Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ma76
2. nov 2009

patuska
uvar si šalviovy čaj po duškoch vypi, a pochrum na noc aspom 3ks chloreli-nezapijaj,vydezinfikuje ti usthu dutinu a sliny sa dostanu aj ku hrdlu,budu od chlorely,malemu pohriz a daj.

fibi
2. nov 2009

v novembrovom zdraví je téma o očkovaní (akosi sa teraz tie články rozmohli, alebo si ich viac všímam?) Píše sa tam:
- Vakcíny neobsahujú vysoko jedovatú ortuť. Obsahujú stopy organickej etylortute, čo je dezinfekčná látka, ktorú organizmus vylúči
- Dávka ortuti vo vakcínach v rámci celého očkovacieho programu nedosahuje ani povolené jednodňové množstvo

Znamená to, že naše deti majú povolenú vyššiu dávku ortuti oproti ostatnému svetu, alebo my jediní máme superšetrné vakcínky? 😕

petot
3. nov 2009

fibi: Ten článok je miestami riadne švacnutý.

Toto je tá "dezinfekčná látka": http://www.nomercury.org/science/documents/MSDS...

aurecon
3. nov 2009

A co říkáte na přeočkování tetanu? Asi bych na něj měla v nejbližší době jít a asi i půjdu. Za prvé je to dané zákonem a za druhé pak nechci jít později na tři přeočkování místo jednoho.

erikasadek
3. nov 2009

citrovital , je uzasna vec , ja to pouzivam ako prirodne atb, u deti a aj u mna a funguje, ono to je ako atb.. nici , bakterie, ale s jednou vynimkou nenici aj zdrave bakterie.. 😉

nemusite popri brat , probiotika.. 😉

dgm
3. nov 2009

Dam vam sem cerstvou novinku, prvni video z Freh tv, vystupuje StandaK z vitarian.cz

http://jdem.cz/cfwk3

dgm
3. nov 2009

omlouvam se, preklep, spravne patri Fresh tv z www.freshness.cz 🙂

natashkaa
3. nov 2009

Petot
PETOT
tak pisala som na statny ustav pre kontrolu lieciv a toto mi odpisali co Ty na to?

Dobrý deň,

Slovenský a Európsky liekopis uvádza požiadavky na obsah hliníka v očkovacích látkach v prípade, že sa v očkovacej látke použil adsorbent s obsahom hliníka: Najviac 1,25 mg hliníka (Al) na jednu ľudskú dávku.
Infanrix Hexa je vakcína adsorbovaná na hydroxid hlinitý (0,5 miligramu Al) a na fosforečnan hlinitý (0,32 miligramov Al), obsah hliníka vo vakcíne je v súlade s požiadavkami liekopisu.

S pozdravom

Ing. Janka Rajnohová

dadka212
3. nov 2009

bože ako vás tu čítam, až mi je zle...syn je očkovaný a keď si to tak uvedomujem, tak som mu tým asi úplne posrala imunitu ☹ odkedy mu dali prvú hexu, je stále chorý (skoro každý mesiac horúčky cez 40stupňov, vracanie, hnačky atď...), je umrnčaný a drží ho to stále, a ja krava som mu ešte dala pichnúť aj prevenar 😔
...pri dcére nechcem urobiť tú chybu, ako keby mi niečo hovorilo, že nech odložím očkovanie, tak som to odložila a asi tak urobím na neurčito, alebo úplne odmietnem...naša lekárka vyzerá byť v pohode, ani sa nepýtala prečo odkladám, len mi povedala, že zatial napíšeme, že nemá zahojenú chrastičku (v nemocnici ju očkovali na TBC) ona je aj homeopatka a akupunkturistka tak asi má radšej príronejšie cesty ako očkovanie...našťastie ma odhovorila od očkovania proti kliešťom

ronie
3. nov 2009

ahojky
pastusko nám teda hodně pomáhá obyč.prieznicův obklad 🙂

lucia123
3. nov 2009

dgm, vyborna stranka!!! Ak by si nahodou vedela este o dalsich, prosim posli mi na IP 🙂
Aj niaku dobru knihu receptov.
Ten "kapor" nemal chybu 😀 http://www.freshness.cz/forum/topics/stedrovece...
Vyborny napad! 😀 Takto si predstavujem tieto Vianoce 🙂 Vdaka.

nadhera
3. nov 2009

zajtra idem s mensim na tretie ockovanie. malo byt skor, ale sme medzitym ochoreli a uz je to vlastne mesiac po dobrati ATB. obaja drobci su po ockovaniach ok, neteplotkuju, ale cervicek vo mne hloda... musim tuto temu preluskat celu, starsi ked nastupil v septembri do skolky , tak sa nas hned pytali, ci ma vsetky povinne ockovania 😠 😠 😠

martinka1981
3. nov 2009

Ahojte,no ja som bola tiež riadne zhrozena po prečitani toho rozhovoru 😠 to človeka ani vo sne nenapadne ako svinstvo nam pichaju hned od narodenia. A potom sa čudujme že kopec chorych 😒 ked nas takto pekne naočkuju..............

pastuska
3. nov 2009

Ahojte,

ďakujem za všetky tipy, už mi to pomaly ustupuje, malému ale nie a dostať do neho vitamín C je hotové umenie.
Ale sme obaja bez teploty, už len nádcha nám zostala.
Asi si ten citrovital kúpim, ja už dávnejšie pokukávam po ňom.

Inak ma76, šalvia sa môže v tehotenstve? Som čítala, že môže spôsobiť potrat, ale nie som si istá.

Inak perličku musím povedať. Som sa bola dnes prihlásiť k obvodnej lekárke, uznajte, od roku 2006 som odhlásená od poslednej, tak som si povedala, prečo nie. Vstúpila som do ambulancie a prvé čo bolo, že: Ste očkovaná proti tetanu? A keď zistila že nie, tak mi povedala, no akonáhle sa bude dať očkovať, tak príďte, moji pacienti nevedia bez očkovania ani žiť....no asi tak to je dneska na SK.

ma76
3. nov 2009

Pastuska
Aha, si tehulka?Nemyslim že potrat.... musela by si veeela vypit...ale zistim si to,dam vediet.Ak sa bojiš pit tak kloktat môžeš. Niektore byliny samozrejme nie...

pastuska
3. nov 2009

ma76, zatiaľ len testy pozitívne, u Dr. som ešte nebola.
Inak kloktala som vodu s čajovníkovým olejom, zabralo, aj homeopatiká pomohli.

A bohvie, či to nemáme z vody, lebo dnes tečie celý deň úplne hnedá a už dlhú dobu hrozne páchne, ako kanalizácia...vraj tam našli nejaké baktérie, už niekto dal robiť rozbor...človek aby sa bál dneska už všetkých a všetkého - myslím spoločnosti ako sú vodárne a farmaceutický priemysel a tak podobne.

ma76
3. nov 2009

daj si chlorelku... 🙂 gratulujem... 😉

pastuska
4. nov 2009

Toto som našla na jednej diskusnej stránke, tak pridávam pre zaujímavosť, dúfam, že to tam hodí príspevok a nie všeobecnú diskusiu. Pozrite si príspevok od evulík hlavne.

http://www.lady.sk/index.php?kategoria=17&kateg...

aurecon
4. nov 2009

petot: Děkuji za odkazy, ten prostřední jsem sice nepřečetla celý, protože je moc dlouhý a dcera je pak protivná, ale tak nějak jsem pochopila, že i tato vakcína má víc negativních účinku než pozitivních. Ale tak co pak má dělat člověk, který se řízne nebo se mu stane nějaký úraz? Psali tam o nějakých antibiotikách a pak o té injekci. Takže když se například říznu v kuchyni jen maličko, tak nemusím jít do nemocnice, a stačí pouze vyčistit vodou a nic se nestane, protože bude rána na vzduchu? Ale co když je rána hlubší? Pak mám jít pro tu tetanovku do nemocnice?

Mohl bys udělat tady nějaký výcuc a napsat to zde? Myslím, že to bude zajímat více lidí.

Jinak včera jsem se s kamarádkami bavila o prasečí chřipce. Pár z nich projevilo obavy a chtěly by se nechat očkovat, ale já jim trochu oponovala a uváděla tebe.

Dále jsem chtěla napsat, odkud víš, že některé vakcíny se vyrábějí z potrácených miminek a na rakovinotvorných buňkách? Ty moje kámošky to docela zaujalo, ale ptaly se, odkud se to ví a zda je to vůbec pravda.

Kdo vlastně tvoří ty stránky, na které dáváte různé odkazy? Chtěla bych systém očkování a jeho negativa více pochopit a pak šířit osvětu. Kámoškám jsem vlastně sdělila jen to, co jsem napsala výše, ale jak se mě vyptávaly dále, tak už jsem nebyla schopna jim to podrobněji vysvětlit.

ronie
4. nov 2009

ahojda já o tom zas diskutuju s bráchou-o očko jako takovém, tak mi poslal článek zas z druhé strany..Hlavně mě vadí poslední odstavce, to je zase alibismus..no je jasné, že žádné důvěryhodné studie o zdrav.problémech nevznikne-ono to asi ani nejde dokázat, očkování bude asi navždycky experimentování na dětech ☹
http://www.zdrava-rodina.cz/med/med498/m498_7.html

denduska
4. nov 2009

pastusik, demyelinizacia, no bomba 😠

ronie, ja vzdy ked zacnem nad tym dumat a zvazovat pre a proti a stale dookola...stale sa len zacyklim v tom a nikam to nevedie..a potom mi stale napadne to ako mi tu mala vrieskala akoby ju zaziva rezali, ako modrala z toho placu, ako som tu bezmocne sedela so slzami v ociach a nemohla som sa jej ani dotknut lebo zacala este viac, ze prisla az suseda z druhej strany ulice sa spytat ci mi netreba pomoct lebo pocuje hrozny plac.... tak v tej chvili som si ista ze ockovat sa urcite nie je zdrave!!! aspon nie take malinke babo, aj ked sa vsetci na hlavu postavia a budu ma presviedcat a pritom tlieskat usami. Mozem byt len rada, ze jej ostal akurat ekzem, ze sa naucila normalne chodit, a uz vie 3-4 slova, a dufam ze nic horsie nas do buducnosti necaka, lebo vtedy v ten vecer som miestami mala pocit, ze mi tam pred ocami umrie. Takze tolko.

lalitagopi
4. nov 2009

Ahojte všetci!
Zisťovali ste niekto či sa dá očkovanie obísť z "náboženských" dôvodov?
hmm...ked jehovisti môžu na základe tohoto práva odmietnuť transfuziu krvi.....

lalitagopi
4. nov 2009

funny parodia navýrobu vlastnej vakcíny! 😀

https://www.youtube.com/watch?v=eX_GvhEFGsA


(ak to tu už bolo tak sorry)

ronie
4. nov 2009

dendusko no já mám samozřejmě stejný názor jako ty, přesně tak, nemá cenu to pitvat, protože se opravdu ničeho člověk nedopátrá, nám otevřela oči bohužel naše vlastní zkušenost 😔

barborka08
4. nov 2009

lalitagopi, 😀 😀 😀

petot
4. nov 2009

aurecon: Zhrnutie je v tom treťom odkaze 😉

Ad výroba vakcín, tieto veci samozrejme výrobca nedá tučným písmom na obal. Človek musí sám vypátrať, čo je čo. Pozri http://rizikaockovania.sk/zdroje.html#Zlozenie štvrtý odkaz odvrchu. Na tej stránke (http://rizikaockovania.sk/zdroje.html) je množstvo materiálu o zložení a vedľajších účinkoch vakcín.
Slovenské dokumenty o najpoužívanejších vakcínach na Slovensku nájdeš
stručne tu:
http://ockovanie.org
podrobnejšie tu:
http://rizikaockovania.sk/dok.html

Tieto stránky zostavili dobrovoľníci, ale uvádzané zdroje sú zvyčajne oficiálne (a sú uvedené, takže si ich môžeš sama overiť).

denduska
4. nov 2009

lalitagopi, neviem ako by to brali, ja som robila na are, u nas platilo ze sa respektuje ak nechce transfuziu, pokial nie je v priamom ohrozeni zivota - co u nas bolo to, ze bol pacient aj tak v bezvedomi, cize v tom case "nesvojpravny". inde neviem ako to funguje a uz vobec neviem ako je to u deti... ale napriklad som uz pocula aj o tom ze lekarku ktora isla podat tu tranfuziu si odchytili dvaja dobre stavani svalovci - jehovisti a vyniesli ju von z izby...takze sa transfuzia nekonala, lebo kym sa toto doriesilo, museli to vyriesit inak a ako to uz skoncilo netusim... samozrejme vacsinou mam taku skusenost ze sa lekar snazi s pribuznymi dohodnut, u nas vsak nebol cas na to..takze bohvie.. 😒

aurecon
4. nov 2009

ronie: A co se stalo tvým dětem po očkování? Zřejmě jsem to přehlédla.

Je tu někdo, kdo se nenechal v dospělosti naočkovat tetanem a ani v budoucnu se nenechá? Můžou mi za to uložit pokutu?

denduska
4. nov 2009

aurecon ja som sa nenechala a ani sa nenecham, kamoske po tom spuchla ruka od ramena az po prsty dost dlho, to si neviem predstavit ze by som takto doma bola 😅 ale vazne, vobec sa na to nechystam. nikto ma nevolal na to, nikto sa ma nepytal aj ked pred dvoma rokmi som menila lekarku. ale citala som ze aj z tych ludi ktori vo vseobecnosti odmietaju ockovanie, casto ockuju proti tetanu. A ze sa to odporuca, ked sa robi s konmi...no tak preco prave kone a nie aj ine zvierata, to netusim... 😅