Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
23. aug 2012

@petulka86 To, že človek niečo ovplyvnil, je pekná ilúzia. No, ovplyvnil to, že prestal prekážať prírode. Odstránenie podvýživy a zavedenie čistej vody spôsobilo väčšinu ústupu úmrtnosti. Podľa prof. McKeown, McKinley a ďalších má na tom medicína celkovo podiel na úrovni cca 3% (antibiotiká, vakcíny a všetko ostatné dokopy).

Je faktom, že detská úmrtnosť dávno klesala keď bolo zavedené plošné očkovanie, a na niektoré choroby sa v tom čase už prakticky neumieralo. http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

vavrenka
23. aug 2012

@manof takze pertinacova 😉 ,dufa, ze si zapamatam,hehe, fiha, takze staci tetanus a je po pokute 😀 😎 ? admini toho maju vela, takze trva dlhsie, kym zareaguju - ja z som mala tu cest, ze som nahlasovala, opakovane 😀 jednu damu z jednej temy, v oboch razoch to trvalo cca 2 dni.

radkatom
23. aug 2012

Dobre ranko, ze by sa zacali veci prevalovat? http://www.jajsem.com/mmr-vakcina-zpusobuje-aut...

sissmiss
23. aug 2012

@veve39 kupili sme na Rabe, pozriem ti znacku. Podla mna sa to bude dat zohnat vsade v hr, tak ako levandula, taky typicky produkt a v lekarni na sto pro.

mandarinkadarinka
23. aug 2012

@xlucia a proti sarlachu sa ockuje? to je mi novinka.... pozri si epi SR, tam su cisla, ktore potrebujes

mandarinkadarinka
23. aug 2012

@xlucia inak sarlach je uplne bezna detska choroba, po ktorej nezostane ani prievan, nechapem, na co ju hladas :/

hajanka
23. aug 2012

@vavrenka " navrhli jej tu trojkombinaciu - cierny kasel zaskrt tenanus, vraj cisty tetanus by mohol mat vacsie neziaduce ucinky na CNS ako tato trojkombinacia" - ako to?

vavrenka
23. aug 2012

@hajanka netusim, ani som sa nepytala, lebo ockovat nechcem

xlucia
23. aug 2012

@mandarinkadarinka neockuje sa. aspon pokial ja viem. zhanam sa po info, lebo som o tom v poslednej dobe dost pocula a prekvapilo ma to

zigzag
23. aug 2012

@macamac ja som na 2 laptopoch, jeden mam v kuchyni, maly a u seba mam velky, na tom vatsinou fotky robim,,,ale prihlasujem sa z oboch :D ale pametam si casy,ked sme sa o pocitac, doma bili vsetci 😀

manof
23. aug 2012

To, či vakcína obsahuje mutagén, sa z príbalového letáku dozvedieť nemusíte
http://aktualne.atlas.sk/to-ci-vakcina-obsahuje...

manof
23. aug 2012

@hajanka
čistá tetanovka (Tetavax) obsahuje totiž o 100 mikrogramov pridaného hliníka viac než DTaP (Infanrix)

tean
23. aug 2012

podporte prosim hromadnu pripomienku, stale chyba zopar "podpisov".
vopred dakujem
http://rizikaockovania.sk/leg/pripomienka_362_2...

aaluska
23. aug 2012
hajanka
23. aug 2012

@manof noooo... pekne 😀
.. a to ako tym ze k tomu pridaju este cierny kasel a zaskrt tak to bude mat mensie NU na CNS? Nez keby pichli samu tu tetanovku?

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@f.nina
tiez si myslim ze nezabit alebo aspon tazko nezmrzacit si svoje dieta alebo rovno vsetky deti produktmi skorumpovanych spolocnosti je krajne nezodpovedny vykon rodicovstva!!! fuj, som to ale hnusny a nezodpovedny rodic co si neda zabit to krasne zdrave dieta co mam a som z neho rad...... fuj, slnko, ty svina otec!!! fuj hanba ti........GSK nedas zarobit a zabit si dieta....... fuj, zly zly rodic.........na prevychovu s tebou, na nejaku 2000 eurovu dovolenku v exotickej krajine tam ti GSK napravi mienku a priklepe si ta trochu aby si nerozmyslal najlepsie uz vobec nikdy..........fuj fuj, slnko, hanbi sa!!!

slnko, nech ta riesi priamo ministerstco zdravotnictva, ze lezies do kseftu inym........... hanbi sa.....

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@manof
za 82 eur narobim taky bordel danym osobam v zivote, ze to x krat olutuju.......vies ono kadeco sa da v sucasnosti aby ta niekto znicil......... takze ti ludia na RUVZ riskuju vela, spoliehaju sa len na to ze su to krestania a podobni, ze laska a take blbosti, ale ked narazia na psychopata tak nech su si vedomi ze zakon ochranuje psychopata dokonca viac ako ich obete 😀 takze neviem ci si to uvedomuju ci daju za ockovanie GSK do ruk vlastny zivot a zdravie a karieru..........alebo im to len nedochadza ze GSK vykonvaju spinavu robotu a riskuju a GSK si veselo a bez rizik masti vrecka?!?

laurinka2011
23. aug 2012

ahojte maminky,chcem sa vás opýtať,mojej dcérka sa približne po očkovaný v 3mesiacoch vytvorila hrčka-uzlinka vzadu na hlavičke na krku,myslím si že je to zrejme s očkovania,najnovšie jej doktorka našla aj v slabinkách medzi nožičkami,máte stým niekto skúsenosti???neviem isto či to môže byť ztoho,ale dovtedy to nemala,ak to majú vaše detičky,tak ako to riešili dokt.,lebo tá naša nijako,len jej to sleduje,či sa stým nič nedeje,a mňa to dosť trápi,či jej ztoho niečo nebude.A o 2mesiace máme ísť na dalšie očkovanie ročné,tak neviem čo mám robiť??? 😒

ema72
23. aug 2012

Chcem podakovat vsetkym vam, ktori sa podelite o skusenosti suvisiace s ockovanim. Je mi velmi luto vsetkych deticiek a ich rodicov, ktori mali problemy s ockovanim, uprimne sa ma to dotyka. Ja som zastavila ockovania po BCG a objaveni sa ekzemu. Mala sa z toho dostala a je to aj vdaka vam. Prosim piste svoje skusenosti, nam vsetkym to pomaha. Rovnako aj ti, ktori sleduju informacie zo zahranicia, robia statistiku a zverejnuju ich pre nas.

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@laurinka2011
co mas robit, "podakovat" sa lekarke za ublizenie na zdravi tvojmu dietatu, vypytaj si od nej nahradu skody ktoru ti tym sposobila. bolestne pre maleho a tebe zvysene naklady na vychodu a opateru dietata a uvaz sama co tym chces dalej ockovanim dosiahnut...

laurinka2011
23. aug 2012

@zaockujteajslnko no uvážim,neviem či ju dám ešte niekedy zaočkovať,išlo my o to že nie som si istá že to má z toho,preto som sa to tu pýtala,či stým má niekto skúsenosť,možno to mala aj pred tým očkovaním,neviem,lebo som si to všimla len náhodou,dovtedy som ani nevedela,že také niečo môže byť,najprv som si myslela,že to má nejaký nádorček,že je to zlé okamžite som s ňou utekala k lekárke....

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@laurinka2011
to urcite nema z ockovania, lebo ziadne negativne nasledky z ockovania nie su, nikdy neexistuju ani existovat nebudu, to ma ako nasledok invazie z galaxie Andromeda, ktoru si si akosi nevsimla a masivne tu prebehla...

alenka600
23. aug 2012

@laurinka2011 Inymi slovami - ak sa opytas lekarky, na sto pero Ti povie, ze to z ockovania nie je, pretoze na SR sa nerobi evidencia nasledkov, resp. neziaducich ucinkov. Jednoducho neexistuju.
Netvrdim, ze to ale z ockovania je, nemam s tym skusenost, ale v priebehu dna sa tu urcite objavia baby, ktore maju vselijake skusenosti, aj s hrckami a zdureninami po ocko, takze Ti odpisu.

alenka600
23. aug 2012

@zaockujteajslnko Ty zly zly zly chlapec! 😎 😎 😎 😎 😎 😎 Takto sa odpoveda vystrasenej mamicke? 😎

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@laurinka2011
moj ukrutne laicky nazor je ze to je z lymfatickych uzlin a celeho toho imunitneho systemu, kedze dostal do zily jedy tak je samozrejme ze telo je v soku a toto je prvy system to co zachyti a ma eliminovat..........proste uz nedavaj svojmu dietatu "jedy" do zily a mas to vybavene.... a amerike takto popravuju masovych vrahov, u nas je to povinne ockovanie

laurinka2011
23. aug 2012

@zaockujteajslnko fúha,tak takéto odpovede som tu teda nečakala,čakala som niečo úplne iné,ja viem,že očkovanie má aj negatíva,ale neviem,či to nemala už pred očkovaním,ale to je vpodstate jedno,chcela som vedieť či tu niekto taký ako my je a ako to riešia,či stým niečo doktori robia,a nie takuto reakciu,ale nevadí,ajtak dakujem 🤐

laurinka2011
23. aug 2012

@alenka600 dakujem,počkám si,možno sa dozviem aj viac niečo otom

eaka
23. aug 2012

@laurinka2011 že nádorček.. aký eufemizmus.. no, v každom prípade bola chyba pokračovať v očkovaní, keď malo dieťa nejaký bližšie neidentifikovaný a neskontrolovaný stav, ak aj očkovať ďalej, tak toto by sa malo riadne prešetriť, čo to je a toto zistenie vziať do úvahy pri rozhodovaní o ďalšom očkovaní. Okrem zloženia vakcín majú veľkú zásluhu na množstve očkovacích NÚ práve lekári svojim laxným prístupom k vyšetreniu dieťaťa a jeho zdravotného stavu pred očkovaním (a to je asi spôsobené neochvejnou vierou v nutnosť a prospešnosť očkovania, ako aj v jeho bezpečnosť, keďže NÚ nie sú hlásené, čo podporuje vieru v ich neexistenciu). Takže keď už s dieťaťom "niečo" nie je v poriadku, treba sa na to určite poriadne pozrieť a nenechať sa odbiť tým, že "to nič nie je". Na nete je príbeh malého chlapčeka, ktorý si išiel niekoľko prvých mesiacov hlasivky vykričať a lekári matku zakaždým odbili "kolika, z toho vyrastie, je to normálne", teraz je ZŤP, niekoľkokrát ho v poslednej chvíli stiahli hrobárovi z lopaty, niekoľkokrát ho posielali domov umrieť v kruhu rodiny...pretože lekári dlabali na to, že má v hlavičke problém...pozor.. nedlabali, nevedeli o tom, lebo nikto nemal čas bližšie sa na dieťa pozrieť, proste mamka hysterka, deti predsa plačú...
No a späť k veci, tu na fóre Ti asi ťažko niekto povie, čo to Tvoje dieťa má za "nádorčeky", takže to treba zistiť u "odborníkov" 😉 A s týmto zistením ďalej operovať..

sofhia
23. aug 2012

@aaluska co k tomu dodat ..proste obesit, pre dobro vsetkych. 😖

mimi
23. aug 2012

@zaockujteajslnko juj, to si mohol aj krajsie napisat 😝 😉