Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

katka0210
21. jún 2010

Za zneužitie považujem vyjadrenie na SEA, neviem či úmyselne, alebo z nevedomosti o nás napísali to čo napísali.
Pre mňa to jednoznačne svedčí o tom, že "tí" dotyční sa o konkrétne prípady ani trošku nezaujímajú, mávnu rukov, že to "určite" nemôže byť z ich "dokonalých a neškodných" vakcín.
Ďalší fakt o "vzdelaní" dotyčných z RUVZ je ten, že od nášho onkológa si "vyžiadali" potvrdenie, že Simonka nesmie byť očkovaná. Odborníci na vakcíny by mali vedieť aké diagnózy sa bijú s vakcínami. Čo ich potom na tých školách učia? Škoda, že náš štát je plný takýchto "odborníkov"!
V každom prípade je to na škodu predovšetkým nám = občanom, oni plat berú naďalej aj keď sú neschopní, žiaľbohu z našich daní.

atuin
21. jún 2010

@blovitc120 Nerozumiem, co nove sme sa v clanku dozvedeli ? Pomastili sme si na zaciatku ego a dalej ? Okrem toho poznam doktrinu o neomylnosti Papeza ale o neomylnosti lekarov nie. Vsetko ostatne je uz v ucebniciach.

atuin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lott
21. jún 2010

Lidi, nehadejte se tak hrozne! 😎 Na chripku jsou ATB blbost, neb na viry ATB nezabiraji, pisou se az na bakterialni komplikaci.....takze pochybuju, ze je nejaky doktor pise.....

blovitc120
21. jún 2010

@atuin nerozumiem, k comu bola dobra tvoja poznamka

petot
21. jún 2010

@suzik77 "verim, ze aj to ockovanie bude bez problemov. musim tomu verit, uz to chcem dokoncit, ked uz "vzala" jednu vakcinu.. "

Z mojej skúsenosti, nikdy nie je neskoro prestať, inými slovami, práve budúca dávka môže byť osudná. Náš Matúško mal vážnu reakciu na druhú dávku v 5 mesiacoch, s dlhodobým následkom (stratou rečových schopností trvajúcou trištvrteroka). Oliverko mal najhoršiu reakciu po tretej dávke v 13 mesiacoch, odvtedy trpí výrazným spomalením intelektuálneho vývoja, reči, a afektívnymi záchvatmi (teraz má 4 a pol roka a konečne začal trochu lepšie rozprávať). Podrobnosti som už niekde písal a viem ich zopakovať IP.

Navonok bezproblémový priebeh doterajších očkovaní nie je zárukou, že to tak bude vždy. Pri Infanrixe Hexa samotný výrobca uvádza, že druhá dávka býva spojená s výraznejšími nežiaducimi účinkami, a najhoršia býva tretia dávka.

Okrem toho, ani to, že sa navonok nič neprejavilo neznamená, že očkovanie nezanechalo trvalé následky. Trvalé následky zásahu do vývoja mozgu u malého dieťaťa sa môžu prejaviť napríklad poruchami správania, sústredenia, reči apod, napríklad v čase, keď dieťa nastúpi do školy. Vakcinačná encefalitída (s následným poškodením mozgu) môže prebehnúť aj s veľmi nevýraznými klinickými prejavmi, ktoré by nemusel rozpoznať ani lekár, nieto ešte rodič. Prejavom encefalopatie môže byť napríklad sotva viditeľný jednostranný úškrn, dočasná ochablosť alebo stuhlosť niektorej končatiny, mierne zášklby končatín alebo mimických svalov, mierne dočasné škúlenie, neprirodzená spavosť alebo naopak nezvyčajná podráždenosť, stav chvíľkovej straty vnímania (dieťa sa akoby len na chvíľu zahľadí do blba). Ukáž mi človeka, ktorý tieto príznaky rozozná u sotva 3-mesačného dieťaťa, keď navyše ani nevie (lebo mu nikto
nepovedal), že takéto veci môžu nastať...

petot
21. jún 2010

@heleniatko "napriek tomu, ja ockovaniu plne doverujem a nikdy som nemala pochybnosti, ked som davala zaockovat svoje deti..."

Presne takto som to bral aj ja, kym som nenarazil. Obávam sa, že väčšina ľudí sa začne zamýšľať až potom, ako niečo zažijú na vlastnej koži.

@heleniatko "ja verim tomu, ze aj ludia su uvedomeli a snazia sa chranit zivotne prostredie a zdravie svoje ako aj svojich deti."

Tomu som veril aj ja. Prečítaj si The true story of pertussis vaccination. Vyšlo to v žurnáli vydávanom Oxfordskou
univerzitou, takže mi snáď nepovieš, že je to nejaký amatérsky antiočko pamflet...

petot
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
21. jún 2010

@heleniatko "spolocnosti prospieva kolektivna imunita (teda, ak sa nemusim bat, ze nejake dieta v skolke ma potencialne tuberkulozu alebo cierny kasel, lebo viem, ze sa u nas proti tomu deti povinne ockuju - teda sa nemusim bat, ze nejaka matka sa rozhodla neockovat a ohrozi moje dieta)"

Kolektivna imunita je tuzobne prianie a nedokazany mytus. Pred cca 40 rokmi WHO tvrdila, ze staci zaockovat 50% obyvatelstva a osypky sa prestanu sirit. Svoj z prsta vycucany odhad museli v priebehu dalsich rokov neustale "upravovat" a dnes je vynicenie osypok rovnako daleko ako vtedy, napriek vyse 95% zaockovanosti v mnohych krajinach. A ak si das tu namahu, par stran dozadu som citoval clanky z recenzovanych lekarskych zurnalov o pripadoch epidemii v takmer 100% zaockovanych populaciach.

Povedz mi, ako moze moje nezaockovane dieta ohrozit Tvoje zaockovane? Vari ho vakcina nechrani? Tak naco si ho davala ockovat?

pia22
21. jún 2010

@petot dokonale polozena otazka😉

petot
21. jún 2010

@atuin: Antibiotikum je velmi siroky pojem (v najsirsom zmysle slova je to latka posobiaca proti zivemu organizmu). Podla mna sa aj antivirotikum da pri volnejsej interpretacii povazovat za antibiotikum. V anglictine dokonca oboje spadaju do kategorie "chemoterapia" hoci tento pojem sa inac pouziva inym, velmi konkretnym sposobom v onkologii.

Suma sumarum, netahajme sa za slovicka, daj radsej nejake kvalitne informacie k teme ockovanie.

@atuin: "Napriek tomu, ze aj pri ockovani (aj bez neho) sa moze stat hocico, uvadzat tu ako dokaz taketo veci http://simonka.webnode.sk/ a zneuzivat tym nestastnu matku a jej chore dievcatko je hadam uz dost silna kava."

Zato farmaceuti nemaju ziadny problem presviedcat o ockovani v reklamach a letakoch s hororovymi pribehmi chorych deti...

lott
21. jún 2010

@petot / propana, kde ty informace beres.....takze tamiflu je antibiotikum, aha 🙂

petot
21. jún 2010

@atuin @ivka144: Oficialne sa kiahne nevyskytuju, neoficialne informacie sa nedozvieme. Stale je tu moznost chybnej diagnostiky, predpojatosti, generacneho atenuovania virulencie a zlepsenia imunity. K poslednym dvom moznostiam - v minulosti sa viackrat stalo, ze predtym smrtelne ochorenie v ludskej populacii sa generaciami postupne prisposobilo vo svojej virulencii (pretoze v zaujme ziadneho mikroba nie je zabijanie svojich hostitelov).

Dalej, odstranenim podvyzivy sa z tazkych ochoreni stali lahke (a preto v Afrike stale zomieraju deti na osypky). A pre zaujimavost, Dr. Campbell, riaditel kiahnovej nemocnice v Texase zistil, ze zasadny vplyv na priebeh ochorenia mal dostatok alebo nedostatok vitaminu C.

Pokial ide o moznost chybnej diagnostiky a predpojatosti, ukazem zopar prikladov.
V rokoch 1881-1924 v Anglicku a Walese zomrelo 20810 ludi na kiahne, z toho len 5508 bolo klasifikovanych ako neockovani. Tie cisla nadobudnu este iny rozmer ked si uvedomime, ze uz vtedy bola institucionalizovana autocenzura, pretoze napriklad ak bol clovek poslednych 10 rokov ockovany, tak sa automaticky bralo, ze to ochorenie nemozu byt kiahne! Ministerstvo zdravotnictva vo svojich metodickych usmerneniach povazovalo ockovaci status za jeden z hlavnych faktorov pri rozhodovani o diagnoze!

Bayly dalej pise, ako v rokoch 1904-1934 v Anglicku a Walese statistiky ukazovali 3112 umrti na OVCIE kiahne a iba 579 na PRAVE kiahne. Pritom vsetky autority sa zhodli, ze ovcie kiahne nie su smrtelna choroba. Sir William Osier (ktory dostal kiahne napriek tomu, ze bol viackrat ockovany) vyjadril nazor, ze vsetko to boli pripady "nerozpoznanych pravych kiahni".

Hadwen zase pise, ze v Bristole mali v roku 1872 celkovo 740 deti, vsetky zaockovane, kiahne dostalo 292 a 17 zomrelo. V roku 1886 v Anglicku a Walese celkovo zomrelo 275 deti na kiahne, udajne vsetko "neockovane" (okrem jedneho). Avsak v tom istom roku podla statistiky zomrelo 93 deti na "ovcie kiahne". Statisticky urad vyhlasil, ze vsetky mali byt vedene ako prave kiahne, lebo ovcie kiahne nie su smrtelne. Dr. Ogle, hlavny statistik, svedcil pred Kralovskou komisiou, ze nikdy v zivote nepocul o pripade, ze by dieta zomrelo na ovcie kiahne.

Ak uz vtedy, ked prave kiahne boli beznym ochorenim, lekari casto nedokazali odlisit prave kiahne od ovcich, myslis, ze by niekto z dnesnych lekarov diagnostikoval prave kiahne, keby ich mal rovno pred ocami? A najma ked "vsetci dobre vedia, ze kiahne sa uz nevyskytuju"?

Tolko len maly prierez legendami o vykynozeni kiahni vdaka ockovaniu. Podrobne pojednanie z modernejsej historie napisal Dr. Buchwald v knihe "Ockovanie - obchod so strachom". Knihu podlozil oficialnymi statistikami a pracoval na nej 20 rokov.

Pozor, ja nikde netvrdim, ze kiahne sa vyskytuju. Tvrdim len, ze keby sa teoreticky tu a tam nejaky pripad vyskytol, tak by mal omnoho miernejsi priebeh ako koncom 19.storocia, a ze by zarucene nedostal diagnozu "prave kiahne", ale mozno "ovcie kiahne" ci nieco podobne.

petot
21. jún 2010

@lott: A kde som to napísal? Zase niekto nečíta. 😝

bambi2
21. jún 2010

tu je Buchwald na stiahnutie
http://www.mnm.sk/buchwald.pdf

atuin
21. jún 2010

@petot Summa summarum antibiotikum je antibiotikum a antivirotikum je antivirotikum a na tom ani tvoje presvedcenie nic nezmeni.
Ja som este necitala pribalovy letak , ani ine oficialne informacie k ockovacej latke v ktorom sa tvrdi, ze na danu ockovaciu latku nie su mozne vedlajsie neziaduce ucinky.
Ak sa bavime o reklame v TV, tak to hadam ani nemusime...

Ja som po precitani tejto diskusie pochopila, ze ste rebeli a stredobodom vasho plneho nasadenia je boj proti ockovaniu. Mate jasny ciel a za tym si idete. Chapem. Mna chvilu fascinovalo len to, ze nepripustite absolutne nic, (ani len symbolicky, aby sa nepovedalo a ovca zostala cela) pozitivne na ockovani, nic dobre na nom nikdy nebolo a ani nebude, a aj keby nahodou bolo, tak just nie je. Potom som si uvedomila analogiu tohto vasho postoja s mojim postojom k mojej svokre. Ta je tiez jednoznacne, neodskriepitelne a objektivne ...ako to slusne napisat.....trebars zla 😉 .a aj keby nahodou v niecom nebola, tak aj tak je zla a basta. Je fakt, ze vasa revolta je uslachtilejsia ako moja, to priznavam, ale tvrdohlavost maleho dietata s akou k nasmu nepriatelovi pristupujeme, ignorujuc akekolvek argumenty je v podstate identicka. Okrem toho, nic tak krasne a pevne nespoji ludi dokopy ako spolocny nepriatel. 😉 (skoda ze ja som s tou svojou svokrou v ringu sama)

Btw, moj syn nema vsetky ockovania a ja tiez nie a zatial ma nikto nechcel zastrelit, ani syntora mi nikto vziat za to nechcel, ani ma nezavreli, dokonca aj volit mi dovolili.... Len okolo toho nerobim taky krik..... 😉

lott
21. jún 2010

@petot : pises, ze antivirotikum je v sirsim smyslu antibiotikum.....a tamiflu je antivirotikum...takze 🙂
Antibiotikum (též antiinfektivum) je lék, který usmrcuje některé mikroorganismy nebo brání jejich růstu. Ačkoliv se dříve termín užíval jen pro antimikrobiální látky přírodního původu (a pro ostatní se užíval termín chemoterapeutika), v současné době se velmi často užívá pro všechny látky s tímto účinkem bez ohledu na jejich původ.
V současnosti je známo přes 6000 látek s antibiotickým účinkem, ale jen asi 70 z nich[2] našlo uplatnění v humánní a veterinární medicíně, ostatní mají příliš výrazné nežádoucí účinky nebo jsou pro pacienta toxické. Antibiotika působí především proti bakteriím, některá jsou však účinná také proti houbám a parazitickým prvokům. Z chemického hlediska jsou antibiotika různorodou skupinou látek, většinou však mají molekulovou hmotnost menší než 2000 Da.

atuin
21. jún 2010

@petot Prave kiahne maju ineho povodcu ako ovcie kiahne, tudis nemozu byt diagnostikovane ako ovcie.
V zaujme ziadneho mikroba nie je zabijanie svojich hostitelov ? Laik zasne, odbornik sa divi. Pojdem sa spytat svojho pradeda, co si on o tom mysli. Jaj, vlastne nemozem, zomrel na TBC.

atuin
21. jún 2010

@blovitc120 Moja poznamka bola reakcia na tvoj prispevok. Na to sa sem tie prispevky pisu, nie? Aby na ne diskutujuci reagovali, ci sa mylim ? Ci bola moja poznamka dobra neviem, ani som ju za taku nevyhlasila, znamkovanie neocakavam. Tvoj prispevok bol dobry ?

petot
21. jún 2010

@atuin @lott: Snažil som sa poukázať na relatívnosť pojmov a nezmyselnosť slovíčkarenia. Vidím, že slovíčkarenie je vaším štýlom o to viac, o čo menej relevantných argumentov prinášate do diskusie.

lott
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lott
21. jún 2010

@petot : ja nemyslim, ze jsi chtel poukazat na nesmyslnost slovickareni a relativnost pojmu, ja myslim, ze ses proste seknul 🙂

samiana
21. jún 2010

@denduska
to zastavenie dýchania sa stalo aj mojej neteri na 10. deň života. Ešteže sa to stalo vtedy, keď ju mamka držala v náručí, nezabehlo jej, nič také, iba zrazu stuhla a nedýchala. Mamka ju triasla, rovnako ako Ty, dieťa našťastie prišlo k sebe. Taktiež nechápala, prečo sa to stalo.

petot
21. jún 2010

@atuin: Nazdávaš sa, že každej vyrážke sa robí PCR vyšetrenie? Lebo ak nie, tak je úplne jedno, akého má pôvodcu. Lekár pozrie, povie diagnózu a tým to končí (a môže byť úplne vedľa, pretože vyrážkových ochorení je plno a klinicky sú na nerozoznanie).

bambi2
21. jún 2010

@lott existuje na MK tema ockovanie... preco nejdete tam poucovat mamicky??

erikasadek
21. jún 2010

petot na kiahnach uz sme sa raz bavili a nemozem s tebou suhlasit prave kiahne boli svinstvo horucky cez 40 °c a ovela horsi priebeh...
ovcie kiahne dokazu byt len slabsi ehorucky a urcite nepresahuju cez 39°C a taktiez na tele sa prave kiahne ukazu inak , ako ovcie;; 😉

ak by nahodou , niekto ich dal znova od obehu, kedze su v labakoch vsetky typy;; ake existovali na zemi , tak vezd ze by s toho bol pruser a horsia hysteria , ako na poondianu chripku..
co s atyka kiahni , pravych tak to by som nebrala nikdy na lahko o to viac ze ja patrim ku poslednej zaockovanej generacii.. nase deti uz nie;. 😠

prave osypky su prd popri kiahniam.. a tam ziadne C uz nezaberie , ruku na srdce. vsetko sa neda liecit C 😉

inak poriadne ste s ado seba pustil.i 😀 😠 .

lott
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
21. jún 2010

http://www.who.int/features/2010/smallpox/poste...
prikalad v pravo , obycajne ovcie kiahne, a v lavo variola..
lekar musi byt poriadne blby a slepy , aby toto nerozpoznal.. 😉
a aj ked uz nie s praxe tak v ucebniach to urcie maju. 😉

erikasadek
21. jún 2010

rada by som zmenila temu.. 🙂 neviem ci s apodari.. ale skusim , ke duz nic apson podam spravu..
dnes som bola v nemocnici , patovej s lekarkou novou teda psychiatrickou..
nebudem t 🙂 u rozoberat videli sme s apo prvy krat , od septembra ide pato k nim kedze bude mat 6 rokov.
a prva vec co mi povedala, aby som jej potvrdila, bolo pise sa tu v zazname, ze po vakcine ROR, teda MMr pre vas sa zmenil teda ze je to po vakcine.
ano , suhlas.. tak vedzet 🙂 kedze ze sa nenasli po dokladnych vysetrenia mozna pricina, logick a ako geneticka, a metabolicke IRm a EEG ..
a ine;. vysetrenia, ze je to brane ako nasledok ockovania;; 🙂
tak len som vam chela povedat.. t 🙂 ut 🙂 o spravu.. a tak sa to bude vsade aj pisat.. 😉

lott
21. jún 2010

@erikasadek : pokud to nebudes brat jako neprijemne odpovedet....tvuj syn je autista a rozjelo se mu to po MMR?