenie
CD3 lymfocoty 67,99% 58-67 zvysene
CD4 pomocne lymfocyty 50,76% 38-50 zvysene
CD8 cytotoxicke T lymfocyty 11,69% 18-25 znizene
CD4/CD8 pomer 4,34 1,50-2,90 zvysene
DHR Fagocytov aktivita 48,50% 55-95 znizene
Imunoglobuliny IgG 2,9 3,0-10,0 znizene

kryska5
9. okt 2011

@simmi80 držím palček aby sa vám podarilo zlepšiť imunitu 😉 a dúfam, že RUVZ vám dá pokoj 🙂

manof
10. okt 2011

ANKETA: Je očkování dětí zbytečné?
http://www.lidovky.cz/anketa-je-ockovani-deti-z...

Anketa končí zajtra (utorok), tak šup, šup!

manof
10. okt 2011

V USA přibývá rodičů, kteří neočkují děti
http://www.denik.cz/ze_sveta/v-usa-pribyva-rodi...

manof
10. okt 2011

Úvod do epidemiológie - 5. časť
http://www.slobodavockovani.sk/news/uvod-do-epi...
(článok obsahuje odkazy na predchádzajúce 4 časti)

hajanka
10. okt 2011

@simmi80 moja, to vyzera hrozne, chuda babetko, az mi tvar skrivilo od smutku 😢
toto by si mala tiez rozposlat vsetkym buducim mamcikam ale aj uz mamickam, ktora tak krvopotne su za ockovanie!
S vysledkami bohuzial neporadim. Drzte sa, nech sa da vsetko do poriadku!

kaja73
10. okt 2011

@simmi80 Mojej sesternicu dcerka to mala take iste-chodili kade tade,rok ju davali dokopy. 😒
neviem ci to ma suvis s s rozbitou imunitou co ma teraz,ale ma 5 rokov a stele je chora,už mali podozrenie aj na leukemiu-to sa nastastie nepotvrdilo,ale nevedia zistit PRECO je tak na prd imunitne-ked bola babeno imunitu jej nik nevysetril-možno to ma odvtedy a skolkarsky kolektiv to už len dorazil 😒

catharinka
10. okt 2011

@manof - super, takýto človek ide písať recenziu! Úplne jednostranne zameraný, bez kúsku odstupu. Nemám slov. Ďakujem za vysvetlenie veci, teraz už mi je všetko jasné...

manof
10. okt 2011

@catharinka
Ono to je tak, že Dr. Petráš je vcelku vplyvná osoba, tak vydavateľ mu tú knihu poslal na recenziu sám z vlastnej iniciatívy. Takže Dr. Petráš v tom je vlastne nevinne, lebo vydavateľ chcel, aby na to napísal recenziu (aj) on. Samozrejme, určité ideologické pozadie z toho jasne trčí, ale na obhajobu Dr. Petráša musím dodať, že spomedzi všetkých českých odborníkov - zástancov očkovania mi on pripadá byť ten najtriezvejší a najobjektívnejší, aj keď stále nie objektívny. Viacero článkov, čo má na webe, ukazuje, že sa veci (na rozdiel od mnohých epidemiológov, nehovoriac o radových všeobecných lekároch) dobre rozumie a v jeho vyjadreniach je najmenej demagógie spomedzi mne známych českých zástancov očkovania.

denduska
10. okt 2011

@catharinka
@manof ja sa tiez pripajam na obhajobu Dr. Petrasa, aj co mozem posudit z e-mailovej komunikacie. A co je plus, na tej stranke nie je ziadna reklama na ockovaciu latku 😉 aspon ja som si nevsimla.

peti19
10. okt 2011

@manof súhlasím, tiež som si písala s dr. Petrášom a tiež mi radil odklad očkovania na rozdiel od pediatričky a ďalšie očkovania radšej rozložiť

anicka1981
10. okt 2011

@simmi80 no to naozaj nevyzeralo pekne,,, strasne, som rada, ze sme niecomu takemu predysli u naseho drobca,, drzim vam palce aby ste sa dali dokopy,,,, treba na to cas a neaku dobru homeopatku a urcite to pojde

sirinka
10. okt 2011

@prsky
@denduska ja som mala rubeolu ako druhacka, ale takmer vobec si napamatam na priebeh, tusim mi bolo dost zle zo zaciatku, teplota...
teraz nam s malou robili testy na niektore infekcie, tak u mna toxo aj rubeola prekonana a aj malinka mala v troch mesiacoch este moje protilatky....

sirinka
10. okt 2011

a tie male cervene vyrazky som mala po celom tele....

inak myslite si, ze je mozne, aby sme styri sestry ani jedna nemali kiahne, resp, ked, tak vsetky bezpriznakovy priebeh? moja mama tvrdi, ze sme ich nemali ani jedna....mne sa to normalne zda cudne...