Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

duplicka
2. júl 2012

@prevenar hmm teraz som uz domotana aj ja ,mam vzor na nesuhlas s ockovanim celej mojej rodiny,ale to by som asi nemala dat s ockovanim ale pouzitim konkretnych vakcin, hmmmm

prevenar
2. júl 2012

@duplicka ..ked niekto "odmietne ockovanie" ..v tom momente je v prdeli, lebo to je proste podla nasich nezakonnych vyhlaskach podla kt. postupuje RUVZ priestupok. ..a tym to zhruba cele hasne .

ty milujes ockovanie ..len akurat latkami s ktorymi suhlasis ty ..no a s tymi kt. su momentalne na trhu proste nesuhlasis, lebo su potencionalne nebezpecne pre zdravie, ako je jasne vidno v pribalovom letaku. v zakone, ani v ziadnej vyhlaske nie su urcene ziadne konkretne vakciny a ani som nikde nevidel trest za odmietnutie konkretneho lieciva.

samozrejme ,ze oni ignoruju vsetko , ale toto je dobry zaciatok 🙂 ktory ma sancu na nieco pozitivne pre teba 🙂

ariela22
2. júl 2012

@petot @prevenar Ďakujem
No už som na to aj celkom prišla,že každí si chráni len vlastný kožuch.... Som sklamaná, že obrazne povedané idú aj cez mŕtvoly ..................a určite urobím všetko pre svoju rodinu, v tomto prípade nebudem myslieť na iných.....
A tá sarža? to už ona napíše?

prevenar
2. júl 2012

@ariela22 ..sarza - je unikatne vyrobne cislo kazdej vakciny (alebo ineho lieciva, alebo inej kontrolovanej latky) . opise to lekarka priamo z konkretneho vyrobku - v tomto pripade z vakciny.

-v kazdom pripade mozes vzdy mysliet na nas 😀

pran
3. júl 2012
vefi89
3. júl 2012

@monky978 vidíš to, máme tu epidémiu na hraniciach s Poľskom, lebo deti, ktoré sa narodili v 99-tom nepreočkovali a 2009-2010 neočkovali a to je dokopy AŽ 300 prípadov! verím, že to naši nezodpovedný slováci zamorili francúzov! 😨

svetielkoand
3. júl 2012

@vefi89 😀

ariela22
3. júl 2012

@prevenar hehe no tomu verte že budem myslieť na vás a snažiť sa rozmýšľať ako vy 🙂 Ak sme objednaný na očkovanie, musím tam prísť aj s dieťaťom?,lebo veľmi sa mi nechce ju tam ťahať... 😉

syla
3. júl 2012

@prevenar tak to som zvedavá, čo napíše naša mudra, aké číslo šarže 😀 Pretože, keď som sa informovala, ako uskladňuje vakcíny v ambulancii, tak mi povedala, že ich sestrička vyzdvihuje v lekárni tesne pred očkovaním.

syla
3. júl 2012

@chomik keď je stále uzlinka, určite neočkovať.
Naše vyšetrenie u pľúcnej bola úplná fraška, to naša detská vyšetrila dcérku podrobnejšie. Pľúcnu viacej zaujímala výmena papiera v tlačiarni 😀. Keby som neupozornila, že sa stále opakuje chrastička a zahojenie a znovu chrastička, tak hneď píše "môže byť očkovaná". Neskôr na moju otázku, či už je dostatočne dlhý čas od zhojenia chráničky na ďalšie očkovanie, či sa znovu chránička nezhnisá mi sucho skonštatovala "nemyslite na to". Tak to mi už stačilo.

eaka
3. júl 2012

@ariela22 Ak pôjdeš s malou, tak ju nepusti z očí a maj na pamäti príbeh jednej mamičky, ktorá synčeka nechala v čakárni a kým debatila s lekárkou, vonku jej ho zaočkovali.. proste len zrazu počula plač a malý bol pichnutý.. nevravím, že tak budú konať všetci, ale nad rozliatym mliekom neskoro plakať..
😉

ariela22
3. júl 2012

@eaka to nemyslíš vážne, tak to by si pekne odskákali.... Ale nemusím tam ísť s malou ak som odjednaná na očkovanie? stačí keď sa tam dostavím ja?

nat28
3. júl 2012

jezis ☹ , odporucam pozriet kazdemu kto este vaha.
http://blip.tv/durino/impfung-sinn-oder-unsinn-...

manof
3. júl 2012

pozor aj na očkovanie štvornohých členov domácnosti:
http://www.slobodavockovani.sk/news/myty-a-fakt...

miriem
3. júl 2012

Caute, ked sme boli obaja rodicia predvolani na RUVZ, musime tam ist obaja? Nestaci jeden zastupca?
Neviete, ci sa da s RUVZ "vyjednat" odlozenie ockovania do urciteho veku, aby sme ziskali cas na dostudovanie materialov, ako sa proti nim branit?

hajanka
3. júl 2012

najnovsie poznaky ktorym som sa tu prave priucila:

- vraj je tu na MK niekde nejaky pribeh mamicky co nedala zaockovat a dieta dostalo osypky,nejaky zvlasny druh,opuchol mozog a mala zomrela do 2 dni.. hm.................. zaujimave, rada by som vedela kde to je a kto to je, viete niekto o niecom, niekom????
- rodiaca nezaockovana generacie nie je vyhra 😖 😅 😅 OK 😉
- zdrave dieta nemoze dostat autizmus nemoze byt inak poskodene ockovanim....to sa neda vyhorovorit 😉
- vsetci su zdravi, ziju, nemaju ziadne alergie ani ziadne choroby 😉 ake stastie! (imunita musi byt riadne na prd ak nemaju ziadne choroby) 😉
- k lekarovi chodi pre kazdu blbost a isla by proti sebe ak by im neverila ohladne ockovania 😀
- a posledny vyrok ma zabil uplne! ked mi imunologicka povedala, ze moje dieta ochorelo nasledkom ockovania, je hlupa,naivna....to nie su diagnozy,ale paranoja
a ked tak velmi hladam dovod, tak som si ho nasla (preto moje dieta trpi nasledkami ockovania) 😲

prevenar
3. júl 2012

@syla jo , aj ja 😀 ..ale to v podstate nie je tvoj problem . inak myslim,ze by to v takomto pripade mohlo byt aj bez toho .. treba tam nazov vyrobku, vyrobcu, krajina povodu .. a bez cisla 😕

prevenar
3. júl 2012

@ariela22 jasne, malu tam ani neber ked nebudes ockovat ! nemocnica je miesto ktoremu sa treba vyhybat, take kmene bakterii ktore ziju v nemocniciach najdete snad uz len na Marse ^^

manof
3. júl 2012

@mgrartdrzka
no jo, tržby z umelo-potratovej vakcíny Varivax klesajú, tak treba postrašiť...
Vtip je len v tom, že samotný Varivax, čoby vakcína proti ovčím kiahňam, môže podľa príbalového letáku ovčie kiahne spôsobiť.

manof
3. júl 2012

@monky978
"Na Slovensku sa vďaka vyše 90-percentnej zaočkovanosti osýpky nevyskytujú, v minulom roku zaevidovali len dva prípady. V jednom prípade išlo o Francúza, v druhom o Slováka, ktorý sa ochorením nakazil v zahraničí."

Ja by som len dodal, že ten Slovák na 99,99% BOL OČKOVANÝ proti osýpkam, keďže proti osýpkam sa u nás očkuje od r. 1969 a údajne šlo o vyše 30-ročného Slováka, každopádne menej než 40-ročného. 2011 - 40 = 1971, tzn. zaočkovaný proti osýpkam mal byť. Ledaže by mal ako batoľa leukémiu či iné vážne chronické ochorenie, tak potom by možno nebol očkovaný.

Takže asi toľko k účinnosti tohto očkovania.

hajanka
3. júl 2012

@monky978 zmenila si dr. a ta stara ta nahasila???? my sme prave zmenili, som zvedava....

hajanka
3. júl 2012

@luba41 @miskakyska svrbenie a akykolvek flak ci opuch nemusi byt ok, ja by som sla k lekarovi urcite

hajanka
3. júl 2012

@vefi89 @nat28 a vakcina osypok vobec ze nie je zivy kmenovy virus 😀 len ako bonus je pomnozeny na kuracich embryach a este ma par ceresniciek navrchu 😉 v podobe toxinov

hajanka
3. júl 2012

@vefi89 ako sa Mudr. Svetozar vyjadril "my sme Slovaci bordelari, povedzme si to tak ako to je" 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
nezodpovedni Slovaci

monky978
3. júl 2012

@hajanka presne tak... je to charakter.. tak ja som odišla, aby chúďaťko to nemusela riešiť a nemala problém a ona sa takto odvďačila... ale tak ona je homeopatka, ktorá podla jej slov verí tým najvyšším doktorom... lebo podľa nich keď sa nebude očkovať vypuknú epidémie... toto sú jej slová. Tak ma nahlásila nech zachráni svet 😝

prevenar
3. júl 2012

@hajanka ..he a co taky "lekar" povie ? "..mamicka , dajte na to studeny obklad a pre istotu fenistil" .. haha, ako keby som to uz videl, taky lekar som aj ja 😀

monky978
3. júl 2012

@prevenar @manof môže mať dieťa po druhej hexe a prevenare horúčku až na 4 deň? prvé štyri dni nebola..

hajanka
3. júl 2012

@prevenar ale ja som este lepsia, ja dam aj panadol a nurofen preventivne 😀