Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
16. okt 2011

@manof mozne je vsetko, hlavne v ramci uplne neskodneho ockovania 🙂 nieco by sa mozno dalo preukazat ak sa viedla statistika reflux v zaockovanej vs nezaockovanej populacii.. len si neviem predstavit kto by taku statistiku vedie, zrejme nikto .

manof
16. okt 2011

@prevenar
To je predmet na ďalšie vedecké skúmanie.

manof
17. okt 2011

Komentár k "perlám ducha" od prof. Dluholuckého:
"Ad: Je pravda, čo sa píše v materiáloch o prekročení hliníku vo vakcínach?"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-je-pravd...

kuratko
17. okt 2011

ahojte. za tri tyzdne ma caka porod a rozhodla som sa odmietnut zatial este povinne ockovanie novorodenca proti tbc. bolo mi poradene, ze to mam mat na papieri a podpisane mnou aj manzelom. ma s tym niekto skusenost, popripade mohol by mi niekto poradit, ako by mala zniet takato formulka? dakujem.

prsky
17. okt 2011

@kuratko zalezi, kde rodis, vsade maju ine postupy (aj podla toho, ci maju vela rodicov, co odmietaju)..na antolskej uz na to maju peciatku, ktoru daju do karty a ty len podpises

kuratko
17. okt 2011

@prsky rodit budem v trnave, myslim ze moc casto to tam nemaju..

prsky
17. okt 2011

@kuratko myslim, ze to tam uz poznaju..podla mna si priprav svoje vyhlasenie, ale moze byt, ze ho nepouziju a spisu cosi do karty

kuratko
17. okt 2011

@prsky ok takze bude stacit nieco v zmysle "odmietam ockovanie mojho dietata vakcinou proti TBC" a podpis? netreba to nejak specialne formulovat teda?

martuliena
17. okt 2011

@kuratko malo by stacit, ale mozno by postacovalo, keby si dala zatial odklad o rok, mozno TBC dovtedy zrusia, aspon tak sa hovori, aj ked iste to nie je, v kazdom pripade treba davat na babo pozor, lebo pocula som o vselijakych praktikach, zobrali vraj na vysetrenie a jednoducho zaockovali, ja som s malou chodila na kazde vysetrenie, vzdy som sa pytala co jej idu robit, takze nam sa to nestalo

manof
17. okt 2011

@kuratko
No úplne nepriestrelné by malo byť niečo ako:

"Na základe prílohy č. 2 časť A bod 1 písm. a) Vyhlášky MZ SR č. 585/2008 Z.z. v znení Vyhlášky MZ SR č. 273/2010 Z.z., ktorá ustanovuje "Očkovanie novorodencov proti tuberkulóze: Očkujú sa všetci zdraví novorodenci medzi 4. dňom až do konca šiesteho týždňa života ... Ak dieťa nebolo očkované proti tuberkulóze do konca šiesteho týždňa života, očkuje sa po ukončení príslušných očkovaní, ktoré sa mali vykonať v prvom roku života.", odmietam očkovanie svojho novorodenca vakcínou BCG Vaccine SSI počas pobytu v pôrodnici resp. na novorodeneckom oddelení a vyhlasujem, že sa týmto očkovaním budem zaoberať v lehote stanovenej menovanou vyhláškou."

manof
17. okt 2011

Óda na kolektívnu imunitu:

"V Plzeňském kraji řádí příušnice, nemocných je devětkrát víc než loni":
http://plzen.idnes.cz/v-plzenskem-kraji-radi-pr...

charlize
17. okt 2011

Ahoj, mozete mi prosim odporucit nejaky clanocek o samostatnom ockovani hexou a prevenarom (preco neockovat v 1 den obe)? Potrebujem argumenty pre mamicky. Dakujem pekne.

ninan2
17. okt 2011

@charlize Ahoj, tie argumenty sa zidu aj mne 🙂 pretoze podla mojej pediatricky nema vyznam davat tie ockovania zvlast, co si ale ja nemyslim... lenze nemam moc fakty. A ty teda nic neplanujes ockovat, hej? Ja rozmyslam aspon nad tymto, a potom MMR nie. TBC nemame a tiez nechcem, dufam ze to zrusia.

didulka85
17. okt 2011

@charlize poviem ti dobry argument... Pani zo spoloznosti Pfizer(vyrobca Prevenaru) mi povedala, ze nikdy nedokazem, ze neziaduci ucinok ma moja dcera prave z ich vakciny, kedze mojej dcere pichli 2 latky od 2 roznych firiem.

sana15
17. okt 2011

Taktiez sa pridavam,aj mne sa zidu o tyzden 😅 Ludkovia,po takmer 2 mesiacoch som pridem narychlo docitavat - pre istotu tentokrat idem opat odzadu a na 2 dni ma uplne zaklincovali tie odkazy na temu "banky" - s takou nechutou som este zivote nerobila platobne prikazy ako teraz 😝 Pri starsom hyperaktivnom a novorodencovi je uz takmer nemozne si najst cas,tak docitavam v noci,uz teraz mam oci ako angorak 😀 Aaale,k teme. BCG vakcinu sme "odsunuli", pediatricka zatial na to nic nepovedala,ja som argumentovala len tym,ze aj tak ju planuju zrusit. Ale isto to spomenula v abmulancii aj sestricke,lebo ked sme tam prisli na 1.poradnu tak ked som povedala,ze sme nockovali,tak povedala: aha, pani doktorka spominala 😀 Teraz na 2.poradni nas uz zacala pripravovat,ze sa bude ockovat a do buduceho tyzdna si mame rozmysliet,ci chceme Prevenar alebo Synflorix. ze sa za Prevenar teraz doplaca. Manzelovi s kartou stihli vtisnut do ruky aj letacik -kampan Prevenar-u. Ja ze to rovno supnem do kosa,ale tak presla som si to. A taku mudrost hned na prvej strane som nasla,ze pneumokoky sposobuju celulitidu 😀 Takze som sa pobavila. Letacik strasne nepresvedcivy, v jednom odstavci tvrdia nieco, co v nasledujucom vyvracaju... aspon ma to len utvrdilo v tom,ze je to len biznis. A aby som nezabudla, z porodnice sme si doniesli klinik box v ktorom okrem inych propagacnych materialov su aj "Ockovacie noviny" 😅 Jaaj,skoda ze sa to neda predplatit 😀 😀 😀

sana15
17. okt 2011

@didulka85 Ze toto niekto vobec dokaze povedat matke do oci 😠 Mna tiez stve,ze neviem z ktorej vakciny mal horsiu reakciu,a mozno z obidvoch ☹ Hrce mal na oboch nozickach,na jednej mesiac,na druhej este dlhsie, plus aj cervene flaky. Ked ockovat,tak jedine zvlast, skoda,ze som o toto malicko mudrejsie riesenie prisla neskoro 😖

ninan2
17. okt 2011

@manof Ahoj, pls, pokial ide o Prevenar vs. Synflorix z hladiska moznych neziaducich ucinkov a nasledkov, je jedno ze ktory, alebo je niektory menej horsi?

pifina
17. okt 2011

@charlize tu mas prehlad zlozenia, aj ked neviem, ci je to pre niekoho dobry argument, ale je rozdiel dat naraz 820µg+125µg hlinika, alebo to dat s rozdielom povedzme mesiac ... nehovoriac o inych chutovkach ...
http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

pifina
17. okt 2011

@sana15 prevenar a celulitida? 😀 to je dobry dovod, preco ockovat par mesacne deticky, to ti teda poviem 😝 aj jaj a ze komu dochadzaju argumenty 🙄

sana15
17. okt 2011

@vavrenka mna suvislost s ocko a refluxom ani nenapadla a starsie dieta ho malo vyse roka. Sice nam ho diagnostikovali az po prvej davke hexa a prevenaru, ale priznaky mal ovela skor,len to trvalo kym som si vydupala u dr. odborne vysetrenie na gastre. Je to mimo temu,ale nam zabral Gastrotuss a stale polohovat.ale to urcite vies. Mozno to ma suvis len nepriamo,ak je dietatko viacej nepokojnejsie,hmyri sa,napina,je placlivejsie mozno si viac namaha brusko a tym moze castejsie alebo intenzivnejsie zvracat

manof
17. okt 2011

@ninan2
to je čert jak diabol.

Prevenar 13 má v sebe polysorbát 80, ktorý poškodzuje pohlavné orgány a vedie k neplodnosti.
Synflorix má zase oproti Prevenaru 4x viac hliníka, ktorý spôsobuje rôzne nepríjemnosti od zápalu mozgu (a následných neurologických porúch) až po cirhózu pečene.

Fakt ťažko si vybrať, čo z toho budeš riskovať u dieťaťa.

charlize
17. okt 2011

@didulka85 dakujem 😔

@ninan2 http://www.slobodavockovani.sk/news/pneumokoky-... z tohto mne vyplyva Prevenar....ale ja minimalne prvy rok nedam nic, MMR vobec, TBC vobec, Prevenar mooozno potom, Hexu nie 😝 tolko vie aj moja pediatricka 😀

@pifina dakujem...potrebujem augustovym mamickam povedat a tak hladam....

manof
17. okt 2011

@charlize
@ninan2
@didulka85
Okrem toho, čo uviedla @didulka85 (a to je inak ozaj dobrý argument), je to ešte napr. množstvo hliníka vo vakcínach, ktoré sa určite lepšie spracúva, keď ho je menej naraz, než keby to bolo podané v jeden deň oboje. K hliníku vo vakcínach viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/hlinik-ve-v...
a ďalšie články v tomto prehľade:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

charlize
17. okt 2011

@manof dakujem pekne... nieco o tom argumente, ze ked boli ockovane spolu hexa a pneumokoky, bolo hlasenych viac umrti na stranke nemas? Je to tam spomenute len v zhrnuti pod pneumokokmi...nenasla som ani inde, tak keby nahodou.

manof
17. okt 2011

@charlize
@ninan2
@sana15
Ešte dodám, že plne v súlade s vyhláškou môžete dať prevenar/synflorix až mesiac po hexe, čo je určite lepšie než týždeň-dva.

anicka1981
17. okt 2011

@kuratko mne tu radili, aby podpisal iba jeden rodic,,,,, na buduci tyzden mame poradnu, tak som zvadava co mi povie, ked pridem iba ja , bez muza 😝 nas pedi chce aj cislo obcianskeho 😀 bonzak jeden,, ale my uz mame ockovat aj hexu,,

manof
17. okt 2011

@charlize
No konkrétne o tomto článok zatiaľ nedáme.

Ale to dá rozum, že keď podáš 820 mikrogramov nervového jedu tak to spôsobí menej problémov, než keď ho podáš 1320 mikrogramov v jeden deň.

A niekto to tuším aj vysnoril v štatistikách, ale v slovenčine asi ešte žiadny taký článok nie je.

sana15
17. okt 2011

@charlize u mna by bolo argumentom aj to spominane,ze nebudem vediet ake priznaky ma z ktoreho. ale pneumokokom sa chcem vyhnut,ked nieco podpisat,tak budem podpisovat sama,asi to bude lepsie,nemozu potom pokutovat obidvoch rodicov. A ako to dosiahnes ze das ockovat az po roku,ak vobec nieco? ked je ta nova vyhlaska,kde je urcene,ze hexa a pneumokoky sa MUSIA do 4.mesiaca? je to mozne?

ninan2
17. okt 2011

@manof dik za info... Ja mam stale pochybnosti ci ockovat alebo nie, uz to riesim pol roka... Tvoju stranku poznam, ale aj nazory z opacnej strany. Skusim prist na besedu co mas v BA Novom meste 26.10. To 1. ockovanie nas potom caka 2.11. tak mozno ma este presvedcia argumenty ze neockovat vobec...
@charlize aj ty by si tam mohla prist pripadne 🙂

manof
17. okt 2011

@sana15
Podľa súčasného znenia vyhlášky (platí od 1.VII.2010) sa očkujú hexy a pneumokoky v 3., 5. a 11. mesiaci života. No ale môžeš to dať tak, že jednu na začiatku toho mesiaca a druhú na konci toho mesiaca. Tým dosiahneš mesačný rozostup.