Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maggie2
26. máj 2011

@sorciera24 takže polovicu pravdy už priznali aj odborníci "odborníci". Kto číta medzi riadkami vidí, ako sa zúfalo snažia zachovať si svoju tvár. Je to medziobdobie, počas ktorého budú opatrne konformovať svoje výroky, aby to čo hovoria dnes, nebolo okate v priamom rozpore s tým čo hovorili včera, a to čo hovoria dnes, aby nebolo okate v priamom rozpore čo budú hovoriť zajtra. A pozajtra budú tvrdiť, (keď budú mať pocit že sa na ich kvetnaté reči spredvčera zabudlo), že oni to všetci tvrdili už dávno, že sa to má zrušiť. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A prví v zvestovaní týchto "noviniek" a "nových poznatkov" budú práve ľudia typu Dlhoneľudský a jeho poskokbábika Bubububančíková.

manof
26. máj 2011

@babullka1 každopádne ďakujem za pochvalu. V PB prišlo dnes prekvapivo veľa ľudí - aj napriek ukrutne peknému počasiu, čo ma veľmi teší.

maggie2
26. máj 2011

@manof a ešte si všimnite prosím v tom článku, že ako sa vyhovárajú na WHO, že ona im to ide DOVOLIŤ zrušiť. IDIOTI 😀 😀 😀 Tvária sa akoby ich oduševňovanie sa za bcg, šikanovanie ľudí a mrzačenie detí bolo doteraz z titulu príkazu od WHO. Typické vyhováranie sa. Aj dozorcovia z KZ lágrov sa takto vyhovárali, že mučiť a zabíjať ľudí vlastne nechceli, že to dostali príkazom 😠

ludka78
26. máj 2011

@manof Blaylock je dlhodobo mojim oblubenym lekarom. Aj na youtube ma vyborne prednasky o ockovaniach a nastrahach ockovania...

alibaba235
26. máj 2011

@miliharmi moja dcerka ma 3 a pol mesiaca a uz treti den riesim ci ju nechat zaockovat povinnou hexavakcinou. zatial som doktorke povedala, ze potrebujem cas na rozmyslenie. netrapia ma problemy s uradmi (ktore urcite budem mat ak ju zaockovat odmietnem), chcem len urobit rozhodnutie, ktore bude pre Saru to najlepsie. Chcem sa opytat ci po smutnych skusenostiach s ockovanim u Milenky, ste ockovanie u najmladsieho synceka odmietli. Ak ano, tak vsetky? vopred dakujem za odpoved

manof
26. máj 2011

@maggie2
No ja si už dlhší čas myslím, že naši "odborníci" na očkovanie sú svojím spôsobom nesvojprávni, takže by mali vlastne byť zbavení svojprávnosti a tým pádom aj niektorých občianskych práv (odhliadnuc od toho, že podporujú obmedzovanie základných ľudských práv a slobôd, čo je trestný čin), a už vôbec by nemali zastávať verejné funkcie a ani omylom v zdravotníctve, pretože nesvojprávni ľudia na takých postoch sú extrémne nebezpeční pre národné zdravie a vôbec celkovú bezpečnosť štátu.

Pozoruhodný je aj § 193 Trestného zákona:

* * * * * * *

§ 193
Obmedzovanie slobody vyznania

(1) Kto násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy
a) núti iného zúčastniť sa na náboženskom úkone,
b) bez oprávnenia bráni inému v účasti na náboženskom úkone, alebo
c) inému v užívaní slobody vyznania inak bez oprávnenia bráni,
potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Odňatím slobody na dva roky až šesť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe,
c) z osobitného motívu, alebo
d) verejne.

* * * * * * *

Povinné očkovanie MMR vakcínou jednoznačne porušuje slobodu vyznania (ods. 1 písm. c) pod hrozbou inej ťažkej ujmy (pokuta 331,- € je pre sociálne slabšie rodiny likvidačná) a navyše je to na chránenej osobe (maloletom dieťati) a ešte k tomu verejne (ods. 2 písm b a d). Však to je, jak keby som muslima či žida nútil zjesť bravčovinu alebo hinduistu hovädzinu, ba dokonca ešte horšie, lebo toto je svojho druhu kanibalizmus.
Viď: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-r...

Nechce sa niekomu podať trestné oznámenie na Úrad verejného zdravotníctva, prípadnie priamo Pracovnú skupinu pre imunizáciu?

manof
26. máj 2011

@alibaba235
My sme odmietli všetky očkovania. V princípe môžeš odmietnuť všetko a neskôr si to rozmyslieť. Informovaný (ne)súhlas s akýmkoľvek zdravotníckym zákrokom totiž môžeš kedykoľvek slobodne odvolať.

manof
26. máj 2011

NEUVERITEĽNÉ:

Očkování proti tloušťce!
Obezitu způsobuje virus. K tomuto překvapivému závěru dospěli američtí vědci, kteří uvažují i o očkování proti tloušťce.
http://zdravi.centrum.cz/novinky/2007/8/23/clan...

maggie2
26. máj 2011

@manof je to riskantné, lebo by mohli obratom podať na Teba trestné oznámenie za krivé obvinenie. Ak podať, tak podať formuláciou asi v zmysle "podnet na prešetrenie voči neznámemu páchateľovi z dôvodu podozrenia z trestného činu podľa TS § 193 ods. c) a v texte popísať dôvody na toto podozrenie.

Podľa môjho názoru to ale stojí a padá na slovku "bez oprávnenia" v odseku c) lebo Ti zakontrujú ihneď že majú na nútenie do očkovania zákonné oprávnenie. 😠

A keby ani to nie, myslím si (vo všetkej úcte voči Cirkvi) že slovenskí cirkevní predstavitelia tak lavírujú zúfalo zachraňujúc si vlastnú kožu v snahe ostať v priazni so štátom a s jeho vedením, že by dokázali vyrobiť dokument, ktorý by z ich strany potvrdzoval, že oni to ako problém nevnímajú a že si nemyslia že odmietnutie očkovania má niečo spoločné s vierovyznaním 😝

manof
26. máj 2011

@maggie2
To sa asi treba obrátiť rovno na Vatikán a nie na slovenských patlalov, čo vymýšľajú zmluvy s diablom, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/bioetik-thl...

No a zaujímavý je aj § 56 ods. 1 písm. a) zákona č. 355/2007 Z.z.:

"Priestupku na úseku verejného zdravotníctva sa dopustí ten, kto sa bez preukázania závažných zdravotných alebo INÝCH LEKÁROM ZDÔVODNENÝCH PRÍPADOCH nepodrobí očkovaniu, vyplývajúcemu z príslušných právnych predpisov, alebo nariadenému očkovaniu"

Náboženské dôvody pre odmietanie MMR sú predsa úplne jasné a ja nevidím dôvod, prečo by nemohli byť "iným lekárom zdôvodneným prípadom". Tým pádom zákonné oprávnenie padá a vynucovanie MMR podlieha § 193 Trestného zákona.

pifina
27. máj 2011

@manof super, to budu americania nadseni a hufne sa budu proti tucnote ockovat a potom budu do seba bez obmedzenia tlacit hamburgery 🙄

denduska
27. máj 2011

@pifina tak nech tam s prepacenim aj zdochnu, komu ich treba 😅 😅 🤐 🤐 do kazdeho sa len staraju miesto toho zeby sa starali sami o seba 😝

pifina
27. máj 2011

@denduska asi tak 😝

miliharmi
27. máj 2011

@alibaba235 U Tomíka jsme odmítli část povinných očkování, nemá mmr, obrnu a žloutenku, TBC a pneumokoky (u nás nejsou povinné).
Má tetanus, záškrt, černý kašel a 2 dávky Hib, ovšem z toho bych dnes očkovala nejspíš jen tetanus a možná záškrt. Očkovali jsme ho až po půl roce v očkovacím centru, kde mu jakoby udělali individuální očkovací plán, ale pochopila jsem, že kdybych neudělala rozhodnutí, že dost, dál neočkujeme, tak by i v očkocentru do něj postupně, sice rozděleně a s posunem, ale přesto nacpali všechny povinné vakcíny včetně pro nás osudné mmr. Nakonec proto dostal i ten černý kašel a Hib, že v té době jsem si myslela, že to nechám na nich, když už nás vzali do toho očkocentra a ještě jsem toho tolik nevěděla. Dnes bych rozhodně neriskovala ani ten černý kašel, už protože jsme začali s očkováním až po půl roce. Po půl roce jsme začali nejen kvůli zkušenostem s Milenkou, ale i na doporučení neurologa, Tomík měl po narození neurologické potíže.
Stejně mě nepřestane udivovat, jak lékaři většinou očkují za každou cenu, bez ohledu na stav dítěte. Tomík měl v důsledku těžkého porodu hypoxicko-ischemickou encephalopatii 2. st., byl na novorozeneckém ARO na podpoře dýchání a měl křeče, které byly tlumeny barbituráty. Zjistili mu k tomu na MR trombozu mozkových splavů. Díky Bohu krev ty tromby nějak obtekla a tak nenastalo krvácení do mozku. Díky Bohu a to myslím, jak to píšu, se jeho stav najednou skoro ze dne na den zázračně upravil, mohli ho odpojit od dýchače a brzy nás přesunuli na společný pokoj. Za týden nás mohli propustit a co myslíte, samozřejmě den před odchodem přišla sestra s BCG vakcínou (tenkrát byla ještě povinná i v ČR), že nás jde naočkovat než nás propustí. Ještě že jsem tam byla a zabránila tomu, kdyby ho naočkovali na nějaké kontrole, u které bych nebyla, mohlo to zase špatně dopadnout, protože i neurolog nám pak při ambulantní kontrole důrazně doporučil zahájit očkování nejdřív po půl roce.
Chápete to? Dítě má neurologické potíže, křeče, v jejich důsledku problémy s dýcháním, stav po tromboze mozkových splavů, podle neurolog. vyšetření je nejprve hypotonické a pak zase hypertonické, je nutné mu podávat barbituráty a to ani nemluvím o jeho rodinné anamnéze, ale když přijde na očkování, klidně ho naočkujeme živou BCG vakcínou, proč ne? 😠
Kdo v tomhle spoléhá na doktory, neví, co činí. Tím nikoho nesoudím, mě taky otevřely oči až tyto zoufalé zkušenosti.

samiana
27. máj 2011

@miliharmi
oh, Bože!

vakcíny sú fakt považované za úplne bezpečné a neškodné a hlavne sa o nich vôbec nepremýšľa ako o možnej záťaži pre dieťa! Neskutočné je to, čo tu popisuješ. Inak, ja pochybujem, že dotyčná sestra to vôbec konzultovala s ošetrujúcim detským lekárom, jednoducho si išla rutinne vykonať svoju prácu, šak očkuje predsa každé dieťa, tak čo sa vypytovať, no horor, až mi zle z toho prišlo. 🙄

denduska
27. máj 2011

@miliharmi no tak teba Panboh nesetri 😔 musis byt strasne silna zena, verim ze vas uz vsetko zle bude obchadzat.

z.u.z.k.a.
27. máj 2011

@manof dakujem za vysvetlenie... a myslis si ze ma vyznam ,aby som malu zobrala homeopatovi na detoxikaciu?
budem sa snazit MMR vakcinu odlozit ako sa len bude dat, popripade ho odmietnut.

alikaa
27. máj 2011

@z.u.z.k.a. z vlastnej skusenosti mozem detoxikaciu homeopatikami odporucit. To ze ma tvoje dieta teploty, je podla lekarov vlastne dobre, lebo vdaka tym teplotam si vytvara protilatky. Vraj je horsie, ak dieta nijako nereaguje. Moj maly mal po poslednej hexe + prevenar skoro tyzden teploty + silne sopliky a kasle. To by bolo este v poriadku, ved potom uz bol zdravy, ale on mi zrazu potom prestal rozpravat. 2 mesiace bol uplne ticho, iba na vsetko ukazoval, potom postupne zacinal s recou uplne od zaciatku. Kedze nasa dr. picha hexu a prevenar spolu, tak nasa homeopatka nevedela, ktora vakcina to mohla sposobit, takze momentalne detoxikujeme od prevenaru 4 tyzdne a potom budu 4 tyzdne od hexy. Zatial mame za sebou prve 2 tyzdne a badame obrovsky skok vpred co sa tyka reci. Doteraz nieco povedal iba ked sme na neho naliehali. Tieto posledne 2 tyzdne zacal pouzivat vlastnu detsku nezrozumitelnu rec, vkuse musi nieco komentovat, usta sa mu nezavru a aj zacina naberat nove dospelacke slovicka. Teoreticky mohol jeho mozog akurat v tomto obdobi urobit velky skok, ved to sa obcas stava, ale ja som si ista, ze k tomu dopomohli aj homeopatika 😉

my sme MMR zatial odlozili do 18. mesiaca, dr. uznala, ze mal maly zlu reakciu, ked vtedy tak ochorel. Takze odmietnutie budem riesit cca za 2 mesiace. A ty podla mna odmietat ani nemusis, mate alergiu na zlozku vo vakcine, cize je nepripustne, aby ju tvojmu dietatu dr. naockovala.

z.u.z.k.a.
27. máj 2011

@alikaa velmi pekne dakujem
kedze sme 3 den po ockovani, neviem este akukolvek inu reakciu vylucit, teploty uz ustupili, ale je nervozna, nevie sa pri spinkani ulozit a podla mna ju aj boli brusko, ma zvlastnu stolicu a stale prdka... som zvedava co nas este caka...
nam tiez pichla prevenar a hexa spolu...

andreajakubska
27. máj 2011

@samiana Kto považuje vakcíny za bezpečné?Ty? Prečo zovšeobecňuješ ?Nemala by si si mýliť svoj pomýlený názor zo skutočným stavom. No horor až mi zle prišlo.

samiana
27. máj 2011

@andreajakubska

nauč sa čítať
a keď vstúpiš do diskusie, kde sa ľudia dlhšiu dobu poznajú a rozumejú si bez toho, aby dookola všetko znovu všetkým dodatočne čítajúcim vysvetľovali, tak sa najprv uisti, či vieš, o čom to točíš.

maggie2
27. máj 2011

@andreajakubska mám pocit že si si prečítala len začiatok vety čo @samiana napísala úplne v inom kontexte

miliharmi
27. máj 2011

@samiana Bohužel sestra v tom byla nevinně, jen šla vykonat lékařský pokyn. Když jsem to očkování odmítla, přišla na mě primářka, co se jako děje. Tak jsem jí řekla, že po tom, co se stalo Milence, už budeme očkovat jinak a že BCG rozhodně nedám, tak řekla, že se podívá na Milenčinu dokumentaci, bylo to v Plzni. Potom přišla a že tedy nás nebudou nutit očkovat a víc jsme o tom nemluvily. Nicméně holčičku, co tam byla s námi, protože byla nedonošená, naočkovali bez mrknutí oka.

maggie2
27. máj 2011

@manof veď na to upozorňujem už dávno - že tá stať je široko definovaná - podĺa toho zákona by totiž mohlo úplne stačiť aby lekár ZDôVODNIL nepodanie vakcíny z príčiny odmietnutia pacienta (či už z náboženských alebo z dôvodov ktoré pacientovi umožňuje zákon 576/2004).

Čiže naozaj by malo stačiť zdôvodnenie lekára, nech by definoval príčinu odmietnutia pacientom či už náboženskú, či strach, obavu o svoje zdravie či zdravie dieťaťa).

Čiže logicky, priestupku sa dopustí naozaj len ten kto sa na očkovanie nedostaví, alebo ignoruje lekára, že nepríde. Ale ak pacient sa dostaví a spíše sa riadny záznam že odmietol pre to a to, podľa môjho skromného názoru sa litera zákona naplnila a nemôže ísť o priestupok.

Očkovanie v zákone nie je definované ako aplikovanie vakcíny do tela, ale súhrn úkonov ako sú dostavenie sa na termín, podrobenie sa vyšetreniu, poučenie o účinku a rizikách až potom samotná aplikácia vakcíny. Ak napokon odmietnem očkovanie, nemôžu o mne povedať, že som sa nepodrobila očkovaniu. Podrobila som sa očkovaniu do tej miery do akej mi to prikazuje zákon, ale napokon už len v poslednom bode -odmietnutím samotnej aplikácie som využila zase svoje zákonné právo. Čiže podrobila som sa vlastne procedúre očkovania s tým, že nakoniec samotná vakcinácia vykonaná nebola. A fertig.

maggie2
27. máj 2011

@miliharmi predpokladám, že tá zdravotná sestra nebola hluchá ani slepá a registrovala priebežne čo sa s Tvojim synkom tam deje. Povedz úprimne keby si Ty bola tou sestrou a mala by si aspoň trochu rozumu, išla by si s kľudným svedomím to dieťa pichnúť? No ja Ti poviem úprimne, že keby som bola tou sestrou ja, tak by som sa asi radšej nechala vyhodiť z nemocnice, než vykonávať príkazy ktoré sú v rozpore so zdravým rozumom a etikou. Podávanie vakcín je navyše vážna vec, lenže tradíciou z komunizmu pichanie injekcii čoby banálnej veci bolo prenechané na sestry. V zahraničí na Západe podávať vakcíny, odoberať krv, či pichať injekcie ostáva stále vo valnej väčšine v rukách lekárov a sestry to väčšinou nesmú robiť.

andreajakubska
27. máj 2011

@maggie2 Pravda, moja chyba ospravedlňujem sa.

@samiana Dalo sa to aj inak vysvetliť, ale moja chyba.Nie som dodatočne čítajúci,(v tejto téme som už pár mesiacov a pozerám ju skoro každý deň) len som nepozerala stranu do zadu. Ale skutočne sa ospravedlňujem

samiana
27. máj 2011

@andreajakubska
ok, v poriadku

maggie2
27. máj 2011

@andreajakubska v pohode, aj mne sa to párkrát stalo 🙂

miliharmi
27. máj 2011

@maggie2 Já vím, dnes vím, ale ta sestra si o očkování myslí to samé, co ti lékaři, že je prospěšné a v podstatě bezpečné. Snad nyní pod tlakem rodičovských obav začnou i lékaři být opatrnější, ale mráz mi jde po zádech, když lidi do diskusí napíší názor typu: očkování musí být povinné, od toho je lékař, aby poznal, které dítě se může a které nemůže očkovat, rodiče do toho nemají co mluvit.