Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tara
10. aug 2012

@denduska ach jaj, vidno ze sme tu rozne charaktery. nesud, ked nepoznas pozadie. ja ho poznam, tak nesudim. skusim je navrhnut, nech s tym vyjde na svetlo 😎 , ale predtym by si mohla vediet, ze sa bezne robia kontroly a ked sa zistia nedostatky, tak sa to nie je az take tajomstvo. zaplati sa pokuta a ide sa dalej. takze ona nic prva nevyniesla. nevidis pozadie, nepoznas. mozno v kruhu tvojich vysokych postov ano, ale nie vsade to funguje ako si ty myslis. je za tym uplne iny background.

zaockujteajslnko
10. aug 2012

@bonaqua111
ked sa odstahujes zo SR tak asi odhlasis dieta od slovenskej pediatricky, a tym padom asi pre teba akakolvek povinnost ockovat konci - nie je nikto kto by ta "udal" RUVZ ze si neockovala.......ale sucasne nemas ani ziadnu pediatricku keby bolo dieta vaznejsie chore a nemas potvrdenie o vykone predhliadok dietata, ale ci toto niekto kontroluje alebo ci ti zalezi na davkach zo SR ktohovie...

ak dieta prihlasis k rakuskej lekarke tak asi ziadnu povinnost ockovat dieta tam nemas, neviem..... mozno ale pre "imigrantov" nieco plati ak toto niekto kontroluje, neviem... lebo prihlasit sa tam na pobyt musis na policii ci kde a tak niekto vie ze si tam aj s dietatom, cize ktohovie

ak ti tu UVZ potvrdi rozhodnutie a nezaplatis ho po doruceni zamietnutia odvolania od UVZ, tak o 20-30 dni to davaju nejakej nenazranej exekutorke, ktora si zauctuje sumu pokuty + 10% navyse jej odmena + trovy exekucie.....zablokuje ti sumu na uctoch (vsetkych uctoch co mas a vkladoch v bankach) v celkovej sume asi 200% tejto sumy

cize pri cca 300 eurovej pokute ti exekutor moz zablokvoat aj 700-800 eur na kazdom ucte! az pokym nezaplatis tu dlznu ciastku pokuta + 10% odmena exekutorovi + trovy exekucie +20% dan z tychto poplatokov...

ak nezaplatis do 14 dni od oznamenia o zacati exekucie tak si odmenu exekutor zvysi na 20% dlznej sumy a stiahne si peniaze z uctu sam 🙂, ak nemas hotovost na ucte v takej sume, tak zostane ucet zablokovany az dovtedy pokym tam taka suma bude.....

cize ked uz mas pokutu a odvolanim sa nezrusi, tak je lepsie tu pokutu zaplatit, lebo inak ti exekutor napari este 15-30% tejto sumy navyse a ajtak ta donuti to zaplatit.....

este proti oznameniu o zacati exekucie neexistuje ziadne odovlanie, je tu sice moznost dat podanie na sud staznost ci ako sa to vola, ale za to platis zase 66e nevratny kolok, a ajtak ti nevyhoveju, lebo exekucie su nastavene tak ze ked uz exekutor zacne konanie tak na 100% je akoze v prave a ide len o to aby tie peniaze od cloveka vytiahol cim skor..

kukina79
10. aug 2012

@zaockujteajslnko na margo - prikaz "s neockovancami sa rozpravat aj hodiny aj dni, donekonecna" , tak mam asi stastie na uvedomelu pediatricku nasho syna, kedze ona sama po dobe co nam dala na rozmyslenie, ci budeme ockovat, alebo nie,od nas nechcela nic ine pocut len "ANO" alebo "NIE". Nechcela ziadne vysvetlenie a nesnazila sa nas zatiahnut do nezmyselnej debaty. Stacilo jej len, ze sme to dost dlho zvazovali a pozistovali si informacie na zaklad e ktorych sme sa rozhodli neockovat. Zatial nam dava uz 9 mesiacov odklad. som zvedava dokedy sa jej bude darit taketo riesenie, aby nas nemusela nahlasovat.

racerunner
10. aug 2012

@tara promiň, měla jsem dojem, že máš zkoušky z chemie a že tomu rozumíš, jak jsi psala...Dr. Elekovou číst nebudu, ta ani po atestaci nevěděla, že dítě může mít po vakcíně NÚ, a nyní ví vše..., to mi hlava nebere, co je to za pediatra, aby po atestaci nevěděl, co znamená, když dítě pláče vysokým křikem...

denduska
10. aug 2012

@tara ja hovorím stále len o jednej a tej istej veci. Ona - vie že vakcíny sú strašné svinstvo. Napriek tomu tam pracuje ďalej. Nehovor, že nemôže robiť niečo iné. Ani nemusí odísť z farmabiznisu, existujú firmy, ktoré vôbec s vakcínami nemajú nič spoločné, môže byť vo firme čo vyrába šošovky alebo zubné výplne a zarábať stále nadštandardne. Ona vie, že takto sa ubližuje deťom a ostane tam?? Tak sorry, ja by som nemohla. Už aj keby som to nevykričala von, tak by som potichu išla robiť niečo iné a dlho-predlho sa spovedala že som niečoho tak ohavného bola súčasťou 😔 Naozaj máme rozdielny pohľad na vec. Niekomu asi stačí naozaj zaplatená pokuta á la trest ako utíšenie svedomia a ideme ďalej. Zbytočná debata.

zaockujteajslnko
10. aug 2012

@bonaqua111
jo a tazko zmenou trvaleho bydliska nieco zmenis z pohladu tych rozhodnuti a pokuty a ak tak zacatej exekucie, exekutor bude drzat zablokovane tvoje ucty az pokym nezaplatis ci budes na aljaske alebo kdekolvek...

smutne je ze o zablokovani uctov sa nemusis ani dozvediet, lebo vsak si hladaj v bankach sama preco sa ti nedaju vybrat peniaze, exekutor sa bdue tvarit ze tvoju adresu nevie najst ,kedze byvas mimo SR. 🙂

cize zakladom je asi nedopustit ziadne spravne konanie o neockovani, a ked tak ho rychlo nejako ukoncit, ajtak rozhodnutie RUVZ bude skoro vzdy proti obcanovi a odvolanie UVZ bude vzdy zamietnute.....

jedine zeby si dokazala RUVZ ze udelenie pokuty nema zmysel, cize sa ta nedotkne, alebo dotkne az prilis ze napr. zijes z rodicovskeho prispevku a teda ta "nemozu" pokutovat aj z toho minima a teda ze by aj exekutor mal velky problem vobec nieco vymoct lebo vsetko ti zobrat nemoze....

abbey1
10. aug 2012

@bonaqua111 Ahoj. rada ťa po rokoch vidím. 😉 Nám tiež postúpili vec na riešenie do BA, ale nerobím si žiadne nádeje, že nám odvolanie prejde. A už teraz mám nervy, keď si predstavým tie blbosti, ktoré tam budú popísané. My stále nevieme, či to napokon radšej zaplatíme, alebo pôjdeme s tým k súdu.

zaockujteajslnko
10. aug 2012

ja cakam ze mi drbnu tak 200 eur ak nejako nevymyslim ako s nimi vybabrat, ked oni ajtak ziadne zakony riadne nepouzivaju! Predpokladam ze z mojej strany padne ale zo 5 trestnych oznameni n anich ale ajtak budu vsetky prokuraturou zastavene, lebo vsak SR nie je pravny stat a budu sa vyhovarat ze RUVZ nemohlo spachat tr.cin lebo konaju v zmysle zakonov (mozu prerokovavat neockovanie) a povinnost ockovat mi zo zakona vyplyva, cize ze co pindam!

Predpokladam, to ze mam porusene zakladne ludske prava ich nebude na prokurature zaujimat, take vysokorozvinute sudnictvo v SR nemame 😀 A to ze ide o korupciu presadzovanim urcitych komercnych ockovacich latok proti mojej voli, vyhlasia ze sa korupcia nedokazala a ja nepredkladam ziaden dokaz korupcie RUVZ.

Skratka tu je previazany system v SR ktory zabrani akemuklvek vymozitelnosti zakladnych ludskych prav. Vsetko je to o peniazoch a tie farmarifmy maju dost. Ze ano.

zaockujteajslnko
10. aug 2012

@abbey1
ak das vec po zamietnuti odvolania k sudu tak myslim ze ajtak pokutu musis zaplatit (nema odkladny ucinok) a sud moze konat aj roky, alebo aj nikdy sa nedozvies ako to vlastne dopadlo.... ale pokutu zaplatit musis lebo to ajtak daju exekutorovi do 20 dni

zaockujteajslnko
10. aug 2012

jo este je tu asi moznost po zamietnuti odvolania UVZ poziadat RUVZ o zaplatenie pokuty v splatkach, aspon tak nemusis zaplatit vsetko naraz.

Skratka neockujes svoje dieta ockvoacimi latkami skorumpovanych firiem?..........tak za toto si z a p l a t !

zaockujteajslnko
10. aug 2012

je tu este moznost proste zrusit pediatricke zmluvu na poskutovanie zdrav. starostlivosti (ajtak je neplatna ak ju nepodpisali obaja rodicia ked nie su manzelia) - tiez argument proti RUVZ

a nemat proste ziadnu pediatru, kartu vymamit do ruk "nejako", ak budes potrebovat pomoc, tak ktorykolvek lekar je povinny dietatu pomoc poskytnut alebo potom aspon pohotovost!

tym padom vlastne nema kto ta udat na RUVZ a pockas na premlcanie 2 roky od datumu ockovani a mas pokoj

zaockujteajslnko
10. aug 2012

kartu od pediatry dostanes asi lahko ked jej oznamis ze ides do zahranicia, tak je asi logicke ze novej pediatre do nemecka alebo kde ju nebude posielat postou a ked jej navyse povies ze presne nevies kde budes byvat, tak ti ju proste po zruseni zmluvy musi dat do ruk, najskor.... lebo ty ju potom mas dat novej osetrujucej lekarke.

droby
11. aug 2012

ahojte, ospravedlnujem sa ak to tu uz bolo, ale neviete poradit ako ma vyzerat spravne odmietnutie MMR? na co nezabudnut ako to ma vizerat aby som nemusela podpisat to co mi dr predostrie...

nae
11. aug 2012

@denduska @tara Mňa to vobec neprekvapuje, že tá Tarina známa pracuje stále v tej firme. Proste chce mať prácu a dobrý plat... a s tým svedomím... presne ako Virapen (kniha Nežádoucí účinek: smrt). Lenže aj on si myslel, že sa tou spoveďou očistí, ale ja by som si oňho ani špinavý bicykel neoprela...

nae
11. aug 2012

@droby napríklad dole na stránke: http://www.slobodavockovani.sk/otazky-a-odpoved...
Ja som v ČR napísala akurát to, že odmietam očkovanie touto očkovacou látkou + výrobca pred určitým vekom. Bodka.

barbyes
11. aug 2012

@mirabelka212 vieš prečo Ti to predvolanie chodí?? ty si vážne myslíš, že tým pár ľuďom tam hore čo o tom rozhodujú záleží na zdraví tvojho dieťaťa? áno, voľakedy možno išlo o zdravie, vakcíny sa začali vytvárať s dobrým úmyslom, ale za tie roky sa toho veľa zmenilo a už tu ide iba o biznis 😒 vieš aké milióny sa točia okolo vakcinácie? ty si vážne myslíš, že by to tí, ktorí na tom tie milióny zarábajú dovolili zrušiť a verejnosti priznať pravdu? vieš ako prebieha schvaľovanie vakcín a množstvo ďalších liečiv? farmeceutizmus je rovnako skorumpovaný ako dnešná politika a pod. vždy sa nájde niekto koho vieš podplatiť, výsledky sfalšuješ alebo jednoducho len zatajíš niektoré fakty a šup....vakcína je na svete 😔 ty si ani nevieš predstaviť aké prachy sa tam točia 🙄

barbyes
11. aug 2012

@mirabelka212 ohľadne tých konkrétnych prípadov Ti pošlem pár do IP...

macka23
11. aug 2012

@zaockujteajslnko ja len na margo toho, ze kartu ti pediater do ruky neda len tak a uz vobec nie ked nechcu dat zaockovat, budu si ju strazit ako oko v hlave, aby bol pediater kryty. Ak odstupia od zmluvy, karu posle az na vyziadanie noveho pediatra..a aj to neviem ci neposle len kopiu...tak to robia pediatri u nas kde pracujem.

roo
11. aug 2012

@barbyes suhlas @mirabelka212 mna volakedy davnejsie "dostal" dokument, na ktory tu ktosi zverejnil link, bol to (okrem inych dalsich bodov) navrh na zaradenie vakciny pri HPV do povinneho ockovania. Kto myslite, ze ten navrh dal? Myslite, ze nejake zdruzenie lekarov, alebo ministerstvo? Omyl. Bol to vyrobca vakciny. 😝 (nastastie ten navrh neschvalili)

lyenka
11. aug 2012

Kedze aj nas caka zachvilu predvolanie a nasledna pokuta.... Neviete pokusal sa uz niekto o hromadnu zalobu?

hajanka
11. aug 2012

@bonaqua111 @macka23 @zaockujteajslnko nam dala pediatricka origianal kartu do ruky, ale mali sme od novej listok, ze k nej prestupujeme

ja si myslim, ze ak s nou rozviazes zmluvu o poskytovani zdr. starostlivost, tak jej tu kartu vydat musi, ved uz potom nic spolocne nemaju, nie?

hajanka
11. aug 2012

@lyenka hm.. ja osobne o takom niecom neviem... ale myslim si, ze byt dopadlo uplne rovnako ako vyssie @zaockujteajslnko napisal Včera o 23:36

janano
11. aug 2012

@bonaqua111 @hajanka myslim, ze je to tak, ze karty si medzi sebou mozu vydavat lekari. Pacient ma pravo len na nahliadnutie. Moze poziadat o vypis z karty, ale to myslim tiez nie je lekar povinny poskytnut pacientovi, len druhemu lekarovi. Ale nie som si ista. Zalezi od lekarovej vole.

janano
11. aug 2012

@eaka ano, presne tak som myslela tu otazku.

alenka600
11. aug 2012

@janano Po tom, co som lekarku hlboko utazila tym, ze sa stahujem a chcem zmenit za inu lekarku, tak mi kartu dala do ruk so slovami, ze ona na postovne nebude vyhadzovat peniaze, mam si kartu odniest sama 🙂

janano
11. aug 2012

@alenka600 waaaaw, aj tak sa da 😝

hajanka
11. aug 2012

@janano pripustam ze to moze byt tak ako pises 🙂
mne lekarka dala x krat kartu do ruk, original, dokonca som ju mala aj par mesiacov doma 😅 som na to zabudla

ved oni sami nevedia co a ako robit, co je spravne a co nie 😀 😀 😀 vobec nedodrzuju ziadne pravidla, postupy...

macka23
11. aug 2012

@hajanka @janano ono to nie je take jednoduchu, ze rozviazem zmluvu o poskytovani starostlivosti a dam ti kartu a chod kam chces, mala by si minimalne priniest papier od dalsieho lekara kam ho prihlasujes, dieta musi mat nejakeho lekara, nemoze len tak "visiet vo vzduchu" a mamicka bude mat doma kartu. A potom uz zalezi na lekarovi, ci to posle postou alebo mu staci "vymenny listok"
A to ze ti lekarka dala kartu, ked potrebujes ist napr na nejake vysetrenie je normalne, ale my mame napr. v amb. zosit, kam zapisujeme, ze kartu sme zapozicali, aby v tom nebol bordel a mali sme prehlad, kde je karta. Ale odpisat pacienta z evidencie, bez toho aby si vedela kam ide dalej by sa myslim ne,malo 🙂
Aj ja ked som odchadzala od deckarky k dospelackemu najprv som musela doniest papier kam idem.

janano
11. aug 2012

@macka23 ale ved ja ti neprotirecim 🙂

macka23
11. aug 2012

@janano ja viem 🙂