Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sammy19
13. okt 2009

quika, to ma mrzi, ze to tak dopadlo... okrem toho C-cka ma nic ine nenapada... su tusim, nejake homeopatika, ak si tomu naklonena, nejaky homeopat by ti isto vedel poradit.

drzte sa a nech je syncek co najskor v poriadku!!!!

petot
13. okt 2009

quika: vitamín C, ak má malý v poriadku obličky, metabolizmus železa a medi a hladinu G6PD, tak aj 1 gram každé 2 hodiny. Dávky musia byť také vysoké, aby spôsobili pokles teploty, pohodu a dobrú náladu. Keby hnačkovalo, znížiť dávky alebo ich dať menej často.

Doplniť selénom, aj 100ug denne.

Musí veľa piť. Ak sa budí v noci, tak mu dávať dávky aj v noci.

petot
13. okt 2009

vanish1: Čítal som to, mal som z toho nauzeu.

Títo tzv. "odborníci" v celom materiáli neuviedli ani JEDEN vedecký argument na podporu svojich tvrdení. Necitovali žiadnu konkrétnu štúdiu o účinnosti alebo bezpečnosti. Len slepo opakovali svoje všeobecné domnienky. Naozaj, od NIKOHO z vakcinátorských kruhov som ešte nepočul KONKRÉTNY, OVERITEĽNÝ ARGUMENT. Za takmer 3 roky, čo sa v téme hrabem, mi autority doposiaľ nemali čo povedať.

Vždy, keď majú niečo obhájiť, začnú tie svoje rozprávky, ako očkovanie vyničilo choroby, ako sú vedľajšie účinky "prakticky neexistujúce", ako už štúdie vyvrátili súvislosť s autizmom, o kolektívnej imunite, atď. Samá slama, ale žiadny tvrdý údaj - kde, kedy a kto tieto veci dokázal? Konkrétna štúdia? Zabudnite.

erikasadek
13. okt 2009

petot a preco, ako som prekladala ten dokument ved tam to , prvave ten senator prave na nich krical..
urobili ste od roku 1927 , neaku studiu, co s atyka
vedlajsich ucinkov a odpadu , tychto latok n aorganizmus..

nikdy.. tak preco stale tvrdite ze to nema s autizmom a s inymi chorobali nic spolocne;;.. 😠

no uzanj nikdy nic, neurobili , preto aby zistili aky to ma dopad na telo.; a ludsky orgaanizmus...

je to hnusne;.

sisa.b
13. okt 2009

a kedy dokazali, ze to na autizmus nema vplyv? 😨 ved som citala, ze je jasne dokazana spojitost autizmu s hlinikom a ortutou, ktora sa nachadza vo vakcinach

vanish1
13. okt 2009

guika 😲 , si sa s manželom nedohodla? či tiež nechcel očkovať, ale presvedčila ho?

nech ste ok, tiež by som dávala céčko

petot, máš pravdu.........

quika
13. okt 2009

dakujem za rady, idem hned skusit...
vanish, ja som mu to spominala niekolkokrat, naposledy vecer pred navstevou lekarky, on ma vraj nepochopil, myslel si ze to mam s lekarkou uz vybavene a ze to ide ockovat nieco ine 🙄 ze sa jej spytal ci to je ta vakcina z ktorej je autizmus, ta nanho pozerala jak na debila ze nie, tak on to nechal naockovat 😠

petot
13. okt 2009

Mimochodom, ja netvrdím, že také štúdie neexistujú. Viem o niekoľkých štúdiách, ktoré sa za každú cenu pokúšali zaprieť súvislosť s autizmom. Mali katastrofálne metodologické nedostatky a nezriedka boli financované priamo výrobcom vakcíny alebo verejným očkovacím úradom, ktorý sa snažil očistiť svoje meno.

Poukázal som len na to, že títo tzv. odborníci doteraz nepreukázali, že sa VÔBEC orientujú v odborných publikáciách. Preukázali však, že nie sú ochotní/schopní čítať štúdie, ktoré dostanú na zlatom podnose - veď len na rizikaockovania.sk medzi zdrojmi sú odkazy na vyše 1000 odborných publikácií z lekárskych magazínov ohľadom vedľajších účinkov očkovania. A oni to všetko mávnutím pera odpíšu, že žiadne hodnoverné štúdie nie sú a bodka. Lebo oni majú svoju očkovaciu sektu a to im nesmie nikto spochybniť.

Keby im išlo o bezpečnosť, tak sekírujú lekárov, aby dôkladne poučili pacienta, dali mu príbalový leták, neočkovali pri a po ochorení, a aby poctivo hlásili nežiadúce účinky, lebo 3,3% je skutočne hanebný výsledok ohlasovania. Ale v týchto ohľadoch je situácia stále rovnako katastrofálna. ÚVZ účinne tlačí lekárov predovšetkým do bonzovania pacientov. Následky očkovania zjavne nie sú také zaujímavé. Veď keby sa to poctivo hlásilo, už by sa nemohli oháňať svojou ružovučkou štatistikou, kde kvietky kvitnú a srnky sa pasú, a motýliky nikdy nepočuli, že by vakcíny niekomu vážne ublížili. Žijeme azda v nejakej inej dimenzii?

Veď my dokonca "vážne narúšame zdravotnú politiku štátu", lebo sa opovažujeme hovoriť do toho, aké jedy chcú pichať do tela nám a našim deťom! Chápete? My pre nich nie sme slobodní občania, hodní rešpektu aspoň ohľadom základných práv, ale len nejaké entity v ich papieroch a politikách! Kazíme im ich číselká v tabuľkách! 😠

A poďme radšej na veselšiu nôtu, lebo ma to značne vytočilo 😅

blau
13. okt 2009

😔 Dobry vecer, my mame zajtra ockovanie Hexou 4x. Nejdem odhlasila som termin, a este veeeelmi budem rozmyslat, ci mojho syna dam zaockovat. Sice nic strasne po ockovani nemal. Vlastne az na nadchu po nedavnej vakcine proti meningokokom, ktoru si kazdy den vycitam 😒 😔 Ze som ho vobec dala.
Menim aj detskeho lekara, co je tu v At normalne ako aj odmietnutie ockovanie, len v mojom okoli to mamicky vobec neriesia ale vobec. Teda nestretla som sa s takymi.
Prajem vela zdravia Vasim detickam aj Vam.

draga
13. okt 2009

tak já nevím asi bych to zase tak nedramatizovala, že hned po píchnutí musí být dítko autista, to by jich tady asi běhalo daleko víc...ale třeba může být nějak náchylnější a ten spouštěcí faktor může být právě očko.. ale pokuď má rodič byť je minimální pochybnost, měl by mít právo neočkovat...
já jsem si akorát te´d vzpomněla, že vlastně nejsem přeočkovaná na tetanus a přeočkovat se rozhodně ani nedám...
k té žloutence jsme hledala a hledala a taky asi očko odložíme...
nejvíc na téhle věci mi vadí, že když zadám do vyhledávače info k očkování všude vyjíždí samé pro...ten náhled proti je někde zaštrachanej a normální smrtelník ani nemá možnost zvážit všechna rizika...díky za koně 😉

vanish1
13. okt 2009

petot, presne aj ja som sa pozastavila nad tou "zdravotnou politikou štátu", myslím, že my im nekazíme číselká v tabuľkách, ale my sme pre nich len tie číselká...............nič viac, náš názor ich nezaujíma 😠

teri3
13. okt 2009

ahojte, dlhšie som vás nečítala, ale teda vždy sú tu zaujímavé infošky...ja si len tak trochu dávam do súvisu to, že môj drobček v 10-tom mesiaci začal rozprávať prvé slovíčka, dokázal si bľabotať aj 5 minút ... potom očkovanie...a teraz nehovorí skoro nič 🤐 . Iba dáva najavo takými zvukmi, že dačo chce, že sa mu nepáči a podobne. Už som sa stretla aj s názorom, že "je to normálne, že sa dieťa rozhovorí až v troch rokoch" - ale je to na pováženie, či je to normálne, keď sa to považuje za dosť významný medzník vývoja. No a tiež má alergie na kadejaké plienky - minimálne na 3 druhy. A pritom ako novorodenec v pohode používal Huggiesky a teraz je z nich celý vysypaný. Začali ich síce vyrábať dáke iné, ale aj tak 😒

neviem, či ste to tu spomínali, ako sa odvšadiaľ ozýva, akí sme neuvedomelí, že sa nedávame očkovať proti chrípke...no niežeby povedali, jedzte zeleniny a ovocia, koľko vládzete, ale nie, stačí sa zaočkovať 🙄

tana74
13. okt 2009

Teri3, našej mladšej vadili pomaly každé plienky.... no hrôza, jednu značku sme mohli mať iba chvíľu, potom výsypy.... stále sme museli meniť.

tana74
13. okt 2009

Petot a spol.... čo hovoríte na výskyt šarlachu na základnej škole? Vraj u nás na jednej je - teda sú tam okrem očkovaných našich detí aj nejakí cudzinci -kórejci.

vroni
13. okt 2009

Tana, proti šarlachu očkovanie neexistuje. Šarlach sa vyskytuje v školíách a škôlkach úplne bežne, snáď menej často ako chrípka, ale minimálne u nás ho registrujem aspoň raz do roka (v škôlke, nie u nás doma)

sisi08
13. okt 2009

vanish1, vďaka za odpoveď. Kladieš si niekedy otázku, čo by bolo, ak by si dala očkovať? Veď u nás sa paušálne pre všetky deti žiadne imunologické testy nerobia. Zato očkovania - paušálne takmer bez výnimky. Vždy je to hop alebo trop. Mám z toho hrôzu. Ja ľutujem aj tie dve hexy čo som dala.

erikasadek
13. okt 2009

http://www.sentiweb.org/

tu je epidemicka karta francuzska, ako sa da sledovat , stav chorob.. v danej krajine, na ukazku..

prva je chripka, druha, je crevna chripka.. zatial v pohode;.
tretia su osypky; stvrta, su krizy astmy...

cervena, je najvatsi vyskyt.. 😉

tana, ja neviem len preto ze su tam cuzdinci tak , hned , sa citis, ohrozena;.?????

tu je tolko cuzdincov a zijeme... 😀

viete co si myslim ze za tie roky v nas pekne vypestovali strach.. s chorob staci jedne pripad nastav vnutorny strach.. a niekolko viac pripadov je tu hromadna panika;

vanish1
13. okt 2009

teri, aj moja sa z huggies osypala, takže mám celý balík doma a neviem, čo s ním...

sisi, radšej nato nechcem ani myslieť, aj ja ľutujem tbc a 2 hexy ☹

tana74
14. okt 2009

Baby ďakujem, ja som sa ešte so šarlachom nestretla.... môj mozog je "zasvinený" ťažkými kovmi, preto mi nefunguje pamäť tak ako má a niekedy sa asi pýtam niečo, čo by som si mohla dopredu zistiť. Len som včera už nevládala... a ani ma to nenapadlo - prejavy tej blbej otravy. Prvotne ma napadlo, že je to niečo, čo nie je bežné....

Erika, necítim sa ohrozená cudzincami, len sú dosť často problémy práve s tými, o ktorých som písala.... prenášajú hlavne rôzne parazity a naše deti trpia. Niektoré školy si žiadajú potvrdenia, že sú deti preliečené, ale to nestačí, v rodine sa znova nainfikujú a naše deti detto. Aj pediatri už nevedia, ako to riešiť... naše lieky na to nefungujú....

tana74
14. okt 2009

Naše dcéry boli vkuse choré, nikdy nikoho nenapadlo dať im urobiť imuno testy. Jedna hláška krčiarky ma však zaujala.... najprv chcela vybrať dcére mandle a keby choroby pokračovali, potom že by nás odporučila na alergológiu. 😒 Super postupnosť.....

martina46
14. okt 2009

pre tych, co sa chystaju odmietnut povinne ockovanie:

http://www.ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-...

denduska
14. okt 2009

Tak tato veta je absolutne super
Za to možno uložiť pokutu až do súhrnnej výšky 331 eur. Pokutu môže ÚVZ uložiť každému rodičovi zvlášť, čo umožňuje zákon o rodine, pretože obaja rodičia majú každý sám za seba rodičovskú zodpovednosť.
🙄

zelmirka1
14. okt 2009

dakujem martina46, chystam sa odmietnut tretu hexu /zial az tretiu !/, ideme 22.9. no poradnu a uz teraz mam neprijemny pocit a bojim sa lebo mam doktorku ktora proste ockovanie propaguje,
je to fakt hrozne ze ja si pripadam zle ked sa snazim byt zodpovedna k svojmu dietatu a studujem o vakcinach ale to ze nam to prikazuju ako povinne a kolkokrat ani sami lekari nevedia co pichaju je normalne.
drzte mi palce, nechcem zbytocne problemy s lekarkou ved sa k nej este nachodime...

natashkaa
14. okt 2009

Baby a chlap este otazka:
ked teda odmietnem kompletnu hexu mozem s maly m chodot na plavanie dojciat? myslite ze je to bezpecne? ja tak nad tym uvazujem ved ked su vsetky deti ockovane ako je vobec mozne rozmyslat nad tym ze je niekde riziko nakazy myslim ako je mozne ze v skolkach su kiahne zltacka cierny kasel ved sa hromadne ockuje nie? no co myslite s tym plavanim ja neviem....

vanish1
14. okt 2009

natashkaa, proti kiahňam sa neočkuje plošne, je to dobrovoľné, tak isto proti žltačke typu A tiež nie, povinné je očkovanie proti žltačke typu B, čierny kašeľ nie je až tak rozšírený, ale boli prípady.

Neviem, prečo by si nemohla ísť na plávanie. Ja v tom nevidím žiaden problém. Skôr sa môžeš nakaziť od očkovaných detí, napr. po rotavírusovom očkovaní je vírus na cca 7 deň prítomný v stolici očkovaného dieťaťa, pri nedodržaní hygieny sa môže napr. matka nakaziť (pri prebaľovaní).... Ale rotavírus nie je povinný...

kloranebb
14. okt 2009

Pocujte vsetci. Presvedcili ma vsetky argumenty ze ockovat dieta nie je dobre. Skoda len, ze moj manzel ma povazuje za strasne nezodpovednu ak to urobim, lepsie povedane si mysli ze mi asi preskocilo. Ma na ockovanie nazor aky je v tejto spolocnosti bezny. V tejto situacii nemozem bojovat. Rozhodla som sa ze dam maleho zaockovat povinnym ockovanim a dost. A budem sa modlit, aby mu tie vakciny proste neuskodili ale aby mu boli len na dobre.
Trochu sa utesujem aj tym, ze v strave clovek tiez prijima kadejake svinstva a keby sme to dali pod mikroskop, tak by sme to mozno uz nikdy nedali do ust. Nie je to tak aj s vakcinami? Nie je to jedno ci prijmes "humus" v potrave alebo vo vakcine? Ved do nas toho natlacili riadne ked nas ockovali starymi vakcinami a sme tu. Nie je to velmi prehnane tolko sa toho ockovania bat? To len tak rozmyslam.
Mam este jednu otazku. Vsetky lieky maju vedlajsie ucinky. Ked ich budete musiet dat svojim detickam, tiez budete tak protestovat ze ich nechcete lebo maju vedlajsie ucinky? Zamysleli ste sa nad tym? Nechcem vas v ziadnom pripade kritizovat len si davam do suvislosti vsetky veci a zaujima ma k tomu vas postoj. Dakujem za nazory.

blovitc120
14. okt 2009

Kloranne, lieky sa dobrovoľne dávajú chorým deťom zatiaľ čo očkovanie absolvujú povinne zdravé deti. Ja osobne 3x zvážim, čo dám svojej dcére. Napríklad niektorí lekári s radosťou dávajú antibiotiká takmer aj pri nádche, najlepšie širokospektrálne. Inak denduska gratulujem, ja som si to až teraz všimla 😵

denduska
14. okt 2009

blovitc, diky 😉 len to kon nejak zle pocita, je to asi o 3 tt.menej 😅

kloranne, ved to je to, ze jedlo papas a vakcina ide rovno do krvi, cim telo vlastne straca moznost sa branit, a este aj to, ze mozno my sme mali stare vakciny, ale jednak boli viac delene a jednak ich bolo omnoho menej - tych chorob obsiahnutych v nich, myslim.

martina46
14. okt 2009

denduska, gratulujem 🙂

babulka
14. okt 2009

Denduska, ktora vakcina sa picha do zily, teda ide "rovno" do krvi? Neviem o takej...