Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

makovienka
30. sep 2011

@evkalacko Super, dakujem za nastudovanie, tak som si to predstavovala, a uz sa na to chystala sama, tak dakujem za usetreny cas. Este sa spytam, lebo tam sa mi zda, ze by predsa mohla byt skulinka. Ked osetrujuci lekar urcil do zivotospravy ockovanie, nie je to v zmysle na podporu liecby? Resp. nie je tam niekde definovane, co znamena podpora liecby. A trochu ma to desi, co je tym napisane, aha, ale je tam to "preukazatelne" v dosledku porusenia... Tak to by sa asi tazko dokazovalo, aj keby bolo ockovanie chapane ako podpora liecby, kedze to chyti aj ockovanych. Este raz dakujem.

eaka
30. sep 2011

Spadá pod "užitie návykovej látky" fajčenie cigariet? sú predsa návykové 😉

evkalacko
30. sep 2011

@makovienka
Podľa mňa očkovanie so životosprávou nemá nič. Životospráva je súbor zásad a pravidiel na zachovanie života, upevnenie zdravia a predchádzanie chorobám. Zahŕňa výživu, stravovanie, osobnú hygienu, režim dňa a režim práce, spôsoby odpočinku a pod. (z Wikipédie). Je tam síce predchádzanie chorobám, ale myslí sa tým predchádzanie chorobám vhodnou stravou, hygienou... Aspoň to je môj názor.

evkalacko
30. sep 2011

@eaka
Určite spadá, ale kto by to šetril a dokazoval a vôbec zaoberal sa tým. Veď na SK skoro všetci fajčia (aspoň mám taký pocit, keď idem po ulici). To by teda veľa ľudí cálovalo. Keby sa to teda naozaj skúmalo. 😀

makovienka
30. sep 2011

@evkalacko No vies, jedna vec je, co pod pojmami pouzivame my, druha, co do nich vlozi zakon, a ked je tam urcuje osetrujuci lekar... Inak to je zaujimave, toto asi poistovna ani nevyuziva, lebo stacilo by par svedkov, ze pacient napr. fajcil aj ked to ma od osetrujuceho lekara zakazane a nemuseli by platit operacie pluc, napr., chemoterapiu a pod., ale este asi by bolo treba dokozavat, ze to preto ma tu rakovinu, lebo porusil rezim... no asi je to tam len tak pre fomu. Ale to len taka uvaha s ockovanim nesuvisiaca🙂

manof
30. sep 2011

@makovienka
Pozri sa, ak chceš autoritatívnu odpoveď priamo od zdroja, tak sa otvorene spýtaj napr. VšZP:
"Bude poisťovňou preplatená zdravotná starostlivosť o dieťa, ktoré ochorie na chorobu, proti ktorej nebolo zaočkované a proti ktorej sa povinne očkuje?"
Môžeš buď telefónom 0850 003 003 alebo e-mailom na infolinka@vszp.sk

manof
30. sep 2011

@prevenar
Zabudol som ešte na
6. Pfizer (Prevenar)

didulka85
30. sep 2011

Na FB som nasla zaujimavu otazku:

Prosim odpovie mi niekto na otazku,co sa stane ak dospely odmietne napr. v rámci preventívnej prehl. ockovanie??tiez dospelého nahlasújú na RUVZ a dostane pokutu??

pifina
30. sep 2011

@didulka85 mna nikto nikde nenahlasoval, len ma tym doktorka uzierala niekolko rokov, kym som sa nedala preockovat 😝 nedostala som ani predvolanie, ani nic, len vzdy, ked som prisla, tak mi to pripomenula, lenze vzdy som prisla chora a ked som vyzdravela, tak mi to ani nenapadlo, ze by som mala ist na ockovanie, vtedy som bola este "proockovacia" 😅

manof
30. sep 2011

"Štúdia: Pozitívna asociácia medzi výskytom autizmu a zaočkovanosťou detí v USA"
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-pozi...

V rámci článku je výborná argumentácia, ktorá sa vysporadúva so štúdiami, čo údajne dokázali, že autizmus očkovaním nie je spôsobovaný. Oplatí sa prečítať si.

pifina
30. sep 2011

@evkalacko no uz vidim, ako davaju alkoholikovi platit liecbu za to, ze sa pocas uzivania liekov ozerie 😝 je sice pekne, ze zakon na to mysli, ale prax je uplne ina 😝

makovienka
30. sep 2011

@manof Ta odpovd od evkalacko bola ta, aku som potrebovala. Ale mozno aj to, co hovoris ty by sa dalo. Ale mozno je lepsie sa ich moc nepytat, aby im to nezostalo vrtat v hlae a nieco nezacali vymyslat.

evkalacko
30. sep 2011

@pifina
Vidíš, to je ten rozdiel, keď bude neočkovaných toľko ako alkoholikov alebo fajčiarov, tak nebude problém so zákonom. My neočkujeme, v zákone o tom ani nič nie je a ešte sa aj bojíme a tí čo pijú a fajčia sú zahrnutí aj do zákona a neboja sa ničoho. 😀 😀 😀

didulka85
30. sep 2011

Zabudli ste na narkomanov.

prevenar
30. sep 2011

@manof ako si mohol !! pfff 🙂

manof
30. sep 2011

@prevenar
No veď - ja normálne nechápem. Ako som mohol zabudnúť na Prevenar?
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anicka1981
30. sep 2011

heh, este jeden postreh,, 😝
ockovat babetko znamena chranit ho pred chorobami tak, ze ich v malej miere vyvolame.Na to je potrebne do jeho tela nepatrne mnozstvo virusu, alebo mikrobov,ktore toto ochorenie sposobuju.Vase babetko na to reaguje tak, ze si vytvara protilatky a tie mu potom sluzia na znicenie mikrobov, ked sa dostavia naozaj.A mame po starostiach!
Priaznivy ucinok vakciny uz netreba niako zvlast dokazovat.Vdaka vakcinam bude vase babetko chranene pred niektorymi vaznymi ci smrtelnymi chorobami.Tak isto sa vyhne nebezpecnym komplikaciam, ktore suvisia s detskymi chorobami.
Pozor!
Niektore ockovania su povinne.
Ockovanie je ucinne len vtedy, ked sa vykona preockovanie spravnym sposobom a v nalezitom termine.
Medzi niektorymi ockovaniami by mal byt urcity nterval, zavisi to od typu vakciny.
Je lepsie s ockovanim pockat, aby bolo babetko v case ockovania uplne zdrave.
Po ockovani sa mozu obiavit slabsie, ci silnejsie reakcie: zvysena teplota,nevolnost, zacervenanie, mensie opuchy.Ak su tieto priznaky velmi vyrazne, upozornite na to lekara.
Vsetky datumy ockovania su zaznamenane v ockovacom preukaze vasho babetka, podla toho budete vediet, kedy sa ma vykonat preockovanie.

Tak tolko z prirucky, ktoru sme dostali v porodnici,vola sa ze happy baby 😝 , najviac ma dostala veta: a mame po starostiach... 😖 , v tomto zmysle slova, sa mi to zda troska ironicke (aj tu by sa hodil grcajuci smajlik)

manof
30. sep 2011

@anicka1981
no, aspoňže odporúčajú očkovať len úplne zdravé deti.

Ale že priaznivý účinok vakcíny už netreba nijako zvlášť dokazovať, tak to nemá chybu...
😀 😀 😀

To je proste hostia, a netreba nijako zvlášť dokazovať, že sa počas omše premenila na telo Kristovo. Sorry, ale toto nemá s vedou vôbec nič spoločné, to je čisté náboženstvo. Ja nemám nič proti náboženstvu a to prirovnanie, prosím, nechápte ako výsmech, ale vadí mi, keď sa niečo vydáva za serióznu vedu a je to pritom v podstate také zvrhlé náboženstvo.

samiana
30. sep 2011

@kryska5

ten film, čo si ho spomínala, s tou amerikou a očkovaním, nevidela som to, ale dajako mi to nešlo do hlavy, že čo to tam vlastne bolo a hlavne, prečo 😎 😲

a tak celkom nečakane, keď som na záhrade upratovala a triedila pohrabané kôpky, dajaké milé holúbky prišli mi pošepkať toto:
ten film je propaganda a manipulácia. Práveže tam išlo o to, že je za súčasnej situácie možné, aby súd vyhrala taká neočkujúca mamička - zatiaľ.

A mal ukázať práve na to, aké nebezpečné môžu byť osobné slobody - až také, že nevinné dieťa, ktoré bolo veľmi maličké, aby "mohlo byť chránené očkovaním" v dôsledku takého slobodného konania - neočkovania zomrie.

Toto je práve jedna veľmi milá kampaň, čo takto nenápadne beží nielen v USa - pozor, osobné slobody a práva môžu byť nebezpečné, až smrtonosné. V žiadnom prípade si totiž nemyslím, že práve v dnešnej amerike je jednoduché dovolať sa osobných práv. Všetko smeruje k ich obmedzeniu, skresaniu, a na to si ktosi potrebuje nakloniť a spracovať aj verejnú mienku. Tak nech sa televízne správne vychovávajú.

Ten dedko, čo tak "nezmyselne" na konci zastrelí sám seba, tak to je také patetické, akože "už celkom zúfal", že pre slobody a práva jednotlivca sa nedovolá ani nedočká spravodlivosti. Tak ho tie slobody vlastne zabili - to tým chtěl básník povedať. 🤐

Pre tých, čo ešte nechápu, dodám - asi ste si všimli, v tých rozličných amerických filmoch o smrtonosných epidémiách pobehujú aj úradníci verejného zdravia - CDC - väčšinou v uniformách.

manof
30. sep 2011

@samiana
Heh, no v USA neboli osobné slobody nikdy pre všetkých. Najprv neboli pre radových usadlíkov, ale len pre britských kráľovských úradníkov, potom neboli pre Indiánov, potom pre černochov, teraz akože sú pre všetky národnosti, ale mnohí bieli sa stále na Indiánov, černochov a Mexicanos dívajú cez prsty, ale reálne nemáš šancu sa domôcť spravodlivosti ak nemáš kopec peňazí - na právnikov.

To len na margo kolísky slobody a demokracie (či skôr zlovôle a demagógie?).

Samozrejme, niektoré veci tam môžu byť lepšie a niektoré horšie než u nás. Ale brať si USA za vzor v slobode, demokracii a ľudských právach je teda riadna hovadina.

anicka1981
30. sep 2011

@manof a potom, ked sa clovek docita, co vsetko v tych super vakcinach je, tak mu prejde mraz po chrbte,,, ani o hliniku a ortuti tam nic nebolo, alebo o upravovanych dna, je to svinstvo,,,,, a tie slabie-silnejsie reakcie, zacervenanie a teplota, je tiez vysmech ludi-deti, ktore po ockovani dostali cukrovku, alebo skoncili v narkoze s odstranovanim lynf. uzlin, alebo s leukemiou na onkologii, je to demagogia 😒

jerryjanka
30. sep 2011

@manof na mail som odoslala ten koncept 🙂

jerryjanka
30. sep 2011

ľudkovia čim viac príbehov čítam tým viac mi je na vracanie kde je kuva ten grcajuci smajlík

jerryjanka
30. sep 2011

dala som zdielať par veci na FB zo stranky sloboda.v.ockovani heh a hned sa na mna zniesla velká vlna kritiky , čakala som to. dokonca som aj presne odhadla kto mi tam napíše. ale viete čo už sa nehambím ani nebojím povedať svoj názor a svoj postoj. Som hrdá na seba za to. neprišlo to zo dna na den, už mesiace čitam hladam odpovede. a je to fakt pravda že je ťažké stáť si za svojim ked 99% ludí nechápe a odhovára vás
Chcem Vám poďakovať za otvorenie očí. 😵

denduska
1. okt 2011

@samiana uuuuplne presne taky pocit som mala z toho ja 😝

manof
1. okt 2011

@jerryjanka
Rado sa stalo. 🙂

halienka
1. okt 2011

@jerryjanka ja tiež pravidelne hádžem na FB odkazy a ja mám zas takú skúsenosť, že absolutne žiadny "laik", žiadny komentár, proste nič. Pripadá mi to, že keď zbadajú, že si majú prečítať niečo vážne, poprípade pozrieť dokument, tak hneď na to kašlú...Naposledy som tam hodila ten film od BugToma a ani pes po mne neštekol, som mala sto chutí tam po pár dňoch napísať: Ľudia, som z vás sklamaná, hlavná vec, že kraviny sem hádzať, statusy priblblé kopírovať, až sa mi rozum zastavuje, na to si čas nájdete... No vieš čo, fakt ako sa hovorí, že národ má takú vládu akú si "zaslúži", tak možno aj v tomto je to tak, prečo by tu nebolo povinné očkovanie, keď národ je tak blbý, že to dovolí... 😔

manof
1. okt 2011

Príbeh zo života:
"Vysoké teploty a regres vo vývoji po 2. dávke Infanrix Hexa + Synflorix"
http://www.slobodavockovani.sk/news/vysoke-tepl...

@jerryjanka
Tak toho primára, čo má taký skvelý názor na očkovanie, by som rád spoznal.

jerryjanka
1. okt 2011

Je to primar v PB, jeho syn robil na gymnaziu aj prácu o tom isto si sa k nej pri surfovani na nete dostal, myslim že tam hovori hlavne to čo bolo take 3 hodinove video ktoré hovorila nejaká nemka či švajčiarka či to to bolo 😀
doktor sa vola Furo a pracuje na gynekologicko-pôrodnickom oddelení v PB

manof
1. okt 2011

@jerryjanka
Jáj, tak už viem kto. Len som netušil, že je primárom. Tú prácu mi študenti dali na zverejnenie tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-r...