Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

samiana
18. okt 2011

@denduska
to je ale obludné, môj syn mal najhoršiu reakciu na druhé a potom na tretie očkovanie veľmi podobnú, len to som ho z neznalosti narvala tiež liekmi, myslím, že vtedy to bol nejaký acylpyrín či čo... a namiesto tej glukózovej vody som mu sústavne ponúkala sladený slabý čajík, čo chúďa ani nevedel, čo pije, či pije či čo sa robí. Ja som ani nepomyslela, že ho to môže bolieť hlava, že môže mať z toho následky. Keby som len vtedy vedela, čo viem dnes, ach Bože, keby bolo keby. V podstate som rada, že sme z toho vyšli tak, ako vyšli, sú na tom aj omnoho horšie .... Ešte že Ty vo vašom prípade si pochopila, o čo ide zavčasu.
Jediný rozdiel oproti vtedy a dnes je ten, že používajú na očkovanie vakcínu s necelobunkovou zložkou. Ale čo hovoria a píšu rodičia s takouto skúsenosťou, reakcia typu "neutíšiteľný plač" sa vyskytuje po hociktorej dávke. Takto viesť poradňu.... no fuj.

samiana
18. okt 2011

práve som si prečítala tento Senecov výrok:

„Errare humanum est…“ (mýliť sa je ľudské…)

to poznáme mnohí, všakže, ale

Senecov výrok pokračuje ďalej: „… sed in errare perseverare diabolicum.“ (… ale zotrvávať v omyle je diabolské.)

kajulka1
18. okt 2011

neviete mi niekto poradit ci podavat homeopatikum a ako po ockovani hexavakcinou? Vsade sa udava inak,niekto odporuca 1 den pred ockovanim,potom inde podat v den ockovania a dlzka podavania sa tiez lisi, od 1 az po 14 den po ockovani to uzivat. A uz som pocula aj nazor od homeopata ze cela thuya je nanic,lebo bola kedysi vyrobena proti variole a na hexavakcinu to uz nefunguje. Nevyznate sa niekto v homeopatii? Dakujem

samiana
18. okt 2011

@kajulka1
nie som kvalifikovaný homeopat , mám len kurz domácej homeopatie

podať homeopatiká po očkovaní je lepšie, ako to neurobiť, ale je potrebné si uvedomiť, že to neodstráni všetky nežiaduce účinky očkovania. Ten najdôležitejší nežiaduci účinok je totiž presne ten, čo očkovanie vyvolá - a to násilná a neprirodzená manipulácia s imunitou, teda tvorenie protilátok. Tým sa imunita predčasne posúva tam, kde má byť oveľa neskôr.
To platí hlavne o očkovaní v 1. roku, prípadne aj do 2 rokov veku.
Riziko poškodenia zdravia je tu však aj pri očkovaní neskôr, pretože niektoré protilátky sú prítomné príliš dlho na to, aby sa s tým imunita dokázala vysporiadať bez následkov, a hlavne sú prítomné preto, že sú naviazané na hliník - ktorý vlastne sa poriadne nikdy nevylúči a udržuje telo v stálom zápale.

Toto všetko a a iné veci sú dôsledkami očkovania. Homeoaptia môže v niečom pomôcť. A tak , ako si to už počula, Thuja ne je na dnešný typ očkovania, hlavne nie na tie hliníkové vakcíny, ano môže pomôcť od niektorých prejavov, ale rozhodne nie na všetky, to isté Silicea. Tieto lieky sa podávajú v potencii 15 alebo 30CH deň pred očkovaním, v deň očkovania a na druhý deň, 3x jedna dávka.

Najvhodnejšia liečba je konštitučná homeopatia, v rámci ktorej školený homeopat môže podať napríklad potencované vakcíny, čo sú vlastne lieky vyrobené z vakcín riedením a potencovaním. Podať na vlastnú päsť neodporúčam.

Istú pomoc a celkom slušnú dáva prípravok Deimun Activ od fy Joalis, pretože dáva do poriadku rozhádzanú imunitu. Tento prípravok je vhodné brať okolo očkovania, aj pred ním, aspoň týždeň, aj po ňom dva týždne, najlepšie dobrať celú fľaštičku. Obsahuje alkohol, preto treba nechať odpariť chvílľu na plastovej lyžičke, príp. aj do pár kvapiek vody pridať, ale na jednu dávku nie je treba odporúčaných 10 kvapiek, stačia aj 2-3 kvapky.

Nijaká homeopatia však neodstráni všetko, čo proces očkovania v organizme spustil.

kajulka1
18. okt 2011

@samiana dakujem a nevies mi poradit co konkretne Thuya dokaze, co eliminuje z vakciny, myslim ake neziaduce ucinky, na ake prejavy je vhodne ju pouzit...dik

manof
18. okt 2011

@samiana
No ešte jeden rozdiel bol okrem whole-cell vs. acellular, a to THIOMERSAL.

samiana
18. okt 2011

@kajulka1
to presne neviem, viem len , že špeciálne Thuja vyhadzuje "von" niečo z toho, čo sa nevie prejaviť a vyliečiť na koži a kožou , teda zabraňuje poškodeniu vnútorného prostredia, ale úplne presne ako funguje, tak podrobne som Thuju neskúmala a ni nemám na to zdroje.
Ona je dobrá na to očkovanie proti pravým kiahňam a aj tomu pridruženému infekčnému svinstvu, čo sa spolu s očkovacou látkou dostávalo dnu. Dnešné vakcíny sú prešpekulovanejšie, takže tak, oblbujú imunitu prídavnými látkami chemickými a hliníkom, to je už iná káva. Konkrétne , ale to nemám nijako overené, lieči skôr lokálne postihnutie a čo konkrétne ešte, to je iné od prípadu k prípadu, netrúfam si zovšeobecniť. Ale mala by mať aj účinok celkovo proti poruchám normálnych a jednoduchých zápalových procesov, ktoré majú prebehnúť rýchlo a po vakcinácii sa stávajú takými chronickými a ťažko liečiteľnými. Ale ako si poradí s chémiou navyše, to neviem.

anicka1981
18. okt 2011

@irenkask mne to nedalo, a som jej napisala otazku: pani doktorka,kolko vam platia farmacuticke firmy za ockovanie hlava nehlava, a ze ci vie kolkym detom tym poskodila.... cakam odpoved 😠

truba jedna..... ja som volala do ambulancie pediatra, lebo sme sa mali ohlasit pred tym ako prideme, koli tomu, aby si doki vedel prichystal neake prehlasienie, co mu "mam" podpisat, dvihla sestricka,, a ja ze sa hlasim, ze na buduuci tyzden prideme, a ona, ze dore, ze ci sme si to nerozmysleli,,, a ze pride aj manzel, hej?, a ja na to, ze muz nepride, ze je odcestovany,,, a ona, no, ale to musi prist,,, a ja na to, ze je v anglicku, a ze jednoducho nepride,,,,a ona, no tak priddte aspon na poradnu,,,, tak som zvadava co sa bude diat 😝

..ma dojala, s tym, ze musi aj manzel,, heh, som nechcela byt sprosta a jej povedat, ze ani ja nemusim niake ich prehlasenia podpisovat, ze nech je rada, ze im vobec volam, ze pridem, 😝

kedicik
18. okt 2011

@marianne dakujem za info... chcela som to skusit, ale kvoli tej kyseline benzoovej to asi necham tak. Dnes som kupila nejake homeo na imunitu, tak uvidim, ci zaberu....

irenkask
18. okt 2011

@anicka1981 No ja som tiež dnes napísala vrchnému fúrerovi dlhoneľudskému že či sa nehanbí neustále klamať ľudí alebo čosi podobné a nech sa mi zverí čím bol on doteraz očkovaný , aby som ho mohla presnejšie zdiagnostikovať . Tak som zvedavá či a čo odpíše vrchný šéf vakcivermachtu .
A ešte nedaj si so sebou manipulovať čo sa týka sestričky alebo lekárky , lebo keď sa potom čosi prihodí ak ťa obmäkčia tak s tým trápením a chorým dieťaťom ostávaš opustená zranená a sama. Tak ako moja dcéra so Simonkou.
Nezabudnem ako som sa jej každý deň pýtala že čo na to červené pliecko po BCG vakcíne hovorí pediatrička . Najmenej dvestokrát a dcéra stále že nič. Pritom lekárka to musela vidieť na poradni ale zjavne to pre ňu neznamenalo nijaký dôvod na to aby ju viac neočkovala. Vtedy som o očkovaní nevedela vôbec nič .
Ja som mávala hrozné vízie ktoré ma prenasledovali pol roka a to že si na malú stále sadám a praskajú jej pritom kosti. No hrôza na mňa išla. Prestali až keď jej bola diagnostikovaná rakovina. Nespávala som skoro nič od strachu aby to nezačalo znova. Potom som stále len plakala , všade som žobrala o pomoc , ale vtedy vám nemá kto. Stále som žila v tom že je to sen veľmi zlý a štípala som sa do nôh že sa zobudím . Doteraz som sa však ešte nezobudila .........
Viem čo prežíva milli , neverím že sa dá žiť s tým keď jeho dieťa má smrteľnú chorobu . Ja stále neviem čo bude ďalej . Nedokážete sa radovať zo života ako predtým a ak ktosi povie že áno tak klame.
Preto sa netreba dať lekárom manipulovať v nijakom smere pretože následky poškodenia zdravia sú väčšinou nezvratné.

jerryjanka
18. okt 2011

@manof - máš môj obdiv - stále dokážeš ľudí presviedčať aj ked stále hovoria tie isté kraviny a oponujú. kde na to berieš energiu. ja by som už davno mavla rukou 😅 😅 😅 😀

manof
18. okt 2011

@jerryjanka
Ja že niekoho presviedčam? To snáď nie!
Presvedčiť sa musia sami. Ja len informujem a argumentujem, resp. vysvetľujem svoje postoje a názory.

A o kom je reč?

manof
18. okt 2011

Reportáž z XVII. vakcinačného dňa SR v Žiline 8.X.2011 - 3. časť
http://www.slobodavockovani.sk/news/reportaz-z-...

jerryjanka
18. okt 2011

@manof bola som v tej teme kde ti pici nadavala neviem presne ako sa ta tema vola, len som sa nepresne vyjadrila že presviedčaš , skôr mi šlo o to že maš na to ešte silu

anicka1981
19. okt 2011

@irenkask no daj vediet,ked odpise, 😉 to mi je luto, ze ste chorucky,,,, drzim vam palce strasne, aby sa to dalo neako doporiadku, inac ja na sny tiez verim...
Urcite sa nezmeni,ja som rozhodnuta na 1000000%, ze nedam, len chcem z toho vykluckovat bez opletaciek,,,a vies urciteaj ty, ze niektori lekari si neuvedomili, ze doba sa zmenila, pacient plati=pacient je zakaznik a si vybera, lekar je len poskytovatel, nie pan boh,,, a za to ma skolu neznama, ze je aj dobry v tom co robi.... a moj doky ma si 35-40r na neockovanie mi nic nepovedal, ani ma nezastrasoval, ani netlaci na mna, ze musim,,povedal mi, ze mu podpiseme papier aj s muzom a obcianskym, preto som zvedava, ze co si prichystal na podpis...viem, ze mu nic podpisat nemusim,,, tak som naoza zvadava.... zato sestricka-aso 50r na mna pozera cez prsty,,,,,ked som vysla z ambulancie od dokiho, ona hned,,, ockujeme???, ja ze mi neocujeme,, ostala zarazena, a skoro s otvorenymi ustami, lebo narychlo asi nevedela co povedat,,,,
Nomusia ma mat za divnu, lebo ked som prisla do poradne v satke s malym, tak jej dobre oci nevyskocili,,,,,a vie, zesom dlho zila v zahranici, tak si asi mysli, ze to mam z vonku, to cudactvo.... inad do poradni budem chodit aj tak uz len v kociku, lebo v kociku si maleho pekne vyzleciem, bez toho aby som ho musela ukladat na tie nemocnicne lehatka,, sice si nosim so sebou podlozku stale, minule ,ked som bola v satke, tak som musela maleho vyziekat na lehatku na ktorom sedeli dalsie vatsie deti,,,, to sa mo nepacilo, lebo jasne, ze male babo sa im pacilo, a mi ho zacali ochytavat, penila som,,, so zdravym pridem, a este tam s nim nieco chyim, ale to bola chyba sestricky,,,,, tak odvtedy do dokiho uz len s kociarom

denduska
19. okt 2011

@tin007
@irenkask
@samiana
ten link co som tu dala, to je fakt akoze - rovno mozu decku radsej zalepit usta 😖 zachvilu budu deti pred preventivnym ockovanim preventivne uspavat, aby sa ani nahodou nijak zle neprejavilo, a ak sa aj nieco stane, bude to samozrejme na vrub anestetik 😠
Najhorsie je ze nerespektuju ani odporucanie vyrobcu 😲 to uz je fakt riadna sila, tak ako mozem chciet aby pocuvali mna ked nerespektuju ani svojich chlebodarcov?

anicka1981
19. okt 2011

Marta
Nezaočkovanie dieťaťa
26.07.2011, 22:26

dobry den,
moja známa nechce zobrať svoju dcérku zaočkovať na povinné očkovanie. malá má 1apol roka, už ju dva krát zaočkovali, no potom jej matka zmenila názor na očkovanie, vraj oni to nepotrebujú, dávno sme ani mi nemali očkovania, že je to zbytočné atď...
mohli by ste mi napísať, či v tomto prípade hrozí niečo tomu dieťatku???

Odpovedá MUDr. Marta Špániková Hrozí mu, že na ktorékolvek ochorenie, ktoré je obsiahnuté v očkovacom pláne môže ochorieť a nie len to, ak ochorie, môže ochorenie preniesť na deti vo svojom okolí, ktoré buď neboli očkované z dôvodu veku, alebo z dôvodu nemožnosti očkovania pre zdravotný stav / napríklad deti trpiace onkologickým ochorením/. Okrem toho, medicína nie je matematika a aj medzi deťmi, ktoré boli riadne očkované existujú tie, ktoré na očkovaiu látku nereagovali vytvorením protilátok / nonrespondenti/ a nemajú obranu proti očkovaným ochoreniam. Ak je však okolitá populácia kvaliten zaočkovaná, tieto ochorenia sa nešíria a dieťa chráni tzv. kolektívna imunita a neochorie. Čím viac detí, ktoré nie sú očkované sa v populácii vyskytne / bohužial rodičia odmietajúci očkovanie sa vplyvom rôznych poplašných správ a aktivít ľudí typu p. Fila a podobne množia/ tým je prdopklad nakazenia týchto nonrespondentov väčší. Je to daň za "iný životný štýl" niektorých spoluobčanov

...dalsia mudrost.... 😀 , tak dajme tomu, ze moje je prave to dieta, ktore si napriek ockovaniu nevytvori dostatok protilatok 😝

@manof asi o tebe vedia a tusim sa aj boja 😀

denduska
19. okt 2011

@anicka1981 ved jemu sa uz aj vyhrazali ze by ho najradsej postrielali 😕

didulka85
19. okt 2011

Chystam sa tej osobe Spanikovej napisat par milych slov. Mam ich v hlave pripravene uz dlho. Nebudu to ziadne fakty, statistiky ani nic podobne.
Fakt neviem, ci naozaj veri tomu, co tvrdi alebo vedome klame ludi. Neviem, co je horsie...

anicka1981
19. okt 2011

@denduska hmm, hajzlici, ale aspon vie, ze je na "stope", ked im az tak prekaza, a navyse, on nikomu nevravi, aby neockovali, on len poukazuje na mozne rizika, a je dobre, ze o tom niekto informuje, lebo od lekjara sa nedozvies nic, len ze treba ockovat a cim viac tym lepsie... a navyse, si myslim, ze tu ide aj za zdobrovolnenie ockovania a nie ako je to teraz, ze jednoducho musis,, aj ked oni su vybity,, tak ako v anglicku, kamaratka, sice je to dobrovolne, ale ked nie je ockovane, nezoberu do skolky, skoly, takze sice, nemusis, ale das, lebo musis,,,,, ☹ , ale zase na druhej strane urcite sa da obist neako aj to,,,,, ako sa vravi, kde je vola je aj cesta... 😉

anicka1981
19. okt 2011

@didulka85 no ved to, ze ked clovek cita tie odpovede typu, ze treba povedat pediatrovi a ze on urobi nieco, aby sa to neopakovalo,,, to bola odpoved na otazku, ze dieta po ockovani malo neutisitelny pac niekolko dni,,,, no co pediater urobi,,,, treba povedat skor co neurobi,,, urcite to nezapies ako neziaduci ucinok, a ani neprelozi dalsie ockovanie.... maximalne povie aby ho pred aj po ockovani naliala panadolom,,,, nevim no,, tak sa mi zda, ze horucku tlmiace lieky su najlepsie na ockovanie,,,,a pritom horucka by sa umelo zbijat nemala, ale jasne, ze sme zabudli, za ockvanie same o sebe je umely a totalne neprirodzeny zasah do telicka babetka, tak ten panadol, je oproti tomu len slaby odvar..... je mi luto vsetkych tych deticiek, co maju nasledky po ockovani,,, ☹ a aj rodicov, ktori sa musia pozerat, ako sa ich dieta trapi, koli nenazranosti par ludi, ktori bohatnu na chorobach deti... a aj ostatnych ludi,,,,samozrejma.... 🙄

anicka1981
19. okt 2011

inac, moja mamka trpi unavovym syndromom, odkedy ju pred 2 rokmi ockovali proti tetanu....a to nemal ani uraz, islo o iniciativu zamestnavatela-FNsp Presov, 😒

manof
19. okt 2011

@anicka1981
Jeminenko, tá MÚDr.a hlava mi ani priezvisko nevie správne napísať. To už je ozaj yntelygent. 😀 😀 😀
A "prdopklad", heheheh, ani keby som sa veľmi snažil, tak taký preklep nevyrobím. 😀 😀 😀

manof
19. okt 2011

@didulka85
Oni ale všetci vychádzajú z úplne nereálneho predpokladu, že očkovanie nemá absolútne žiadne nežiaduce účinky a nepredstavuje absolútne nijakú záťaž pre imunitný systém a telo vôbec, a teda že absolútne nijak (ani dočasne) nie je schopné imunitu oslabiť.

V opačnom prípade by totiž museli chápať, že napr. po očkovaní Hexou bude dieťa hodnú chvíľu (rádovo týždne) imunitne oslabené, lebo kým sa ako-tak vysporiada so všetkými 10 antigénmi, 16 prídavnými látkami a zvyškami médií, na ktorých boli pestované vakcinačné vírusy, tak to nejaký čas potrvá. Keby to so zdravím dieťaťa mysleli ozaj vážne, tak by upozorňovali, že aspoň 2 týždne po akomkoľvek očkovaní (a po MMR najmenej tri mesiace) by sa dieťa malo dôsledne vyhýbať riziku nákazy, čiže, žiadne jasle, žiadna škôlka, žiadna MHD, žiadne nákupné centrum, žiaden kolektív, dokonca aj od súrodencov by malo byť izolované, ak títo chodia do jaslí/školy/škôlky, pretože za tento čas bude makať imunitný systém na plné obrátky a prípadnú nákazu zvonku by niesol veľmi ťažko.

Toto ale nehrozí deťom, čo očkované nie sú, takže môžeme napr. povedať, že prinajmenšom určitý čas po očkovaní, sú očkované deti oveľa náchylnejšie na ľubovoľnú prenosnú chorobu než deti vôbec neočkované (v štatistickom priemere).

Keď tým neočkovaným deťom navyše budeme dávať rozumnú stravu (ideálne BIO alebo aspoň bez-Éčkovú) s vhodným zastúpením jednotlivých zložiek (napr. nie samé sladkosti, aj keby boli BIO), k tomu vitamín C denne aspoň pol gramu, starším deťom gram a dospievajúcim dva, v zime vitamín D3 atď., tak vo výsledku máme neočkované dieťa, ktoré je dlhodobo oveľa menej náchylné na ľubovoľné prenosné ochorenia. Samozrejme, uvedené opatrenia by pomohli rovnako očkovaným ako neočkovaným.

Treba tiež dodať, že v určitých prípadoch, ojedinelých, ale stále možných, môže očkované dieťa nejakú chorobu zvládnuť lepšie než neočkované, ak sa teda očkovacia látka presne trafila do pôvodcu nákazy, a ak bolo dieťa pri očkovaní úplne zdravé. Otázkou však je, ako často sa niečo také deje, a či tento hypotetický benefit naozaj stojí za riziká očkovania. To je rozdielne chorobu od choroby (napr. u tetanu možno áno, u osýpok sotva), od životných podmienok toho-ktorého človeka, jeho zdravotného stavu apod.

Ak chceme minimalizovať riziko, tak to, že v jednom prípade z milióna očkovanie zachráni život, nie je dosť dobrým dôvodom na očkovanie, keď vieme, že v 10 prípadoch z milióna život zničí úplne a v 100.000 prípadoch z milióna spôsobí ľahšie či ťažšie poškodenia zdravia, chronické choroby, alergie a pod.

manof
19. okt 2011

@anicka1981
V Anglicku do školy berú aj neočkované deti. Do škôlok možno nie, ale to rozhodne neplatí pre všetky. Napr. do waldorfských škôlok nie je problém dostať neočkované dieťa.

manof
19. okt 2011

@anicka1981
Tvoja mamka je zdravotníčka?
A čo Ti vraví na neočkovanie?

manof
19. okt 2011

@jerryjanka
No, chce to miestami svätú trpezlivosť - baviť sa s tak nechápavými ľuďmi ako je napr. pici

pran
19. okt 2011

"Oni ale všetci vychádzajú z úplne nereálneho predpokladu, že očkovanie nemá absolútne žiadne nežiaduce účinky a nepredstavuje absolútne nijakú záťaž pre imunitný systém a telo vôbec, a teda že absolútne nijak (ani dočasne) nie je schopné imunitu oslabiť. "

Bohuzial, poznam pripad, kamaratka, velmi scitana zdravotnicka, bohuzial veri doporuceniu dr. imunologa, ze ockovat treba vsetko, lebo kazde ockovanie posilnuje imunitu. Takze jej deti maju vsetko v co najkratsom case naockovane.

Je dostupna monovakcina pre tetanus? Vraj aj dospelych uz preockovavaju v kombinacii so zaskrtom.

halienka
19. okt 2011

@jerryjanka ja som rada, že takýto ľudia existujú ako je manof, chce to veľký kus odvahy postaviť sa proti takej mašinérii...a takýchto ľudí by sa zišlo viac nielen v tomto smere, ale aj v mnohých iných, bo fakt ma niekedy štve, že necháme zo sebou robiť hocičo, nechce sa nám ani len porozmýšľať či je to v poriadku alebo nie. Nech ho zatracuje kto chce, ale ľudí, ktorí bojujú za ľudské práva je vždy málo a vždy to musia byť tak trochu fanatici (aj keď podľa mňa toto má ďaleko od skutočného fanatizmu - ale niektorí ľudia si pod tým predstavujú práve to čo manof robí - tzn. šíri osvetu kde môže drzáň jeden 😀 ) aby mali schopnosť niečo vybojovať. 😉 🙂 Si vezmite teraz takého Sulíka 😀 no momentálne je za najväčšieho blbca v európe, ale na druhej strane nemá ten chlap aj kusisko pravdy? A teraz mu kladú otázky, či mu to stálo za to, aby rozbil vládu, aby sám svoju stranu vyradil z vládnutia, no kurňá a čo už ak nie takéto niečo stojí za to? Veď práve o tom to je, že im už nič nestojí za to aby nebodaj neprišli o miestečko u koryta, dokážu celý národ poslať aj neviem kam, len aby si oni ešte trošku povládli 😠 Viem že som mimo témy, to len pre porovnanie 😀 😀 možno sa pletiem, nie som až taký odborník ani na politiku (a veď ani na očkovanie 😀 ), ale toto sa mi od neho páčilo 😅 😀

@manof ja už som sa bála, že ťa blokli po nedávnej roztržke s pici 😝 som rada, že nie 🙂

manof
19. okt 2011

@pran
To síce áno, ale na úrazovke by mali mať monovakcíny proti tetanu.