Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jarka007
7. jan 2009

U Vas sa pouziva Priorix ako nova ? Kukla som do dcerinho ock. preukazu a ona ho dostala uz 4 rokmi 😕 .

Denduska tak klop klop klop nech je mala zdrava. A to mate este jednu, co 😝 ? A s tymi kiahnami mas totalnu pravdu. Citujem z jedneho clanku z netu: "Choroba predstavuje záťaž aj pre rodinu, pretože si vyžaduje starostlivosť zo strany rodičov, ktorá môže trvať aj mesiac. "
To ma doslova rozculilo, ked som citala aka straaasna je tato choroba, az sa o deti treba starat.

denduska
7. jan 2009

ja som ten letak videla dnes u nasej dr v cakarni....medzi kopou dalsich (ma tam aj take celkom dobre o dojceni a tak, zas aby som len nekydala 😅 ) su tam vyobrazene take rozpravkove postavicky - akoze bacily obsypane vyrazkami, MMR som necitala len tie kiahne.... neviem ci to bol letak na konkretnu vakcinu ako taku, alebo len o tych chorobach.... ale ma to rozculilo dost.... a este tam bol aj letak na prevenar a k tomu taky papier - test - je vase dieta ohrozene pneumokokovou infekciou? - hlavne ze ja som na vsetky otazky odpovedala ze nie, no ale uz sme ockovani...cert to ber, dufam ze sa to fakt nijak zle nedopadne...ani v buducnosti....

lubii - mna na prvu davku prevenaru presvedcil manzel aj s dr., bohuzial som bola v mensine....a dr vravela ze je odporucane to ockovat naraz...neviem co je na tom pravdy.....tak uz dostala aj druhy nech to ma za sebou chuderka....

no e este jedna hexa, ale na tu je este casu nastastie.

inak ja si pamatam dost dobre ze som mala ovcie kiahne, ale zeby to nam mne zanechalo nejaku psychtraumu, nezda sa mi... a rozmyslala som dnes prave nad tym ze osypky su najnebezpecnejsie ak ich dieta dostane v prvych dvoch rokoch...tak preco to ockuju az v 15. mesiaci, ked to uz ockuju? dufam ze to teraz necita niekto z tej firmy a nespoji to s hexou 😀 😀 😀 zachvilu urobia dekavakcinu..doprcic 😅

lenki33
7. jan 2009

mne sa len paci ten postupny vyvin, ze najskor sa vyvola medialna kampan o nebezpecnych pneumokokoch, rodicia su ochotni zaplatit tisice za vakcinu, potom sa to zacne preplacat, nadseni rodicia davaju ako zmyslov zbaveni ockovat svoje deti, ved je to zadarmo tak ich musime dat, do toho na city hrajuca reklama v tv ake su deti zranitelne a ako ich vdaka prevenaru zachranime, no a hop uz je to povinne, aky neocakavany zvrat 😕
Niekedy si fakt pripadam ze lobby je vo vsetkom tak silna, ze vdaka globalizacii zakony tvoria nadnarodne korporacie a je mi z toho fakt na zvracanie

barborka08
7. jan 2009

Ahojte dievcata. Kedy ste nechali najneskor ockovat drobcov vakcinou hexa? My ju zatial nemame, co som aj rada. Snazim sa ju oddialit, len neviem ako este dlho... 😒

terezkaq
7. jan 2009

denduska, řekla bych, že se očkuje od toho věku, protože už dítě nemá tak vysokou hladinu mateřských protilátek, které mohou způsobit, že ta vakcína nezafunguje. ale nevím jak to bude do budoucna - ty mateřské protilátky dítě má, protože matka tu nemoc prodělala. ale jak to je, když ji neprodělala a jen byla proti ní očkovaná? v tom případě bude mít dítě také protilátky? nevíte někdo jak to funguje?

lenki33
7. jan 2009

terezkaq, no ja si nie som ista, ze lekari resp vedci mozu vobec povedat ako funguje a ci vobec funguje ocko 😔

terezkaq
7. jan 2009

no jo lenki, to máš pravdu :(

jarka007
7. jan 2009
aniska
8. jan 2009

zeny dostala sa nam do ruky kniha dr.Buchvalda- Ockovani, obchod se strachem. To je narez 😝 😝 😝 waww
Najblizsie ked budem mat cas vypisem uryvky, zatial len pikoska na zahriatie- viete, na com sa pestovala prva vakcina proti pravym nestoviciam?
nie, nerozmyslajte o zvieratkach.. bolo to na sirotkoch, na detoch, co nemali rodicov, ktori by sa ich zastali. hrozne 🤐

barborka08
8. jan 2009

Pocula som o tej knihe, len som sa k nej este nedostala. Vraj je velmi dobre napisana.

gerena
8. jan 2009

Terezkaq imunoglobuliny, zodpovedne za protilatkovu imunitu-cize obrana po ockovani, trieda A prechadza do materskeho mlieka a chrani aj dieta, v tom pripade ked matka tvori protilatky proti danemu mikroorganizmu, pokial nie tak ani dieta nie je chranene.............IgA chrania zhruba do 3-6 mesiacov, zato sa ockuje tak skoro..........
matka ochorenie prekonat nemusela, pokial bola ockovana tvori protilatky............toto je zakladny princip ockovania

tym kockam ktorym sa podarilo vybavit si neockovanie-blahozelam,a mate jediny stastie, ze vas nie je vela a vase dieta chrani kolektivne ockovanie............

jarka007
8. jan 2009

Dovod preco sa nemoze ockovat MMR pred 11 mesiacom:

Imunitnareakcia deti moze byt pri prilis skorom ockovani kvoli rusivym efektom matkinych protilatok nedostatocna. V krvi deti koluju este mesiace po porode ochranne protilatky matky (za predpokladu, ze je matka ockovana, alebo chorobu prekonala). Tieto protilatky mozu Ockovacie virusy "odstavit" tak, ze telo dietata nema ziadnu prilezitost vybudovat si vlastnu ochranu. Predpoklada sa, ze pred 11 mesiacom su matkine protilatky v tele diatata vo velkom mnozstve. Takze ockovanie je tym padom vo vacsine neucinne. Prave z tohto dovodu je MMR ockovanie pripustne NAJSKOR od 11 mesiaca. Po 11 mesiaci by mali byt protilatky matky s najvacsou pravdepodobnostou z tela dietata odburane. Ak matka prekonala danu chorobu odburavaju sa tieto protilatky dokonca este neskor.

gerena
Z povinnych napr. cierny kasel. Najviac nebezpecny prave pre deti do pol roka. Kedze "ochrana" by sa mala vytvorit najskor po 2. ockovani, cize v cca 5. mesiaci je otazne, aky to ma potom zmysel. Nehovoriac o tom, ze kompletna ochrana (k vobec) az po 3.ockovani. Takze vtedy, ked by uz akoze dieta malo byt ockovanim "chranene" je uz davno za vodou. Teda z nebezpecneho veku vonku.

lenki33
9. jan 2009

gerena, a vies ze ma celkom mrzi ze moj syn sa mumpsom vlastne nebude mat kde nakazit??!! takze ho dam zrejme v puberte zaockovat 😉
podla mna je na kazdom ci slepo veri lekarom alebo sa pokusa najst aj ine nazory, aj ked chapem ze prva cesta je pohodlnejsia a jednoduchsia

lenki33
9. jan 2009

na upresnenie, ja vidim rozdiel v zaockovani monovakcinou 12 rocneho dietata a zaockovanim 3 alebo 4kombinaciou 15 mesacneho dietata

denduska
9. jan 2009

gerena....myslim ze vacsine mamiciek tu ide najma o to aby to bolo dobrovolne a aby boli k dispozicii aj monovakciny....a myslim ze je skutocne malo takych ktore nedaju dieta zaockovat vobec na nic....

ale podla mna to pride, bude nejaka norma z EU a budeme sa musiet prisposobit ci chceme alebo nie....tak ako sa rusia ortutove tlakomery - pricom v tomto pripade si myslim, ze je to chyba, ziaden elektr. tlakomer nie je taky presny ako ortutovy... nuz ale je to trend.

a nepriala by som ti vidiet svoje vlastne dieta ako hodiny vresti bolestou az je fialove, a si sama doma 30 km od najblizsej nemocnice...ale potom by si trosku o tom uvazovala inak..ze to mozno nie je az take bez nasledkov ako sa zda 😖

kazdy ma mat pravo volby a o nic ine tu nejde.

barborka08
9. jan 2009

Ahojte, je tu nejaka mamina, ktora dala zaockovat jednozlozkovymi vakcinami? (diferia, tetanus, polio)

gerena
9. jan 2009

monovakciny? namiesto hexavakciny - 6x pichat, 6x mozne neziaduce ucinky a stress dietata...........neviem ci to je najlepsi napad..........

denduska........mile od teba, dakujem za prianie..........ale netvrdim ze nemozu sa vyskytnut ziadne neziaduce ucinky, praveze vo vacsine pripadov dieta zareaguje zvysenymi teplotami a soplami, opuchom v mieste vpichu, je to reakcia imunitneho systemu........ale pri ockovani toto je risk a dlhodoby ucink je zisk

lenki k tomu mumpsu.....ma malu pavdepodobnost chytit mumps, ked ostatne deticky su zaockovane a neprenasaju virus..............ale ked ti to je tak luto, skus ho dat na par dni do romskej komunity, taku skalu infekcnych chorob si este nevidela co ti domov donesie

a bez urazky, aby sa laici rozhodovali o potrebe ockovania, je to iste ako keby sa detsky lekar rozhodol postavit nemocnicu bez architekta.......alebo murar riadit lietadlo.....................toto je moj nazor, ja ho nevnucujem, tak prosim nekamenovat
😉

mywiel
9. jan 2009

My po porade s nasim homeopatom-pediatrom nemame zatial ziadne ockovania, a po 1 roku ich budeme mat velmi malicko. TBC sa tu neockuje je zakazané myslim vo Svajciarsku. 😉

lenki33
9. jan 2009

gerena, navrh na pobyt v romskej komunite som ocakavala 😉 este potom pripada do uvahy komunita bezdomovcov
ja si zase myslim ze ludia v demokratickom state maju pravo na informacie a pravo volby, v inych demokratickych statoch EU toto pravo ludia maju, ale tam zrejme rozhoduju aj o zakonoch "laici"

gerena
9. jan 2009

lenki, no vidis aka si sikulka..........ale nie je to ani trosku vtipne
tak fajn , ked bude MK este ficat o 10 rokov....tak si potom pokecame......takze neockujte nech mame temu

mywiel
9. jan 2009

lenki ja uz tie nazory vobec nepocuvam aka som nezodpovedna atd. 😉 praveze sa snazim pre svoje babo robit to najlepsie, vela citam, zaujimam sa a rozpravala som sa aj s roznymi doktormi, takze rozhodnut sa neockovat je nie lahké rozhodnutie a urcite nie nezodpovedné, ja som prisla k tomuto uzaveru az ked som si premyslela rizika chorob a rizika ockovania, takze to urcite neberiem na lahku vahu, pride mi hlupe niekoho odsudzovat len pretoze ma iny nazor, urcite sa nerozhodujeme nezodpovedne a neberieme veci na lahku vahu ved ide o nase deti. 😉

mywiel
9. jan 2009

Tu su vsetky ockovania dobrovolné! A mne doki do 1 roku neodporucal ockovat, po 1 roku mozno len tetanos, a dalsie uvidim ale urcite nie kombinované vakciny, viem o com hovorim kamoska tak skoro prisla o svoju dcérku dostala anafylakticky sok lebo jej dali 6 kombinovanu vakcinu. ☹

mywiel
9. jan 2009

A este ockovania v ziadnom pripade nechrania na 100% len znizuju rizika a navyse ked ste niekedy zaockovany proti niektorej danej chorobe tak ta ockovacia latka nechrani dozivotne. To len na upresnenie. Nikoho neosudzujem ked si chce dat dieta zaockovat nech si da, len to mi je luto ze doktori robia velké kampane na ockovania ale neposkytnu info rodicom o celom probléme. V holandsku sa skoro vobec neockuje a vo Francuzsku az 90% a vyskyt niektorych chorob v tychto krajinach je rovnaky takze ako to vysvetlit...? 😅 😕

gerena
9. jan 2009

mywiek ja neodsudzujem nikoho ze to nedava ockovat, je to zodpovednost rodicov, ja som napisala svoj nazor a som zato aj dostala.......tato diskusia je jednostranna.ale neva
zatial sa nevyskytu infekcie ani kde nie su povinne ockovania zato, lebo este vzdy su zaockovane generacie........treba vyckat ked budu vsetci kompletne nezaockovany a potom sa uvidi.......

musim ist.......dobru nocku

sammy19
9. jan 2009

ahojte.

mywiel, suhlasim, ze je hlupost odsudzovat niekoho len pre to, ze ma iny nazor. ked si tak pozeram niektore diskusie, tak je to fakt sila, ako sa vedia diskutujuci navzajom hadat a urazat kvoli rozdielnym nazorom... casto ma to odradi sa vobec niekam zapojit...

inak, ja som sa tiez zacala v tom trochu viac "vrtat" a ockovanie vo mne vyvolava dost velky strach. chcem pre svoje deti len to najlepsie. dlho som povazovala ockovanie za uplne prirodzenu vec, no uz viem, ze to ma od prirodzenosti daleko. Samozrejme, mam rovnako strach aj z chorob, ved kazda mama chce mat zdrave dieta, no nie je mi jedno, ked si precitam zoznam vedlajsich ucinkov na vakcinach 😒
a zboznujem, ked niekto povie, ze pri nejakej vakcine je len "statisticky bezvyznamne" riziko tazkeho poskodenia ci smrti - akoze to bezvyznamne riziko napr. 1:100 000 sa predsa bytostne tyka niekoho ako sme my - keby slo o nase dieta, tak by to zrejme az tak bezvyznamne nebolo ☹
sama neviem, co je spravne. snazim sa len do toho viac preniknut a zvazit vsetky pre a proti.

ach jaj, som sa rozpisala. myslim, ze vsetky chceme pre svoje deti to najlepsie, len rozdiel je v tom, ze kazda z nas mozno vidi cestu v niecom inom a za to predsa nemozeme niekoho odsudzovat alebo oznacovat ako nezodpovedneho... tot moj nazor.

pekny vecer!

zuzana.k
9. jan 2009

gerena, fajn ze si ozvala. Je dobre poznat ako vidia tuto problematiku odbornici. Naskakuje mi vsak husia koza, ak zacitim tuto pachut komunizmu. Nemali by sme rovno odlozit svoje deti do jasli a ustavov aby ich vychovali kompetentni vzdelanci s papierom...
Asi ti nacisto uniklo preco sa tu diskutuje o moznostiach nedat ockovat dieta. Skusenosti a prax nie je taka plocha a jednoznacna ako poucky v skriptach...

jarka007
9. jan 2009

gerene dovolim si oponovat, su tu aj baby s lekarskym vzdelanim resp. skoro lekarskym vzdelanim.

Mywiel prave nedavno som citala, ze tie podla nejakej statistiky neockuju vo Svajciarsku skoro vylucne maminy s vyssim vzdelanim. A myslim, ze by sa tomohlo aj zovseobecnit. Mozno aj to o niecom svedci, alebo nie gerene ?

A k tej koletivnej imunite: podla europskej studie SCARPOL (mywiel to mozno nieco bude hovorit) vo Svajciarsku, ktora mala za ulohu zvysit preockovanost ziakov osmych tried na MMR, to je relativny pojem. Studia ukazala, ze chranenost ziakov v oblastich (kantonoch) s nizkou preockovanostou je rovnaka, dokonca vyssia ako u ziakov, kde je preockovanost vysoka. Deti, ktore tieto choroby prirodzene prekonavaju pomahaju dokonca aj ockovanym k ich istejsej imunite.

vanish1
9. jan 2009

mywiel, sammy, súhlas

barborka08
9. jan 2009

mywiel zdielam s tebou rovnaky nazor. Z vlastnej skusenosti nechcem dat hned a vsetko naockovat mladsej dcere. Zaujimaju ma monovakciny.

mywiel
9. jan 2009

Gerena bohuzial s tebou nesuhlasim, vacsina chorob nevymizla kvoli ockovaniam ale kvoli hygiene, ale neva neberiem ti tvoj nazor. Vacsina chorob hrozi hlavne v rozvojovych krajinach prave z tochto dovodu, spinavej vode atd. 😉