Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

roo
28. feb 2011

@maggie2 no tak ked uz sme pri tej tabulke k BCG vakcine... opuch bol hlaseny len jedenkrat...

manof
28. feb 2011

@maggie2
Tam je skôr, že Pfizer platí za Sprievodcu očkovaním nezištne.

Ale aj to je klamstvom už z definície, pretože si Pfizer vybral na Sprievodcu očkovaním len takých "odborníkov", čo už predtým účinkovali v jeho PR správach ako pajáci propagujúci Prevenar:
http://www.seesame.com/sk/portal_pr/ts/ts_pneum...

Logicky teda má z toho Pfizer zisk (keďže je prakticky 100% predpoklad, že budú Prevenar propagovať naďalej, obzvlášť, keď sú Pfizerom priamo platení), a keď z toho má zisk, nie je to nezištné.

To, či to "svätá trojica" Sprievodcu očkovaním robí len pre prachy, alebo (aj) "pre dobro veci", je v tejto chvíli úplne jedno, lebo sú to bábky, za ktorých nitky ťahá Pfizer, či už si to uvedomujú, alebo nie. A Pfizer ich veľmi dobre využíva na presadenie si svojich záujmov. Pripomeňme si, že to boli PRÁVE ONI, čo presadili v roku 2008 zavedenie povinného očkovania Prevenarom od 1.I.2009. Bývalý minister zdravotníctva MUDr. Richard Raši sa jasne vyjadril, že o zavedení povinného plošného očkovania proti pneumokokom rozhodla Pracovná skupina pre imunizáciu:
"... o očkovaní rozhodovala pracovná skupina pre imunizáciu úradu verejného zdravotníctva ako najvyšší odborný orgán na očkovanie."
http://ekonomika.sme.sk/c/5760042/udaje-o-ockov...

bambi2
28. feb 2011

a preco neni pod fokusom diskusia???? ze by pfizer zakazal???

maggie2
28. feb 2011

@manof áno, áno vieme, a ešte si aj slovo PREVENCIA v tej ich "nezištnej" reklame na tých stránkach napísali druhom a sklonom písma aké nesie tá ich vakcína 😀

manof
28. feb 2011

@lenka3007
Samozrejme, že nemusíš. Nebudeš predsa na Slovensko lietať cez pol sveta kvôli debilnému očkovaniu...

shakti9
28. feb 2011

@evina34 podla mna sa oplati bojovat, nemyslim, ze to bude boj s veternymi mlynmi - to by znamenalo zbytocny boj, a to podla mna nie je zbytocne, ked ide o zdravie nasich deti. Ja sa prave nan chystam a velmi ma podporuje vedomie, ze nie som sama 😉 teraz par praktickych tipov, pozri si:
www. rizikaockovania.sk
www.slobodavockovani.sk
tu najdes vsetko, aj pravne poradenstvo, ako mas krok po kroku postupovat, a ze vlastne, ked ta niekto nuti proti tvojej voli zaockovat dieta, tak je to tiez proti zakladnym ustavnym pravam a pod... cim bude viac slovenskych rodicov trvajucich na tomto, tym lepsie, hadam sa zmenia aj zakony, v Europe platia ludskejsie zakony ako u nas. Tiez tu najdes ockovaci kalendar so vsetkymi informaciami o konkretnych vakcinach, riziku, ucinkoch a pod.
inak, na tychto strankach najdes aj informaciu, ze to, co bolo odvysielane v Reflexe je v pohode, ale odznela tam jedna nepravdiva vec, a sice, ze ti nevezmu dieta do materskej skolky - to je nepravda!!!

maggie2
28. feb 2011

@bambi2 možno povedali televízii, že nebudú zadávať reklamu a nepotečú peniažky ak ešte niekedy dajú takú reláciu. To je smutné, že vlastne nezávislé média nie sú nezavislé lebo sú odkázané na príjem z reklamy. A zadávateľov reklám si takto televízie môžu pohnevať. Ja viem, že išlo o štátnu TV, ale tam takisto ruka ruku myje.

petot
28. feb 2011

@jerrymona @tamix Ak máte dojem, že zástupcovia rodičov boli v diskusii znevýhodnení, tak to môžete napísať redakcii STV. Najlepšie aj s pochvalou, že tému otvorili, a že by ste si želali aby sa o tom hovorilo viacej 🙂

maggie2
28. feb 2011

@shakti9 áno, je to nepravda - neexistuje zákon ani predpis, ktorý by znemožňoval neočkované dieťa prijať do školky. Je to iba o potvrdení od lekára, že dieťa je spôsobilé navštevovať kolektív a že je zdravé. Samozrejme že "nezaočkovanie" nie je choroba a nezaočkovanie nespadá ani pod "nespôsobilosť"

maggie2
28. feb 2011

@petot a hlavne s kompetentnejším a oboznámenejším redaktorom s problematikou a nie takou matrioškou ako posledne

petot
28. feb 2011

@sofhia d, oznámiť svoje rozhodnutie doktorke a podpísať jej iba v zdravotnom zázname vetu "očkovanie sa nevykonalo pre nesúhlas rodiča. Diagnóza: Z.28" a podpis. Nič viac nemusíš robiť ani Ty, ani ona.

manof
28. feb 2011

@maggie2
On ten štátny aparát je navyše veľmi účinne prerastený skorumpovanými úradníkmi.

sofhia
28. feb 2011

@petot dakujem, a co je to Z.28?

tin007
28. feb 2011

@maggie2 dnes si nabrusena! ta "matrioska" mi prisla, akokeby isla na maskarny bal za sue z dallasu, a ju tam posadili narychlo 5 min pred relaciou!

sofhia
28. feb 2011

@shakti9 mas pravdu, ja som zacala sirit tiez tieto informacie, kde sa da, a som sokovana ako ludia skonstnatene uvazuju, lebo lekari... my s muzom ideme bojovat, a vsetky tieto stranky,co si napisala muz nastudoval 😉
a ano niektori povazuju toto za argument.
dokonca - som bola velmi prekvapena jedna mamicka ze ju reflex dokonca rozculil, ako taketo nezmysly mozu vysielat, a ze ludia nie su kompetentni sa sami rozhodnut... atd.
toto mi nejde do hlavy ako moze vobec hocaka mamicka taketo zahlasit , ja som to nemohla dopozerat pre slzy.

maggie2
28. feb 2011

@tin007 len Sue Ellen napriek svojmu alkoholizmu mala navyše istý druh charizmy a hlavne väčšej slovnej zásoby 😀

maggie2
28. feb 2011

@sofhia proste ľudia ktorí odmietajú vidieť pravdu, chcú naďalej žiť v svojich ilúziách a nechcú si pripustiť nič čo by ich "ohrozovalo". A takéto veci ohrozujú ich duševný kľud, vieru v všemocnosť medicíny, pohodlie nemusieť samostatne myslieť.

sofhia
28. feb 2011

@maggie2 ja viem, zial bohu tak sa nemozeme cudovat, ze mame vladu aku mame a celkovo... ze sme kde sme. ☹ ☹ ale cudujem sa, ze niekto kto sa zacne v tejto problematike rypat nakoniec skonstatuje, ze ockovanie je potrebne...

tin007
28. feb 2011

@maggie2 dallas som nepozerala, iba videla nejeke fotky 😀

mexicanka
28. feb 2011

@manof tú stránku poznám a už dlhší čas sa tam chystám prispieť, takže áno...

bambi2
28. feb 2011

hodim sem par prispevkov z jedneho fora...

Nuz, nasa dcerka dostala meningitidu po 1. ockovani 5-kombinaciou (o.i. aj proti meningitide) = ako 2-mesacna. A to este s takymi "netradicnymi" priznakmi, ze az po intenzivnom 6-hodinovom hladani a odobrati likvoru z miechy sa podarilo ciastocne zistit, co jej je. Este bolo treba cakat v nemocnici nejaky ten den na dalsie vysledky, aby sa zistilo, aku meningitidu ma. (Dokonca ju brali aj na prednasku pre lekarov.).... Viem, ze niektore vakciny mozno potlacili vysoky vyskyt niektorych ochoreni, no ja im absolutne nedoverujem.... Jednak dat malemu tvorcekovi bez imunitneho systemu tolke mnozstvo chorob, jednak napr. proti takemu TBC je v mnohych europskych krajinach zakazane ockovat (o.i. aj vo Svajciarsku, kde vlastne mnohe tieto vakciny vyvijaju 🙂). Jednak i tak nie su az take ucinne. Viete, kolko zaockovanych ludi proti osypkam ich dostalo? A ze medzi ludmi, co na ne zomreli, boli aj zaockovani? Ze v Cechach i na Slovensku sa ockuje i vakcinami, ktore este nie su preverene? Je to blizsie, ako do Afriky ci Indie.... Je to vsetko hlavne o peniazoch.... Ale to sa - aj keby sa nam do ruk dostali - z pribaloveho letacika nedozvieme..... A co sa tyka tych hrobcekov - bude to podla mna aj lepsou hygienou a inymi moznostami vedy, ktore sme predtym nepoznali....

Dobrý deň. Od kedy som ja ako dieťa po očkovaní proti mumpsu o dva týždne nato dostala mumps tak sa bojím každého očkovania. Je to veľmi veľký zásah do organizmu. Je to pre organizmus úplne neprirodzené. Moja dcérka má 6 mesiacov a po každom očkovaní mala reakcie. Dovtedy veselé spokojné bábo sa doslova zo dňa na deň zmenilo na uplakané, nekľudné a nervozne. Vskuse sa budila, plakala, nechcela papať, strhávla sa zo spánku, nožičky ju veľmi boleli. Nevedeli sme ju utíšiť ani po podaní lieku od bolesti. A tak to bolo po každom očkovaní. Reakcie trvali asi 3 dni. Potom sa pomaly zase všetko vracalo do normálu. Už teraz sa bojím dalšieho očkovania. Najradšej by sme ju už nedali vôbec zaočkovať. Ale u nás sú bohužiaľ očkovania povinné. Tak sa tomu asi nedá vyhnúť. Ale určite ju nedám zaočkovať proti ničomu čo nie je povinné. Prajem všetko dobré.

Andrea a takáto možnosť existuje aj u očkovaní čo su povinné? Náš syn má teraz 17 mesiacov a každé očkovanie bol horor, po každom mal v kuse aj 5 dní horúčky, tie 40tky nešlo ničím zraziť, chodili sme sním po doktoroch, ale reakcie boli že to je bežné po očkovaní..mne sa pozerať na to ,ako sa malý zmieta v krčoch , neje, nepije, a nemá silu sa ani otočiť, moc bežné nezdá..zachvíľku nás čaká očkovanie -osýpky, mumps, ružienka- tak už mám paniku:(

jerrymona
28. feb 2011

@petot vies, kde je diskusia, aby som mohla nieco napisat. lebo bambi vyssie pisala, ze diskusia pod fokusom nie je. 😒

manof
28. feb 2011

@sofhia
Zákon č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov, príloha č. 1 je tabuľka diagnóz, na nevykonané očkovanie je celá skupina diagnóz Z28.x:

Z28 Nevykonaná imunizácia
Z28.0 Nevykonané očkovanie pre kontraindikáciu
Z28.1 Nevykonané očkovanie pre odmietnutie pacienta z náboženských dôvodov a pod tlakomokolia
Z28.2 Nevykonané očkovanie pre odmietnutie pacienta z iných a bližšie neurčených dôvodov
Z28.8 Nevykonané očkovanie pre iné bližšie určené dôvody
Z28.9 Nevykonané očkovanie pre bližšie neurčený dôvod

Zákon nájdeš napr. tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/zakony-vyhl...

Je to strana 265 z 287-stranového PDF-ka so zákonom, inak v rámci Zbierky zákonov strana 5402.

petot
28. feb 2011

@bambi2 Meningitídy boli také rozšírené v štúdii novej "šetrnej" acelulárnej vakcíny proti čiernemu kašľu, že museli prerušiť klinickú štúdiu vo Švédsku. Takže si myslím, že principiálne každá vakcína proti čiernemu kašľu môže mať takéto následky. Veď tie vakcíny vypínajú bunkovú imunitu a nútia telo len produkovať protilátky. Imunitný systém protilátkuje do zblbnutia (Th2) a nevládze vzdorovať infekcii (na to treba Th1 imunitu). A napokon, toxín čierneho kašľa sám osebe poškodzuje imunitu a ktovie, čo robí toxoid z vakcíny.

Tie príbehy sú strašné. Najmä ten tretí, veď to sú jasné kontraindikácie! To by lekár sám mal povedať DOSŤ, U6 NEMÔŽEME OČKOVAŤ!

manof
28. feb 2011

@jerrymona
K Fokusu sa môžeš vyjadriť tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-relacia-...
pod tými tromi reakciami, čo sú obsahom článku.

maggie2
28. feb 2011

@bambi2 nedávno som prekonala zápal pľúc a nebola to sranda, hlavne čo sa týka vysokých teplôt, ale napokon v pohode som sa z toho dostala. Zhodou okolností práve v tom čase v telke rozoberal nejaký lekár práve toto ochorenie - zápal pľúc. A viete čo vypichol? Že hlavne tie vysoké teploty až štyridsiatky sú najnebezpečnejšie. Že len trebárs dva dni v štyridsiatkach je pre organizmus a vnútorné orgány taká hrozná záťaž, že z tohoto vznikajú najčastejšie iné poškodenia a komplikácie. A teraz si vezmime, že malé dieťa - drobček, sa po očkovaní zmieta v takýchto teplotách. Niet divu že nastanú poruchy reči, nervové poškodenia, prípadne zlyhania orgánov atď.

petot
28. feb 2011

@jerrymona Do redakcie, mailom...

tamix
28. feb 2011

@petot to bola jednoznačne jednostranná relácia. Ak budem mať čas, tak im tam hneď zajtra napíšem

maggie2
28. feb 2011

@petot tak napísala som pánovi riaditeľovi do TV aj ja 😠

shakti9
28. feb 2011

@sofhia no vies, su ludia, ktori su stvoreni pre totalitne rezimy, posluchaju nie tak zo strachu, ale ze je to pohodlnejsie. Ved tazsie je pohnut rozumom a zvadzat vnutorne boje a rozhodovania, pripadne sa pytat a pytat a dovolit si nesuhlasit. Nastastie je mnoho tych, co konaju v opacnom duchu, bez takychto by sme stale boli na stromoch, pluli by sme na "neposlusne" zeny a upalovali tych, co tvrdia, ze zem je gulata... 😉 a vsetkym matkam, ktore tvrdohlavo trvaju na povinnostiach a odsudzuju "nezodpovednost" by som odkazala to, na co tu uz bolo poukazane, ved coho sa mozu uz len bat, ved su ockovani, nie?