Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tina_
27. jan 2009

hm, tie nabozenske dovody mozno nie su taky zly napad- sak podla ustavy mame slobodnu volbu nabozenstva, tak co, budu mi vyhrazat kvoli tomu sudmi??? 😒

beruska2x
27. jan 2009

a nevadi vam ze ohrozujete zivot a zdravi sveho ditete, ktere chudak nema pravo se samo rozhodnout??? co kdyby kvuli tomu vazne onemocnelo nebo zemrelo, .... byly ba jste tak rozhodnute a statecne i pak? 😅

sammy19
27. jan 2009

beruska, nikto tu z nas nechce ohrozit zivot a zdravie nasich deti. Ide nam presne o opak - chceme zdravie a zivot nasich deti chranit a snazime sa hladat spravnu cestu.
Ja spytat Teba - keby Tebe nahodou ochorenlo alebo dokonca zomrelo dieta po podani beznej vakciny, tiez by si mala stale rovnaky nazor na plosne ockovanie? To nie je provokacia ani nic podobne, len sa pytam.

beruska2x
27. jan 2009

nehlede na to ze je to nezakonne, stejne jako kradez, podvod, vrazda atd....

sammy19
27. jan 2009

juuuuj beruska, ako to mozes prirovnavat ku kradeziam, podvodom, ci vrazdam? trosku silne, nemyslis??? 😕

beruska2x
27. jan 2009

ja mam maleho naockovaneho, i Prevenerem, ktery cely platim,
dite ty protilatky potrebuje, uz i vy jste jako male deti byly ockovane a ma tem geneticky zaklad, samo si je nevytvori....

sammy19
27. jan 2009

ved Ti to nikto neberie, Tvoj nazor. Ak chces ockovat a veris, ze je to dobre, tak nie je o com. A ti, ktori o ucinnosti alebo bezpecnosti ockovania az tak presvedceni nie su, by mali mat aspon moznost volby, si myslim...

beruska2x
27. jan 2009

nemyslim, zakon asi nejaky duvod ma, ma ochranit pred sirenim nebezpecnych nemoci, takze vlastne ohrozujete i ostatni deti, ve skolkach, atd....

rodice by za to meli byt tvrde trestani, je to zanedbani povinne pece nad sverenou osobou, stejnou definici ma i tyrani deti..

sammy19
27. jan 2009

ako by mohli neockovane deti ohrozovat ockovane, ked ich ockovanie chrani???

beruska2x
27. jan 2009

protoze bacily a viry mutuji... a neockovane dite je zivna puda...

erikasadek
27. jan 2009

beruska co je nezakonne, neockovat... ? 😉 😕
ved keby to bol taky zlocin tak by to bolo po celom svete.. povinnost ockovat je , len snad u nas..... v nasich krajinach..

to ti hovorim ja, co som za ockovanie baby ma poznaju, ale clovek sa ponauci na svojich chybach...
stale som za ockovanie, ale inak;
moje stastie je , ze kde som je len jedina vakcina povinna tetanus...... 😉
ale aj tak mam zaocovane deti, len trocha inak ako v nasich koncinach...

rozdiel je ze tu najdes lekarov ktory ti , sami povedia posunte ockovanie, cim neskor, teda po 3 roku a viac...
je tu pochopenie..
nie je vzlastne ze na svete su lekari, trochu viac , flexibilni?
dokazu pochopit a nie vsemocne sa snazit pichat do nasich deti... asi to bude tym ze nie su plateni , ppoistovnou za akt...
ale mnou...
aja dufam ze tym ze sme v Eu, tak to za chvilu skonci povinnne ockovanie;, teda vsetkych vakcin....
stacia len tie zakladne... ako povinne;; ako vsade...

sammy19
27. jan 2009

tak ak mutuju, tak potom ani ockovane nie su chranene proti tymto zmutovanym, takze to zrejme nebude v ockovani... a ako mozes napisat, ze neockovane dieta je zivna poda pre bacily a virusy? len by ma zaujimalo, odkial mas taku informaciu?

erikasadek
27. jan 2009

clovece a to som dnes pisala o tejto teme ze sa uz nehadame, ale rozumne diskutujeme, asi som to zakrikla.. 😖

beruska2x
27. jan 2009

to neni pravda, povinne ockovani ma Spanelsko, Nemecko Slovensko Anglie atd... amnohem rozsirenejsi nez my....

sammy19
27. jan 2009

erikasadek, ja sa nechcem hadat, to nemam vo svojej povahe. Len ma trosku zaraza, ked niekto napise, ze neockovat znamena tyrat svoje dieta, alebo tak...
ja som len za citlivejsi pristup k ockovaniu a aby boli lekari otvorenejsi aj debate, odlozeniu ockovaniu alebo tak.

sammy19
27. jan 2009

beruska, ved ak si presvedcena o svojej pravde, tak v poriadku. Nikto TI predsa Tvoj nazor neberie, ale neurazaj, prosim, tie, ktore maju iny nazor, oki?

beruska2x
27. jan 2009

co jsem napsala urazliveho??? nejde mi do hlavy jak si nekdo tak malo muze vazit zdravi a navic u vlastnich deti... ja osobne bych udelala mozne ii nemozne aby nśe mu vse spatne, nemoci adt v zivote vyhlo a nekdo to umyslne vyhledava...
doufam ze deti za to rodicum za par let patricne podekuji...

erikasadek
27. jan 2009

aj lna to zaraza sammy,
inac to je novinka ze neockovanim virusi mutuju a podobne,
ja skor vsade pocuvam, ze sa vsade bije na poplach ze prilisne pouzivanie atb, sposobilo , ze mnoho virusov mutuje a boja sa buducnosti ci vobec nase deti, budu chranene, atb, ked mnoho uz je rezistentnych....

beruska to je novinka; ze vraj povinne v tychto krajinach, ja neviem ja mam ine informacie... ale nevadi..
ja osobne za seb ati poviem ze zijem v fr.. krajiny zaritej tvrdo , za system ockovania, kedze vyraba vakcini, al epoviem ti , ze uz je len jedina povinna a to je tetanus... a pridala sa aj k inym krajinam , ktore zrusili povinnost ockovania... 😉
tak to mas za mna..a ja som za ockovanie ale rozumne.... ze baby? 😉

sammy19
27. jan 2009

beruska, kazda normalna matka sa snazi o dobro svojho dietata. len ma kazda casto iny nazor na to, co je pre jej dieta najlepsie 😉

a co bolo urazlive? ved si precitaj, co si napisala.

sammy19
27. jan 2009

erikasadek, aj ja som za rozumne ocko 🙂

erikasadek
27. jan 2009

beruska, napisal asi troch atvrde slova tito rodici aby mali byt tvrdo tretani, zaco...??????
len preto ze aj ani s aboja o zdravie svojich deti?

kazdy sa biojime o svoje deti a robime to najlepsie podla svopjho vedomia a svedomia,
nikto nema pravo ti povedat ze to co robis je trestne, a zle........

ockovanie je ako kazdy liek, ma svoje dobre starnky a svoje zle stranky, chrani, ale moze aj ublizit, niektorim zriedkavym jedincom...

niekedy by asi neuznali ze , na atb moze byt alergia a predsa je.. nikto to neodsudzuje... lekar sa nas pyta do predu ci mame alergiu;.. oredchadzanim..

a to iste mozno za par rokov bude , aj pri vakcinach, lekari sa budu pytat, ci mal niekto v rodine, zlu reakciu na vakcinu..tak sa mozno bude predchadzat tragediam... 😉

vsetko ma dve strany mince; nato netreb zabudat a hned odsudzovat... 😉

beruska2x
27. jan 2009

to nejsou urazky to jsou fakta, pokud vim doklada se ockovani pri vstupu do MŠ a pod... potom by tam takove deti nemeli mit pristup...
jinak nahlasit lekarkou rodice na soc. odbor je jeji zakonna povinost

beruska2x
27. jan 2009

za co trestani?? za zanedbani pece... kdyz nic jineho tak dite mapravo byt ockovano a chraneno proti chorobam a ani rodic nema pravo mu to odpirat... nerozhoduje za sebe ale za dite..

sammy19
27. jan 2009

beruska, nic v zlom. ale keby sa Tvojmu dietatu nieco nedajboze stalo po ockovani - ze by bol jeden z mala pripadov, u ktorych sa vyskytnu vaznejsie neziaduce ucinky, mala by si stale rovnaky nazor?

erikasadek
27. jan 2009

beruska, vidis, teba sa nepaci , pristup rodicov k ockovaniu a nam zas tvoj, .. ☹
trestanie za zanedbanie pece, to su tvrde slova, ake zanedbanie????

clovece, ak by to bolo zanedbanie tak je to trestne vsade, ved sa citaj po sebe, preboha..

ja osm rada ze nezijem na slovensku, inak by moj syn uz bol davno v kele... vdaka nasmu zdravotnictvu...

nehnavaj sa ale ja teraz budem tvrda...
kvoli ludom typu ao si ty, je tu tato tema, kvoli takejto zadubnenosti, a tvrdosti voci okoliu....

tieto mamicku su viac menej so slovenska a s ciech ktore placu , a chcu neako , oddialit to ockovanie, nie kazde, ale len niektore to rizikove.....

my so zahranici asme tu skor na podavnie informacii a povzbudenie, ako je to tu, a vymena nazorov..

zanedbavanie, vies co zanedbavanie, ked sa rodic nestara pije anedva zakladn epotreby dietatu to je zanedbavanie, anie to , ze , rodic so strachu , nevie kudy kam, pretoze sysytem je nad nim ako take obrovske kladivo, a len caka kedy nan spadne...

clovece ved je to hon na carodejnice.. mne to pripada akoby krok spat..... clovek povie nieco nove a hned ho upalia bez rozmyslania...nad tym co ten clovek vlastne hovori a chce povedat...

denduska
27. jan 2009

beruska...? ty si sa nejako nahnevala na cely svet...? prepac ale tvoje odpovede mi pridu take akoby si prave zistila ze vakcina ma aj neziaduce ucinky ale kedze je tvoje dieta zaockovane, tak budes tvrdohlavo sa snazit neprijat tento fakt....

ja mam tiez dieta zaockovane ale prijala by som ak by sa to dalo az po dvoch rokoch....imunitny system zdaleka nie je vybudovany pri narodeni, a mam na to diplom ze viem o com hovorim 😠 😉
a vakcinu maju aj pozitivny efekt, to je samozrejme, ale treba pouzivat aj rozum.

ale kazdy ma len svoj nazor a ani tebe ho neberiem. ak by s v tvojej rodine vyskytla negativna reakcia na ocko, hned by si zmenila nazor ale aj tak ti nic take neprajem.

kazdemu zdrave deticky a slobodne rozhodovanie prajem 🙂

beruska2x
27. jan 2009

tady nejde ani tak o to co rikam ja ale o pravni definici... , podle me je ockovani taky zakladni potreba ditete...

beruska2x
27. jan 2009

jake nezadouci ucinky?? co to je za blbost?? ockovanim se preci imunitni system pomaha tvorit.... ty vakciny tvorili tymy odborniku leta, tak predpokladam ze vedi co delaji a delaji to 100% pro dobro deti , negativni reakce.. malej mel taky teplotku po ocko ale proti postizeni po pneum. infekci to je asi zanedbatelne, ze...

vroni
27. jan 2009

Beruska, alebo mas zle informacie, alebo klames celkom umyselne. Neviem ako v Spanielsku, ale v Anglicku a Nemecku ockovanie povinne NIE JE!!!!! Rovnako ako nie je povinne v Rakusku, Svajciarsku, Taliansku a ako ti Erika povedala ani vo Francuzsku (ostatne krajiny neviem). Vyskyt infekcnych chorob, proti ktorym sa na Sk povinne ockuje je v tychto krajinach rovnaky, resp. dokonca nizsi nez u nas. A emigrantov maju o kus viac nez my. Rozhodnutie ockovat alebo nie je na rodicoch po rozhovore s pediatrom (ten ROZHOVOR je napriklad tuto v AT povinny. Takze sa nemozes ockovanie "odignorovat" a potom tvrdit, ze si ho nechcela. Musis naklusat k doktorovi a povedat, ze ockovanie chces alebo nechces a proti comu) Kde v tom vidis zanedbanie starostlivosti? Ked dieta dostane obrnu z ockovania (ano, aj u nas su take pripady), tak si mu fakt vynikajuco dopriala jeho pravo 🙄 🙄 🙄

sammy19
27. jan 2009

beruska, neziaduce ucinky bohuzial neznamenaju len teplotku... ved si vypytaj od lekarky pribalovy letacik k vakcinam a presvedcis sa sama, ze to riziko tam je - samotni vyrobcovia vakcin to tam uvadzaju.

a ze je ockovanie zakladna potreba dietata? NO COMMENT...