Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

natty53
25. júl 2012

@racerunner jasne,ze nie,genetika,co nikdy nikto v rodine nic take nemal..hmmmmmmmmm

kaja73
25. júl 2012

@racerunner nech je to uz akokolvel s tvojim nazorom,myslim, ze by si mala zaujem si svoj rozhlad rozsirit-ved s tym nemusis suhlasit,ale vediet by si mala aj o tom, aky nazor maju niektori odbornici-lekari-co nejdu s davom
http://zdraveziti.eu/cs/ockovani-poruchy-vyvoje... napr MUDr Elekova,
dalej nemecky pediater Hirte-a jeho kniha Ockovanie pre a proti,ci knihy od Struneckej-s titulmi vpredu a vzadu-Doba jedova 1,2 a aj jej najnovsia kniha priamo o ockovani-nazov mi vypadol.
Skus si nieco ozaj preciatat aj z tychto zdrojov a tiez pozri grafy vyskytu ochoreni na ktore sa ockuje, pred zavedenim ockovania a potom po zavedeni -linky si uz urcite najdes ak nie poslem ti -jeden mam -ale je ich viacej.
Ako Dr by si mozno chcela poznat ine pohlady na vec z pier odbornikov.

hajanka
25. júl 2012

@racerunner a co imunologicky deficit, alebo poruchy imunity alebo nevyzreta nervova sustava? (v suvislosti s kontraindikaciami)

hajanka
25. júl 2012

@racerunner kde som napisala ze TY mas sialene urazene EGO? reagovala som to na margo tohto prispevku ktory si mi adresovala:
"Jen mě trochu deptaj laický názory typu - stačí si mejt ručičky a jíst vitamíny...nestačí. Mějte se a ať jsou vaše dětičky zdravé." Dnes ak uvidis dieta umierat na choroby ktore si spomenula, tak jedine (ze sa s nimi stretnu) PO ockovani.
Inak, nedpovedala si @bobocka tiez ma to velmi zaujima, este mohla by si napisat nieco na margo zlozenia vakcin? Dakujem.

hajanka
25. júl 2012

@racerunner moj prispevok som nemyslela zle, ak to tak chapes tak sa v tom asi vidis... co mi je luto, ale ja za to nemozem, pisala som, ze nic v zlom, pretoze v inych temach by som si s tebou mozno alebo urcite vedela pokecat, ale v tomto jednoducho nie, preto som aj napisala ze to nemyslim osobne a pridala som nasu skusenost s lekarkou opacneho narozu ako je tvoj.

mna zaujima, kedy sa konecne lekari v niecom raz zhodnu?????
sakra!
jeden povie biele, druhy povie cierne!
jeden povie (vseobecne) ockujte lebo pomrete, druhy povie nic sa nestane ak nebudete... atd...
mali by ste si to dat konecne do poriadku... ked ide o tak vazne veci

aaluska
25. júl 2012

@kkl82 Zrejme máš pravdu, inak by sme boli už niekde inde a nie súčasť vyšľachtenej rasy (prepáčte za výraz), ktorá o chvíľu nebude imúnna ani voči štipnutiu včelou.

aaluska
25. júl 2012

@prevenar a ty si kto "prevenar"? zaujímavý nick. Nuž, verím, že sú ľudia, ktorí sa snažia niečo spraviť. Ale zároveň je veľa "baranov" ako som bola aj ja, ktorí idú očkovať a ani ich nenapadne, že existuje aj iná možnosť. Tu by sme sa asi mali zamyslieť, čo spraviť, aby sme ich priklonili na svoju stranu. Očkovanie je tak u nás zaužívané, že naozaj sa nad tým skoro nikto nezamýšľa. Aj keď, pozor, dnes sa moja mama vyjadrila v tom zmysle, že sa jej nepáči ako sa očkuje, že to dávajú už takým malým deťom a v "kokteiloch". Keby ste ju poznali, ona by dala mastičku z lekárne na všetko a preto ma v pozitívnom zmysle zarazila jej reakcia.

aaluska
25. júl 2012

@alenka600 Ahoj, rada ťa tu "čítam" 🙂 Nuž, ja veru biele rožky nekupujem a ani nie bio za každých okolností. Snažím sa však čo najviac obmedzovať chemické produkty, ako ich my doma nazývame. Preto som si dnes v tescu nekúpila šunku, hoci som na ňu aj mala chuť. Keď si prečítam, čo tam všetko je, tak to ďakujem, nepotrebujem. Podľa mňa žiaden extrém nie je dobrý, treba si zo všetkého vybrať a s mierou, takže na chalupe jeme iba biele rožky, lebo tam v dedine iné ani snáď nepredávajú 🤐 To isté by malo platiť aj o očkovaní. Určite nejaká ochrana by sa hodila, ale nie práve to drastické očkovanie ako sa robí v súčasnosti - mám pocit, že je toho viac ako keď som bola dieťa.

zaockujteajslnko
25. júl 2012

@racerunner
jediny dovod preco si na tomto fore je ze si sama velmi ale naozaj neista!!! vo veciach ockovania 🙂

si tehotna alebo mas nebodaj svoje deti?.........pochybujem.......cize o tom "co by som urobila keby som mala deti" je uplne irelevantne, lebo svoje deti nemas 🙂 .......tu pisu rodicia co deti maju.....vratane mna...

ano tiez som chodil s lekarkou, bola taka "mudra" ako si ty, a to ze ma zapaleny mocak som jej musel najst na nete ja 😀

je dost trapne pisat o umierajucich detoch na motole, ked nic take sa nikdy za ostatnych aspon 28r nestalo 😀

ano som chlap, a pekne ostry, dost pravdepodobne naostrejsi co kedy kde bol, ale musim sa krotit lebo tu sa blokuje a maze za cokolvek 🙂

ano, lezu mi lekari a lekarky na nervy (okrem jednej jedinej) ostatne napr. by som pediatru asi prizabil, ale co mam robit, ked nebduem mat tuto pediatru, musim mat moje dieta inu, a jedna krava ako druha krava, cize si nenavyberas....

prevenar
25. júl 2012

@zaockujteajslnko dlho sme ta nevideli 😀 uz som sa o teba normalne bal.. nastastie zbytocne 😝

zaockujteajslnko
25. júl 2012

@racerunner
tym ze sa budes na kazdu kravinu pytat tak ta to hodnotenie nebude potom boliet, ze? 😀
na skole ste mali nieco z psychologie, nie? 🙂 lebo keby si mala, tak sa nebudes takto blbo pytat, alebo chces hajanku vychovavat, ako je take klise od kazdej doktorky? 😀

prevenar
25. júl 2012

@aaluska "a ty si kto "prevenar"? 😀 ..a ty si kde bola posledny rok ? lol ..ale aby som odpovedal. ja som ja 😕

zaockujteajslnko
25. júl 2012

@prevenar
zbytocne sa o mna bojis, vies "zla zelina nevyhynie" 😀

prevenar
25. júl 2012

@zaockujteajslnko no, ked nad tym tak rozmyslam, tak nieco na tom bude 😀

racerunner
25. júl 2012

mě jen nejde do hlavy, proč mě tak moc všichni napadáte. Důvod, proč jsem na tomto foru je, že ani já nesouhlasím do detailu s povinným očkováním a jeho paušalizací, nerespektováním kontraindikací, očkováním nemocných a stigmatizovaných dětí. Samozřejmě jsem viděla už spoustu reakcí - spíše lehčích. jedna mi sedí v čekárně a snižujeme teplotu 😀.
Na druhou stranu ani nesouhlasím s bezduchými hesly typu - očkování je zlo a podobně. Jen to, že jsem doktor a nemám tak radikální názor jako všichni zde vyvolalo ne diskuzi, ale nenávistné reakce všech okolo. Prosím přečtěte si jeprve historii přízpěvků. Na koho z vás já byla takto hulvátská a radikální? Komu z vás jsem psala, že sjte špatné matky či otcové, že vy se na základě mých názorů opovažujete soudit jaká já jsem doktorka?

@zaockujteajslnko

zaockujteajslnko
25. júl 2012

@racerunner

ano!........v podstate sa schovavam za akusi "kolektivnu imunitu",

ale je velmi otazne ci take nieco vobec existuje, a je velmi otazne ci to "vzniklo" ked uz, tak ako nasledok ockovania....... toto su velmi otazne veci...........hoci ty v tom mas "jasno" proste existuje to, a vzniklo to ockovanim.......... lenze vzdy ten mudry clovek pochybuje, a nerozumny len veri 😀......to je taka axioma co plati v tomto svete vzdy dokonale

ano!........bojim sa zaskrtu, bojim sa aj tetanu, ale rizika tychto chorob su uz v dnesnom svete ovela nizsie ako nasledky dodrbkania imunity mojmu dietatu....... ono aj v pripade antiderpesiv netusia ako vlastne funguju a predpisuju sa milionom bezohladu na vedlajsie ucinky, takze si nerobim iluzie ani o ockovacich latkach a ich "bezpecnosti"

ozaj o firme MONSANTO si pocula?........... v indii si nemas ako kupit obycajne semeno len "to ich", zarucene upravene, vylepsene a podobne........ a k tomu si musis kupit aj dalsie chemicke pripravky aby to fungovalo aspon "ako tak" a mala si nejaku urodu a nemusela si sa obesit ako dost casto neuspesny rolnik co neaplikoval tuto chemiu na svoju sadbu........tak v tomto pripade to funguje presne takto isto................vyrobi sa akasi "kolektivna imunita" co udajne vznikla "ockovanim"...........ludom sa vymyju mozocky ze to je tym!.............a pradavaju sa produktiky ktore akoze "nastastie" udrzuju tuto kolektivnu imunitu 😀........

cloveku staci aj priemerny intelekt aby "videl" toto svinstvo a prekukol ich...........ty teda ako "lekarka" by si mala mat vyssi intelekt ako priemer, ale nejako to vidim kde?

zaockujteajslnko
25. júl 2012

@racerunner
" Samozřejmě jsem viděla už spoustu reakcí - spíše lehčích. jedna mi sedí v čekárně a snižujeme teplotu ."

ono samo o sebe sa mozem pytat co Hippokrates a jeho prisaha, ked ty nemas problem ublizit dietatu s tym ze ti niekto nasluboval nejake ucinky.........tomu dietatu ublizis ty "podanim lieciva (jedu)" co presne hippokrates vo svojom slube vlastne zakazal a ty nemas problem to porusit.........ved coze, ze? 😀 a taketo "slepe pokrytectvo" mi lezie krkom............ to ze je to tebe eticky normalne sa ja cudujem, lebo teda aj ked ja sa nehodnotim voci svetu ako cista laska a mudrost, ale asi zrejme mam ovela vyssie eticke principy ako ty 😀

ikarkulka
25. júl 2012

@racerunner celkem hulvátská jsi byla před časem na diskusi "mám strach očkovat - mám strach neočkovat".
ani tam jsi neodpovídala na konkrétní dotazy jako lékařka, která - jak se prezentuješ - se v této problematice orientuje a mohla by nám vnést zase jiný pohled na věc, možná zodpovědět i pár závažných dotazů apod.
ani tady jsi nereagovala na konkrétní argumenty či dotazy, pouze se tu dohaduješ, kdo tě jak urazil a proč.

zaockujteajslnko
25. júl 2012

inak to s tym ako sa v modernom svete podvadza a klame a vymyva sa ludom mozog vidno aj na nasej zatve, lebo len 20% rolnikov zasadilo nase kultivary, zbytok sa dal ohlupnut a sadili kultivary co slubovali vyssie vynosy.......samozrejme dobehlii ich a vynosy boli mizerne.....

moderny svet je postaveny na "vedeckom klamstve" lebo ludia si zvykli za ostatnych 200r prijimat nekriticky "vedecke objavy" a ty im to ocividne hltas a este siris okolo seba dalsiu loz...........co nesvedci nejako vyrazne o tvojom rozume, len ze si jedna zo stada 😀

zaockujteajslnko
25. júl 2012

@ikarkulka
typicka citlivost na kritiku (na seba) a nadnesenost svojho ega je priznacna pre narcizmus, co asi nebude daleko od pravdy, ze? 🙂

zaockujteajslnko
25. júl 2012

@racerunner
podla mna ockovanie je zlo, lebo nie je vobec jasne ako to funguje, a ci to vobec funguje.............tvrdenia ze po ockovani vymizla ta a ta choroba je sice fajn, mozno ano, ale kolko skod to narobilo v popupacii to nikto nikdy nespomenie 😀

preco stupa pocet rakoviny, alebo je lepsie skapat na raka ako na zaskrt?....... to je eticka otazka dalsia..... kto to riesi? dluholucky urcite tiez nie........ hold "geniovia" sa takymito otazkami nezaoberaju 😀

pytala si sa kolko skody sposobilo a kolko zmrzacenych a mrtvych to stalo a kolko bude stat v buducnosti kedze o tych ucinkoch sa nevie vobec nic? to ta urcite nezaujima

buducnost da urcite zapravdu ze ockovanie bol h a z a r d so zdravim ludi, kedze lekarka "veda" bola na primitivnej urovni............vyhladime to plosne, a poscitame mrtvych a imunnych 😀

zaockujteajslnko
25. júl 2012

@racerunner
ja osobne by som nemal odvahu zaockovat jedine dieta, lebo mu tak vedome ublizujem, to musi byt vazne len extremny pokrytec alebo presvedceny nerozumny clovek aby tak urobil......

aha, ty si sebavedoma, a z coho to tvoje "sebvedomie" asi tak vzniklo?.........zo sedenia na prednaskach vasich "geniov" na skole? 😀

bobocka
25. júl 2012

@racerunner ahoj, pytala som sa ta 2x a stale mi odpoved neprisla.stale len obsirne nazory kto co sa ako vyjadril a aky asi nazor na ockovanie mas a aky asi maju ostatni...ja som sa pytala konkretne 2x a nic.ak stojis za istymi vakcinami,tak akymi? ako by si ockovala svoje zdrave dieta narodene na termin?ktorymi vakcinami v akom case ,v akej kombinacii(ci len samotne,ci aj dve vakciny za den -tak sa ockuje u nas hexa+prevenar naraz v jeden den) ktore vakciny povazujes za- mozno a ktore za-nikdy by som dietatu nedala.prezentujes sa tu ako lekar a ja sa ta ako lekara pytam na konkretne veci.nie je za tym ziadne podpichovanie a neviem co este,je to cista zvedavost.chcem vediet aky konktretny nazor ma na dane ockovania a dane vakciny lekar.osobne som rada,ze sem i lekar prisiel,lebo debata by mohla byt ozaj o konkretnom a clovek by sa zmohol zas daco nove naucit.ty by si mala konkretne prezentovat svoj nazor a na ten si pride protinazor neockujucich rodicov.mozno ti tak oni daju chrobaka do hlavy ohladom istych veci a mozno ty das chrobaka do hlavy im.ale prazdne reci- kto mi co skarede napisal -nikam nevedu.ak ma byt tato diskusia ozaj prospesna,tak treba trosku inak diskutovat.ja ti budem naozaj velmi vdacna ak sa k tym mojim otazkam vyjadris.

hajanka
25. júl 2012

@racerunner pises, ze nie si za ockovanie vsetkeho, ze svojmu dietatu tiez nieco vysupnes, potom pises ze svoje dieta naockujes naprosto tak ako sa ockuje vratane nepovinnych.... mam pocit, ze sama dobre nevies co chces...

zaujimave, prides sem do diskusie ako doktor, reagujes na jeden jediny prispevok zastrasujucimi spravami o smrti... ale na konkretne dotazy uz neodpovedas... 😖 pises len sama o sebe... a este sa citis napadana a urazana...

zaockujteajslnko
25. júl 2012

@hajanka
ona ako lekarka s vyslovene neistym pohladom na vec to ma tazke, rozum jej kaze "ockovanie je super" ale city jej ocividne hovoria "boze, ja tomu vlastne vnutorne neverim, co ked sa nieco stane"..... a ma teda vnutorny konflikt..... preto sem doliezla a teraz rype.....

nieco ma naucene v hlave, nieco citi sama, comu ma vlastne teraz verit, navyse sa jej blizi vek pre vlastne dieta, a co teraz? 😀 ............ tak je vlastne na urovni neistoty nas vsetkych ale "ona tomu rozumie lepsie", hoci tomu nerozumie vobec lepsie....... ale keby prisla o tu masku, tak jej uz nezostane vobec nic 😀

takze sa mozem akurat naserkat a ju vlastne mozem len polutovat, lebo to ma dievca tazke, tazsie ako ja........ja mam viacmenej jasno v tejto veci, ona ma vacsi rozostup medzi tym co "by mala" a co "je naozaj" 😀

hajanka
25. júl 2012

@zaockujteajslnko naozaj tomu nerozumiem, clovek by si myslel, ze prave s lekarom sa bude dat viest diskusia, kedze on je na to "povolany", namiesto tu riesi seba, mala by vediet vysvetlit do podrobna, do hlky, ale bohuzial, aj v reale sa stretavame s opakom 🙂 nasa stara pribalovy letacik vakciny ani nevidela 🙂 za celu svoju prax

zaockujteajslnko
25. júl 2012

@hajanka
a cim sa lekar akoze lisi od teba?....... rokmi sedenia nad knihami, ktore uz davno ajtak zabudla.... zabudla tie "informacie" tesne pred dalsou skuskou, inak by ju ajtak rozdrapilo........ ja ked sa nieco opytam lekarky, tak mlci, alebo to zahovori nejako.........proste nevie!......ona nevie!.... kto ma vediet ked nie ona?!...

ktory lekar uz len povie "nerozumiem tomu, neviem", oni nie su "skoleni" nevediet, oni su "skoleni" vediet, to je jedno ze su to aj nejake blbosti, hlavne ze nieco "vedia" :D

hajanka
25. júl 2012

@zaockujteajslnko no fakt ti neviem... tiez som sa niekolko krat stretla s podobnymi situaciami a najlepsie bolo, ked som som prisla so synom k dr. a vopred jej povedala presne o co ide a co chcem, aku moznost liecby preferujem... tak na mna cumela ako tela na vrata, ze ako je to mozne ze o tom nieco viem... ono keby som sa mala spoliehat len na lekarov tak by to vselijako mohlo vyzerat a dopadnut... mozno ma niekto ine skusenosti, toto su moje, teraz mame napr. super lekarku, s ktorou sme si celkom sadli, sice sa este tak dobre nepozname (len par stretnuti), ale zatial to vyzera slubne, no tak ci tak, u mna nadalej plati doveruj - ale preveruj 😉

a este si spominam, takmer vzdy som prisla za dr. s chorym synom, klasika vysetrenie, hrdlo, dychanie, brucho pohmat, zakaslat... a pytam sa dr. co mu je? kazda jedna kazducka odpoved bola "bacil" a sup ho ATB 🙂 nikdy som sa nedozvedela presnu diagnozu, podpis ako suhlas s liecbou? to je co??? 😲 😀 vyter? CRP vysetrenie? to je co??? od r. 2011 je myslim povinne v kazdej amb., nasa nevedela co od nej chcem.. 😀 najskor povedala ze oni to ani nevobia, na druhom stretnuti uz vytahovala pristroj zo skinky... no comment 🤐 tragedia...

bobocka
25. júl 2012

@hajanka ja mam skusenost s dr(neurologia,urazovka),ze som k nej prisla hned povedala ake ma maly symptomy,co som na nom sledovala... a ona,ze kde som studovala 😀 😝 a ja ,ze internet 😀 a ona,ze kiezby mala viac takych rodicov,ktori vedia co a ako a tak vedia i lekarovi presne popisat co dietatu je a tak sa sprave diagnoza vie urcit a dana vec liecit.nie kazdy lekar berie uvedomeleho rodica negativne 🙂 aj nasa pediatricka si odomna vypytala prefoteny clanok o homeo detoxe po ockovani 🙂

zaockujteajslnko
25. júl 2012

@hajanka
esteze niektori lekari nemaju cas, lebo keby mali osetrovat svoju zahradku, tak im hned vsetko tam skape......