Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jolinka
16. jan 2011

denduska

Bohuzial, na lahostajnosti ludi sa zivi kazda totalita, aj totalita v ockovani. ☹

bufina
16. jan 2011

Chtěla sem se zeptat, máme jít na třetí očkování a malej minulej týden dobral antibiotika. Po jaké době po nemoci se může očkovat? Než se imunitní systém opět vrátí do normálu... V knížce píšou 3 týdny, doktorka říká že týden stačí, tak nevím, je to docela rozdíl ☹

sorciera24
16. jan 2011

@bufina minimalne 3 tyzdne.....nasa dr. nechava aspon mesiac po dobrati atb.....

klementina
16. jan 2011

chcela by som sa s vami poradit, co si myslite o ockovani proti kliestom? zijeme na zahori, casto chodime do prirody, mala mala minule leto 4 kliestov. vraj je to aj vela nakazenych kliestov. mame sa ist uz teraz zaockovat, ale nejako sa na mna v poslednej dobe hrnu rady, ze neockovat vobec proti nicomu, tak by som sa chcela opytat, ako jej mozem ublizit tym, ze ju dam zaockovat? dakujem

tean
16. jan 2011

@manof @petot
vdaka chlapi. Tu indicku mam, len som chcel este pripadne nieco dalsie.
Tak pozriem na tie tvoje petot 😉
Studie si nekupujem, vzdy mi staci iba ten vycuc, ked viacej internet neponukne.

petot
16. jan 2011

@denduska Ano, v 6. roku je to Boostrix Polio. Infanrix Hexa ma poslednu davku v 11-12 mesiacoch.

bufina
16. jan 2011

@sorciera24 Díky, se s dr. domluvím že počkáme 🙂

martinba
16. jan 2011

@klementina odhladnuc od toho, ze dnes som uplne proti ockovaniu, tak proti kliestovej encefalitide by som sa nenechal ani za nic ani pred tym. Ide o velmi zriedkave ochorenie, ktore prenasa ak si dobre pamatam iba 4 percenta kliestov v urcitych oblastiach, takze ani nie vsade. Coho by som sa viac bal je Lymska borelioza, ta je z roku na rok rozsirenejsia. Sam som ju dostal, tak som sa tomu dlho venoval, ale na toto ochorenie sa u nas aj tak neockuje, takze treba zvolit prevenciu. Ked dieta poriadne prezries hned ako sa vratite z lesa a vyberies pripadneho kliesta odborne specialnou pinzetou ktora sa da kupit v lekarni, tak sa nemate coho bat. Hlavne ziadne tocenie alebo masticky na kliesta, treba pouzit pinzetu. Cim skor sa kliesta vyberiem, tym klesa moznost prenosu ci uz encefalitidy alebo boreliozy.

sonica
16. jan 2011

@klementina presne, encefalitidu prenase mizive percento kliestov, horsia je borelioza a na tu sa ockovat ani neda 😉
a tu je mozna prevencia, ved existuju repelenty, dieta vhodne obliect a po prichode domov poriadne prehliadnut, ak uz sa nejaky chyti tak hned odstranit a hlavne poriadne vydezinfikovat 😉

klementina
16. jan 2011

@martinba, dakujem za nazor, a urcite ho treba vytahovat pinzetou? ja co som nasla informacie, teda este minule leto, ked sme vytahovali, viacej lekarov odporucalo tocenie, ak sme ich tak vsetkych vytocili. preco je lepsia pinzeta, nemoze tam potom cast kliesta zostat? nechcem tu vyzerat ako debil, ale a som myslela, ze to ockovanie zahrna aj boreliozu. to je to, ze ked sa opytam lekarky, tak hned jasne, zaockovat treba, je to nutne, ak chodi do lesa 😖

sonica
16. jan 2011

@klementina bohuzial na boreliozu ockovanie neexistuje 😉 no na vytahovanie sa nazory delia, kazdy ti povie nieco ine, dolezite kliesta nedusit mastickou, pretoze pred tym nez chcipne vyvrhne obsah zaludka, kde je prave ten bordel, takze len dezinfekciu a vytiahnut 😉

klementina
16. jan 2011

@sonica dakujem. a zltacka typu A, co hovorite na to ockovanie?

manof
16. jan 2011

@denduska
Nie, Boostrix Polio je v 13. roku života

manof
16. jan 2011
manof
16. jan 2011

@petot
Omyl.

V 6. roku je Infanrix Polio. Boostrix Polio je v 13. roku. Mám to z prvej ruky od pro-očkovacích papalášov na XVI. vakcinačnom dni v Žiline. Presne takú otázku tam totiž niekto položil.

manof
16. jan 2011

@sonica
Ale dezinfekciu až po vytiahnutí, lebo ak ho tou dezinfekciou zabiješ, tak v smrteľnou kŕči vypľuje všetko svinstvo do tela, a to by bola prehra.

manof
16. jan 2011

@klementina
K žltačke typu A rozsiahle pojednanie tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nakazliva-z...

sonica
16. jan 2011

@manof no ved som pisala nezadusit 😉 dezinfikovat mozes aj pred tym, ja vzdy streknem, ale proste nie ho zabit, zabit az ho vytiahnes 🙂

manof
16. jan 2011

@sonica
Len si to napísala v poradí
1. dezinfekcia
2. vytiahnuť

Správne poradie je ale opačné. 😉

sonica
16. jan 2011

@manof no ja dezinfikujem ked idem vytiahnut, streknem na to dezinfekciu, ususim ho, vytiahnem a poriadne nastriekam 😉 tak to radili me, proste nie zabit, mazat mastickami, olejom a pod., ale vydezinfikovat urcite, 🙂

manof
16. jan 2011

@sonica
Ale zabiť ho môže aj tá dezinfekcia.

sonica
16. jan 2011

no ved ho v nej netopim, hovorim nastriekam a vysusim, len aby sa to vydezinfikovalo, ale beriem 😉

resuada
16. jan 2011

@petot , @tean, @manof Ahojte - dakujem vam velmi pekne za vase odpovede. Dopis nam odovzdali osobne na RUVZ. V utorok 18. januara sme s manzelom predvolani na RUVZ pred komisiu. Viete mi poradit nejake vase tipy, o ktore by sme sa mali s manzelom opriet pri obhajovani okrem tych, ktore su spominane na slobodavockovani ci ockovanie.org ? Netusim co vsetko budu chciet od nas pocut.

Citam tu vase pribehy a rozhodla som sa prispiet aj tym mojim. Ako 21-rocna som sa dala zaockovat proti kliestovej encefalitide - dnes mam 29. Po prvej vakcine som par dni po ockovani dostala silnu alergicku reakciu v okoli pier - z nicoho nic mi zacalo hnisat okolie pier, odpadavali mi kusy koze, ktore predtym mokvali a hnisali. Kazdy den som chodila na kalciove injekcie do zily. Ako-tak sa mi koza zahojila, avsak akonahle som vynechala co i len jednu injekciu, okolie pier opat velmi zahnisalo. Po mesiaci som dostala dalsiu ockovaciu vakcinu proti kliestovej encefalitide. To sa mi stav zhorsil natolko, ze som v priebehu mesiaca a pol vybrala styri rozne druhy antibiotik, na ktore moje telo bohuzial vobec nereagovalo. Okolie pier mi neustale hnisalo, odpadavalo, citila som sa malatne a slabo. Navyse, vsimla som si, ze pri zjedeni urcitych potravin som sa vyhadzala. (pozn. dane potraviny mi predtym nikdy nerobili problem). Nasledovali rozne vysetrenia u dermatologa, alergologa, imunuloga. Na imunologii mi zistili imunitu takmer nulovu - pol roka ma museli liecit na imunitu. Tiez mi zistili alergiu na parfemy a alergie na niektore lieky, ktore som predtym nikdy nemala. Navyse, atopicky ekzem, ktory mi od puberty uplne vymizol, sa po ockovani opat objavil a bojujem s nim doteraz. Tretiu vakcinu mi imunolog neodporucil, hoci jeho zaver bol, ze nemoze potvrdit ani vyvratit danu reakciu v suvislosti s ockovanim. Koza v okoli pier mi hnisala takmer rok - nemalo financnych prostriedkov som investovala do drahych kremov, masti, liekov, doplnkov vyzivy, laserov v kozmetickych salonoch, liecitelov, aby som sa problemu zbavila. Dnes uz problem s hnisajucim okolim pier nemam, no alergie na parfemy a jeden hormonalny liek mam doteraz. Odvtedy som v ockovani opatrna. Dnes mam 7-mesacne dieta, ktore ockovat nedam (bohuzial, moje dieta je ockovane 'len' proti TBC v porodnici). Moja skusenost s ockovanim ma prinutila pozriet sa na ockovanie aj z ineho uhla pohladu ako toho, ktory nam lekari neustale predkladaju.

tynushqa
16. jan 2011

Ahojte vidim ze sa tu bavite o kliestoch.
Skopirujem Vam sem jeden recept na domaci repelent, ktory pouzivaju polovnici a aj my a musim povedat ze odkedy si ho davame tak sme kliesta nemali 😉

Na prípravu potrebujete 1 vrecúško rozmarínu, ktoré kúpite v obchode ako prísadu do jedla, 1 litervody a 1 lyžicu bieleho vínneho octu. Do hrnca nalejte vodu a nechajte zovrieť. Potom odstavte nabok a vysypte do vody rozmarín, aby sa vylúhoval. Rozmarín môže byť vo vode, až kým odvar nevychladne. Potom sceďte rozmarín a pridajte 1 lyžicu bieleho vínneho octu. Prírodný repelent prelejte do sprejových fľaštičiek a uchovávajte v chladničke. Pred každým výletom do prírody si nasprejujte telo, najmä nohy od kolien dole a aj obuv.

prsky
16. jan 2011

@tynushqa byvam v oblasti, kde sa to kliestami len tak hemzi a si predstav, ze zatial co v lese na nas klieste nejdu (klop klop - a psom funguju repelentne obojky s citronovou esenciou, ci co to tam je), tak kusok dalej pri rieke morava zije iny druh kliestov, take vacsie a tie lezu hlavne na mna (uz len pri tom pomysleni ma striasa) a na psoch si tiez pochutnavaju - nepomahaju v tej oblasti ani tie obojky, zlyhal aj frontline - takze tam uz casto na prechadzky nechodime...takze mozno su tie potvory proti repelentom imunne (alebo treba nejaky iny...mozno ten "tvoj" domaci) 🙂 vyskusam, ak nezabudnem

manof
16. jan 2011

@resuada
Vďaka za príbeh. Pod akým menom ho môžem uverejniť? Dá sa buď plným menom, alebo (napr.) "Anička z Hornej Dolnej", prípadne "Marienka z Košického kraja", alebo "mamička z Čiernej nad Tisou" a pod.

prsky
16. jan 2011

@klementina tiez byvam na zahori a mala kliesta este nemala - striekame oblecenie repelentom a snazime sa znemoznit im pristup hlavne odspodu ... pripadnych pricucnutych odstranujem pinzetou/kliestami na zvierata (mam taketo plastove, ale predavaju aj kovove http://www.zvieratka.sk/SK/?do=proddetail&pid=a...) - dostat bezne aj v petshopoch - lepsie sa nou kliest uchopi - odhrnies plastovu cast, uchopis kliesta za zahlavim a vykyves ho, alebo ak si trufas, tak vysklbnes jednym plynulym pohybom - kliest totiz nema zavit, tak je blbost ho vykrucat - tam skor hrozi, ze ostanu hryzadla alebo dokonca cela hlavicka dnu a telicko oddelis alebo dokonca rozpucis, vdaka comu by hrozila infekcia skor...no a po vytiahnuti miesto dezinfikujem. ale existuje aj taka karticka na klieste, ktora ma zabranit tomu rozpuceniu telicka...samozrejme cim je kliest mensi, tym sa to horsie robi, ale zas tym je kratsie pricucnuty.

manof
17. jan 2011

Dlho očakávaný preklad je konečne na svete:

Je Brian Deer podvodníkom? (ad: Dr. Wakefield, očkovanie MMR a autizmus)
http://www.slobodavockovani.sk/news/je-brian-de...

renatkas
17. jan 2011

Ahojte, necitala som diskusiu len by som sa chcela opytat na ockovanie MMR, akym sposobom sa da oddialit, len poviem lekarke alebo musim dat nejaku ziadost a podpisovat ze na vlastnu zodpovednost sa to oddialuje?

Inak nas priebeh na ockovania: maly mal zlu reakciu na TBC - asi 4x sme boli na odstranovani hnisu.
Prve povinne ockovanie (Hexa, Prevenar) bolo v pohode
Druhe povinne ockovanie - horucky cez 39 ktore neustupovali ani po liekoch a cipkoch, strasny plac, nejedol, trvalo to 2 dni. Po tom zacal menej blabotat, skoro vobec nevydaval zvuky zacal iba pred par mesiacmi. Bude mat 11 mesiacov a este nevie ukazat papa, aky bude velky, neudrzi pozornost, malo napodobnuje. Ci je len trochu pozadu oproti inym detom alebo to moze byt nasledok ockovania neviem.
3. ockovanie mierne zvysena teplota a dobry priebeh.

miliharmi
17. jan 2011

Očkovaný a tudíž imunizovaný nenakazí chorobou, proti níž je očkován, nikoho. Prostě proto, že ji nedostane a nebo (v případě některých chorob) ve variantě, víceméně neškodné.

Tak tento nesmyslný a nepravdivý mýtus o očkování jsem si právě přečetla http://www.blisty.cz/art/56690.html
očkovaný ještě neznamená dostatečně imunizovaný, i někteří očkovaní samozřejmě mohou onemocnět nemocemi, proti kterým byli očkováni, buď protože si protilátky nevytvořili a nebo že jim již poklesly pod kritickou úroveň.
Víceméně neškodná varianta průběhu nemoci znamená, že člověk u kterého nemoc takto probíhá, není nakažlivý, nemůže nakazit a roznášet nemoc? Řekla bych, že právě naopak, pokud naočkovaný člověk onemocní, ale průběh choroby je velmi mírný až nerozpoznatelný, je podle mě mnohem spíš šiřitelem nákazy, než neočkovaný, který onemocní plnou formou nemoci, ta je tudíž rozpoznána a on je izolován po dobu infekčnosti.