Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

monika333slov
15. okt 2012

@zaockujteajslnko inak mimochodom dakujem konecne niekto kto mi aspon trocha nieco objasnue...bo vacsinu je to onicom debata...diky

nae
15. okt 2012

@monika333slov ahoj, spoliehaj sa na svoj vlastný rozum, na svoj úsudok a svoj 6.zmysel. K rozhodnutiu neprídeš za hodinu, za dve, k tomu musíš prísť postupne, je to beh na dlhú trať. Prednedávnom som tu k tomu jednej uživateľke písala (s. 1553).
Ja ďakujem hlavne sebe samej, že mám zatiaľ malého neočkovaného - pretože s veľkou pravdepodobnosťou by už mal v sebe jednu alebo dve dávky kontaminovanej hexavakcíny (mali ju u našej dr. a známej syn, ktorý je len o mesiac mladší, ju už má v sebe).

nae
15. okt 2012

@monika333slov Musíš si nájsť svoje dovody, prečo neočkovať či očkovať.
Moje mínusy:
- očkovanie nezaručí,že ochorenie nedostaneš
- očkovaním nezaručíš ani doživotnú imunitu
- očkovanie absolútne nezohľadňuje epidemiologickú situáciu v našej krajine
- očkovacie látky a ich dávkovanie nezohľadňujú vek, hmotnosť, stav očkovaného - rovnakým množstvom sa očkuje 2mesačné aj 18 mesačné dieťa
- prídavné látky (adjuvanciá-nosiče), na ktoré je naviazaný antigén, sa nevylúčia z organizmu prirodzenou cestou a kumulujú sa
Moje plusy:
- stále hľadám

A pokiaľ má niekto prístup: "tak mi k tomu niečo povedzte, nech sa rozhodnem", je to "kontraindikácia k osvieteniu" 🙂

zaockujteajslnko
15. okt 2012

@monika333slov
ale ja mam tiez strach aj z tych chorob aj z tych ockovacich latok.... a co mam teraz ako robit?.... mozem si len vybrat co je lepsie pre moje dieta........co je lepsie pre to dieta nie pre moje okolie a kecy okolo toho...

jedna (a mlada) rovesnicka lekarka ktora ma triezve nazory a vlastne male deti mi na toto povedala "nie vsetko co poskodi musi byt zle" no tiez nema zrejme jednoznacny nazor na ockovanie ale zase ani nie na neockovanie zo zasady... cize tiez mi teda nepomohla ☹ ale akoby som aj nejaku pomoc vyzadoval a akoby nejake rozhodutie ineho za mna (nas) aj mohlo byt....

cize mozem vychadzat len z toho co poznam (na sebe) a co si myslim ze ako funguje.. mne ziadna detska choroba ktoru som musel zazit neublizila, ani nepoznam nikoho komu ano..........fakt......... a to co pise manof a ludia jeho typu mi pride velmi rozumne a neutralne (aj ked samozrejme trochu v neprospech ockovania skreslene ale to je "len" lebo je to reakcia na brutalitu statu a hlupost lekarov "proockujucich" na nic ine).....

okolie na mna pozera ako na hlupaka, cudaka, moji rodicia menia nazory na ockovanie a neockovanie ich vnukov a vnucat "podla pocasia" alebo kto a ako povie nieco v TV 😀 ......co sa da cakat.......

cize co teraz?
co viem? ze neznesiem pocit ze som vedome ublizil svojim detom rozhodnutim na zaklade "letacikov" alebo "doktorky" alebo tym ze som sa "spolahol", a teda ze to nebolo MOJE rozhodnutie ale moja hlupost a slabost a ze na to by mali moje deti byt poskodene ockovanim alebo umriet..... toto by som nezniesol a vycital si do konca svojich dni....

takze rozhodnutie je myslim jasne co mi asi tak zostava, nie?...... verit "prirode", verit ludskemu telu.......... a teda odmietut vsetko co nesplna tento standard......

zaockujteajslnko
15. okt 2012

ja neverim ze clovek, novorodenec prichadza na tento svet "bezbranny" voci chorobam na tomto svete...... ved to by bola taka absurdna predstava o tomto svete ze to sa mi prieci prijatiu ako sa mi to snazia natlacit do hlavy ti epdemiologovia a podobni exoti.... a taktiez neverim ze telo novorodenca alebo dietata OCAKAVA ze bude Z VONKU stimulovane nejakym ockovanim..........to je tak uz idologicky a najma evolucne blbost ze to ani neviem k niecomu prirovnat 🙂

zaockujteajslnko
15. okt 2012

to je akoby sa novorodenec nenarodil skor ako nebude pocut hlas gynekologa porodnika a neuvidi cez otvor jeho diplom 😀 😀 tak takto isto nam sa snazia vysvetlit ze nase deti potrebuju ockovanie!

petah82
15. okt 2012

@monika333slov tak skus napisat Mudr. Elekovej, ci nepojde s tebou na kavu, niekde v jej clanku som citala takuto ponuku 🙂 ale je v prahe 🙂 http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po... a dalsie casti a kopec dalsich clankov, aj moj oblubeny http://www.slobodavockovani.sk/news/mudr-ludmil... 😀 inak, aky paradox @zaockujteajslnko tu bol pred par stranami karany, ze tu kazi diskusiu a je drzy a vidis, tebe pomohol. mne sa tiez jeho reakcie pacia, take trefne, niekedy drze, ale aj ja som v pisomnom prejave strucna a priama a niekedy mi ludia vycitaju, ze som drza, uz som pocula aj ze agresivna, lebo to nepochopia, ze nemam tolko casu to vsetko zdvorilostne obkecavat a zbytocne tukat pismenka... a pritom ja som taky tichy citlivy introvert. 🙂

zaockujteajslnko
15. okt 2012

nepaci sa mi ze "moderny clovek" stale ocakava ze vybabre so vsetkym....... akoby aj umriet v 150r bola prehra!!! ......akoby cokolvek bolo neprirodzene a treba to vykynozit za kazdu cenu......za kazdu cenu!

alebo akoby cierny kasel alebo osypky atd. "vymysleli" len par rokov pred ockovanim "proti" nim 😀 akoby to bolo nieco tak "akutne" co treba za kazdu cenu riesit.... mne to tak nepride.....

zaockujteajslnko
15. okt 2012

@petah82
ja som tiez vnimavy introvert, ty ale nevies ako to s ludskymi typmi vlastne je, ono to pre niekoho kto to "vidi" z pismen je dost jednoduche rozlisit, tym ze som vnimavy introvert o to som nebezpecnejsi 🙂

kbeata
15. okt 2012

@jarabica123 neviem ake choroby myslis🙂,ale maleho mam relativne zdraveho 😉 ,az na nejake virozy,ktore trvali max.3 dni,alebo zvysene teploty ci horucky
nie je na nic alergicky,chuti mu jest,v noci spava,doteraz som nespozorovala nejake odchylky v spravani,takze v pohode 🙂
sice ma len dva roky,mozno v neskorsej dobe by som uvazovala nad nejakym ocko.,ale teraz rozhodne este nie 😉

manof
15. okt 2012

Najnovšie vystúpenie obľúbeného slovenského komika:
http://www.ta3.com/clanok/1007223/host-v-studiu...

manof
16. okt 2012

!!! Nový seriál článkov MUDr. Ludmily Elekovej z časopisu Meduňka už aj na www.slobodaVockovani.sk !!!

"Jak zůstat zdravý navzdory vašemu lékaři" (Meduňka 8/2012)
http://www.slobodavockovani.sk/news/jak-zustat-...

jarabica123
16. okt 2012

@monika333slov Ahoj, no poviem ti, ze to rozhodovanie nie je voobec lahke:( Ja uz kvoli tomu par noci enspim, a hlavne comu verim, je sama sebe a svojej materinskej intiicii, a verim, ze moje dieta bude sdrave aj bez tych hnusnych vakcin, ved imunitu si vybuduje sam, a ockovanie ju naopak len potlaca. Takze ja som rozhodnuta, bohuzial, ma uz jednu davku Hexy v sebe:(( Ale to som bola blba, ze som nezacala o tom studovat:( Malicka po ockovani asi dve hodiny vkuse plakala na rety, bolo to strasne:( A k tomu mi prestala po ockovani dvihat hlavku, co pred tym nonstop dvihala a tahala sa do sedu, samozrejme s pomocou, ale po ockovani, ked som to skusala, hlavka jej len visela:(( Bolo to strasne, teraz je uz ok, zase dviha krasne hlavku, ale trvalo to asi tri tyzdne co bola takto:( Tak si predstav ten strach, ze druha vakcina ju poskodi vaznejsie:(( NIKDY!! a este jedna vec, ved aj niekedy sa ockovalo proti tymto ochoreniam, cize aj proti ciernemu kaslu, my ako deti sme boli vsetky ockovane, a preco potom moja sestra dostala ako dvoj rocna cierny kasel?? Bola plne ockovana!!! Keby som to nezazila vo vlastnej rodine, mozno stale budem mat pochybnosti. Mamina vravela, ze to bolo strasne, ale prekonali to. A tiez je nazoru, ze ockovat nie. A riesila som to s jednym znamym lekarom, je to lekar s velkym L, a aj velmi dobry clovek a hlavne tiez rodic rocneho chlapceka, tiez ma o ockovani pochybnosti, sam vravel, ze uz ockovat nedaju

alenka600
16. okt 2012

@monika333slov skusim vecne a bez omacok moje pre a proti boli:
- realny vyskyt chorob, proti kt. sa ockuje (na 100%PROTI)
- priebeh a liecba tychcto chorob (90% PROTI)
- na zahranicneho bubaka neverim, to je len oblubeny strasiak. Zijem v zahranici a pristahovalcov mame pozehnane a co? nic (100%PROTI)
- zlozenie vakcin (100% PROTI)
- nejaka pravdepodobnost vybudovat si ochranu proti niektorym chorobam na zaklade ockovania (20% PRE)
Take ako teroristi s virusom neviem akym a podobne bludy ani nebudem zahrnat do vypoctu.
S okolim o tom nediskutujem, komu som chcela, tomu som to velmi radikalne oznamila, dietatu znicit zdravie nenecham, babky a tetky s komentarmi si mozu ist piskat. A vies co? Ludia co odpadavali, ked som povedala, ze neockujeme, tak niektori z nich uz iba tisko suchaju nohami, ked im polozim otazku "takze sa este stale cudujes, ze neockujeme?" A uplnou nahodou som vymakla moju maminu, ze si z vlastnej iniciativy kupila knihu Doba jedova 🙂 Takze okolie - kto ma nieco v hlave, ten pochopi, kto pochopit nechce a staci mu ockovacia dogma - tam nie je o com. Drzim palce.

barbishkamiracle
16. okt 2012

Pozývam vás na prednášku Očkovanie, veľmi vám ju odporúčam, nakoľko pani doktorku osobne poznám niekoľko rokov.

alenka600
16. okt 2012

Ahojte ludia, ospravedlnujem sa touto cestou tym z vas, ktorym som neodpovedala, ale cca 2 tyzdne som bola uplne bez PC :( Normalne mi je luto, ze som bola off line, ked sa prevalila ta vec so sarzami a ockovanim atd, muselo to byt zaujimave. Pekny den a idem pomaly vybavovat resty v odpovedani!

nae
16. okt 2012

@alenka600 buď rada, že si bola offline, aspoň si nezačala mať problémy so spánkom, ako ja odvtedy 😖

tean
16. okt 2012

@barbishkamiracle
som rad, ze MUDr. Kubovcakova v tom pokracuje. Stretol som sa s nou pred 2 rokmi.
Oplati sa tam prist. Je moznost sa tam stretnut aj s mnohymi rodicmi prechadzajucimi obdobim ziskavania prvych info alebo po prekonani problemov s ockovanim.

tean
16. okt 2012

@manof
pozrel som si toho Liptaka na ta3. Najprv hovoril rozumne, ze lekari predpisuju antibiotika hlava nehlava a mali by pouzivat CRP a hlavne pri chripke ziadne ATB.
Potom vsak presli na temu ockovanie. Keby som o tom nic nevedel a on by bol prvy, kto ma uvedie do problematiky, tak okrem toho ze som plne zaockovany, by som si kupil este jednu vakcinu extra, dal si ju na stenu a kazdy vecer na kolenach by som sa k nej modlil.
Vakcina je v ociach Liptaka to najlepsie co ludstvo a medicina dosiahlo vo vyvoji.
Kaslat na koleso, vakcina je lepsi vynalez.

manof
16. okt 2012

Heh, sme svetoví...
Odkazujú na nás aj talianske stránky:
http://www.informasalus.it/it/articoli/vaccino-...
http://autismovaccini.com/2012/10/13/lesavalent...
😀 😀 😀

samiana
16. okt 2012

@tean
a ja by som dodala, že vakcíny označil za geniálny a prírodný spôsob obrany, odkukaný od prírody

a všetky opatrenia na podporu imunity ako zdravá strava, vitamíny, pohyb, otužovanie - všetko vyjde nazmar pri stretnutí s vírusom chrípky, ten nás jednoducho položí
jedine a jedine existujúce špecifické protilátky proti chrípke, presne tej, čo v tejto sezóne bude úradovať - a to čuduj sa svete vieme presne dopredu, teda vo vývoji vakcíny- jedine takáto špecifická protilátka nás zachráni, inak je všetko zbytočné

idem zajtra na obed do mekáča, išla by som aj dnes, no ďaleko bývam od najbližšieho, ja naozaj neviem, načo sa tu trápim s mrkvami, je to také úžasné a jednoduchééé sláva, nech žije vakcína 😅 🤐
prírodná ekologická humánna - samé superlatívy hurá

prevenar
16. okt 2012

@manof no, aby si rychlo spravil taliansku jazykovu mutaciu 🙂 ..za chvilu budes celoeropsky pojem 🙂

prevenar
16. okt 2012

@samiana hmmm..to ma jednoznacne logiku 😉 😝

mikymiky
16. okt 2012

@samiana ten clovek musi byt bud original padnuty na hlavu, alebo tak dobre ohodnoteny kymsi, ze uz mu je vsetko jedno. S prizmurenymi ocami a zapchatymi usami chapem, ked lekari veria povinnemu ockovaniu, ale takto vehementne odporucat nieco, o com si uz aj vrabce na streche cvirikaju, ze je total hovadina, to prekracuje hranice mojho chapania. Ved sami lekari a aj hlavny hygienik sa odmietli dat ockovat proti chripke! Ja keby som s nim robila rozhovor, spytala by som sa, ci si tie svinstva nechava kazdporocne aplikovat aj on sam a ziadala by som evidenciu. Ved kazdemu, kto vie, ze vakcina proti chripke je iba o triafani naslepo, ktore vacsinou nevyjde, musi byt jasne, ze o zdravie ide az v poslednom rade.

zaockujteajslnko
16. okt 2012

@mikymiky
ja som cital ze hlavny trtko si dal pichnut pandemicku vakcinu a este predtym vraj spisal aj zavet (neviem ci to myslel sarkasticky ale najskor naozaj)...... cital som tiez ze vakciny proti chripke si dalo podla prieskumov naozaj pichnut asj 4% lekarov samotnych.......... 🙂

prevenar
16. okt 2012

@mikymiky no vidis a ako dobre to stale funguje 🙂 99% obyvatelstva ockuje a 1% nie. ^^

eaka
16. okt 2012

No to je zaujímavé, očkovanie je jediný preventívny prostriedok proti chrípke...ja som už chrípku nemala takmer 7rokov... bez očkovania... pred siedmymi rokmi ma v tehotenstve presvedčili na očkovanie a chrípka ma skolila dva týždne po pôrode...super.. 🙂

sirinka
16. okt 2012

http://www.celostnimedicina.cz/vice-nez-2000-oc...

ja som nikdy nebola proti chripke ockovana a NIKDY som chripku nemala....

mikymiky
16. okt 2012

@zaockujteajslnko no ja som takmer presvedcena, ze toto ockovanie odmietol...pisem takmer, lebo to teraz nikde nemozem najst ako dokazovy material...zato som pri hladani narazila na info, ze dva roky dozadu ochorel cesky hlavny hygienik na prasaciu chripku, potom co sa nechal ockovat na tu sezonnu 😀 😀 😀

mikymiky
16. okt 2012

@prevenar hej, to povinne ano, ale hovorime o ockovani proti chripke a tu je ozaj aj vacsina "beznych" ludi proti.