Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
22. jún 2009

denduska, tak to musel bt horor doma, s tvojou mamkou..

ja s ahlasim dnes som bola v=predvolana , u riaditelky v patovej skolke..;
takze , inteligentne pato je , normal, ale recovo pozastava skoro no 2 roky; a aj , motricika mu velmiu nejde ta jemna.; takze sa pokracuje v logopedovy, a v psy..a hlavne , aby nebol problem v skole, tak , bude o rok mat aj specialnu ucitelku vedla seba, pretoze , normalna ucitelka nemoze byt stale mu pri zadku a spravil , ako treba,a lebo ci hovori spravne..

vdaka MMR vakcina... 😠

hedvika
22. jún 2009

U TBC je to teď v ČR tak - nově - že se doporučuje dát 10. den (pokud odmítnete dřív), nebo potom až ve dvou letech. Dr. mi to taklhe nabídl. Taky říkal, že se stejně asi třetina těch očkování v prvních dnech neujme.

barborka08
22. jún 2009

martina, ockovana som bola v 11 rokoch a rubeolu som dostala v 17. Priebech bol asi taky, ze som mala vyssiu teplotu a citila sa akoby isla na mna chripka, potom som sa vyhadzala. Z odberu krvi potvrdili akutnu infekciu rubeoly.

erika, to mi je luto, ze mate taketo starosti. Patkovi drzim palce a verim ze to vsetko dobehne.

skolara
22. jún 2009

denduska
na tej americkej web stranke pisalo ze monkey kidney and lung cells tak mozno dajak upravene aby ta reakcia nebola alebo co. Mozno je to len blud 😖

erikasadek
22. jún 2009

barborka dakujem... dobehne , len to trapenie, okolo je mi ho luto.. ako s amu smeju.. deti v skolke... ☹

denduska
22. jún 2009

martina, inak aj som citala ze az 50% pripadov rubeoly byva uplne bez priznakov.... 😒

ozaj vcera som nasla u nas doma taku knizocku - Neziaduce ucinky lieciv... tak som si nalistovala "asepticka meningitida"...a tam na tretom mieste vakciny a v zatvorke - najma vakcina proti mumpsu...super.... 😒

erika, no veru, ale nastatie sa jej to zahojilo.... mrzi ma ze ste na tom takto...ale mozog je strasne plasticky, neboj nic, on sa to vsetko nauci😉

sisinocka
22. jún 2009

skolara, aj nas maly ma 2 krat hexu a tretiu dat nechceme. Vedeli sme o rizikach uz pri prvej, ale "nemali sme na to", aby sme odmietli. Nastastie zatial ziadne neziaduce reakcie, aj ked clovek nikdy nevie.

Ale pri tej prvej hexe sme diskutovali aj s manzelom s nasou doktorkou, a tak ked videla, ze by sme naozaj radi dokonca odmietli ockovanie, tak povedala, ze "dajte aspon tie prve dve davky, to uz budu protilatky a je prakticky zaockovany, ta tretia davka je len na posilnenie, aby organizmus rychlejsie odpovedal na chorobu, cize hned reagoval..." Vobec neviem, ci je to pravda, ale v kazdom pripade to potom pouzijem pri odmietnuti tretej hexy, kedze to sama povedala.

skolara
22. jún 2009

sisinocka co myslis nemali sme na to? myslis odvahu?
ja ju tiez musim hladat hlboko v sebe predsa to moze byt dost pruser kedze je to zakonom dane ale kaslem na zakon ked ide o zdravie mojeho dietata.

indy
22. jún 2009

ahojte aj my prave riesime 3 davku hexyNas maly zacal mat po prvej davke zhrubnutu pokozku na lytkach, co som si este nespajala s ockovanim (aj ked som to trochu tusila 😔 )a po druhej sa mu rozvinul skaredy atopicky ekzem Komplet cele lytka nim ma pokryte a aj zapastie oboch ruk a na lickach ☹ A to uz ma nikto nepresvedci, ze to nie je z ockovania...Este neviem co povieme doktorke, ale 3 davku uz nechceme datAle urcite jej poviem, ze sa bojim o zdravie svojho dietata a ci mi zaruci ze sa mu nic nestane.Uz len teraz kolko sa chudatko natrapi...A varovanim nam je aj to, ze vela ludi tu pise, ze prave po 3 davke sa detom najviac zhorsil stav.

skolara
22. jún 2009

indy tak to si ma velmi nepotesila tou 3tou hexou ☹
atopicky je casty vedlajsi ucinok ako sa zda.

vanish1
22. jún 2009

ahojte, my sme odmietli tretiu hexu. Takže dcérka má tbc a 2 hexy. Viac nedávame. (ani toto by som nedala, keby sme o rizikách tušili skôr), tretiu mala dostať v júli min. roku. Teraz jej zistili poruchu imunity, takže aj tak nemôžeme očkovať. Po druhej hexe sa nám vytvoril atop. ekzém, ktorý má dcérka doteraz....

skolara
22. jún 2009

vanish ja stale nechapem ze ked odmietnes ze co sa vlastne bude diat.Co mam ocakavat od naseho statu?
Niekde som citala ze nemam doky nic podpisovat.
Ako reagovala tvoja doky?
Moja sa mi zda dost konzervativna tak som zvedava co na to povie.Uz v stredu uvidim. Som z toho nervozna.

sisinocka
22. jún 2009

skolara, ano, nemali sme odvahu, keby sme mozno boli v inom prostredi, kde by som mala kamosky, ktore tiez takto rozmyslaju, asi by som odmietla od zaciatku. Ale ja nie som na to povaha.
Byvame v mensej obci - jedna detska doktorka, jedna skolka, vsetky deti komplet zaockovane, vsetci, co poznam su zasadne za ockovanie, vratane doktorky. A pohadat sa s niekym kvoli ockovaniu, ked zivot je aj o inom, to sa mi veru nechce /ale ked je niekto ochotny o tom hovorit, hovorime o rizikach/. A aj s doktorkou chcem byt zadobre, ved moj syn k nej bude chodit asi do 18 rokov.

Tak sme to aspon skusili pri prvej hexe /aj to sme ju oddialovali o nejake dva tyzdne/ polhodinovym pokecom s doktorkou, ze co ona na to... dost sme ju dostali, lebo manzel vie paradne argumentovat a este k tomu tak, ze sa ten druhy nenahneva, takze vysledok bol, ze nas akoze ukecala na prve dve davky, co asi povazuje za uspech.
Takze z toho bude kompromis, proti navaznejsim chorobam /podla doktorky/ je maly zaockovany, ale len dvoma davkami hexy, dalsie uz nedame. Na mmr nas urcite neukeca, to nie su vazne choroby a aj moja mama mi s nimi bude vediet pomoct.
Ozaj, a Prevenar sme odmietli hned, ja som povedala, ze ved keby sa maly narodil o tri tyzdne skor /je januarovy/, povinne by to nemal, takze urcite nebude jediny v jeho veku nezaockovany, nech z toho nerobi tragediu...

sisinocka
22. jún 2009

a este som zabudla, podpisovala som doktorke, ze oddalujeme Prevenar /zatial akoze oddalujeme/, nevidim problem v tom, ze som to podpisala, ked je to pravda, zatial dala dovod, ze rodicia nechcu ockovat Prevenar naraz s hexa. Nabuduce asi bude musiet napisat, ze odmietame...
Ja sa nejako nebojim toho, ze nas nahlasi, ved je to jej povinnost, viem, ze moze prist vraj socialka a neviem co... nakoniec celeho procesu max. pokuta tusim 10000 Sk... ak k tomu vobec dojde. Zial, tak je teraz nastaveny pravny system. Akurat som si overovala, ci mi naozaj nemozu zobrat rodicovsky prispevok, tak ze nemozu, tak som kludna. To by mi dost naburalo rozpocet.

sammy19
22. jún 2009

ahojte kocky, po dlhom case opat nakukujem. mame teraz straasne chorlave obdobie, tak som rada, ze zijem 🙄

len som chcela napisat, ze my tiez este nemame tretiu hexu, a to je uz nejakych skoro 9 mesiacov od druhej. Najskor bola mala chora a potom zrejme doktorka nato pozabudla... kazdopadne, sme tam teraz boli, lebo Natalka prekonala minuly tyzden siestu chorobu a sestricka mi nadhodila, ze mam potom dojst na to tretie ockovanie. No a teraz po tyzdni pokoja sme tam boli opat - mala ma zapal oboch usiek a mame ATB. Takze ockovanie zasa v nedohladne (nie ze by mi to vadilo). Potom ma zas doktorka dllllho dovolenku a tak...

Jaj a este som chcela. Sestra mi spominala, ze jej kamoska co ma dcerku autistku, tak si mysli,ze je to z MMR ockovania. Boli s malou na nejakej klinike a robili jej tam vsetky mozne odbery a vysetrenia a vraj jej vysli zvysene hladiny hlinika a ortuti...

skolara
22. jún 2009

sammy jeeeeeejda to hovori za vsetko s tymi zvysenymi hodnotami. ☹ 😢 je mi smutno
sissinocka ja som tiez zistila ze ti rod. prispevok vziat nemozu, pokutu by som pri najhorsom zaplatila ale neviem ako by to bolo so skolkou. Oni asi ziadaju potvrdenie o ockovaniach.
sammy dufam ze sa ti dcerka coskoro uzdravi bobok malicky. 😵

sisinocka
22. jún 2009

skolara, tie skolky tu uz rozoberali, ale neviem, na ktorej strane, ale vraj je to protizakonne. Vraj ked dieta nie je ockovane, nie je to dovod, aby ho nezobrali do skolky.
Vlastne niektore deti nie su ockovane nie preto, ze rodicia odmietli, ale ze zo zdravotnych dovodov, ak maju nejaku kontraindikaciu... a tie urcite do skolky chodit mozu.

vanish1
22. jún 2009

skolara, to, čo sa bude diať je individuálne a záleží na lekárke, určite ťa bude presviedčať, že robíš veľkú chybu, že sú to vážne choroby (čo samozrejme sú), že je to povinné zo zákona... možno sa ti bude vyhrážať aj odobratím rodičovského príspevku, na čo nemá vôbec právo, pozri list ministerky tu http://www.rizikaockovania.sk/leg/leg5.html
Neviem o žiadnom právnom predpise, ktorý by určoval lekárom, že majú rodiča nahlásiť na úvz, ale z uvz na nich tlačia, aby to tak robili. Takže záleží na rozhodnutí lekárky, či ťa nahlási, ak ťa aj nahlási, tak úvz s tým nemusí nič urobiť, ale môže ťa aj predvolať, môžeš dosťať pokutu do 10000 sk, treba sa včas odvolať. V takomto prípade je určite treba kontaktovať Iniciatívu pre uvedomenie si rizík očkovania.

To, či máš podpisovať alebo nie, je na tebe, záleží na tom, aký máš vzťah s lekárkou, ja by som aj podpísala, ak by som vedela, že nebude robiť problémy a nenahlási ma (ja som aj v reáli podpísala), ale teraz by som už asi nič nepodpisovala. Možno iba ak by uviedla konkr. dátum a konkr. vakcínu.

Moja doktorka reagovala asi tak, ako som písala na začiatku tohoto príspevku, ale potom dala pokoj. Teraz v novom roku ma chcela nahlásiť, ale malej alergológ zistil poruchu imunity a napísal do správy, že očkovať sa môže až po liečbe, takže teraz je ticho (dúfam, že nie pred búrkou)...

sammy, dúfam, že budete čo najskôr v poriadku

skolara, záleží od škôlky, podľa zákona nemôžu odmietnuť neočkované dieťa, môžu vymýšľať a vyhovárať sa.... Tá kolónka je asi len na starších tlačivách, ako som čítala, na niektorých to vôbec nie je, záleží od škôlky. Ja by som lekárke povedala, aby tam nepísala nič o očkovaniach.

petot
22. jún 2009

Pokiaľ ide o zvyškové bunky, myslím, že tam môžu byť. Nezabúdajte, že vakcína obsahuje silné imunosupresívne chemikálie, ako napríklad fenoxyetanol, ktoré majú potlačiť bunkovú imunitu. Zároveň obsahujú iné chemikálie, najmä hliník, ktoré majú vyprovokovať reakciu protilátkovej imunity. Ako vieme, keď sa aktivizuje protilátková imunita, bunková musí tak či tak ísť do útlmu.

Takže aj keď sa do tkanív dostanú cudzorodé bunky, imunitný systém na to nezareaguje. Napokon, uvedomte si, že za normálnych okolností by imunitný systém musel spustiť prudkú anafylaktickú reakciu už len voči aktívnym zložkám vakcíny, ktorými sú buď živé, alebo mŕtve vírusy, alebo bakteriálne toxíny, a to ešte nehovorím a možných adjuvantoch na báze rastlinných olejov!

Takže všetky tieto kontaminanty sú dopravené priamo do tela, ktorému je zabránené primerane reagovať. Predpokladám, že toto je jeden z faktorov neskoršieho vzniku rakoviny a degeneratívnych ochorení, pretože je známe, že zvieracie a embryonálne bunky v tele môžu mať neoplastické účinky, a o živých atenuovaných vírusoch nikto poriadne nevie, čo v tele urobia.

zitaje
22. jún 2009

Baby ja sa nepamatam presne, mozno mi to vtedy len prislo take automaticke, ze som to ani neriesila a preto mi to neutkvelo v pamati, ale ja si nespominam, ze by po mne skolka chcela, aby som dala potvrdenie o ockovaniach! Nejaky papier som myslim davala podpisovat lekarke, ale skoro urcite tam nebol zoznam absolvovanych ockovani, len nieco take, ze zo zdravotneho hladiska je OK a ze moze navsetvovat kolektiv. Ale mozno sa mylim, je to uz 4 a pol roka.

petot
22. jún 2009

Zároveň je vyprovokovaná protilátková imunita (čo je vlastne práve ten "úspech", ktorý sa očakáva od vakcíny). Toto síce vedie ku tvorbe protilátok, ale tie ešte neznamenajú ochranu pred ochorením, a vytvára predpoklad ku zhoršeniu alergických a autoimunitných prejavov, najmä ak toto robíme nezrelej detskej imunite znovu a znovu. A samozrejme, potlačením bunkovej imunity sa zvyšuje zraniteľnosť voči akejkoľvek infekcii (spomeňte si na tie zápaly stredného ucha v týždňoch po očkovaní).

Ale na tieto argumenty je väčšina lekárov hluchá. Oni stále veria povere spred 100 rokov, že "očkovanie posilňuje imunitu a preto je jednoznačne dobré". 🙄

svetlusenka
22. jún 2009

Ahoj maminky, trochu jsem prolítla tuhle diskusi, o odmítnutí očkování. Po sehnání info, co se dalo jsme odmítli očkovat naše děti, prošli jsme si peklem až to došlo tak daleko, že jsme nakonec svolili, a modlíme se, aby se dodatečně v dospělosti neprojevily některé z těch stovek možných následků, které očkování obnáší. Nikomu nepřeju to, co jsme si zažili ☹

skolara
22. jún 2009

svetluska co sa stalo? kto na vas tlacil. Urady, doktorky hmm? ☹ to je mi luto ze to takto funguje. Je to strasne.

zitaje
22. jún 2009

Svetluska vy ste asi v CR, ze? A kto vam co robil? Kazdopadne je to hrozne. ☹

jarka007
22. jún 2009

zitaje kazda skolka ma pravdepodobne iny papier. Podla najnovsieho nariadenia si ho musia vytlacat sami, neexistuje nejake jednotne tlacivo. Tak sa moze stat, ze niekde je vyslovene kolonka ockovanie. Moja mama je riadietelka a hovorila mi, ze oni to napr. nemaju. Akurat detska moze na potvrdenie napisat, ze dieta nie je ockovane a potom je to na riaditelke. Moja mama je ale mnou trochu ovplyvnena, takze podla toho, co mi hovorila, taketo veci neriesi, lebo to nema oporu v zakone.

skolara presne na ine statne obcianstvo to chcem zahrat aj ja. Ak mas obcianstvo krajiny, kde sa neockuje, nemozu ta predsa prinutit zaockovat. Mozes povedat, ze dieta ma am. st. obcianstvo a chces ist podla ich ockovacieho kalendara. A ten je predsa dobrovolny 😅 . Co proti tomu mozu ? No v kazdom pripade som zvedava ako dopadnete.

aleina
23. jún 2009

čaute, dobrá diskusia 🙂 no čo povedať, my máme skúsenosť takú, že reakcia na očkovanie - hrôza 😝 všetky možné aj nemožné príznaky, ale nakoniec sa z toho malá dostala. Som veľmi rada, že sa ľudia chcú v dnešnej dobe viac informovať, to je super. Väčšina ľudí len vie, že ich deti povinne očkujú, menej ľudí vie aj proti čomu a len mizivé percento vie čím ich očkujú - zloženie vakcíny a ako dlho ich tá vakcína chráni 😝 ☹ Kde je pravda sa bohužiaľ dozvieme až o pár rokov 🙄 Ja som za to, aby bolo dieťa chránené voči nebezpečnej chorobe, len nechápem prečo je v tých vakcínach

aleina
23. jún 2009

toľko nebezpečných látok. Nedávno som čítala štúdiu, že vakcína proti TBC je neúčinná, a preto ju v niektorých štátoch vyradili. Ba dokonca vraj až nebezpečná. No ide ma šľak trafiť, človek si myslí, že ako je dieťqatko chránené...

kristulatko
23. jún 2009

ahoj sektarky 😉
pravidelne vas ctu, se psanim uz je to horsi. nicmene ted se musim podelit o dalsi zkusenost, vesmes pozitivni. byly jsme na rocni prohlidce, mimo jine, protoze J. mela v pusince jakesi puchyrky a osypala se, tak jsem to vzala pri jednom. a hned ve dverich doktorka, ze kontrola a ockujeme. ja na to, ze ne. tak se podivila, ze proc ne, kdyz ma ode me podepsane, ze odkladame do roka...tak jsem ji nactrla story s T. na alergologii, ze zatim teda na nic neprisli, ale ze dokud nebudeme vedet co a jak a proc jsou porad tak zasoplene a kaslou, tak se nic ockovat nebude. a ze se vazne bojiim moznych ucinku, atd....svete div se, byla mnohem pristupnejsi, uz moc nemluvila, ale s naprosto vaznym vyrazem trvdila, ze my budeme JEDINE dite v CR v roce nenaockvoane. musela jsem se v duchu smat, pac kdyby to tak bylo,m tak kde by se vzaly ty sektari co se tajne sdruzuji a informuji? no kazdopadne jsem ji zase polozila par otazek, na ktere jaksi nemohla odpovedet ci jsem predhodila nejaky arguzment a bylo ticho. taky jsem ji rekla, ze chapu, ze muze mit problemy a pokud to bude nutne, at me klidne nahlasi kde chce, ze si to dal vyresim s prislusnymi urady. a byl klid. tentokrat mame odlozeno "po alergologickem vysetreni", to jsem podepsala, pac tam neni zadny presny termin. a minimalne do 18 mesicu mame klid.
viditelne se ulevilo i pani doktorce, tentokrat me mile prekvapila ze nenalehala a byla fajn, skutecne veri tomu, ze vakciny jsou JEN prospesne, ale take uverila tomu, ze ja se SKUTECNE bojim o sve dite.

no a me tak napada, ze uspesne odkladam a odkaldam, a ze vlastne nevim do kdy...? a ze opravdu nevim, zda ockovat nebo ne, od narozeni resim jen to mnozstvi vakcin a chemikalii, co se vpravuje do malych telicek. ale co, za ji budou 2 - 3 roky? 😒

ad skolka: starsi je ve skolce a nikdo po nas nic nechtel, nicmene ve stanovaxych ci co to je to napsane maji.... asi pro poradek a klid. ja jsem taky nezjsitovala jak na tom ostatni deti jsou, ale tusim podle reci, ze jsou vsechny ockovane.

skolara
23. jún 2009

ahojte kocky
tak mi zajtra ideme do poradne a ma byt ockovana. No ale ja ju nedam. Manzel je na mojej strane a taktiez svokra. Moji rodicia to tiez nejako extra neriesia. Mam ludi na mojej strane tak sa uz menej bojim a dodava mi to sily.Mam ale cudny pocit na zaludku a som zo zajtra nervozna.Predsa moja doky je dost konzervativna by som povedala.
dam vam vediet ako sme dopadli. Dufam ze na mna hned nevytasi nahlasenie na urady lebo ma picne. 😝 stale dufam ze zareaguje normalne.

barborka08
23. jún 2009

skolara, drzim palce, uvidis dopadne to dobre 😉 urcite sa s lekarkou dohodnes.