Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kryska5
11. okt 2011

@manof dík za objasnenie 🙂 dovolím si tvrdiť že aj keby boli za očkovanie to koľko mamičkám pomohli s kojením a umožnili detičkám aby boli kojené čo najdlhšie to rozhodne vyvažuje 😉

roo
11. okt 2011

@sofhia Myslim, ze febrilnym krocm sa inak predist neda... Vznikaju pri prudkej zmene teploty (to podciarkujem, pretoze nevznikaju len pri vysokej horucke, mozu vzniknut aj pri nizsej teplote, ale pri prudkej zmene). Niesu zivot ohruzujuce (Dr. Mendelsohn uvadza, ze neexistuje dokaz, ze by ti, ktori si febr. krcmi presli, mali nejaky vazny pretrvavajuci nasledok. Jedna studia 1706 deti s FK neodhalila ani jedno umrtie ci motorickou poruchu). Okrem toho, "prevencia" FK prichadza takmer vzdy neskoro, pretoze nez by sme zistili, ze ma dieta teplotu, pravdepodobne uz by nejake FK malo (to som citovala Dr. Mendelsohna z knizky "Jak pečovat o zdraví dítěte... navzdory vašemu lékaři). Taktiez som sa v tej knizke docitala, ze FK sa objavuju v 1. den horuckoviteho ochorenia a len raz behom jednej choroby. Nepostihuju deti starsie 3 roky.
Co sa tyka horucky a znizovania teploty), odporucam precitat si:
1. vyssie spominanu knizku (zohnat Ti ju pomoze manof
2. clanok od Mudr. Pitonakovej http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...
3. clanok od Mudr. Elekovej http://www.slobodavockovani.sk/news/dulezitost-...

silente
11. okt 2011

@sofhia - FK jsou bohužel tak trošku i náš "obor". Takže:
1.jakmile nám začne lézt horečka přes 38, musíme srážet - takže Nurofen + Panadol - střídat po 4 hodinách
2. jakmile jsme přes 38,7, jako bonus Rectodelt do zadečku na noc
3. je-li to ráno stejné, opakujeme
4. více jak 3 dny s těmito horečkami => zabalíme si pomalu tašku do nemocnice ☹ však tam už nám nějakou diagnozu určitě najdou, protože je nám jasné, že už máme zase CRP minimálně 110 😠

manof
11. okt 2011

@silente
Ten Panadol (paracetamol) je medvedia služba, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dulezitost-...

Nápodobne zrážanie horúčky pod 40 °C, ak netrvá viac než 24 hod, viď tamtiež.

@sofhia
Knižka od Dr. Mendelsohna tu:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

silente
11. okt 2011

@manof - já vím, že horečka má svůj důvod a vlastně organismu pomáhá, ale pro pacienty s antiepileptiky to holt taková sranda není ☹

tamoulik
11. okt 2011

@kryska5 Aj mne to lekarka hovorila, ked ma chcela preockovat proti tetanu a ja som jej to nevyhovarala...ale myslim, ze sa moze vsetko ockovat pocas dojcenia.

terina25
11. okt 2011

baby,mám na vás jednu otázku.v januári nás čaká očkovanie na 1,5 roka.ale problém je v tom,že syn má alergiu na vajíčko.keď som to povedala nášmu pediatrovi,tak ten len povedal,že mu mám dať 2 dni pred očkovaním čípky rectodelt.to sa tým akože vyrieši?nemože mu ,,zrušiť,,to očkovanie?niekde som čítala,že existuje aj nejaké očkovanie,ktoré nie je na báze vajíčka.to by nebolo ľahšie mu dať inú vakcínu?mám dosť z toho strach.dcéra bola očkovaná,našťastie ona to zvládla.ale ona nemá žiadnu alergiu.

anicka1981
12. okt 2011

@silente nam mamka zrazala tak, ze nam davala studene vajcka drzat v dlaniach a vodu s citronom na zapestia, ako obklad, a nie ladovu vodu, teplotu treba zrazat posupne, nie sokovo ako ladoove zabaly, alebo studena sprcha.... a to len ked je uz teplota vysoka, lebo taka normalna teplota je vlastne ochranna reakcia organizmu, ktorou sa telo pokusa zbavt bacilov... 😉

anicka1981
12. okt 2011

@manof a teraz sa ockuje na kiahne, ci nie?,

sofhia
12. okt 2011

@roo
@silente
@manof
dakujem, musim sa pripravit, vcera v noci bola teplota 37.5, cely den nic... mala si beha, hra sa... ziadne sople, kasle... vecer o 9 37 a rano o 2 38 ☹ to su asi ocne zuby ☹

sofhia
12. okt 2011

@manof chcem si objednat dotycnu knihu,a este najst mozno ine nieco, co by si mi doporucil na diagnostikovanie dospelych, alebo nieco take? teraz to nestiham prejst vsetko... a ake su dodacie a platobne podmienky? nikde tam nevidim tuto kategoriu ☹ dakujem za odpoved. S.

roo
12. okt 2011

@sofhia nepisala si, ci je dietatko zdrave, alebo ma nejake chronicke problemy a ci uz niekedy FK malo. Ak je v poriadku, plati co som pisala vyssie - vediet o existencii FK, ale nestresovat sa, ze pri kazdom horuckovitom ochoreni sa objavia a horucku zbytocne nezrazat, ale ked uz, tak radsej vlaznou sprchou 😉
Tie zabaly na zapastia, ako pise @anicka1981, no neviem, ale podla mojich vedomosti sa malym detom robia zabaly len na trup, praveze nikdy nie na koncatiny (zapastia)!!! To sa moze az pri velkych detoch a dospelych. Na to pozor!!! Bohuzial, nie vsetky rady nasich mam a starych mam su spravne 😒 Lepsia pre deti nez zabaly je vlazna sprcha alebo kupel a telicko omyvat, aby sa zvonku ochladzovalo.
A este pridam jednu "poveru" z cias nasich mam, a to potenie - male deti sa nevedia vypotit. Deticky s horuckou obliekat normalne, ziadne prehrievanie 🙂

anicka1981 - ovcie kiahne sa ockuju nepovinne, v povinnom su len osypky, mumps a rubeola (ruzienka). Tie ovcie kiahne, to je taka "novinka" 😉

sofhia
12. okt 2011

@roo diky, mala je zdrava, akurat v noci sa akoby spravia sopliky, ale dycha krasne, to len mne sa zda ze sa jej tazko dycha pri kojeni, ked odsavame rano, tak ide len ta morska voda, muz sa mi smeje,ze zbytocne stresujem. 😀
akurat predvcerom parkrat zakaslala, a inak nic...len som bola sokovana, kedze mame uz 8 zubkov, a nemali sme doteraz nikdy teplotu / mala ma 11 m/, a teraz zrazu v noci teplota.a kamoska ma upozornila na FK a hovorila, ze ona preventivne po 38ke dava Diazepam. ja do malej zbytocne nechcem pchat lieky ☹ ja do seba tlacim dost velke mnozstvo Ccka, kedze ona ho nechce vo vodicke, len trosicku, celkovo teraz malo papa okrem kojenia. ale inak ma dobru naladu, chce sa hrat...tak si myslim,ze je zdrava. jaj tie povery. preto sa radsej pytam tu na nete 😉 inak ina kamoska mi hovorila,ze vraj najnovsie, podla jej pediatricky sa nema dieta sprchovat za ucelom zrazania teploty.

manof
12. okt 2011

@sofhia
To nemá zmysel riešiť. Teplota môže cez deň kolísať aj úplne bez akejkoľvek choroby až o celý jeden °C.
Obzvlášť to nemá zmysel riešiť, keď je dieťa na pohľad v pohode.

sofhia
12. okt 2011

@manof 😀 ale tu knihu chcem aj tak.

manof
12. okt 2011

@sofhia
Keď zaplatíš, pošlem poštou. 🙂
Či to treba rozpísať na 2 A4-ky drobným písmom?
😀 😀 😀

Diagnostikovanie dospelých... To myslíš ako nejakú klasickú lekársku knihu ako Vademecum? Také nemáme. Ale homeopatické máme všelijaké, a ak by si si aj niečo konkrétne vyhliadla, čo nemáme v ponuke, treba sa opýtať, možno vieme zohnať za rozumnú cenu (určite lepšie než v kníhkupectve).

manof
12. okt 2011

@roo
Malé deti že sa nevedia potiť? To kto takú haluz trepol? Tie naše sa teda potia statočne.

manof
12. okt 2011

@anicka1981
Do cca 1980 sa (povinne) očkovalo proti pravým kiahňam.
Od cca 1999 sa (dobrovoľne) očkuje proti ovčím kiahňam.

Ty mi teda nespadáš ani do jednej kategórie.

sisi0211
12. okt 2011

Ahojte, chcela by som sa vás spýtať na Hexavakcínu. Dať ňou 4-mesačné dieťa očkovať?, presunúť? (ak áno na kedy najvhodnejšie), nedať vôbec? Mám obrovskú dilemu. Čítam, čítam, ale nejak sa neviem rozhodnúť ☹

manof
12. okt 2011

@terina25
MMR vakcína (tzn. tá, ktorá sa dáva v 15 mesiacoch) sa skladá z troch častí, pričom časť proti osýpkam a časť proti mumpsu sa pestujú na vajciach resp. bunkách z vajec, a časť proti ružienke sa pestuje na bunkách pochádzajúcich z umelo potratených bábätiek.

MMR vakcína sa údajne robí iným spôsobom než chrípkové vakcíny, takže vraj u MMR nehrozí alergická reakcia na vaječné bielkoviny v tej miere, v akej hrozí pri očkovaní proti chrípke. Ale človek nikdy nevie...

Za úvahu ale stojí, či to očkovanie vôbec má zmysel, resp. má zmysel v tak útlom veku.

Epidemiologická situácia je taká, že za posledných 52 týždňov boli zaznamenané 2 prípady osýpok, 1 prípad mumpsu a 0 prípadov ružienky. Pravdepodobnosť nákazy je teda takmer nulová. Vlastne je pravdepodobnejšie, že človek dostane napr. osýpky z očkovania, než že sa nimi od niekoho nakazí. Je to totiž živá vakcína s funkčnými vírusmi, ktoré sú schopné vyvolať chorobu, pred ktorou má táto vakcína chrániť.

Trvácnosť tohto očkovania je obmedzená a tieto choroby je lepšie, keď človek prekoná ako dieťa, čo mu spravidla poskytne doživotnú imunitu. Ostatne, generácia našich starých rodičov ich prakticky celá a prakticky všetky prekonala - bez vážnejších problémov. Keď pominie účinok očkovania (niekedy v dospelosti či počas dospievania), bude mať choroba spravidla oveľa horší priebeh než by mala v detstve.

Ja by som teda toto očkovanie svojim deťom nedal - ako z morálnych, tak zo zdravotných dôvodov. A už vôbec nie v tak nízkom veku.

Viac k očkovaniu MMR:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

Pestovanie vakcinačných vírusov na ľudských bunkách navyše skrýva v sebe veľké nebezpečenstvo:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-nara...

Viac k umelým potratom pri výrobe vakcín tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/strucna-his...

silente
12. okt 2011

@sisi0211 - za mě - odsunout! Naše reakce na hexu byla epilepsie 😔

tamoulik
12. okt 2011

@sisi0211 Tak ked zatial nevies, posun to co najneskor a dovtedy studuj, citaj, informuj sa...a potom sa rozhodni.

roo
12. okt 2011

@manof Zle som sa vyjadrila. Aj nase sa vedia potit. Ale nemaju sa male deti nechavat pri horucke vypotit pod perinou. (sophia ma 11-mesacnu dcerku)

silente
12. okt 2011

@terina25 - nám ze zdr.důvodů MMR zakázali a bylo. Myslím, že by to šlo i u Vás. Naše neuroložka řekla - "vždyť to nejsou smrtelné nemoci ...". A bylo 😉

manof
12. okt 2011

@sofhia
Tak naklikaj objednávku:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

Možno aj niečo ďalšie o očkovaní sa Ti bude hodiť:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

silente
12. okt 2011

@anicka1981 - do 38 teplotu vůbec neřeším a vždy doufám, že organismus to zlé "spálí". Nad 38 nemám bohužel volbu 😔 Prostě nesmíme ..... Samozřejmě známe zábaly, octové ponožky, .... dle typu horečky 😔

manof
12. okt 2011

@roo
No tak naše sa potili aj v tak nízkom veku. Ale pokým nie sú vážne choré (vtedy vyzerajú ako také malé "zdochlinky" 😀 ) tak je prakticky nemožné ich udržať pod perinou za bdelého vedomia. Nehrozí... Možno tak od 5-6 rokov, neviem...

manof
12. okt 2011

@silente
Máte super neurologičku. Je to ďaleko od hranice? Možno by sa tu niektorým taká chápavá hodila.

manof
12. okt 2011

@sisi0211
Nikto sa nemôže rozhodnúť za Teba resp. za vás ako rodičov, ale ak sa chceš dozvedieť niečo viac o Hexe a skúsenostiach rôznych rodičov resp. ich detí s touto vakcínou, tak si môžeš prečítať články v tomto prehľade:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

manof
12. okt 2011

@silente
Nenapísala by si pre nás svoj príbeh, ktorý by sme mohli uverejniť tu:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/
?