Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

skolara
8. okt 2009

zdalo sa mi to zvlastne. Vykrik do prazdna nie? 😅 😕

hanam
8. okt 2009

Neviete ci je nedostaok zeleza u dietata a teda chudokrvnost kontraindikaciou k ockovaniam?

sammy19
8. okt 2009

ahojte.

hanam, naša malá mala veľmi silnú anémiu, hrozili nám aj transfúziou, nakoniec brala Maltofer a nejako sa to, chvalabohu, upravilo. No ale očkovanie doktorka kvôli tomu vôbec neriešila a začala mi malú očkovať normálne v treťom mesiaci. Okrem toho sme ešte aj na neurológiu chodili a ani to nebolo pre ňu problémom... ja som vtedy netušila 😔

A keď sme boli v jednom roku na poslednej kontrole u neurologicky, napisala nam do papierov, ze dieta moze byt uz ockovane... cize do jedneho roka ani ockovana byt nemala... Keby som bola vedela, by som si vypytala papier, ze neodporuca ocko, ale vtedy som este bola presvedcena o uzasnosti a dokonalosti ockovania...

hanam
8. okt 2009

sammy a ake ste mali laboratorne hodnoty.

sammy19
8. okt 2009

juj, hanam, to ti veru neviem povedat. Nemam pri sebe kartu a uz si ani nepamatam, bolo to dost davno. Ale primar sa zhrozil, ked to videl a uz nas chcel aj nechat v nemocke, ze to vyzera na transfuzku...
naozaj si to uz nepamatam, i ked vtedy by som ich vedela asi aj naspamat povedat... bolo to dost blbe obdobie, ale uz sme v pohode 😉

A tvoj syncek ma velmi zle hodnoty? Ja som sa radila aj s inymi pediatrami na internetovych poradniach a rozne odpovede som dostala. Jeden cesky pediater mi vtedy napisal, ze tie hodnoty az take hrozne nie su a ze tie male babatka mavaju casto znizene hodnoty, ze sa to casom upravi...

vanish1
8. okt 2009

skolara, ja by som nešla, možno ťa ani nepredvolajú, tak načo sa im "vnucovať". Že ti nedá potvrdenie? 😀 fakt je to úbohé, asi by som zvážila výmenu lekárky

vanish1
8. okt 2009

sammy 😲 🤐

petot
8. okt 2009

sammy19: A to si vezmi, že jednou z kontraindikácií očkovania je "nestabilný neurologický stav". Takže neurologička vedela, prečo až potom napísala do papierov, že "už môže". Len je mi záhadou, prečo predtým nenapísala, že NEMÔŽE. Možno sa spoliehala, že pediatrička také základné veci bude vedieť, veď sa to píše aj v príbalovom letáku vakcíny.

To by človek neveril, ale mnohí lekári SKUTOČNE NEČÍTALI ANI LEN PRÍBALOVÝ LETÁK vakcíny, ktorú pichajú stovkám detí! 🙄

skolara
8. okt 2009

Vanish ja som nad vymenou rozmyslala ale trosku som vahala, lebo tato doktorka zobrala nase neockovanie v poho ale toto co predviedla dnes ma zaskocilo ???? uz mam vyhliadnutu druhu.

petot
8. okt 2009

S tou škôlkou, to je asi nejaká "nová finta" od ÚVZ. Už vidia, že rodičia sú čoraz odolnejší a čoraz lepšie pripravení, tak to skúšajú spôsobom vydierania, cez pediatrov. (A vraj "dobré sa predáva samo"?)

Už od začiatku roka bolo vidieť, že ÚVZ vynakladá enormné úsilie na podchytenie lekárov.

Doktorky by som sa opýtal, či jej ÚVZ dalo aj nejakú konkrétnu citáciu zákona, na základe ktorej chce odmietnuť vystaviť dieťaťu potvrdenie o zdravotnom stave pre škôlku. Môžeš jej prípadne oznámiť, že ak si je taká istá svojím postojom, tak jej iste nebude prekážať podnet na Úrad pre Dohľad nad Zdravotnou Starostlivosťou, nech sa k tomu vyjadria oni.

petot
8. okt 2009

Spomínam si pred časom, ako v jednej diskusii na SME, na záver napísala nejaká "epidemiologička", že oni (odborníci) náš skvelý očkovací systém budovali desaťročia a nedovolia, aby im ho teraz laici pokazili.
Tak moment, budujte si pre seba systémy aké chcete, ale s dovolením, toto sú NAŠE deti. S dovolením, MY rozhodujeme, čo je pre ne najlepšie. Nechajte si svoj skvelý systém pre seba. Nestačí vám každoročná pochvala od WHO? Čo ešte chcete?

Súdruh Stalin už zomrel, aj súdruhovia Chruščov a Brežnev. Len to otrasné totalitné dedičstvo, kedy už dokope, súdružka epidemiologička, povedzte, kedy už dokope...

skolara
8. okt 2009

petot 😀 😀 aj ja to tak citim

tin007
8. okt 2009

ahojte, jedna vec by ma zaujimala: ak by moje dieta prekonalo mumps, rubeolu a osypky pred nastupom do skolky (a nedali by sme MMR vakcinu), tak by mu ju potom uz nemali dovod davat, vsak? lebo by uz mal protilatky... len sa uistujem, lebo asi to urobim tak, ako to robili nase mamy, ze ked mal niekto osypky, alebo ovcie kiahne, tak sup deticky,ktore este nemali na navstevu a pusinky a hrat sa par hodin... a o par dni uz bol doma lazaret. a takto sme si to v mladosti odovzdali a bolo vybavene 😀

alfomilka
8. okt 2009

ako som uz pisala nedavno, jeden ORL lekar sa pozastavoval nad tym, ze nechcu pustit neockovane deti do skolky so zamienkou, ze su nebezpecne. Ale aj podla neho su nebezpecne prave tie ockovane ako nosici chorob a tie ubohe neockovane sa musia chranit.

alfomilka
8. okt 2009

kedysi kdesi na tychto strankach niekto spominal tlacivo, ktore mal lekar podpisat pri ockovani. ak sa nemylim, bolo to v nemcine. Cosi o zodpovednosti lekara za ockovanie. Nespomenie si niekto na ten link? Rada by som si to pripravila pre hygienu, ak si ma predvolaju a po nejakych upravach im to strcim pod nos, nech mi to podpisu, ze su osobne zodpovedni, ak by sa mojmu dietatu nieco pri ockovani stalo. SOm zvedava na ich vyraz tvare 😀 😀 😀 😀 😀

vanish1
8. okt 2009

alfomilka, myslím, že by ti to v dobrej viere aj podpísali 😅 čo potom? dokazovanie, že očkovanie niečo spôsobilo je podľa mňa veeeeľmi náročné a hlavne u nás v SR, a čo navonok neviditeľné poškodenia? ja by som to asi neriskovala....

petja
9. okt 2009

Dobrý den,informovala jsem se na vit.C,na který mi Vanish poslala odkaz (Lambert),ale to asi není jednoduché u nás sehnat?V ČR? Víte prosim o nějaké možnosti?Děkuji

erikasadek
9. okt 2009

ahojte;;;;

inak vcer av pasisien bol velky clanok , anockovanie chripky A

u nas je na ustupe ale pruser nas aministerka, dal aobjednat , miliony kusov.. a teraz zacina kampan..
a akoby jkej to chudere nestacilo vcera vydali aj komunike, ze normalna, vakcina na chripku A chrani taktiez na typ A co doteraz popierali.. 😀
no uznajte..
a hlavne starsi ludia, teda nasa generaci, co sme zili od 76.. sa nem acoho bat mame protilatky, kedze , prasacia chripka uz bola v tych rokoch.. 😉

ruza10
9. okt 2009

😉 niekto tu nedavno pisal o nalepkach na auto www.rizika ockovania.sk tak moj manžel už dal spraviť už mam nalepenu na aute aj môj manžel.dal ich urobiť viac dufam že sa mu podari ich porozdavať kolegom v praci.jedna asi 3 eura.dufam že to trocha pomôže
petot dobra kniha o vit.Clen teraz ju už nemožem najsť.mam celaskon aj aceloru pomaha mi to ked teraz malo spím-malý má 7 týždňov a nechce sa mu spať hlavne v noci.pcham celaskon aj do manžela aj do druheho syna.

juja2
9. okt 2009

zaujal ma dnesny pripevok na stv v damskom magazine o bio kolostre, nasla som aj link
http://www.biocolostrum.sk/?2,bio-colostrum-tekute
neviem co si o tom myslite a ci s tym mate niekto uz skusenost. vraj to pomaha okamzite na ekzem, alergiu, bolesti hrdla...
ja uzivam vit c 1000 2x, s malou sme zdrave, ja kojim ale pridavame aj nahradne nutrilon ha a rozmyslam o tomto produkte, ci ho davat malej na posilnenie imunity. malu mi este bcg-ckom neockovali, povedali mi, ze staci az po zakladnom ockovani, tak som sa potesila, ze si nemusim zatial nic vymyslat, ze nedam ockovat.

lucia123
9. okt 2009

Kolektivna imunita, o tom sa hovori, ze ked date neockovane dieta do skolky, tak su "ohrozene" tie ockovane. Ja by som sa spytala personalu tej skolky, a vsetkych dospelych, ze kedy a proti comu boli teda oni ockovany a my rodiicia tiez! Kazdy dospely nebol ockovany najmenej 20 rokov a pred tym sa neockovalo proti 11-tim chorobam ako teraz. Tak nepredstavujeme pre tie deti my to najvacsie riziko?

S prepacenim, sere ma tento system, v stredu nas prepustili "nedobrovolne" z nemocnice a fakt sme si to tam uzili! Socializmus, antibiotika na vsetko! Strasny system, strasna nemocnica, otrasne spravanie k detom, vela stresu, dufam ze si to moje dieta nikdy nezapamata, uhryznutie psom znasala lepsie nez tych samotnych lekarov, chuda male.

Nabuduce nemocnica Hainburg a vybavene. No snad nabuduce uz nikdy radsej nebude. 😒

aime
9. okt 2009

Ahojte mam jednu otazocku...mala uz mala 18 mesiacov kedze sme nestihli to ockovanie proti osypkam budu nas do toho teraz tlacit? malu nechcem dat zaockovat doteraz je ockovana na vsetko ale neviem ako postupovat da sa nieco take ako poziadat pediatra o prelozenie ockovania dajme tomu pred nastupom do skolky alebo uviest najky dovod aby nas nevlacila po uradoch?vsade písu ze je nutne ockovat do ukoncenia 18 ak je to tak tak sme boli tri mesiace mimo slovenska a nam to prepadlo...takze mi to prejde ? alebo musim vymysliet nieco lepsie?dakujem

vanish1
9. okt 2009

petja, otvor si www.badatel.sk, tam máš mailovú adresu kampan@zdravie.sro.sk, napíš p. Damiánovi, že by si chcela ten vitamín (pošli mu link, ale mal by vedieť ktorý), stojí 15 eur, neviem, koľko bude stáť na vaše koruny (prepočítaj si kurz libry), do Čiech bude asi trošku drahšie poštovné (posiela to dobrovoľníčka zo SR), ale snáď to nebude veľký rozdiel.

vanish1
9. okt 2009

aime, v očkovacom kalendári je napísané, že do 18. mesiacov, ale to nemá oporu vo vyhláške, v ktorej nie je uvedená horná hranica. Všetko podľa mňa záleží na lekárke, ako sa k tomu postaví. Ak nechceš očkovať vôbec, podľa mňa je lepšie jej to povedať rovno, lebo aj tak jej to raz budeš musieť povedať.

petja
9. okt 2009

Vanish,velice děkuji!!!

lucia123
9. okt 2009

Nieco na citanie, je to dlhe ale velmi kraaasne.

http://regeneracnecentrum.sk/PDF/breussova_kura...

dankakk
9. okt 2009

ahojte
lucia... citam tak v rychlosti... cas XV. Liečenie rakoviny – invázne ma skoro rozplakala... boze... a taketo veci sa deju aj dnes, nutia nam do tela jedy... vo vseliakej forme... fuj, je mi z toho zle 😖

hanam
10. okt 2009

ahojte, chcela by som odmietnut pneumokoky pichnut spolu s hexavakcinou. Je tu niekto co tak tiez urobil? Ako mam postupovat. Prosim o radu.

hanam
10. okt 2009

A mozno by som tie pneumokoky ani nechcela no zatial by som ich chcela aspon odlozit.

lucrezia
11. okt 2009

hanam, ani ja nedám pneumokoky a v žiadnom prípade by som ich nedala spolu s hexou 🙄
a ako na to? no jednoducho to takto povedz doktorke. bud, že ich nechceš dat vobec, alebo že ich len posúvaš na neskor.
priprav sa však na nejake kecy okolo toho....ale ked naozaj nechceš dat, tak to Tvojmu dietatu nikto nepichne.

mna to čaká zajtra a som pevne rozhodnutá neustupiť.