Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

aaluska
11. aug 2012

@zaockujteajslnko môj syn s obľubou pastu konzumuje 😒

hajanka
11. aug 2012

@janano ja sa napamatm zeby som podpisovala zmluvu o poskytovani zdr. starostlivosti starej pedine, ale novej to uz viem na isto som presne o tom podpisovala papier (cca 2mes. dozadu to bolo)

brambie
11. aug 2012

fiiiha !!!
malicka ma tyzden a desim sa toho, ze nakoniec ju ockovat tlakom okolia budem musiet dat.
prosim dajte mi vediet, ze ste tak neurobili ...
su tu tisice prispevkov a nemam sil to vsetko citat ale ockovaniu by som sa rada vyhla....

alenka600
11. aug 2012

@brambie Dceru som nedala a nedam ockovat. Tlak okolia? Myslis rodina? Zdravie mojej dcery je mi asi 1000000x prednejsie ako nejake konzervativne nazory. Okolie myslis spolocnost? Nezijem na SR a vraj je u nas pokuta 3700 EUR a 6 mesiacov v chladku - neviem, este nas nikto neriesil, mame cas. A dovtedy nieco vymyslime. Takze iny tlak uz vlastne nevidim 🙂 Drzim Ti palce aby si ostala pevna vo svojom rozhodnuti 🙂

nae
11. aug 2012

@aaluska o tom hliníku u dospelých - dospelí už majú vyvinutú hemato-encefalickú bariéru, takže sú viac chránení, ako malé deti. Čo sa týka detoxikácie, ja osobne by som sa nedetoxikovala pri kojení.

janano
11. aug 2012

@aaluska pre deti s mliecnymi zubkami mozes pouzivat pastu bez fluoru, nasa dcerka pouziva Weledu, velmi sme spokojni.

sarkar
11. aug 2012

Ahoj, mimčo teprve čekám, ale zatím to vypadá, tak očko nedám, možná max. tetanus a obrnu zvlášť, ale rozhodně ne hexa vakcínu. Třeba nakonec ale změním názor...je fakt, že asi budu pro okolí "divná", ale to snad ustojím 🙂

manof
11. aug 2012

@aaluska
@radkatom
Chlorella ale nie hocijaká. Musí mať narušené bunkové steny, aby mohla byť vôbec nejak k úžitku. A to nemajú všetky značky. V tomto zmysle by mala byť dobrá tá od GreenWays, i keď mne ten ich multi-level marketing nie je po chuti. Možno aj niektoré iné značky sú obdobne dobré, nemám úplný prehľad, čo všetko je na trhu.

Okrem chlorelly a kurkumy ešte kremičitany (napr. minerálne vody s obsahom kremičitanov).

manof
11. aug 2012

@zaockujteajslnko
to je síce malá expozícia fluóru, ale zato chronická, takže byť Tebou, tak to nepodceňujem.

manof
11. aug 2012

@alenka600
To kde žiješ, že tam je taká pokuta za neočkovanie?

manof
11. aug 2012

@racerunner
Ale tam sa nepíše, že epidémiu spôsobilo samotné očkovanie, ale očkované deti. A to je na 92% pravda.

S tým monitorovaním vrelo súhlasím, len ja nie som v pozícii vynútiť to. A keby som ho robil ja, tak by to zase nijaký štátny úrad neakceptoval, lebo ja som už de facto na "black-liste" a navyše nie som MUDr.

Podľa mňa by štát (resp. ŠÚKL alebo ÚVZ SR) mal mať povinnosť vypracovať ku každej jednej chorobe, proti ktorej sa povinne očkuje, dlhodobú randomizovanú, placebom kontrolovanú, dvojito zaslepenú štúdiu účinnosti a bezpečnosti očkovania, a to v kontexte celého očkovacieho kalendára, pričom placebom by bol fyziologický roztok a nie iná vakcína alebo roztok s hliníkom, ako to býva bežné. A následne by mal mať povinnosť znovu vypracovať štúdie v prípade akejkoľvek zmeny v očkovacom kalendári. Aby bola zaručená nestrannosť, časť teamu by mali tvoriť lekári alebo aj informovaní rodičia, ktorí sú proti očkovaniu.

Realita je ale taká, že tu máme povinné niečo, čoho dlhodobá bezpečnosť a dlhodobá účinnosť je (z vedeckého hľadiska) neznáma, alebo - presnejšie povedané - veľmi diskutabilná. A to je podľa mňa zločin, v podstate štátny teror.

Taký Prevenar 13 bol u nás registrovaný v decembri/prosinci 2009 a stal sa povinným v júli/červenci 2010. Myslíš, že necelých 7 mesiacov postlicenčného sledovania je dostatočná doba na to, aby sa zbrusu nová vakcína zaradila do plošného povinného očkovania dojčiat/kojenců?

barbyes
11. aug 2012

@zaockujteajslnko stará známa vec....ľudská povaha, urobím všetko pre svoj prospech a na druhých ohľady brať nebudem 😝 česť výnimkám 😉

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@brambie
ja nemam vobec ockovane svoje dieta, nicim....... a tak to aj zostane, neviem preco by som tak mal urobit.......

petah82
11. aug 2012

@manof @alenka600 zije vo Francuzsku

petah82
11. aug 2012

@aaluska aj my mame weledu pastu, ked si precitas zlozenie tejto pasty na mliecne zuby a beznej pasty na detske zuby, tak budes prekvapena 😒 mam aj vo fotoblogu odkaz na jeden clanok o pastach na zuby.

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@alenka600
preco teda uz nie si odsudena ako zlocinec ked neockovanie je to udajne precin? nikto ta tam neudal? Mozno ako statny prislusnik SR vobec nespadas pod tieto ich zakony, vyrazne pochybujem ze to je ale pravda s tymi pokutami a "vazenim", lebo FRA su dost na osobne slobody, takze toto je podla mna blbost.. neviem...

petah82
11. aug 2012

myslim, ze toto by sa hodilo ako motto / podnadpis nasej diskusie: Ani súhlas, ani nesúhlas nás nesmie znekľudniť. Nič na svete nie je pre všetkých, každá vec je iba pre niekoho, ale hlavne, že pre každého je tu niečo. Miroslav Horníček. 🙂

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@manof
co keby odmietnutie ockovania tvorilo vazne len odmietnutie konkretnej ockovacej latky a jej vyrobca. bez odvolania sa na dohovor o biomedicine,

lebo tie svine na RUVZ sa potom chytia toho dohovoru a odkazu na to ze dohovor o biomedicine neplati na "verejne zdravie" ale k tomu ze bola odmietnuta ockovacia latka konkretneho vyrobcu sa nevyjadria, cize ako vzdy "prejdu" mlcanim co sa im nehodi a to co mozu "niecim" spochybnit tak vypichnu v rozhodnuti.....

ale keby tam v odmietnuti bolo len ockovacia latka a vyrobca, coho sa potom chytia na RUVZ, musia proste napisat "ockovat latkou XXX vyrobcu GSK sa musite nechat!" co je teda dost trapne, lebo je to dokaz korupcie a jasneho porusenia ludskych prav 🙂

kveta
11. aug 2012

@zaockujteajslnko Mne niekolkokrat povedali na RUVZ, ze nemozu do zapisnice napisat meno konkretnej vakciny.. Bolo to trapne.. :D

xlucia
11. aug 2012

@zaockujteajslnko lekarku pre dieta hlasis uz v porodnici, bez toho ta ani nepustia. takze dieta bez pediatra u nas asi ani nie je. myslim tym beznu rodinu, nie komunitu...

racerunner
11. aug 2012

@tara
Ne já tě jen o něco poprosila. Nezkouším tě...ale tvoje znalosti by nás zde mohly také všechny obohatit. Já se zmínila , že jsem doktor a každý mě zde obviňuje, že neumím odpovědět na spoustu otázek ... Pracuju jako děckařka, nehraji si na Boha, léčím děti v krajské nemocnici. Není to žádná superklinika a já vůbec netvrdím, že vím vše .... ve svém oboru se ještě mám hooodně co učit...
Pokud tě tak podráždila moje prosba o vysvětlení, tak se Ti moc omluvám. Ale pokud k tomu přistupuješ takto - "já to vím, ale stálo mě to hodně času a proto ostatním nepovím" , tak to mi hlava nebere jako argument už vůbec...To fakt nechápu....
Jsi jak čertík z krabičky a zbytečně. V tom článku, cos mi dala prostudovat se bohužel o farmakokinetice hliníku nepíše, volně se tam zaměňují slova hliník a soli hliníku a samé obecné věci, jak škodí buňkám...ale jak to dělá jsem se nedopátrala zatím... Napadlo mě, že by to mohl vědět člověk, který zde zveřejnil, že má zkoušky z chemie a ségru dokonce v tomto oboru velmi vzdělanou a tedy proto ví , jak jsou vakcíny škodlivé... a heleme se - on to ví, ale nepoví...🙂

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@xlucia ja viem ze hlasim, ja dieta mam, od porodnice 😀 .......lenze koho im tam nadiktujes je uplne jedno.......ked nevies tak by ti tam mali napisat tu pediatru co podla "obvodu" evidovaneho VUC spadas....... ak si si nevsimla je tam take prehlasenie ze do tusim 2 dni prihlasis svoje dieta pediatre.........tak prihlasis, a aj odhlasis, bodka 😀

jo a myslim, ze je plno deti co nemaju oficialne ziadneho pediatra, z roznych dovodov....... a nejde len o romov

racerunner
11. aug 2012

@manof Tu pertussi už nechme, každý máme svou pravdu a ve finále je jen dílčí v této problematice. Stále si myslím, že jde z tvé strany o "využití slova". Ta vakcína selhala. V době vypuknutí epidemie ty děti sice měly " píchnutou vakcínu", ale nepůsobila- efekt tedy byl, jako by to byly děti nenaočkované, nadpis je tedy zavádějící..V podstatě jí naopak způsobily toho času již nenaočkované děti.
Já s tebou souhlasím, že pokutovat vás nikdo nemůže. Máš pravdu.
Já si akorát nyní nějak nedovedu představit , jak by se ty kohorty vybíraly. Svět rodičů je rozdělen na dva tábory a já asi neznám nikoho, komu je jedno, zda jeho dítě dostane vědomě placebo či vakcínu, ať ze skupiny očkovatelů či neočkovatelů... A pokud já vím, tak to, že jsi zařazen do studie musíš vědět a odsouhlasit...je pravda, že existuje určitá část populace, která si s vidinou peněz nechá i koleno vrtat...ale nevím jak si to v reálu představit jde -li navíc o děti...
Jo a k Tvému jménu - jsi na Black listu, to si piš 😝 . Když jsem objevila , kdo je Manof, vzpomněla jsem si na nenávistné blesky v očích Dr. Cabrnochové a její větu -" u nás je to zatím dobré, ale na Slovensku už mají problémy ..."- už tehdy zaznělo Tvé jméno v této souvislosti, ale to tě může jen těšit, nejspíš se fakt bojí...
Na druhou stranu, sám v tom již nejsi, házíte tady jména mnoha konkrétních lékařů a stále mi tu někdo odpovídá, že přešel k pediatrovi, který také nechce očkovat. Že jeho "laický názor" mu potvrdilo mnoho lékařů, tak ať zmlknu...
A k Prevenaru - je to málo, ale předpokládám, že i kdyby ta doba byla delší, nikdo nebude po ničem pátrat. Pro pediatry je to schváleno, tak co... Jak stále opakuji, problémy možná začínají již při výrobě, ale ty hlavní tkví v tom, že pediatři berou okčování jako zápis do očkováku, ničím jiným se nikdo moc nezabývá. Natož aby něco někam pak hlásil...

bonaqua111
11. aug 2012

@zaockujteajslnko dakujem za pomoc, o pokutu nejde, peniaze na nu mame, len nechapem, zaplatenim pokuty moje dieta uz prestane byt pre svoje okolie sialene nebezpecne a nebude ohrozovat svojich rovesnikov ako besna opica???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja to zaplatim a mozu ma vies co vies kam 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .

bonaqua111
11. aug 2012

@abbey1 my to zaplatime ale aj tak ideme vsetci do AT asi este tento rok alebo buduci tak sa tym sa odbremenim. Tam nie je ziadne povinne len jedno myslim hexa tam je doporucena.

bonaqua111
11. aug 2012

@hajanka moja pediatricka hovori, ze karta je vlastnicvo zdravotnickeho zariadenia ale vlastne mi to je uplne jedno, my sme fakt uplne zdravi, neockovani, bez akejkolvek choroby do dnesneho dna (mala ma 15 mesiacov) dve nadchy trapne sme len mali. Takze taku cistu kartu si moze nechat 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .

bonaqua111
11. aug 2012

@janano moj muz tam zije aj robi a my tam ideme vlastne zit, lebo to tu akosi bez neho nie je ono 😵 😵 😵 (to zitie bez seba je na dlhu debatu) a ja mam rakuske soc davky od zaciatku, mam rodicak a pridavky od nich zo sr nic, takze ja si prehlasim trvale bydlisko a zacnem platit za seba poistenie, muz tam poisteny je od zamestnavatela a deti zo statu.
Odovzdame karty a dovi dopo Slovensko.
Asi umriem od zialu a cele je to take cudne. Teraz mi je smutno za nim a potom mi bude za tymto.

racerunner
11. aug 2012

@kaja73 Malá je relativní slovo, před zavedením povinného očkování to bylo v ČR hlášeno kolem 150 ti případů tetanu ročně, v roce 2002 Who hlásila 180000 úmrtí na novorozenecký tetanus ve světě (v rozvojových zemích většina samozřejmě, je jasné, že jde jak o vliv neproočkovanosti, tak zajisté o špatné hygienické podmínky) ...Je mi jasné, že žijeme v době, kdy je hygiena na zcela jiné úrovni. Na druhou stranu, spousta z vás maminek žije bio, vracíme se k přírodě, jezdíme na zájezdy na biofarmy, zahrádky s domácími zvířaty taky máme... A naše tělo, pokud se poprvé s tetanem setká , imunitu přirozeně netvoří. Samozřejmě je léčitelný antibiotiky, má ale nespecifické prodromy. Tak sjem se ptala, z čeho plyne tvrzení o vééélmi malé pravděpodobnosti ...převdevším argumentovala - li dotyčná, že za poslední leta byly na Slovensku 1 nebo 2 případy...U nás v ČR od roku 2006 nebyl , proč asi, že?

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@bonaqua111
pokuta ta ma stimulovat k dalsiemu ockovaniu alebo odstrasit od neockovania, tak ci onak je to ako u (a pre) debilov :D :D :D :D :D........ ja dieta nezaockvujem ani za pokutu nikdy..........cize inak napisane by RUVZ malo delit ludi co neockuju lebo neviem co napr. krestanska viera, a podobne - tam asi pokutuju......... a ludi co neockuju lebo su o tom skalopevne presvedceni - tam ziadna pokuta nie je opravnena, lebo ajtak nic nevyriesi...

cize paradoxne cim viac clovek ukaze lekarom a RUVZ "drzte huby moje dieta tie vase sracky do zily nedostane, pichajte si to inym" tym by mal mat od nich naveky pokoj.

zaockujteajslnko
11. aug 2012

@racerunner
ciganov mate v cechach tiez tolko co my tu?... tam mas dost vysvetlenia
okej, tak maminka bude davat pozor na kone a vidly a aspon 80% tetanu ma z krku... ja sam som ockovany na tetan (myslel som ze musim byt) pred skoro 10r, a nemienim si to obnovit, naco aj, nepotrebujem v produktivnom veku skapat na ockovanie po tetane alebo mat nasledky....