Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bianca7
19. jan 2010

aha...a este som zabudla na nieco-neviete mi poradit nejaku/nejakeho 😉 dr v Ba co neni nakloneny ockovaniu?Dik!

tana74
20. jan 2010

Ahojte,
dlho som tu nebola, no prišlo už aj mne predvolanie na RÚVZ na zajtra.
Koľkí sme tu zo Žiliny a okolia, ktorí tam už boli?

Bol niekto predvolaný viac ako raz?

Zatiaľ som iba telefonovala s Dr., za ktorou mám ísť, tak som zvedavá, ako to dopadne.
Neviem, akú mám zvoliť taktiku, ako mám postupovať, či tak, že kým nebudú deti úplne zdravé ich nebudem preočkovávať, alebo mám začať rovno s tým, že ich už vôbec nedám očkovať?
Už teraz je mi z toho zle. 😒

martinba
20. jan 2010

bianca7 tym si pesli vsetci, rsp. prechadzaju si tym, pretoze istotu, ze neockovat je spravne rozgodnutie, budes mat az po osobnej zlej skusenosti (a to by nikto nechcel), ziadny clanok ani forum ti ju neda. Ja ti nebudem radit, co mas robit, ale napisem ako som postupoval ja. Ked som zistil , ze to ockovanie nie je az take uzastne ako do nas tlacia marketingove oddelenia vyrobcov a ze v mnohych pripadoch ani nechrani pred ochorenim a dokonca ho moze sposobit, tak som sa zacal zaujimat o samotne ochorenia, ci su to naozaj taky "zabijaci", no a prisiel som na to, ze minimalne v dvoch pripadoch ich moja 7 mesacna dcerka ani nema este dostat a to su Tetanus a Hepatitida B, tak som ich vyskrtol, cize z DTP zostalo DP, difteria sa tu zevraj nevyskytuje od 60 rokov, ak to je pravda, tak na co ju ockovat, to mozeme rovno ockovat aj proti Pravym kiahnam a Zaskrt je dobre liecitelny Vit C (ak by sa nahodou objavil) a zostava Pertussis ten sa tu vyskytuje a je to zavazne ochorenie ale hlavne do 1 roku zivota dietata, ale vacsinou ho dostanu prave zaockovane deti a to vo vyssom veku (3-12 rokov) kedy uz dieta vie vykasliavat a ak dostane spravnu opateru, nemali by nastat komplikacie.
Samozrejme vzdy mozu nastat komplikacie, ale 100% istotu clovek nema nikdy v zivote, kazdy den sa moze stat cokolvek. Chcem tym povedat ze na mojich vazkach , prevazilo neockovat.

zelmirka1
20. jan 2010

pridavam sa ku tane74, ozvite sa do IP nech si vymenime skusenosti, ja som tu uz pisala ako to prebiehalo ked som bola predvolana prvykrat ale v nasom pripade to neuzavreli a dali si cas na riesenie dalej. Zatial som nebola striktna ze vobec neockovat ale ze zvazime neskor, ale v podstate som sa rozhodla ze napr. MMR nedovolim ani keby sa na hlavu postavili tak tiez uvazujem ako dalej postupovat.

atana
20. jan 2010

Tana74,
ak si rozhodnuta dalej neockovat, napisala by som nejake vyhlasenie, ze odmietas vsetky ockovania ako take. Ak by Ti totiz dali pokutu, bola by suhrna za vsetky ockovania a nie postupne po jednom.

Ja som 22.12.2009 posielala odvolanie, dnes mi prislo nieco bez nadpisu s uvedenim toho, ze som sa odvolala a co som tam popisala. Dlho mi trvalo, kym som prisla na to, ze je to vlastne neviem co...ale ziadne predvolanie. Mam pocit, akoby si dodatocne nieco dopisali na papier k predvolaniu, lebo len § 51 prikazuje povinne ockovanie (a aj to nestanovuje ktore presne) a oni mi predtym spominali §12 ods.2 pism.d za.c.355/2007 a ten nijako neriesi povinnost podrobit sa povinnemu ockovaniu. Tak teraz mi rychlo dopisali ten spravny.

Okrem toho sa presne ohanaju osypkami v Bulharsku, citujem: " Aj v inych krajinach je v pravnych predpisoch upravena povinnost byt zaockovany. V krajinach, kde od povinneho ockovania upustili, su zaznamenavane epidemie v populacii neockovanych det. Epidemia osypok prebiehajuca v roku 2009 v Bulharsku, podla bulharskych zdravotnickych autorit jasne demonstruje existenciu vakcinacnych dier v populacii, predovsetkym v romskej populacii. Vzhladom na zvysenu migraciu v romskych komunitach, ci v ramci statu, alebo mimo neho, nie je vyluceny import osypok, ci inych infekcnych ochoreni, ajna uzemie Slovenska."

- no, podla mna zavadzaju tym, ze vraj je len u deti neockovanych a to v inych krajinach sa tiez ockuje im pekne vyvratim osobne...okrem toho, i inych krajinach zarabaju ine peniaze ako ja tu na Vychode, tak potom si prosim aj toto mat rovnake...a vlastne ani to ockovanie nie je rovnake vsade, tak co vlastne ....

Ja uz mam tiez z toho infa o vakcinach velku hlavu, idem si nejak potriedit infa o osypkach, rubeole a mumpse, nech mam argumenty. Tiez sa netesim, ale mojim cielom je uz neockovat a toto musis mat stale na vedomi, ze o to ide.
Aj keby som musela zaplatit 10 tisic pokutu, nech, ale uz nebudem dobrovolne nechavat detom pichat latky robene na potratenych embryach "ochutene" zmesou otravnych latok, sposobujuce rozne neprijemne choroby a nervove problemy...

Pedtym som pisala, ze zavidim tym z Vas, ktori mate len male babatka, a viete info o skodlivosti uz teraz a mozte sa rozhodnut.
Teraz to staviam do pozicie, ze som vdacna, ze aspon odteraz deti nebudem davat ockovat.

Myslim, ze ta celosvetova peticia proti ockovaniu nie je len vymysel nejakych fanatikov.
Martinba to krasne zhrnul co a kedy a preco nie....tak.

A trochu z ineho sudku: Tento rok je v kartach koleso osudu. Vsetko sa bude menit a bude to mat rychly spad.
A po dalsie, tento rok sa "bude lámať chlieb" , konštelácia kvadratúra
Pluto a Saturn, ktorá na nás bude tlačiť nasledujúce mesiace, je
nekompromisná. Skostnatelé štruktúry versus pokrok. Vyhrať môže len jedna
strana. A preto treba bojovať ako o život. A každý z nás ten svoj diel
vojničky MUSÍ!!! vyhrať.

martinka1981
20. jan 2010

Ahojte,ked vas tak čitam napadlo ma že mne lekar v Rakusku pred porodom zisťoval hladinu protilatok na rubeolu. A kedže tam nemam poistenie tak som platila okolo 20€ za to vyšetrenie 🙂 ....len tak pre zaujimavosť...

zelmirka1
20. jan 2010

atana a preco si pisala odvolanie ? nas zatial raz predvolali, spisali zaznam a ze to prejednaju a ozvu sa nam.
a co si v tom odvolani pisala ?

atana
20. jan 2010

Zelmirka,
odmietla som ockovanie MMR u 11 rocnej dcery. Lekarka nas nahlasila a zac. decembra mi prislo rozhodnutie z RUVZ, ze ju mam dat do troch dni zaockovat. Nebola som a napisala som odvolanie, ze s tym nesuhlasim, som to tu davala:

Nesúhlasím s rozhodnutím č.:xxx a s nariadeným opatrením, pretože paragraf zákona a vyhláška ( §12 ods.2 písm. d) zák.č.355/2007 Z.z.), na ktoré sa autor rozhodnutia MUDr.XY odvoláva a na základe ktorých nariaďuje opatrenie nijakým spôsobom neriešia povinnosť podrobiť sa povinnému očkovaniu a nemožno teda na ich základe žiadať podrobenie sa povinnému očkovaniu.

Nie som si vedomá porušenia zákona z mojej strany, pretože na očkovanie som sa dostavila v stanovenom prvom termíne. Svoj nesúhlas so zdravotníckym výkonom som legitímne vyjadrila svojim podpisom v zdravotnej dokumentácii dieťaťa podľa Dohovoru o ochrane ľudských práv a dôstojnosti človeka v súvislosti s aplikáciou biológie a medicíny.

Ohradzujem sa voči forme akou je písané rozhodnutie. Pôsobí zastrašujúco, poškodzuje a spochybňuje moje dobré meno, pretože o deti sa starám príkladne. A práve stanovisko, aké som zaujala k očkovaniu má zabezpečiť ochranu môjho dieťaťa pred rizikom ohrozenia a poškodenia jeho zdravia.

sammy19
20. jan 2010

ahojte, aj my sme boli na RUVZ-e na pohovore a dostali sme cas na dalsie rozhodnutie. Mame ho poslat pisomne v priebehu februara...

tana74
20. jan 2010

ATANA vďaka... len ja mám problémy s "vyjadrovaním".... teda sama mám otravu ťažkými kovmi a keď nebudem mať "dobrý deň", nebudem vedieť povedať nič. Hlavne si málo pamätám, všetko musím čítať a študovať odznova, nebudem vedieť reagovať. Ale asi uvidím podľa situácie, či to neurobím tak, ako hovoríš, len jednu vetu a nebudem nič vysvetľovať. Tiež som odmietla u 11 ročnej dcéry MMR a predtým aj TBC, u mladšej preočk. v 6 rokoch (DTaP-IPV). Neviem, čo Dr. nahlásila, do telefónu mi hovorila, že niektorú ešte môžem zaočkovať tuším prvý polrok.
U staršej som tým pádom s očkovaniami skončila, a vlastne mladšiu by čakali až v 11 roku.
A aby som nezabudla, som už dávno rozhodnutá, že deti ani seba očkovať nebudem.

Želmirka, aký si mala pocit z tej lek.? Treba argumentovať, alebo sa dá byť ticho?

dadula84
20. jan 2010

ahojte.tak sa k vam pridavame.nas drobec ma v piatok 5 mesiacov a este nie je proti nicomu zaockovany.a zatial ho ani nemienim dat.ja som mala anafylakticky sok po ockovani na hep.B(engerix) a s malickym musime ist do blavy na ultrazvuk mozgu lebo ma jednu komoru sirsiu ako druhu co vsak samozrejme nie je podla lekarov kontraindikaciou.nasa pediatricka si ani nevsimla ze maly v kuse taha hlavicku na bok, som ju na to ja musela upozornit a skoncili sme na neurologii,odtial nas poslali na rehabku a musime cvicit vojtovku.ale to je nic to sa moze ockovat v pohode,ved ked sa mu zhorsi stav tak to isto nebude z ockovania 😒 .a tie reakcie co som ja videla na BCG vakcinu tak dovi a dopo.nehrozi aby som to dala.ale samozrejme ze nasa pediatricka nas pri prvej konrole nahlasila a uz sme boli 2 krat predvolani na RUVZ.napisem viac neskor len musim k drobcovi teraz lebo sa zlosti ze sa mu nevenujem 😀

bianca7
20. jan 2010

dadula,neviem ci to s tym suvisi,ale po ockovanii TBC v porodnice(este som netusila o nicom...) si myslim,ze maly ma reakciu-stale chrcanie v nosteku a soplik plus nevieme sa dostat z kvasiniek v stolici...Samozrejme,ze nasa dr si nemysli,ze to je z ocka posiela na vsetky mozne vysetrenia,ktore zatial nedavaju ziadne vysledky a pokracujeme chrcat a mavat kvasinky stale a stale...Dokonca jedna dr mi poradila prestat kojit...len nieco predpoklada-no som zhrozena!Takze ani my sa ztial neockujeme,no mam strach z cierneho kasla.Zatial nas dr nenahlasila,no chysta sa uz.Takze zrejme budeme aj my predvolane.

cora73
20. jan 2010

ahojte,tak sme dnes boli u tej imunologicky,aj som sa bala,a navyse ju-Mudr-priserne bolela hlava,ale po uvode,ze a naco ste vlastne prisli,maleho prezrela,popocuvala,prehmatala brusko, a zacala sa ma pytat,tak som jej vsetko nahlasilu,celu rodinnu diagnozu,ze matka mala epilepsiu,ja s bratom a synom febrilne krce,ze mam celiakiu a aj v muzovej rodine je celiakia,dalej mam alergiu na lan,ze maly po 6 m mal zastavu dychania-tak na to sa ma pytala,ze ako sa to dalej riesilo,ci bolo neurologicke vysetrenie a tak,tak som jej povedala,ze ma pediatricka vysmiala,na to nepovedala nic,iba tak cudne kukla,akurat som zabudla na svoj najvacsi tromf 😀 ,ze ja som po ockovani dostala zapal mozgovych blan,ale ved tam este idem..No a ze po 6 m maly zacal mat ten ekzem,po zavedeni prikrmov hrozne bolesti bruska po ryzi a mrkve,ktore trvaju doteraz,potom som jej opisala maleho trojdnove vysoke horucky,ktore na stvrty den zmizli a nic sa nepotvrdilo,len bohuzial som nevedela datum,lebo si nepamatam a este vtedy som si nic nezapisovala,potom sa ma pytala na tie testy,co robili na gastre,ze preco mu robili na oriesky a bielok a podobne,co som nevedela,a ze je to blbost,ak to este nejedol normalne,a ze ci mu davam paradajky,bielok,syry a jogurty,tak som povedala ze nie,skusala som iba syry a jogurty a maly ich odmieta,tak stale len sa tak nevedela rozhodnut,a na to som spomenula,ze maly mal herpes-sice len raz,ale jej som povedala ze 3x 😀 ,tak hned spozornela,a ze kde,a ci na ustach a co mu na to davam,a nakoniec teda bude malemu robit kompletne imunologicke vysetrenie na bunkovu imunitu,a potom som na nu uderila,ze ako je to s ockovanim,ze kedze maly nie je uplne v poriadku,ze ci sa ta tretia Hexa neda odlozit,kym nebude uplne ok,tak,ze nie,ze to sa moze ockovat,to s tym nic nema,ja na to,ze praveze si myslim,ze ma,lebo sa to vsetko naraz spustilo po druhej Hexe,tak bola stale taka nerozhodna,ze to nie je kontraindikacia,ze ak by mal tu bunkovu imunitu zlu,tak nesmie dostat MMR-ku,lebo tam su zive virusy,ale ze Hexa je uplne dobrucka 😀 😀 😀 ,ale nakoniec som ju uprosila,ze ved uz dve ma,takze mozme pockat-jupííí,ale to je jedno,aj tak by som ju uz nedala,a ze mi to neda zatial na papier,ale ze to potom napise do spravy,takze ja to len zavolam zajtra dr,ze mame odklad,no a 2.2. ideme na odbery a cakame na vysledky... 😉
Akoze fakt nechcem,aby mal maly zlu tu bunkovu imunitu,ved aj tak sme rozhodnuti tu MMRku odmietnut... ☹

dadula84
20. jan 2010

bianca ja si myslim ze vela veci u deticiek suvisi s ockovanim len to lekari nechcu priznat...len ockovat ockovat ockovat a hotovo.ja nie som proti ockovaniu ako takemu,urcite to ma vyznam pri niektorych chorobach ale malo by sa k tomu pristupovat individualne a mala by byt moznost rozhodnut sa ktore ocko chcem a ci ho vobec chcem.v mnohych statoch je slobodna volba a tu na SR ked chces nieco ine,napr. len posunut ockovanie, tak este aj pokutu dostanes,no ved demokracia 😠 . no ja neviem ako to my nakoniec poriesime,na tom RUVZ bola riadna fraska,nakoniec sme sa dohodli tak, ze pojdeme s malym na to usg a potom mame navstivit doktorku Kukovu v BA.bol tam uz niekto z vas? my by sme chceli ocko posunut lenze "teta" na RUVZ nam povedala ze ak by sme to chceli napr. po 2 roku tak ze to uz ani nema vyznam pretoze vakciny su obsahom latok "nastavene" presne na ten vek kedy sa maju podat.je to ozaj tak? nejako som sa k tomu nedopatrala...

ivka144
20. jan 2010

Atana, to je teda krasny text! ak dovolis, ak budem niekedy potrebovat, pomozem si... Mala si na to pravnika, ci taku peknu rec mas ty? Inak to je dopopuku s tych paragrafom 12, ze oni hovadinu napisali?? Super si reagovala, nie na podstatu, ci ockovat alebo nie, ale ak sa teda mate bavit pravnicky, tak pravnicky, napisali blby zakon. Aj to ostatne je fajne.
Tak ja uz vsetkym drzim palce.
Inak sa zaoberas astrologiou alebo dacim takym? Ja nemozem povedat, ze by som nieco take vyhladavala a verila tomu, ale staci, ze to pripustam do tej miery, aby mi to nahnalo strach...

Inak Martin - ja som sice tiez vo faze, ze nic ockovat, ale ta tvoja uvaha, ze hepB a tetanus nema ako dostat, to plati v takomto nizkom veku, nie? A potom si to ako odovodnis? HepB - ak nemyslim prenos sexualny, ale napr. nie velmi pravdepodobne, ale vpohode mozne - oblubene pichnutie striekackou vonku, alebo proste dieta pochyta hocico do zeme a take divne individua sa valaju kadetade, mocia kadetade a pod. A ked uz decko vonku beha, tak aj pripadny tetanus sa v otazke objavi. Tiez to, ze Pertusis dostavaju zaockovane deti vo vyssom veku - je logicke, ze vacsinou zaockovane, kedze co ja viem kolko 95% deti hje zaockovanych. Teraz aby si si nemyslel, ze Ta napadam, ale prislo mi to ako nezrovnalost a ak by mi vsetko sedelo, rada sa stotoznim s tvojim postupom a mam to vyriesene aj u seba, bies? ;) Takze vopred D. za odpovede.

Musim si asi uz konecne daco aj o chorobach nastudovat, lebo ak by dieta dostalo daco, nech aspon mam par, ako to identifikovat a co ako prve robit. (Okrem default - nasadit cecko, hehe, ale ak mate aj ine rady napr, alternativneho charakteru, ako pomoc popri klasickej liecbe...)

Mna trapia ohladom chorob dve veci.
1. Odkedy som na MD, tak absolutne nic z politiky a ekonomiky nesledujem, ale tusim, ze sa ekonomovia tvaria, ze uz sme sa odrazili od dna a jedina polemika je, ze ci bude dno dvojite (krivkaW) alebo obyc V. Ja si myslim, ze v suvislosti s krizou, ropnym zlomom a kadecim nas este najtazsie casy cakaju, to ked este neberem do uvahy tie svetovovojnove strasiaky. Normalne mam obcas strach, ze sa velmi rychlo mozeme dostat do zlej ekonomickej, socialnej a nasledne hygienickej situacie a vtedy je pohlad na choroby inaksi. Ak by nastal taky upadok, nebudu nezaockovane deti hned na prvom mieste na rane?

2. Ak je moje decko tazky alergik, tak isteze ockovanie by aj horsie znasal. Ale rovnako aj choroby, nie? Myslite, ze je tam nejaka vyraznejsia, jasnejsia suvislost? Ze ak nejake percento ma komplikacie, aky "typ deti" by to mohol byt? Nerozumiem sa do toho, co je bunkova, nespecificka a humoralna a neviem aka imunita.
Uz som spominala, ze nas maly ma IgE (hovori o alergickych reakciach) niekolko desat az stonasobne zvysene oproti normalu a byva aj celkom chory. Teda vecne ma sople. Ale to uz mozno aj od BCG, co ja viem? Mozno alergicke, mozno prechladnute, neviem. Co vy na to? Dakujem.

Tym, co idete na predvolanie - mne by asi lepilo, ale ak by som uz bola rozhodnuta, ze ockovat jednoducho nebudem, tak asi by som nic extra nehovorila. Proste toto je moje rozhodnutoe z presvedcenia, nepotrebujem, aby ste ma prehovarali, ak to povazujete za porusenie zakona, tak konajte, ako musite a ak jedine, o com potrebujete rozhodnut je vyska pokuty, tak mozete zvazit moje uprimne a dobre umysly v snahe ochranit svoje dieta na zaklade informacii co mam - a prikladam svoje vyjadrenie a odovodnenie vopred spisane.
Jasne, ze nepovedala by som im to takto, ale presne v tomto duchu. Jediny problem je, ci by nechceli riesit, ze sa o dieta nestaram a 1. mali by zaujem zobrat mi ho zo starostlivosti alebo 2. nariadili by ockovanie, odobrali by mi ho a nasilne zaockovali a vratili. Myslite, ze je mozne nieco z tychto dvoch veci?

martinba
20. jan 2010

ivka144 ja som si precital tu cast tvojho prispevku ktoru si mi venovala, ale nerozumiem tomu presne a ani sa mi nezda ze ma napadas 😉

skusim teda odpovedat ako som to pochopil. Ano, myslel som Tetanus a Hep B v takom nízkom veku, ale môj osobný názor je, že ani vo vyššom nie, ale to by bolo na dlhe vysvetlovanie.

S tym Ciernym kaslom je to komplikovanejsie, nepozname vsetky podrobnosti o pripade ktory pisala Daducha. Preco nebolo ockovanane to jedno dieta s tazkym priebehom? Bolo zdrave a malo uvedomelych rodicov ? alebo malo napr. poruchu imunity od malicka ktora bola kontraindikaciou a preto nebolo vobec ockovane? predpokladam, ze pred 11 rokmi este rodicia davali ockovat vsetky deti a neboli ockovane iba naozaj deticky s nejakym vaznym zdravot. problemom. Nemoze byt toto prave dovod tazkeho priebehu ochorenia? neviem....ja som si o tom precital par kniziek a napr. podla wendy lydall je Cierny kasel problem iba u velmi malych deticiek a tvrdi, ze ak ho dostane zdrave dieta a je mu poskytnutna opatera aku potrebuje, tak to zvladne bez problemu, zevraj to je horsie pre rodicov (pocuvat ten zvuk).

denduska
20. jan 2010

mna ten cierny kasel strasi asi najviac z celej hexy teraz, a neviem ako s tym nalozit... inak tiez si myslim ze tazky priebeh u 11 rocneho dietata je skor vynimocny, ved vsade sa pise ze najviac nebezpecny je pre male deticky do 1.r..ale beztak ma to nepotesilo...
a co mam robit teraz s malym neockovancom, to nemam nikam chodit, ved starsi ci su ockovani alebo nie, tak to nanho kludne prenesu... este aj v prednaske od Dr. Avdicovej sa pise ze imunita klesa uz 5.rok po ockovani...no tak super, takze neockujem sa, mozem to dostat, ockujem sa, tiez to dostanem..neexistuje nijaka studia alebo kazuistika kde by sa popisoval priebeh u rovnako stareho ocko a neocko dietata??? 😕

erikasadek
20. jan 2010

denduska, ja len tak , na okraj...
trocha som citala , fr fora co sa tyka ockovania pod.. a tam je vela rodicov , ktorych deti maju , cierny kasel..
kedze vela ludi nedalo ockovat. ale ani raz nikto nenapisal ze mal strasny priebeh.. skor len ze to dlhsie trvalo tak niektory to riesili vysokohorskym pobytom , nad 1500 m, kedz e ta bakteria sa v nadmorskej vyske uz nedokaze rozmnozovat a tym padom je koniec.. je to straty trik , alebo , ine az po homeo..
neviem ci vam to pomoze ale len informacne;. 😉

daducha
20. jan 2010

martinba - to dietatko nebolo ockovane z presvedcenia rodicov, odmietli vsetky ockovania.Ci malo aj nejake ine zdrav.problemy to neviem, ale doktorka to nespominala.Pri najblizsej prilezitosti sa to pokusim zistit.
ivka44 - trochu mimo temy, no po tom co sa v televizii objavila sprava o 3 sv. vojen, tak som zacala knurat po nete a ak by vojna mala, tak myslim ze dôvodom môze byt ropa.Je jej velmi velmi malo - viac som davala do temy - ropa a 3 sv. vojna tu na konikovi.Je tam link na jeden podla mna velmi zaujimavy clanok.Aj ked nie velmi prijemny.

cora73
20. jan 2010

mame my u nas taku vysku? kolko ma Lomnicak? som asi blba,ale ZS uz je daleko.. 😀 😀
aj tak by s malym musel ist muz,ja nevleziem do lanovky,do lietadla a pomaly uz ani na stolicku.. ☹ ☹ ☹

atana
20. jan 2010

Tana74,
ako Ta tak citam mam pocit, ze aj ja mam otravu tazkymi kovmi..tiez si vela nezapamatam a dookola citam to iste. ALe to bude asi uz vekom... 😀 (o mesiac 40)Fakt, to sa da ako zistit ta otrava tazkymi kovmi u dospeleho?

Ivka144,
nie som astrolog (robim si kurz tarotu, teraz som ho prerusila, lebo studujem vakciny a podobne radosti koli odvolaniu), svokra sa tomu dost vazne venuje a aj prednasky feng shui robi - od nej je info o tom kolese osudu a ta druha cast s diakritikou je od kamosky, co mi pomahala pisat to odvolanie. Tak 95% je jej praca. Ja som doplnila akurat ten dohovor o biomedicine a trochu to prestylizovala.

A este som tam mala jeden odstavec v tom odvolani, som ho neskopirovala, ci co:
Niektorými formuláciami MUDr.XYa dochádza k porušeniu požiadavky objektivity a nestrannosti,
ktorými sa MUDr. XY ako štátny zamestnanec pri výkone svojej služby musí riadiť tak ako mu to ukladá Zákon o štátnej službe a Etický kódex štátneho zamestnanca.

Tento som dost prerobila, bol pisany ovela tvrdsie...ale to by si uz potom na mne fakt zgustli...

denduska
20. jan 2010

Chopok je nejak okolo 2000 m n.m ci nie? sme tam boli s malou v lete (namiesto tretej hexy 😀 😀 😀...) ale vazne teraz....
fuh no neviem, ani neviem s kym by som mohla o tom pokecat, teda nejaky normalny doktor 😕

atana
20. jan 2010

Cora, 2632 metrov ma Lomnicak...dala som do Googlu, tiez som presne nevedela...
Strbske Pleso ma 1400. Popradske pleso 1494m.

atana
20. jan 2010

A aky dlhy pobyt v horach sa odporuca na ten cierny kasel?

erikasadek
20. jan 2010

atana, j auz si nepamata , aspon 2 hodiny , to by som musel aznova citat prepacte mi.. 😉 ale , naozaj to robia francuzi.. 😉
ked osm to citala po prvy krat tak som s asmiala, ale bolo tam vela rodicov ktorych deti maju , cierny kasek, vek od 6 mesiacov az 5 rokov 😉

zelmirka1
20. jan 2010

tana74, neboj nebolo to take zle, cakala som ze to bude ovela neprijemnejsie, boli tam dve doktorky, isli sme s muzom spolu aj maleho sme mali zo sebou a dohodli sa ze nebudeme ten rozhovor niako sponovat, ziadne prehnane vyjadrenia a prilis emotivne reci takze to cele prebehlo v takej normalnej atmosfere, velmi slusne a v pohode....opytali sa nas ze ked doteraz bolo vsetko v poriadku a maly bol ockovany preco zrazu sme nechceli ockovat. Ako to prebehlo som pisala 8.decembra v tejto teme.
Inak myslim najpr si treba ujasnit ci clovek chce natahovat cas a uvadzat rozne dovody, posuvat to a podobne
alebo jednoducho povie ze ockovat nebude. Kedze my sme to viac hrali na posunutie tak o pokute nepadlo ani slovo a ani sa to na prvykrat nevyriesilo. Dost sme riesili to ze chceme vediet kto bude zodpovedny za mozne nasledky keby nastali tak to bolo zaujimave, lebo sami uznali ze to je otazne a teraz sa to vraj riesi a asi to bude vyrobca vakciny, na co sme zareagovali ze v tom pripade nam nemoze stat prikazat ockovat ked nepreberie zodpovednost. Sama neviem ako dalej, ale asi pri najblizsom jednani rovno povieme ze maleho proste ockovat nedame a hotovo. Nerob si starosti, priprav si strucne svoje dovody a vsetko bude OK.

tana74
20. jan 2010

Želmírka ďakujem.

ATANA, mňa naštartoval tento članok http://svetlanablog.nazory.eu/co-sa-vam-m-ze-pr... , na ktorý som náhodou natrafila a potom to už išlo ďalej samé. Dosť mi pomohlo aj osobné stretnutie s autorkou článku a aj s inými rovnako "postihnutými" ľuďmi. 🙂

pia22
21. jan 2010

Ahojte, viem, ze som tu kedysi citala o Vigantole, len to nemozem najst☹ Mojmu malemu mudr. zvysila davku na 3kv. denne a po 2 tyzdnoch uzivania place, nervozita, zmena stolice a trva to uz treti den. Ja som si uz predtym vsimla, ze po nom bol par hodin podrazdenejsi😖 Nemate niekto podobnu skusenost??

bianca7
21. jan 2010

martinba,prepac,nevsimla som si Tvoju odpoved 😖 Ved aj ja uvazujem rovnako-co sa da vyliecit normalne,a co je nebezpecnejsie z tych chorob proti comu sa ockuje...No hep.B podla mna je uplne,ale uplne odveci-ako vobec mozu zdvravotnici nacpat do vakciny este aj toto,ved je to uplny nezmysel,nechapem.Tiez u mna prevazuje neockovat,ale strasne sa bojim toho cierneho kasla!ved sa neda uplne vyhnut kotaktu z ludmi...teraz este niekam nechodime,lebo sme male,ale neskor budeme musiet,tak ani neviem co mam robit.A neexistuje monovakcina proti ciernemu kaslu?A este nieco,neni nahodou alergia kontraindikaciou pri ockovanii?Zatial len predpokladame,ze mame alergiu,cakame na vysledky,ale snazim sa chytit zatial aspon niecoho,hoci nebola by som rada,keby nam podtvrdili alergiu.

sammy19
21. jan 2010

ahoj bianca, aj my mame alergiu - sice nevysli ziadne potravinove, ale "iba" inhalacne ako prach, roztoce, plesne, pele burin a nejakych stromov a alergologicka nam odporucila ockovanie pod dohladom v nemocnici. Ale ze kontraindikacia to urcite nie je a ze to by musel byt naozaj "OBROVSKY" dovod, aby vlastne bola nejaka kontraindikacia v ockovani... 😒