Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

olivia6
14. sep 2012

@ewisam ani teraz sa nikto nepyta, ci ano alebo nie. Supnu ti to dietata kym sa obzries. Preto sa treba rozhodnut kazdy sam a zodpovedne.
Aj bakterii pneumokokov je na milu kedvez, trinastimi zaockujes, a dieta ochorie na strnasty alebo na virusovy zapal ucha, pluc atd.
Ockovanie ti nezaruci, ze tetanus alebo zltacku dieta nedostane.
Moja otazka na teba: citala si niektory z pribalovych letakov k vakcine?

syla
14. sep 2012

@majusqwa veď práve to, že môžu kľudne spávať... Keď si predstavím, ako sa dr. tvárila, keď ponúkala vakcíny, a potom po NÚ kopec vecí povedala inak a z časti mi dala za pravdu. Teraz keď si predstavím, ako nahovára ďalšiu mamičku, ktorá jej dôveruje - no hnus 😢

zaockujteajslnko
14. sep 2012

@ewisam

to je fajn, ze si spokojna s ockovanim svojho dietata, akurat to "proti" slovo si vyluc, lebo ziadne ockovanie proti chorobe nechrani!!..............proti tuberkuloze to je vtipom, to je len vzacna forma TBC, proti beznej TBC to vobec nechrani a ani nikdy nechranilo, naopak dieta je vnimavejsie! 🙂

tetan 😀, ak tvoje dieta umrie na tetan v dnesnej dobe, tak to sa skor zruti s lietadlom..... mate doma sliepk kone a sucasne praktizujte prepichovanie chodidiel klincami a nechdenie k lekarovi?.......lebo inak si fakt neviem rpedstavit akoby tvoje dieta umrelo na tetan.......... 3 pripady za 10 rokov v SR su jasnym dokazom ze tetan ziadna hrozba nie je.... ak mas aspon "IQ" 85.....

zltacka?......detto vyhybaj sa bordelu a mas pokoj.....

takze si sa dala lekarmi a peknymi farebnymi letacikmi velmi dobre dobehnut! ☹

kukujka
14. sep 2012

poprosim o radu odklad mmr ockovania sa da urobit do 18teho,alebo az 24mesiaca???som na 90percent rozhodnuta uplne ho odmietnut,ale zatial mame len odklad tak by som chcela vediet dokedy najdlhsie sa da odklad dat.dakujem

olivia6
14. sep 2012

@kukujka nas zdravotny ani pravny system nic ako odklad nepozna. Moze sa ockovanie odlozit ak je dieta akutne chore zakazdym ked tam mas ist. Ale oficialne podla mesiacov sa nic neodklada. Postuduj este viac a rovno odmietni 🙂

kukujka
14. sep 2012

@olivia6 nechapem potom preco mi dr.odklad povolila kedze pises,ze to nejde???vravela,ale ze si mam dat pozor aby mi od poistovne neprepadla vakcina takze do nejakeho casu to potom bude nie?

aduskatt
14. sep 2012

@kukujka no nieco ti povedat musela, aby mala " istotu", ze si tu vakcinu predsalen zoberies a ona za to ocko potom zoberie prachy, no nie? 😀

zaockujteajslnko
14. sep 2012

@kukujka
ako od poistovne neprepadla vakcina?......poistovna predsa plati dozadu za ukony, a lieky, alebo sa nieco zmenilo? tak ziadne prepadnutie neexistuje. Kazdy liek a vakcina musi byt v zarucnej dobe a poistovna ju zaplati az po jej pouziti resp. odobrati....

"odklad" je asi v rezii lekarky, kedze moze argumentovat ruvz ze dieta nebolo v tom case "zdrave" ale to by mala mat sucasne v karte zapisane ze malo nejaky virus alebo co.... ale to asi nikto takto detailne nekontroluje..... udajne raz rocne ruvz chodi na kontroly k pediatram vo svojom okrese, cize tam potom hladaju preco kto nie je zaockoany a podobne, tam uz odklad nepomoze

kukujka
14. sep 2012

@zaockujteajslnko dakujem za vysvetlenie takze teraz som to pochopila tak ako pise @aduskatt ze dr to povedala aby mala istotu,ze tu vakcinu vezmem,ale ma smolu moje rozhodnutie nepodat tu vakcinu bude asi konecne,lebo nech studujem kolko chcem nic pozitivne na nej nevidim

majusqwa
14. sep 2012

@ewisam nooo, citas mi myslienky 🙂. akurat som sa isla popytat, ci uz sa stalo, ze nejake nezaockovane dieta zomrelo na chorobu, "proti ktorej" malo byt ockovane. to by mohol vediet napr. @manof

eaka
14. sep 2012

@kukujka Keďže Tvoje dieťa má práve 15 mesiacov, máš čas na očkovanie MMR do konca 18. mesiaca veku dieťaťa.. toto myslela tým "odkladom", vo vyhláške je, že MMR sa očkuje medzi 15. a 18.mesiacom.. Žiadnu vedu v tom nehľadaj 😉

eaka
14. sep 2012

@kukujka na MMR ani nič pozitivne nie je, sú to bežné detské choroby, ktoré sa pri správnej liečbe v drvivej väčšine prípadov zaobídu bez akýchkoľvek komplikácií (100% sa samozrejme vylúčiť nedajú, ale napríklad zrážaním horúčky pri osýpkach si komplikácie priam pýtaš) a prekonaním získava dieťa doživotnú imunitu, kdežto očkovanie tieto choroby akurát oddiali do veku, kedy sú práve nebezpečné (ako ružienka pre tehotné ženy a mumps pre chlapcov - plodnosť).

lyongirl
14. sep 2012

@kukujka mne dr. povedala, že ak nedám dieťa zaočkovať podľa očkovacieho kalendára, to znamená, že MMR nedám zaočkovať do 18teho mesiaca a neskôr sa rozhodnem ho zaočkovať dať/čo sa nerozhodnem!/, tak mi poisťovňa vakcínu nepreplatí, vraj pôjde na moje náklady...priznám sa, že som viac nepátrala, ako to je, lebo očkovať nemienim...

kukujka
14. sep 2012

@lyongirl dakujem tak uz som pochopila ako to teda je

nelle
14. sep 2012

@eaka a čo ak tieto choroby dieťa nedostane v detskom veku, ale až v období dospievania/dospelosti? ja som stále na pochybách či dať mmr alebo nie..zábavné je, že Dr. ju plánuje zaočkovať o týždeň, keď už bude mať 19 mesiacov.

majusqwa
14. sep 2012

@lyongirl a to zasa co? dalsia finta na sprostych? :D aaaach, ti slovenski pediatri a RUVZ-taci su taki inovativni! podla mna maju specialne skolenia, kde sa ucia, ako oblbovat. no schvalne sa opytam pediatra aj so sestrickou, ci su ockovani proti vsetkemu, aby mi krpatu nenakazili :P urcite mi povedia, ze nie, ale ked ju dam ockovat, budem ju chranit...

petah82
14. sep 2012

@lyongirl @kukujka mne ta nasa to iste povedala, ze si zaplatim sama a pak za pol hodku, ked sme sa lucili, tak sak pridite a pichneme aj neskor, sak mate na to pravo z poistky. ja si myslim, ze ti to preplatia, lebo narok na to ma kazde dieta, je tam sice ten datum, ale myslim, ze na to este nase poistovne nemaju stanoveny postup, lebo sa to asi casto nestava, ak dr da recept a pichne, tak myslim, ze to budu brat ako opravnene rozhodnutie... mozno moje fantasmagorie v idealnom svete, ale koho to zaujima? ak by som raz bola nejako donutena dat MMR, budem sa bat inych veci ako tych par euro😖 😢 co mi uz nikto nevrati... ak by sa rutil svet, ja som viac ochotna si to zaplatit sama, najst doktora, co mi to predpise, nalepi stitok do karty a vyleje do umyvadla alebo sa najde labak, co tam pohlada tie DNA sajrajty... ☹ ad MMR choroby: mumps a rubeola su choroby uplne v pohode 3-4dni lezania v klude a pitia vitaminov a jedenie C, osypky su jedine relevantne na zamyslenie v tej kombinacii, ale tiez sa daju liecit za 7 dni s vit C a A a neznizovat horucku... po precitani tejto knihy sa prestanes bat detskych chorob 🙂
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

majusqwa
14. sep 2012

@nelle aaa, nad MMR sa ani nepozastavuj. ja som mala osypky ako skoro trojrocna... a no neee, zijem! na to mi lekar povedal, ze nahoda. segra ich mala ako rocna... a no neee, zije! moja starka nevie, co to ockovanie vobec je. kojila mesiac, potom vsetkym deckam buchala muku s vodou. a no neee, vsetci ziju! dokonca starka bude mat 85. rokov. za zivot isto vdaci ockovaniu! :D a to nehovorim o tom, ze ked sa vo svojich 80-tich rokoch dogulala do nemocnice, lekari len zalamovali rukami: vy ste prekonali tazky zapal pluc, zapal stredneho ucha, mali ste pneumotorax a dalsich asi 30 chorob, na ktore zarucene videli zomriet uz tisice ludi, lebo odmietli ockovanie. heh :D @prevenar zasa len nahoda, ne? :D

eaka
14. sep 2012

@nelle odpoviem Ti takto, neuraz sa... a čo ak a čo ak a čo ak??? v dnešnej dobe tieto choroby ťažko dostane aj v detstve, hoci na osýpky by nejaká tá šanca mohla byť..ale v dobe, keď bude dcéra tehotná, alebo syn dospievať a mumps by ho reálne ohrozoval, tak je na tom dieťa rovnako, ako keby v detstve očkované nebolo... Zaočkovať môžeš chlapca pred pubertou a dievča až pred plánovaným tehotenstvom.. a vopred reagujem na prípadný dotaz, "čo keď otehotnie neplánovane", tak v dobe, keď už môže otehotnieť, aj keď to ešte neplánuje.. 😉

petah82
14. sep 2012

@nelle NAJSMUTNEJSIE je to, ze aj ked jej pichne MMR o tyzden, ochrana jej nevydrzi do dospievania, ani dospelosti, tak si vyber, bud risknes, ze to chyti ako dieta, bude mat DOZIVOTNU imunitu, ALEBO to vobec nechyti, lebo nema od koho. to ze to mozme chytit aj my a nasi rodicia, je taka ista sanca, ako ze to chytia nase deti... a nedam sa ockovat ani nahodou!
zlyhanie vakcin a dokazanie ich neucinnosti je na dennom poriadku
http://www.slobodavockovani.sk/news/zlyhanie-va...
http://www.slobodavockovani.sk/news/v-usteckem-...
http://usti.idnes.cz/v-usteckem-kraji-vypukla-e...
http://www.slobodavockovani.sk/news/jsou-mladi-...
http://www.slobodavockovani.sk/news/priusnice-h...

SPOLOCNA veta v clankoch "To, že onemocní dospívající, svědčí o vyprchání účinku očkování."

rintintyna
14. sep 2012

@nae díky moc, jsi velice laskavá 🙂 no já už mám několik týdnů zakoupenou knihu Varovné signály očkování od prof. Strunecké, ale teprve včera jsem se do ní cestou do očkovacího centra začetla a defakto je to asi výňatek z této knihy, bo je to téměř doslovné. Na konci jsou právě právnické praktické rady rodičům. Jak už jsem psala, připadala jsem si včera, jak kdybych šla do jámy lvové v tom očkovacím centu. Doktorka nás tam poslala, aby byla krytá a já nevěděla, co si tam se mnou vlastně počnou, protože očkovat zatím stále nechceme. Doktorka nejprve vypisovala rodinnou anamnézu, kdy nejdřív se mi zdálo, že se snaží zaznamenat co nejvíce důvodů, proč bychom neměli očkovat. (rizikové těhu, předčasný porod, nizká porodní váha, opožděný vývoj, atd.), pak teda se zahleděla do očkováku a říkala, no takže vy teda nic nemáte, tak to už je načase začít. Vysvětlila jsem jí, že jsem tam sice byla odeslána, ale očkovat nejméně do 3. let stále nechceme. Neptala se mě na nic a začla psát do zprávy, že matka je obeznámena, že dítě vystavuje riziku smrtelných nemocí, tetanus, záškrt, černý kašel atd. že jsem obeznámena, že se opět začaly šířit příušnice a spalničky tedy choroba, která může být opět smrtelná. Zeptala jsem se v jaké věkové skupině řádí ty spalničky, tak prý ve všech, dál jsem se ptala, jestli postihuje i očkované, tak prý samozřejmě, protože účinky očkování po čase vyvanou. Když si uvědomila, co mi prozradila, tak honem zdůraznila, že u očkovaných mají daleko hladší průběh. Ptala jsem se, jestli má zkušenost s potencovanou vakcínou, Ptala se co to je. Říkám, že homeopaticky ošetřená vakcína. Tak prý to u nich je zákaz aplikovat pod hrozbou vyhazovu. Dál jsem se neptala na nic, byla jsem ráda, že na mě nenaléhá a že jsme získali dalšího půl roku a budu doufat v zázrak naší legislativy 😕

lyongirl
14. sep 2012

k osýpkam... manžel aj jeho brat ich pravdepodobne v detstve prekonali a sú tu, živí a zdraví...mysleli si, že majú ovčie kiahne, majú to tak napísané aj v karte, ale nakoľko švagor ich dostal v 30tich rokoch a môj manžel cca 3 mesiace dozadu s deťmi, tak to ovčie kiahne neboli...
manžel sa o to moc nezaujíma, takže keď mu dr. povedal, že má v karte napísané, že kiahne prekonal a dokonca bol na ne očkovaný!!!, tak bol v kľude a myslel si, že ich nedostane od detí, len ja stále nechápem, kto a kedy ho proti kiahňam zaočkoval, neviem o tom, že by niekedy taká vakcína bola a ako to, že ho neochránila? Alebo vyprchala, alebo ňou zaočkovaný vôbec nebol... Ovčie kiahne mali hrozný priebeh, 2 dni horúčky, výsyp neskutočný...

leishmania
14. sep 2012

@prevernar tak cisty vit C roztok som ozaj nenasla na sk. nasla som z US, pisu ze zlozenie len vit C, 100ml flasa (500mg/ml)...zaujimave by bolo zistit ci by to na sk vyrobili na objednavku...

sisi2606
14. sep 2012

Ahojte maminy. Mame 3tyzdnoveho prcka. Poradte, ma vyznam proti niecomu ockovat alebo odmietnut vsetko do radu? Postup ako na to uz poznam..len ci predsalen niektore ockovanie nie je dolezite, aby som nieco nepokaslala a potom si to nevycitala 😕 vopred dakujem za nazory..

olivia6
14. sep 2012

@kukujka nejde to oficialne, neexistuje odklad ako pojem, chapes? samozrejme ze lekarka moze posunut ocko, ved sa pozri, aky dovod napisala do karty. jasne ze keby bolo dieta chore, tak sa neockuje, ale nie je to odklad ako pravny pojem.
Len sa posuva ocko na cas, ked bude dieta zdrave (aby ho mohli zasa zrazit zdravotne na kolena).

lucia2207
14. sep 2012

Tak , sme ďalší dôkaz do zbierky, že niečo nie je po očkovaní v poriadku, hodnoty z odberu krvi- IgG, IgMznížené, vraj sa u syna rozvinula nejakáa lergia( možno) podrobné vyšetrenia sú v našom supernom zdravotníctve v nedohľadne,teplota stále pretrvávauž 4 mesiace každý deň ☹ (ale najľahšie je povedať, že je to zo zubov) a zapísané v karte, že to spôsobilo očkovanie??? no neviem či sa toho tiež dočkám, budem za to ale bojovať , držte palce 🙂🙂

lucia2207
14. sep 2012

@sisi2606 ja ti môžem poradiť,len z vlastnej skúsenosti očkovať by som už nikdy nedala a ani nedám

dankakk
14. sep 2012

@sisi2606 teraz som dopozerala jeden dokument o ockovani... Nas maly ockovany nie je, nicim. Ani nebude. Nase konečne rozhodnutie padlo po tom, čo sme uz pocas tehu študovali o ocko na mnohých stránkach. Ešte aj teraz sa "vzdelavam"... Myslím, že tu nikto za teba nespravi rozhodnutie, musíš sa rozhodnúť sama na základe svojich vedomosti.

dankakk
14. sep 2012

V tom doku čo som pozerala bolo mnoho info (bol to taky starší, isto ste ho uz videli) o ktorých som vedela, ale az teraz som si uvedomila niektoré fakty... My sa tu bavíme o NU vakcin - či uz menej vážne alebo viac... Ale malo kto si uvedomuje čo taka vakcinacia robi s ludstvom. Z generacie na generaciu ockovanych sa meni naša DNA, naša plodnost klesa... Kam to dospeje? Nikto nikdy neskumal čo spôsobí dlhodobé ockovanie (u psov áno, 10 generácia nebola schopná rozmnozovat sa)... A jasne, zase to bude len nejaká konspiracna teoria...

mgrartdrzka
14. sep 2012

neviem, ci to tu uz bolo...som dost pozadu, ale hadzem do pleeeena
http://www.margit.cz/nezadouci-ucinky-anebo-tyr...