Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

dadis
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
24. jún 2010

@manof tak sa venuj prekladu odbornych clankov a nie "vedecko-"fantazmagorickych"...ak si chces udrzat aku taku reputaciu....ja si rada vsetko mozne precitam, rada sa dozviem nove veci, ale nesmie to byt podsuvanie polopravd, hra so slovickami a rozne podobne veci...ak si presvedceny o svojej pravde, tak taketo manipulatorske prostriedky nepotrebujes...moju dcerku MMR caka niekedy az o rok (ma to posunute), tak ak dovtedy budes mat hodnoverne studie, ktore preukazuju spojitost medzi autizmom, rada si to precitam a zvazim svoje rozhodnutie (ved preto som aj nakukala do tejto temy), zatial ma nic nepresvedcilo, ze to tak je.

sorciera24
24. jún 2010

@dadis tak si skus precitat celu tuto diskusiu, nielen nakuknut....je tu vela vela clankov o ockovani, nielen od manofa....

dadis
24. jún 2010

@sorciera24 skusala som, je toho vela, stracam sa v tom...venovala som tomu 3 vecery, poobede ked deti spia, ale zatial nic, co by ma presvedcilo...

sorciera24
24. jún 2010

je toho vela, a za 3 vecery to isto nenastudujes, ja som sa tomu venovala hadam pol roka, kym som sa preluskala vsetkymi odkazmi, aj to este nemam vsetky docitane...ale zmenila som pohlad na vec.....pred rokom som bola uplne na opacnej strane....

erikasadek
24. jún 2010

@dadis ak ta nic nepresvedcilo tak vakcinuj 🙂

pozri osobne nevidim nikoho kto by ta tahal za nohu aby si nevakcinovala;..
takze ak si presvedcena , ze chces vakcinovat ; tak vakcinuj.. 🙂
co ti nato vaic povedat........

co sa tyka.... gardasilu .. vakciny , tak mozno neviete viete vyjde nezavysa, studia v r 🙂 oku 2011 .. dlhodoba studia;.. ktora mozno urobi hunbuk... ale zatial este nie je publikovana;...
v USA a ale zato , ma na krku par procesov ktore vedie , par rodin dievcat ktore zomreli asi po 14 dnoch , + -
po vakcine;. takze zazalovali.. 😉
pred 3 mesiacmi bolo o tom v telke v fr a samotni vedci ktori sa tym venuju povedali rovno pred kameru .; su vyskumne papiere ku ktorym sa malokto dostane.. 😠

takze ono je to takzke vediet kde je pravda.. 😒

erikasadek
24. jún 2010

@sorciera24 ajj ja;. 🙂

dadis
24. jún 2010

@sorciera24 neviem, je tam vela balastu, roznych fanatikov (proti potratom), konspiratorov (vsetky farma firmy zbroja proti nam), nestastnych rodicov, ktori pochopitelne hladaju dovody a pricinu (to sama poznam) a podstata sa straca... ja som od prirody neveriaci Tomas, ja aby som uverila, musim vediet a vidiet...

denduska
24. jún 2010

tu je celkom zaujimava stranka ak tu este nebol link
http://www.healing-arts.org/children/vaccines/i... len som letmo preletela, takze nezodpovedam za obsah 😅

dadis
24. jún 2010

@erikasadek tak dufam, ze sa ju podari zverejnit v plnom rozsahu....ja viem ze nikto na mna netlaci, ale manipulatorske clanky vedia silne ovplyvnit jedincov typu bambi a osobne mi to prekaza...

livo46
24. jún 2010

@miliharmi tu mas link na stiahnutie dokumentu o uzivani vitaminu C, rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf 😉

erikasadek
24. jún 2010

@dadis neviem ti povedat ;; ci bude az tak zverejnena, ale podla nej sa budu riadit mnohy ci vobec bude mat stale sancu aby bola registrovana;. 😉

kazdy sme iny .. a kazdy si myslime veci inak. tebe vadi nieco ine, niekomu , zase nieco uplne ine.. sme iny.;

osobne si myslim ze tazko sa komunikuje takto len pisomne a nie oosbne , vymena nazorov moze byt iona pisomne skreslujuca, a ina pri dialogu..

za seba ti poviem jedno pred rokmi ked osm este bola prvy krat tehotna a v restauracii , som streta staleho zakaznika bol to velmi znami profesor.. DDDD..
a rozprvali sa s mojimi zamestnavatelmi prave sa im narodilo dieta.. a bol tam a povedali im ak nemusia nech neockuju a mnoho inych veci.. tak som si klopala na celo s ktoreho blazinca pustili tohto muza;. 😠 😀
teraz s ostupom si klopem na celo ja. preco som ho nepocuvala..
a rada by som ho stretla znova len tak a rozpravala sa, ako pred rokmi moj nazor a moj pohlad ne vec sa tak radikalne zmenil..

vidis aky zmeny moze mat zivot.. 😉

samiana
24. jún 2010

@dadis
Keďže si zbehlá angličtine, tu je môj typ:

http://www.ageofautism.com/

alebo

http://jabs.org.uk/

Ten prvý odkaz, to sú moje denné noviny...

Z Tvojho tónu cítiť, že sa CHCEŠ nechať presvedčiť. Presvedčiť sa, to je Tvoja práca. A nie na pár večerov.

dadis
24. jún 2010

@samiana nemam problem s tym sa presvedcit relevantnymi informaciami, dik za link, dam si do zaloziek, ked bude cas, budem citat

blovitc120
24. jún 2010

dadis, bambi podla mna myslela ci mas vakcinu HPV, len sa zle vyjadrila... aspon ja som to pochopila tak. inak naozaj si precitaj v Hirteho knihe kapitolu o HPV, stoji za to. ja osobne som presvedcena, ze je to uplne najzbytocnejsia vakcina, ktora mladych nabada k tomu, aby mali nechraneny sex, vsak som zaockovana, tak co sa mi moze stat, vsakano, dam si predpisat antikoncepciu, tehotna neostanem, HPV nedostanem, HIV mlady snad nema... asi tak. aj moja najlepsia kamaratka prisla pred rokom o celu maternicu kvoli HPV, nikdy nebude mat deti a bola v mojom veku. napriek tomu povedala, ze by si nikdy nedala pichnut vakcinu, o ktorej sa nevie, aky bude mat vplyv na organizmus po niekolkych rokoch a uz vobec by ju nedala svojej teenagerskej dcere (ktoru si moze akurat tak adoptovat), jej HPV zrovna nebol z tych, ktore su obsiahnute vo vakcinach... urcite su ovela dolezitejsie preventivne prehliadky a cytologia

dadis
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blovitc120
24. jún 2010

ja neobhajujem, len som napisala, ako som to pochopila ja, niekedy ludia napisu prispevok uplne inak, ako chcu. ja tiez nemam a som rada, ani moja dcera mat nebude, aj ked vtedy uz bude isto povinna 😝.

dadis
24. jún 2010

@blovitc120 keby som mala ja tu moznost v mladosti, tak si ju pravdepodobne dam...a co sa tyka mojej dcery, tak to budem riesit neskor...

sorciera24
24. jún 2010

@blovitc120 nesranduj, dufam, ze nebude....tiez si myslim, ze keby sa viac chodilo na preventivne prehliadky, tak sa da vcas podchytit...

@dadis a preco ma tvoja dcera odlozene ocko, ak smiem vediet?

blovitc120
24. jún 2010

ja som tiez presvedcena, ze pravidelne preventivne prehliadky su isto lepsia volba a hlavne bez neziaducich ucinkov. vakcinatori nespominaju, kolko percent z nadorov tvoria zanedbane prehliadky, bohuzial...
sorciera, proste si myslim, ze to bude tak. vsetko k tomu speje...

dadis
24. jún 2010

@sorciera24 este nedostala 3.davku hexy, tu dostane v oktobri a pediatricka povedala, ze aj MMR dostane s rovnakym casovym odstupom podla ockovacieho kalendara, nejako ratam ze asi v 20.mesiaci...tak mi to povedala, nezistovala som ci je to bezny postup, dost jej v otazkach ockovania doverujem...

sorciera24
24. jún 2010

@dadis a preco si to nezistovala?....lebo ockovaci kalendar je iny....3. hexa 11.-12. mesiac a MMR 15.-18. mesiac, by som xcela vediet co ju k tomu viedlo,teba to nezaujima, preco meni ockovaci kalendar?....vidim, ze mame rovnako stare deti a my mame 3. davku dostat presne podla kalendara v pondelok (samo, ze ju idem odlozit 😉 ),ale to je druha vec...

erikasadek
24. jún 2010

@blovitc120 to iste opakovalo vela lekarov pred rokom dva je lepsie prevencia , nez tato vakcina ktora stoji vela je draha ako fras 😠

ovela lepsie je prevencia pravidelny frotis, krcka;. a nie vakcina;

bambi2
24. jún 2010

@blovitc120 nevadi ak niekto nieco nepochopi, stava sa... a nech si da vymazat aj vsetky moje prispevky, ja s tym problem nemam.. 🙂

manof
24. jún 2010

@dadis

ale ja nemám žiadny dôvod Ťa presviedčať. Keď sa rozhodneš očkovať alebo neočkovať, bude to Tvoja vec a vec Tvojho dieťaťa. Veriť si môžeš čomu chceš, je to Tvoja zodpovednosť, nie moja.

Ten novší článok o tej štúdii je podľa mňa vedecky vzaté celkom na úrovni, i keď samozrejme podané takou formou, aby tomu rozumel i laik.

manof
24. jún 2010

@dadis
".a vakcinu nemam, som uz stara koza"
No ale vraj najviac prípadov HPV pripadá na vekovú kategóriu 50-60 rokov, teda aspoň v New Yorku. Už si nespomínam, kde presne som to čítal...

manof
24. jún 2010

Možno vám padne vhod malý očkovací slovníček:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/slovnicek-inf...

Ak tam nájdete nejaké chyby, alebo vám tam niečo chýba, čo by ste chceli doplniť, dajte mi, prosím, vedieť.

manof
24. jún 2010

Práve som sa dozvedel, že zomrel obľúbený slovenský anti-vakcinačný konšpirátor František Šteffek:

Vo štvrtok, 17. 6. 2010 sa stala veľmi smutná udalosť. Večer o 21. 30 zomrel František Šteffek, medzinárodne renomovaný slovenský astrológ, spolupracovník redakcie Vitality, vzácny človek, ktorý bol plný optimizmu, humoru a energie. Jeho srdiečko ho náhle zradilo vo veku 68 rokov. Prosím všetkých, ktorí ste ho mali radi a vážili si ho, aby ste mu venovali pietnu spomienku.
František Šteffek bude zajtra 23. 6. o 12.15 pochovaný v Bratislave na Ružinovskom cintoríne.

Zdroj: http://www.porada.sk/t142403-frantisek-steffek-...

Články F. Šteffeka nájdete tu: http://www.astro-tabu.sk/

bambi2
24. jún 2010

skoda toho "vzacneho" cloveka... 😢