Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
5. okt 2011

@didulka85 aj moj 😀 co len z nich bude 😕

didulka85
5. okt 2011

@halienka citala som clanok, kde jedna doktorka presviedca, ze smrtelna je aj chripka. 😀 😀 😀

@denduska moj ma stastie, ze si telefon zabudol doma a kym pride, tak vychladnem. Nech si nemysli, ze sa o neho postaram, ked bude mat Alzheimera. Zere kadejake svinstvo, travi sa nim a potom bude z neho este vacsi trpitel. Podla mna potrebuju zopar buchnatov motykou.

manof
5. okt 2011

@halienka však keď preberiem všeobecné veci, tak môžem aj ku konkrétnym chorobám. Najprv asi k tým nepovinným, aby ľudia nepchali zbytočne peniaze do farmaceutického priemyslu.

pifina
5. okt 2011

@didulka85 ty si fakt milujuca manzelka 😀 😀 😀

peti19
5. okt 2011

dnes sme odmietli očkovanie, lekárka to akceptovala, ale povedala, že nás musí nahlásiť na hygienu. Mám napísať stanovisko prečo odmietame a máme to poslať na RÚVZ a jednu kópiu jej. Viete mi poradiť čo by som v tom stanovisku mala určite uviesť? A máte niekto skúsenosť s RÚVZ Nitra?

anicka1981
5. okt 2011

@peti19 mne doki povedal, ze on to napise a ja podpisem a s muzom a obcianskymi preukazami 😝 , som zvadava co tam popise,,, ja som ochotna podpisat iba, odmietam ockovanie vakcinami hexa, pneu a bla bla, nic ine,, aj som rozmysla, ze si to pripravim doma a mu to donesiem, ale som si to rozmyslela, ..... nebudem mu pomahat v bonzovani 😀 , jednoducho mu to nepodpisem, a nech si pripravi nove prehlasienie,o dalsi mesiac a pol, a potom o dalsie 😀 a muza tam tahat tiez nebudem 😝

peti19
5. okt 2011

@anicka1981 tak to máš dobre vymyslené 😀 no my už to takto naťahujeme 5 mesiacov, tak sa ani veľmi nečudujem, že jej došla trpezlivosť, len mi to pripadá tak, že ja sa mám nabonzovať vlastne sama, keď to tam mám aj poslať. Len som chcela vedieť či stačí napísať iba že odmietame hexu a prevenar a dôvody až na priestupkovom?

kajulka1
5. okt 2011

Idem si k vam po radu lebo uz som zufala,niektory mate med. vzdelanie snad pomozete. A aj mamiciek sa chcem spytat ci vasi drobcovia nemavaju taketo zvysene teploty. Syn 14 mesacny ma cca mesiac take blbe teploty, v konecniku mu nameram 37,5 az 37,7 po odpocitani pol stupna je to 37 az 37,2. Dokonca vecer som mu namerala 38. No moja dr. vravi ze je to ok a deti mavaju take vykyvy teplot. Ina mudr mi povedala ze blbost ze do 37 je normalna teplota nad to je zvysena. Syn mal dostat 3 hexu tak som to odlozila kvoli teplotam,samozrejme dr. nechapala preco to odkladam ze pri takych teplotach sa normalne ockuje. Ked som jej povedala ze sa bojim ockovat lebo syn asi nie je fit,hned ma posiela na imunologiu a zaznaci si do karty ze matka odmieta ockovat, truba jedna hned to musela malemu trepnut do karty a to som zatial len chcela posunut 3 hexu. Pediatricka mu kvoli tomu spravila KO a ze vraj ma trochu znizenu imunitu a hned nas poslala na imunologiu a ze ma nejak zvysene pecenove testy??? Ale ze to je tolerovatelne v jeho veku...no neviem. AST ma 0,75 norma je od 0,20-0,63 Inunoglobulin G ma 4 norma 5-10, imunog. A 0,19 norma 0,40-1,25, Neut. 21 norma 40-53, Lymph 68, norma 35-50, F/W ma 5/17 je to vela alebo v norme??? No ale hned mu dala imunologicka ribomunil ze to treba uzivat lebo sa ma pytala na rodinnu anamnezu a ja som bola v dectve od 2-4 rokov chora,ale to preto lebo som chodila do skolky... tak ze nech predideme chorobam ked ja som bola taka chorlava...to je co za hovadinu dietatu pisat lieky lebo ja som bola v dectve chora. Tak neviem ci mu dat ten ribomunyl alebo kaslat nato a ci ma tie hodnoty nejako velmi znizene. Ona dr. povedala ze to kazde dieta do 2 rokov ma takuto imunitu tak neviem na kieho frasa mu hned dala lieky. Tiez som sa pytala imunologicky na ockovanie a skaredo na mna pozrela cez okuliare a potom mi dala prednasku ake je ocko deti potrebne a uzitocne,ona by dala naockovat vsetko aj z nepovinnych, ze co to je dnes za svet ked mamicky nechcu ockovat a atd. Normalne mala vymyty mozog. Taka som z toho znechutena,sa mi vydi ze lekari po 50tke maju zastarale nazory....Uz sa bojim ist k lekarovi,vsetci su taky iniciativny predpisovat lieky,uz neviem kedy verit lekarovi ci mu ide len o kseft alebo aby liecil pacienta. Dik za vsetky rady

anicka1981
5. okt 2011

@peti19 uz tu o tom pisali, mne radili..... odmietam ockovanie svojho dietata vakcinami ... vymenujes. to je vsetko,,, vyhlasenie a povody preco nechces si treba prichystat az ked ti pride predvolanka z hygieny,,,,,aspon z toho co som vycitala ja,,, a pozri aj http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_... tam je vsetko... ani vlastne v zakone nie je nic co by prinutilo nieco podpisovat u pediatra, ze to nie je tvoja povinnost,, ide viac menej o korektne vztahy medzi tebou a dokim

anicka1981
5. okt 2011

@silente ☹ no dufam ze neaky mudrlant s tym nepride u nas 😝 🙄

didulka85
5. okt 2011

@kajulka1 nie som lekar, ale v pribalovom letaciku je napisane...
Ribomunyl je určen k prevenci u osob trpících na opakované infekty dýchacího ústrojí a jejich komplikace. Je vhodný v případech recidivujících infekcí v oblasti ušní, nosní, krční, u opakovaných tracheitíd a laryngitíd, bronchitíd a pneumonií. Rovněž u osob s astma bronchiale (snižuje intenzitu a frekvenci záchvatů).
Lék mohou užívat dospělí, dospívající a děti, lépe starší jednoho roku.

Nepises, ci mava tvoje dieta nejake infekcie a podobne tazkosti.
Keby islo o moje dieta, nedala by som mu ten liek. Preventivne davat nejaky liek je podla mna blbost. Nie ze by lekari radili ako dieta otuzovat, zdravo stravovat, podporovat prirodzene imunitu. Nie... Cele je to na hlavu postavene.
By ma zaujimalo, kolko dostane za predpisane toho Ribomunyla.

manof
5. okt 2011

@peti19
S RÚVZ Nitra máme také skúsenosti, že dáva podpísať polopravdivá a miestami vyslovene lživé poučenie, ktoré rozhodne neradím komukoľvek podpisovať. Na druhú stranu zase neviem o tom, že by niekomu dali pokutu. Aspoň zatiaľ sa mi nič také do uší nedostalo. V prípade záujmu Ti môžem dať kontakt na jedného výrečného pána z Nitry, ktorý tam bol. Verím tomu, že Ti rád porozpráva o svojich skúsenostiach. Ak chceš, napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com

manof
5. okt 2011

@anicka1981
V nijakom zákone ani inom všeobecne záväznom právnom predpise nie je požiadavka, aby rodič podpísal odmietnutie očkovania, takže v zásade nemusíš podpísať vôbec nič, už vôbec nie spolu s manželom a vonkoncom nie s občianskymi preukazmi.

manof
5. okt 2011

@peti19
Dôvody si môžeš pokojne nechať až na návštevu na RÚVZ. Alebo im stručne napíš trebárs, že očkovanie je v rozpore s Tvojím náboženským presvedčením a hotovo. 🙂

manof
5. okt 2011

@kajulka1
Výrobca Ribomunylu asi dobre platí, lebo to veľa lekárov núka. Každopádne asi 75-80% ľudí, ktorých poznám, že ho užívali si ním nepomohli, ale skôr naopak - bolo to po ňom ešte horšie. Ribomunyl sú ribozómy z x baktérií. Je to skoro ako orálne očkovanie. Takže pozor naň.

olivova
5. okt 2011

@kajulka1 - moja dcera ma opakovacie infekty dychacich ciest , trecheitidu, bronchitidu, laryngitidu - aby nam nebolo luto , obcas mam v karte ze vsetky 3 naraz a naozaj casto (cca 12x rocne), ale ribomunyl nam lekarka neodporucila....

luthien.k
5. okt 2011

@olivova časté infekty HCD mohou být způsobeny alergií na BKM, jestli chceš, napiš mi do IP, můžeme to zkusit víc rozebrat.

catharinka
5. okt 2011

Ahojte všetci. Ja som tu nová a len dnes som sa dozvedela o tých rôznych hrôzostrašnostiach okolo povinných očkovaní našich drobcov. Veľmi zle sa to číta, čo všetko naším deťom hrozí po očkovaní a pri predstave, že by som môjmu bábätku mala spôsobiť dobrovoľne - nasilu (niekedy) vážne doživotné zdravotné komplikácie, mi je až zle. 😠
Ja som ozaj bola v tom, že veď povinné očkovania našich drobcov chránia a slepo som dôverovala nášmu zdravotníctvu. Žiaľ, mýlila som sa. Som vďačná hlavne za to, že som sa to dozvedela dostatočne dopredu a tak sa môžem slobodne rozhodnúť, ako ďalej. No, "slobodne" ako slobodne, keďže náš štát má na to iný názor a právo rozhodnúť sa je nám upreté...
@ anicka1981 - ďakujem v prvom rade tebe, že si mi o tomto fóre dala vedieť. 🙂

peti19
5. okt 2011

@anicka1981 ďakujem za radu, idem to preštudovať 🙂

catharinka
5. okt 2011

Ináč, tento článok stojí rozhodne za povšimnutie, odporúčam:

http://www.slobodavockovani.sk/news/myty-o-ocko...

petot
5. okt 2011

@catharinka Vitaj medzi nami. V médiách nás nazývajú "antivakcinačná lobby" 😉

manof
5. okt 2011

@catharinka
Áno, áno, už ten článok má nejaké roky, ale stále je vynikajúci.
A vitaj tiež medzi nami "nezodpovednými" rodičmi, ktorí sú až tak veľmi nezodpovední, že dôkladne skúmajú, či to alebo ono (napr. očkovanie či antibiotiká) nemôže byť ich deťom aj na škodu, či dokonca - nehorázne kacírstvo! - viac na škodu než na úžitok.

manof
5. okt 2011

@pifina
No však ho až tak miluje, že mu za žiadnu cenu nechce dopriať "pohodlie Alzheimera".
😀 😀 😀

pifina
5. okt 2011

@manof to mi je jasne, ja som narazala na tie buchnaty motykou 😀 😀 😀

samiana
5. okt 2011

@kajulka1
ja by som sa s tým obrátila na homeopata

my sme na kurze domácej homeopatie preberali, že niečo také ako trvalo zvýšené teplota - niečo nad 37 - treba vždy brať vážne, lebo je to znakom, že si organizmus nevie dať z niečím rady a môže tam niekde byť skrytý zápal. Dlhodobo takto zvýšená teplota je škodlivá. V tomto stave dieťa celkom ale celkom určite nedaj očkovať.

anicka1981
5. okt 2011

@manof tak to aj planujem 🙂, muza z toho vynechavam totalne, a to prehlasiene, mu tiez nepodpisem, poviem, ze s nim nesuhlasim, a hotovo, a nech si pise dalsie, a dalsie,,,, 😉 neviem co z toho robi taku vedu,, ze obcianske, akoby ma chytil revizor v troleji 😀

z.u.z.k.a.
5. okt 2011

dobry vecer, mojej dcerke bola zisten znizena hladina IgA, tesim sa, ze nam to bolo uznane ako kntraindikacia k ockvaniu MMR 😵 v piatok nesiem papier pediatricke, aj ta povedala, ze to respektuje a usmiala sa na mna 😵

catharinka
5. okt 2011

@petot - ďakujem za privítanie. 🙂 Vlastne, ja som úplný nováčik, čo sa tejto témy týka, ale snažím sa získať čo najviac informácií... Dúfam, že sa tu niečo nové dozviem.

catharinka
5. okt 2011

@manof - ahoj a ďakujem za privítanie. Článok má už možno nejaké roky, tomu verím... Aj napriek tomu som šťastná, že som ho na nete "vyhrabala", lebo ja som sa tejto problematike nevenovala, až pokiaľ som neotehotnela. Tak som bola zvedavá, že po narodení čo všetko bude musieť bábo absolvovať, aké vakcíny a načo sú dobré a bola som šokovaná zo zistenia, že tie vakcíny vlastne nepomáhajú, práve naopak.