Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jaron
4. feb 2010

Už sme tu písali niektorí, že pri cukrovke 1. typu, o ktorú sa vždy v súvislosti s očkovaním jedná, je čas od spustenia autoimunitného procesu po prejavy niekoľko mesiacov a niekedy i roky. Tým netvrdím, že očkovanie nemôže tento autoimunitný proces spustiť, ale zároveň tiež nemôžeme povedať, že všetky ochorenia na cukrovku 1. typu sú dôsledkom očkovania, a tiež nie je také jednoznačné, keď povieme napr.: pred týždňom bolo dieťa očkované, dnes sa u neho vyskytli prejavy cukrovky 1. typu, je to určite dôsledkom očkovania.

tamix
4. feb 2010

Toto som písala do jednej IP:
Mám šťastie, že moju mamu nemusím presviedčať o neočkovaní. Ona sama sa každú mamičku, ktorá má malé bábo, pýta ako znáša bábo očkovanie. Dnes sa akurát rozprávala s jednou . oni majú dvojičky a musela ostať 2týždne na OČR lebo obe deti strašne zle znášali očkovanie. Dúfam, že sa stretnem s tou pani, aby som sa podrobne popýtala na podrobnosti.

Ako môže jedno neškodné očko spôsobiť dvojtýždňové problémy? Žeby si to tá mama len vymyslela, aby mohla čerpať OČR? Môže byť!

zelmirka1
4. feb 2010

ahojte
k tej prednaske A. Petek ste tu pisali...aj na mna posobila prehnane a je jasne ze vie ako ziskat ludi na svoju stranu
a niektore veci zneli ja pre laika neuveritelne.

Ale aj tak ja tiez mam vo svojom okoli ludi postihnutych ockovanim a dokazat to je skoro nemozne pretoze nikto to nechce priznat verejne, pisomne, len trvdia ze to nemohlo sposobit ockovanie a ak tak malo dieta na to vrodenu dispoziciu. OK keby hned to bolo tak ze mali geneticku dispoziciu a ockovanie to "len" spustilo tak preboha preco vsetky deti pred ockovanim nie su poriadne vysetrene, nezistuje sa rodinna anamneza a co ja viem co vsetko. Moja skusenost je takato:
DR: je vase dieta zdrave, nemalo horucku, kasel alebo nieco ine ?
mama: ano myslim ze je zdrave
DR: tak mozeme ockovat.
To povazujem za riskovanie so zdravim nasich deti.

nikita.sk
4. feb 2010

MMR a autizmus

toto mi poslala kámoška. No...ktovie...pravda je podľa mňa aj tak vo hviezdach.

http://email.seznam.cz/framesetScreen?sessionId...

nikita.sk
4. feb 2010
nellina
4. feb 2010

Zelmirka vy ste ako dopadli? spominala si ze ste boli predvolani a od vtedy nic? ticho? my sme sa nakoniec dohodli na odklade, kedze mi to vychadzalo z tych moznosti ktore su najmenej problemove.. 😖 uf, ja len dufam, ze sa Slovensko spamata a zacne sa o tom viac verejne diskutovat..

zelmirka1
4. feb 2010

este to nie je vyriesene nellina

petot
4. feb 2010

jaron: Ako som už písal, existuje viacero mechanizmov, ktorými vakcína môže spôsobiť cukrovku. Neviem o tom, že by to musela byť vždy cukrovka typu I, každopádne, áno, pokiaľ ide o autoimunitný proces, ten trvá týždne až mesiace.

Ale pertussis toxín dokáže prakticky okamžite vypáliť pankreatické bunky tým, že ich dovedie k šialenej produkcii inzulínu. Na potkanoch sa to tak bežne robí a stačia na to veľmi malé množstvá tohto jedu. Takže máme tu dôkladne opísaný mechanizmus, ktorý samozrejme môže fungovať aj u ľudí.

A vieš, čo je to za vakcínu ten Dultavax, čo dostal mediálne známy 13-ročný Miško, dnes už diabetik? DTP IPV. Inými slovami, tá vakcína OBSAHUJE pertussis toxoid.

tamix
4. feb 2010

nikita: zaujímavý link
petot: čo ty na to?
mne sa páči hlavne to označenie : excellent vaccine

nikita.sk
4. feb 2010

tamix: aj mne to udrelo do očí - žeby ďalší zúfalý pokus o očistenie neočistiteľného ??? 😕

jaron
4. feb 2010

Petot,

to je v poriadku, veď ja som celkom nevylúčil možnosť súvisu očkovania a diabetes 1. typu (určite nie 2. typu).

lucrezia
5. feb 2010

babulka, pýtala si sa, prečo sa všade stretávame so skúmaním rodinnej anamnézy? hmmmm.

mne moja svokra, ktorá ma už dosť rokov kedysi dávno povedala: "len žiadnemu doktorovi nepovedz, čo bolo vo vašej rodine, aké choroby, lebo hned to hodia na dedičnosť a vykašlu sa na to, aby hladali príčiny..."
no, nehovorím, že s tým na 100% suhlasím, ale čo ked je na tom niečo pravdy?
lekárovi povieš, že vo vašej rodine sa vyskytuje to a to a zrazu je všetko vysvetlené, žiadny následok očkovania, máte to zdedené...

tamix
5. feb 2010

Asi pred dvoma týždňami sme boli s malou na kontrole na rizikovom oddelení. Tam sa ma spýtali, na ktoré vyšetrenia ešte chodíme s malou. Vymenovala som ich a prišla otázka: „a na pľúcne nie?“ „NIE.“ Dr. ostala prekvapená. A tak som dnes začala nad tým premýšľať:
1. malá je predčasne narodená
2. na prvej kontrole – KDE VLASTNE MALÚ ANI NECHCELI VIDIEŤ!!!MALI SME PRÍST LEN PODPÍSAŤ PARIER!!! - povedali, že budeme chodiť na kontroly
3. mali sme podpísať, že súhlasíme s očkovaním SYNAGIS-u. (očkovať bez kontroly malej?) Ako Dr. vedel, ako malá vyvinuté pľúca? Nespýtal sa ani či bola na ventilátore alebo sama dýchala!!!!!!
4. rozhodli sme sa nedať očkovať (ale to som o vakcínach ešte nič nevedela), bolo to rozhodnutie na základe obrovského vnútorného tlaku – žeby intuícia
5. zaujímavé, že od ODMIETNUTIA uplynulo pól roka a zrazu nie je potrebná žiadna kontrola, malá už zrazu nie je pod žiadnym rizikom.

Zdá sa to len mne divné?

JAJ, a neskôr som sa dozvedela, že sa robí štatistika ohľadom účinnosti SYNAGISU- žeby ani nie malej stav bol dôležitý?

tamix
5. feb 2010

A ešte niečo: prečo len na slovenských stránkach chýba slovíčko „mierne účinná vakcína“ a """pracuje se na vyrobení účinnejše vakcíny, ktrorá ešte nie je trhu""""“- je to z dokumentu o schválení Synagisu v Čechách

tamix
5. feb 2010

Včera bola v TV jedna správa, že dedina ??? je jedna pani TBC pozitívna. Jedna matky vyjadrila svoje obavy, že by to mohla dostať aj ona aj jej malý synček. Dr. povedal, že TBC sa nedá len tak ľahko dostať; že to nie je také ako s chrípkou, že niekto nakazený na vás kýchne a už ju máte.
Ozaj je to tak? Vie o tom niekto niečo?

Asi nenám čo robiť 😅 keď tu toľko vypisujem

bibula
5. feb 2010

je to individualne tamix ...
niekomu moze stacit aj kychnutie,niekto neochorie ani pri každodennom kontakte....
väššinou,keď sú títo chorí pozitívny ,chodia do emocnice,keď sú zodpovední, dodržiavajú predpisy hygieny aj kontaktu s inými...tubera sa berie dosť vážne-našťastie....
možno je tá pani negatívna- nie je nosič,len u nej prepukla choroba.

veronikapp
5. feb 2010

hej, vážne... ale raz sa chybička vloudila... dostal sa k nám na spirometriu TBC pozitívny a nakašlal mi priamo do tváre...

tamix
5. feb 2010

to som pekne vapísala: že dedina ??? je
malo byť: že v dedine ???

bibula: ďakujem, ale to by som si asi mala naštudovať niekde, lebo neviem ako to funguje. Keď nie je pozitívna, tak ako môže chorobu prepuknúť? to znamená, že ja môžem byť TBC-pozitívna a roznášať TBC, pričom u mňa choroba neprepukne? Neviem, či som sa vyjadrila zrozumiteľne

kubaka
5. feb 2010

tamix - ad TBC - ano, můžeš být jen nosič, ale sama neonemocnět. Celé roky. TBC je nejvíce nakažlivé v posledním stádiu chrlení krve. Infekční je sputum. Aby ho dostal naočkovaný člověk, musí být většinou v delším pravidelném kontaku s nemocným, který na něho kašle. Rozhodující je prosycenost vzduchu bakteriemi.S náhodným kontaktem v tramvaji si hravě poradí inumitní systém - zvlášť když je dotyční proočkovaný.

bibula
5. feb 2010

mas tbc pozitivnu a tbc negatvnu, pri jednej si nosic,pri druhej nie....
ale obe su liecene a sledovane dva roky najmenej....

tamix
5. feb 2010

super!!! ďakujem za odpovede

erikasadek
5. feb 2010

ahojte , tamix vazne zvlastne naposledy bolo velke halo kvoli jednemu cechovy ktory bol hospitalizovany v USA linka praha , usa a hladali vsetkych pasazierov na tejto linke..

takze ono staci tak malo ze, byt len vv lietadle s danou osobou, mal novy typ TBC , na ktory ani nove lieky takzko zaberaju..
a to bol cech.. 😉

dmt
5. feb 2010

Zdravím Vás všetkých, prečítala som celú tému od 1.1. 2009 moc Vám ďakujem za množstvo príspevkov a názorov. rada by som niečim prispela a tak posielam tento odkaz

http://www.paprsky1.de/Jak_se_dila_pandemie.pdf

robím to prvýkrát dúfam, že to pôjde otvoriť

bibula
5. feb 2010

novy tyP? no to asi nie,skor by som povedala,ze bol multirezistentny-co znamena,ze ziadne antituberkuloika mu nezaberali-mali sme aj takych veru...

erikasadek
5. feb 2010

bibula, hovorili novy typ. ktory mutoval..

nebudem ti vediet povedat viac bolo to pred rokom v hlavnych spravach nic viac. len to si pamatam am potom velku debatu.. 😉

inak tu v telke ide tento film je mi luto, je pisane v fr, ale mate tam rok a obrazok , a obsadenie herecke..
j eto anglicky film..... ao MMR vakcine, na baze , skutocnych udalosti.. skuste si ho pozhhnat v slovenskom alebo naglickom.. zneni.. 😉
http://www.cinemotions.com/modules/Films/fiche/...

vola sa , vazni ticha v preklade.. 😉

velmi dobry film..

erikasadek
5. feb 2010

boze film neskoncil a uz znova revem..; po treti krat co ho vidim a stal eten isty efekt;. 😢

samiana
5. feb 2010

Do pozornosti diskutujúcim odporúčam stránku Prasečí chřipka blog http://prasecichripka.blog.cz/ , článok Konec povinného očkování?

petot
5. feb 2010

kubaka: Súhlasím, až na jeden detail: očkovanie nemá pozitívny vplyv. Štúdia WHO v Indii potvrdila vyššiu náchylnosť na ochorenie u očkovaných. Štúdia v Malawi nenašla žiadny pozitívny vplyv.

teri3
5. feb 2010

ahojte, ja už vás vôbec nestíham čítať, ale rozhodnutá už som 😎 . Naša doktorka to berie v pohode, nateraz som to dala ako odklad, že pred nástupom do škôlky...ale keď ju stretnem niekedy na ulici, tak sa jej popýtam, že čo ak by som nedala zaočkovať, aké budú z toho dôsledky...zdá sa mi totiž, že tam má veľmi iniciatívnu sestričku 😀

ale iné som chcela...isto ste počuli o tom dychovom teste na helicobacter. Tak som o tom dačo našla...už nemám čas to celé čítať, ale ak sa na to mrknete, je jasné, aká je filozofia zdravotníctva. Radšej očkovať hlava-nehlava, ako testovať a tých, ktorí tú baktériu majú, tak liečiť, aj napriek tomu, že nemajú negatívne príznaky. Ale tie sa, podľa mňa, časom môžu prejaviť... Tu je článok: http://www.svld.sk/products/analyza-neopodstatn... Inak hneď na začiatku je "ekonomická neefektívnosť" - pripomína mi to, ako tu už petot dávnejšie písal, že pre štát je lacnejšie zaočkovať, ako liečiť. Odkedy som začala čítať túto tému, dívam sa na zdravotníctvo trochu inak 😉

teri3
5. feb 2010

pozerám, že som to trochu domotala, chcela som napísať, že: Radšej očkovať hlava-nehlava, ako testovať všetkých a tých, ktorí baktériu majú, liečiť. 😉