Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
14. júl 2010

@sabiatko tiez som si to myslela ked som to citla ale hlavne je to v duchu toho co tu casto pocuvam uz roky od mojich lekarov 😉

len ma to nevyhodu je to dlhe 😀

sabiatko
14. júl 2010

@erikasadek no a vidis, adamkova pediatricka to asi necitala. to fakt, ze co si clovek nenastuduje, to nevie, lebo ani lekar mu to nepovie. ja som samozrejme vedela, ze pri teplote vlastne telo bojuje s chorobou, len sa uz potom clovek aj obava, ked to trva dlho. moj kamarat tak raz dostal chripku a nic na to nebral, mal strasne horucky takmer 2 tyzdne, ale vylizal sa z toho. a teraz ma na to dobru imunitu.

linnetka
14. júl 2010

@eriksadek nieco podobne je o horucke pisane aj v tej knihe "Jak pecovat o zdravi ditete .... na vzdory Vasemu lekari"
ze rodicia su len vystraseni, ale ze horucka je znakom spravneho fungovania imunitneho systemu, jednoducho ze telo bojuje s chorobou a potlacenim priznakov mu to len stazujeme

draga
14. júl 2010

jdu jen s troškou do mlýna, už jsem to tu kdysi někde psala...taky jsem odolávala srážet horečky...dlouho ...ale ve 3 letech měl malej febrilní křeč a nikomu to nezávidím...od té doby prostě na horečku dávám bacha... 😝

manof
14. júl 2010

@bibione
No a práve k tomu povinnému očkovaniu proti chrípke sa v USA schyľuje:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/cdc-hlasuje-z...
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/vybor-vlady-u...

manof
14. júl 2010

@sabiatko
Neviem o nikom, kto by bol kvôli neočkovaniu na súde, viacerí však urobili chybu a zaplatili pokutu.

manof
14. júl 2010

@edusik
Myslím, že moje vysvetlenie bolo viac než jasné a ani OP s titulom Ing. Ph.D. nič nezmení na tom, že si vo svojom príspevku trikrát prejavila ničím nepodloženú vieru v odbornosť, bezúhonnosť a dobré úmysly určitých štátnych úradníkov, ani raz však rozum (ten príklad s nezaočkovaným dieťaťom v škôlke je toho očividný doklad).

Ženy neurážam ja, ale tá osoba, ktorá ich nazvala trhovníčkami.

Viac sa k tomu nebudem vracať. Keď chceš debatovať konštruktívne, budem rád. Ak nie, budem donútený Ťa v záujme svojom i ostatných tu prítomných ignorovať.

mataharyy
14. júl 2010

@manof zas bych asi neodsuzovala někoho kdo věří že jsou správní lidé na správných místech, člověku to dodává jistotu, když si to myslí/věří tomu 😉 Ale uznávám prověřený fakt je že těch správných, na těch správných místech je velmi málo ☹

edusik
14. júl 2010

@manof 😀

tin007
14. júl 2010

dnes som si bola kupit knihu Jak pecovat o zdravi ditete... navzdory vasemu lekari, len rychlo som prebehla kapitolu o ockovani a musim povedat, ze dr. mendelsohna by som chcela mat strasne za pediatra. zial, uz zomrel 😔 a zil v usa, ale keby to bolo mozne...
v jednej casti pise: "Protoze jsem zalozenim skeptik, vzdycky jsem se domnival, ze nejspolahlivejsim zpusobem, jak zistit, cemu lide doopravdy veri, je sledovat, co delaji, ne co rikaji." A dalej uvadza konkretny priklad, ze pri chorobe rubeola by teda mali byt najviac chraneni lekari a zdravotnicky personal, ktory prichadza do styku s tehotnymi. Preto urobili anketu, ktorej vysledky uverejnili v JAMA (Journal of the American Medical Association) a tie boli take, ze 90% porodnikov- gynekologov sa odmietlo dat ockovat!

mataharyy
14. júl 2010

Asi si tu knihu pro zajímavost taky pořídím, jste mě tu na ní naočkovali 😀

petot
15. júl 2010

@erikasadek: Pekný článok. Mimochodom, všimla si si odporúčanie niekoľkogramových dávok céčka? 😉 Myslím, že kapitola IV. Farmakologický koncept pekne nadväzuje na Tebou citovaný článok a vysvetľuje význam tých dávok. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Prípadnú diskusiu potom riešme na https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

sabiatko
15. júl 2010

@manof aha... a kolko to je ta pokuta? aj tebe ju dali? a ked nezaplatis, co sa stane? a ked zaplatis, tak sa aj tak musis dat neskor ockovat?

sabiatko
15. júl 2010

a kde zozebniem tu knihu? predpokladam, ze to neni len o ockovani, ale vseobecne o vsetkych chorobach, ze?

tin007
15. júl 2010

add kniha, normalne som si ju objednala cez martinus, stala ma necelych 10 E a dosla za 10 dni

tin007
15. júl 2010

@sabiatko je to kniha o tom, ako riesit deti a ich zdravie, najma vo vztahu k ich pediatrovi
su tam rozne kapitoly a jedna z nich (ale iba par stran - 17) je o ockovani, dalsia ma napr. nazov Nemocnice: Misto, kde pacienti onemocni! paci sa mi, ze vzdy vysvetluje ako dospel k nejakym zaverom: bud pozorovanim pocas svojej praxe (nejakych 40 rokov), alebo z vyskumu, ci studie.
je to kniha z r. 1987, takze nie vsetky popisane techniky, lieky atd su este aktualne, ale v principe je ta kniha hravo aplikovatelna na sucasnost

mon25
15. júl 2010

Erika, super clanok, dik 😵

erikasadek
15. júl 2010

@mon25 ty si ho uz citala, urcite hodila nam ho nasa kocka v teme;. 😉

nevedela som budete mat odvahu to precitat som rada 🙂

manof
15. júl 2010

@sabiatko
Pokuta je 331,- eur, ale dá sa voči nej odvolať a to aj každému odporúčam urobiť.
Oni Ťa nemajú právo nasilu zaočkovať (ani Tvoje deti), takže keď povieš nie, očkované nebudú.

vodicka75
15. júl 2010

@erika, naozaj velmi zaujimavy clanok.
co tam pisu o tych zdrojoch glutationu, ruku na srdce, ktora mamina po porode sa nimi krmi vo velkom (zeby to preslo do mlieka pre babo?), co som si tak spomenula, nase stare, prastare matere odporucali vzdy pit zenam po porode ovsene mlieko (ovos je tam spominany tiez), ktovie preco? uprimne priznavam, ze ja som sa stravovala dost biedne (cez den som si stihala natriet akurat chleba niecim co bolo po ruke) a vecer, ked mala zaspala som niekedy varila (fakt sa aj teraz divim, co som vlastne robila, ked som nestihla varit,...asi som asi ani nemala chut, az ked ma prepadol vlci hlad, tak rychlo rychlo, co je po ruke), hlupa som bola,...casom som vsak dcerku prikrmovala susenym mliekom (a to este nejedla tuhu stravu) a odo mna mala akurat 1 davku akoby Actimelu na rano (do 1 roka) a co si mysliet o tych umelych mliekach, to je asi na samostatnu temu.

manof
15. júl 2010

@sabiatko
Aj odo mňa môžeš a pošlem Ti ju určite skôr než za 10 dní.
http://www.dary-zivota.sk/products/jak-pecovat-...

vodicka75
15. júl 2010

Ak by niekto dvihal obocie, ako to, ze manzelka nestiha navarit, tak nase babo malo gastro-ezofagalny reflux, ti, ktori maju takuto skusenost vedia, ze je to zaberak, dieta jedava kazde 2 hodiny pomenej, z toho 1 hodinu je potrebne ho drzat vo zvislej polohe, potom ho mozu rodicia polozit spat a o chvilu je hore a chce jest a tak dokola, aj v noci, takze cisty cas na spanok je 4 hodiny, aj to prerusovane, max. 1 hod. v kuse, min. 1/2 roka, kym sa to zacne upravovat prijimanim tuhej stravy.

mataharyy
15. júl 2010

Fíha, to jako nedojde člověk na očkování svoje/dítěte a zahájí se s ním správní řízení? Pak dostane pokutu a co dál, buď se zaplatí, nebo odvolá a co po odvolání? Mě jako malé scházelo jedno očkování (nevím proti čemu) a nikdo to, alespoň co vím, zvlášť neřešil, přišla obsílka, pak další, ještě jedna a ticho po pěšině 😅

vodicka75
15. júl 2010

este k tym starym materiam, taka filozoficka uvaha, myslim si, ze kedysi, ked zilo viac generacii spolu, tak cerstvej mamine starsie zeny pomahali, aspon v zaciatkoch, starali sa o nu, varili jej spravne, zdrave jedla, aby zosilnela, teraz je to ine, zena po porode taku podporu nema a je orientovana v prvom rade na dieta a nie na seba,...mne sa ponukala moja mamina, aj teta, ale ja "hrdinka" som ich odmietla, ze vsetko hravo zvladnem,...teraz by som nikoho neodmietla a plnymi duskami by som si tu starostlivost uzivala 🙂

tin007
15. júl 2010

@manof keby som vedela, ze aj ty ju ponukas...

vodicka75
15. júl 2010

@manof, aj ja by som tu knihu chcela, ale az v auguste, tak sa ti ozvem 😉

erikasadek
15. júl 2010

@vodicka75 nase mami vedeli vel aveci .. 🙂
inak myw hodila nieco zaujimave do nasej temy a tak kopirujem dobru chut...
mimo temy ale uricte potesi... teda v opacnom zmysle;. 😠

Rajče se sklízí ještě zelené. Pak je uloženo do velkoskladů, kde je podchlazeno při teplotě do deseti stupňů. Cílem je zpomalit proces dozrávání o zhruba dva týdny a tím oddálit krajní termín ideální konzumace.

Jenže následný osud rajčete je mnohem závažnější a také méně známý. Aby byla rajčata zbavena eventuálních bakterií, projdou chlorovou koupelí. I když v ní pobudou jenom dvě minuty, přesto část této tekutiny vstřebají. Absorpce se usnadňuje zejména tehdy, je-li na některém místě porušena slupka. Pak přichází dvou až třítýdenní pobyt v komoře pro dozrávání. A právě v tomto ovzduší naplněném etylénovým plynem nabírá rajče, podobně jako mnohé další plody, charakteristickou barvu.
Doporučuje se, aby tato fáze zrání nepřesáhla 72 hodin, protože pak by se na plodech mohly objevit houby. Jenomže toto doporučení je velmi často porušováno, protože je třeba dosáhnout přijatelné barvy u plodů sklízených ve stále ranější fázi vývoje, čili zelenější a zelenější.
Nyní začíná kosmetická fáze celého procesu. Aby rajče vypadalo lépe a lákavěji, využívá se umělého barviva. Než se rajčata vydají na pulty obchodů, je jim do kůže vstříknuto barvivo, které jim dodá jednotný vzhled.
Ještě než se rajče dostane na náš stůl a dřív než je položeno na pult, musí projít další procedurou, voskováním. Tím se zabrání vypařování vody, scvrkávání a vráskám a dužina rajčete se uchová tak dlouho, jak je to jen možné. Některé deriváty vosků jsou z petroleje a další mohou být pro zjemnění obohaceny mýdlem.
O tom, co jíme, rozhodujeme sami.

mataharyy
15. júl 2010

Asi budu zvracet... 😅

erikasadek
15. júl 2010

@vodicka75 nasa europska mentalita sa zmenila a odmeitame uz to nie je co bolo ale orientalna ano stale robia zeny cela rodina pomaha, ani nevies tych prvych 40 dni ze mas dieta a voebc je to ine; a to site aj juzna amerika iny sposob.. ako u nas co je skoda;. ☹ mimo temy zase.. 😀

vodicka75
15. júl 2010

@erikasadek, az sa tomu tazko veri, ze je to taky humus 😒