Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

artuse
24. júl 2009

majkeela: já taky ty nemoci řadím do kategorie s planými neštovicemi...co se týče počtu výskytu spalniček ročně, tak jsem četla, že ročně jich bývá za poslední léta hlášeno do 20 případu, což je málo...četla jsem to tady:http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR.htm

majkeela
24. júl 2009

artuse - áááá výborně, tak jsem to četla také.... Mrkni do grafu Incidence: Spalničky, příušnice, zarděnky... Tam se můžeš podívat na absolutní kumulativní nemocnost...

Mrkla jsem na tvůj odkaz a zjistila jsem, že soukromá školka, kam chci dceru dát, podniká na základě živnostenského zákona, tudíž nemusí přijímat děti pouze očkované!!!!!!!!!!!!! Ještě o tom zbývá přesvědčit paní učitelky, protože v přihlášce povinnost očkovat mají. Otázkou je, zda ji jenom nepřebraly z nějaké státní instituce (což předpokládám) a nakolik budou otevřené takovému smýšlení.

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petot
26. júl 2009

kosicanka1: To chce klud a nohy v teple 😉

Co si obvodacka pise do papierov, to je jej problem. Ona moze vykonat zdravotny zakrok az po suhlase pacienta. Ked jej suhlas nedas, nemoze nic urobit. Nemala nic pisat, a ked pisala, tak sa s tym uz musi aj sama vysporiadat.

Nedivil by som sa, keby na plucnom mali dost prace s detmi s vaznymi nasledkami po BCG vakcine, a nestihali este zvolavat dalsie deti na ockovanie. Ale keby napisali, tak bud to ignorovat, ak to nebude doporucene, alebo im slusne zavolat, ze mozu zavolat na termin niekoho ineho 😉

lucia123
27. júl 2009

kosicanka1, A co tak zemnit lekarku? netreba zabudnut, ze oni su tu pre nas a su plateny z nasich penazi. Nedaj sa, Ty rozhodujes o svojich detoch, nezabudaj!

Presne taketo natlaky robili aj na nas, a vies co? Absolutne kludne sme jej oznamili, ze uz nemame zaujem k nej chodit, strcili do ruky vymenny papier uz od inej lekarky (ktora nas absolutne chape) a bolo vybavene.

lenki33
27. júl 2009

lucia co to znamena ze vas chape??? ze vas neockuje ani nikam nehlasi?? 😕

denisocka
27. júl 2009

kosicanka,to ma teši že simonka je ok,to je ako naš šimon,tiež som najprv myslela že ma všetko,od BKM po celiakiu a nič,teda až na ten CMV . no a ja tiež zatial neplanujem to MMR

skolara
27. júl 2009

ahojte
Kosicanka to je jej problem ze im povedala ze dieta zaockovala. Ty s tym nic nemas 😉 . Nech si to vyriesi sama.
Inak nasa lekarka asi pochopila ze som trosku ina 😀 V piatok sme tam boli lebo mala kaslala a mala zapal pridusiek. Tak jej rupla atb bez nicoho. Povedala som jej nech jej uroby aspn vyter z nosa aj hrdla. Urobila a ze vysledky az na kontrole kukam jak puk ze potom mi tie vysledky bubu nanic po dobrati atb.Tak ja som Vinie nedala antibiotika ale som jej robila zabaly, Homeo Bryoniu, biochemicke soli na odhlienenie Kali Mur a cuduj sa svete dnes je dychanie ciste.Mali ste vidiet ako nechapala. Mala mala cisty vyter z hrdla ale v nose ma streptokoka. Ona ze no vidite ale aj tak sa nevyhneme antb. a ja na nu ze skusime jej dat homeopatika a o tyzden prideme na kontrolny vyter. Dufam ze jej homeo zaberu a nebude musiet brat atb.nemate niekto skusenost?
Ja tiez mmr nedavam ani nic ine odteraz. Doky na mna netlaci a po dneskajsiu asi pochopila o co mi ide a ze som trosku alternativnejsia( tak to mam nazvat? 😀 )
Kosicanka hej a ako pise denisocka tes saze je simonka ok a na doky nemysli. 😵

skolara
27. júl 2009

😅 😅 sorry za preklepy ty kokso kukam jak puk kolko chyb

martinka1981
28. júl 2009

Ahojte,tak ja sa tiež pridavam k vam. My mame mať prve očkovanie 31.augusta tak som velmi zvedava ako zareaguje naša lekarka ked jej povieme že očkovať nechceme 😒 našťastie proti TBC malu neočkovali lebo sme rodili v rakusku,tak som teraz taka šťastna že sme ju ušetrili toho svinstva.....tiež som nevedela čo všetko obsahuju tie vakciny,ale dostala som link od Lucie123 a velmi jej za to dakujem 🙂 ....zdravim ťa Lucka...

martinka1981
28. júl 2009

A ešte som chcela že ked som povedala par kamoškam že malu nedame očkovať tak sa na mna zhrozene pozerali.... ☹ tak to bohužial nebudem mocť ani nikomu povedať,teda sa ani o tom rozpravať,lebo budu na nas pozerať ako na mimozemšťanov 😖

skolara
28. júl 2009

martinka 1981 len im povedz ze sa nemusia bat lebo ich deti su poockovane tak to "zarucene" od vas nechytia 😀 😝 😅

lucia123
28. júl 2009

Martinka1981 ahoj, vitam Ta medzi nami!!! A tesime sa.

Vies co, ja sa od niakeho casu pozeram na inych tak ako si mala pocit Ty, ze pozeraju na Teba, ze neockujes. To, ze momentalne nie je novy zakon o ockovani, o moznosti rozhodnut sa, za to my rodicia nemozeme, no musime svoje deti chranit podla svojho najlepsieho umyslu a dostupnych informacii.

Od januara roku 2010 ma byt novy zakon, ze zdravotnu starostlivost je mozne mat aj v inych statoch /ako napr. Rakusko/ a malo by byt aj preplacane zdrav. poistovnou, mnohe veci sa pohnu dopredu. Minimalne to, ze dost vela rodickov pojde k rakuskemu pediatrovi, lebo tam ho nikto sprosto zastrasovat pokutami a podobnymi nezmyslami nebude, ockovanie tam nie je povinne.

Ja som hrda na to, ze neockujem, a mozem to otvorene povedat kazdemu, kto sa ma na to opyta a nemusim nic skryvat, nemam sa za co hambit. Nedoverujem lekarom. Najlepsiou cestou proti chorobe je prevencia.

Pekny den. 🙂

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
skolara
28. júl 2009

kosicanka 😀 😀 ja zase naj kamoske klamem ze davam atb na streptokoka lebo nema pochopenia pre homeo. A ockovani resp. neockovani ani nevie 😀

martina46
28. júl 2009

Dievčatá, skúšali ste podsunúť naše známe weby ockovanie.org a rizikaockovania.sk? Ja som jednej kamoške, ale ona bez toho, aby sa pozrela, postavila sa k tomu odmietavo. Je pravda, že mnohým to znie ako scifi a pokladajú to za poburujúce poplašné správy, ale snáď sa to niekde uchyti.
Alebo niekde v MC tajne nechať leták s odkazom, to by tiež snáď trošku pomohlo.

sarusinka
28. júl 2009

nejste normální.... 🙄 nenechat dítě očkovat... co to je za posranou dobu,všichni se vracej k látkovejm plenám,porodní plány,nechcete očkovat.. tak se odstěhujte někam do afriky... myslíte si,že děláte to nejlepší ale právě naopak.... asi nevíte co může způsobovat TBC.... a chytit jí můžete i v metru.. ale pokud dítě nosíte ve sterilním pytlíku,tak skvělé, udělat s dítěte skleníkové dítě.proč je dneska tolik alergií asi hm?? 😔
škoda mluvit.....

skolara
28. júl 2009

sarusinka to preco je dnes tolko alergii by si si mala nastudovat sama. My to tu nastudovane mame a preto neockujeme. 😉 Ja som na tbc ockovana bola a uz pri zistovani protilatok som v nejakych desiatich rokoch nemala ziadne takze tolko k tomu. A do afriky nejdemeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 A k tym alergiam. Je dobre ze sa ludia vracaju k latkovkam, nosia svoje deti v satkach tesne na tele, pisu porodne plany. Proste to ako pride dieta na svet je strasne dolezite. A cim menej chemie tym lepsie. Proste slava ze sa ludstvo pomaly vracia k prirode. KONECNE!!!!!!!!!!!! aj ked to este potrva.
Martina skusila som hodit jeden link u nas v teme rovnakych starych babatiek ale oni si radsej pozerali dajaku rozpravku co tam jedno dievca dalo takze asi tak. Od vtedy neskusam. 😒

sarusinka
28. júl 2009

no ty šátky taky nejsou dvkrát zdravé.... když se dítěti vyvíjí páteř,tak deformovat ji tím,že ho budu nosit v šátku schoulené,nevim no.asi na to každá máme jinej názor.... a s látkovkama nesouhlasim hlavně kvůli opruzeinám a taky když vidim chudáka svoji neteř, jak z toho má nohy do O... tak silný balení, kort v létě...

sarusinka
28. júl 2009

a co tetanus? to taky nenecháváte očkovat? necháte dítě hrabat v písku... já nevim no,tak jsem asi zastaralá,ale nemyslím,že očkování je zbytečné.třeba očkování proti chřipce je,protože se dělá vakcína na virus z minulého roku,a ten mezitím zmutoval,takže je neúčinná.Jenže třeba TBC nemutuje.a pokud ti zjistili málo protilátek,tak jsi měla jít na přeočkování. já jsem očkovaná proti žloutenkám,to si myslím,že je taky docela důležité....

skolara
28. júl 2009

saruska a co sa kocikov tyka tie sa zacali pouzivat len v minulom storoci tak sa len tak pre zaujimavost ako prezili ludia bez nich dovtedy 😅 Na vyrobu jednu pampersku sa spotrebuju salka ropy to to tiez nie je ludskemu telu az take blizke.A deti maju zapareniny aj v papierovkach a to nehovoriac o otlacenych nozickach.Hej a deti sa rodia s nozickami v tvare" o "tak to ma byt.Tak to by som bola ockovana na tbc kazdych 5-10 rokov co je nezmysel.
A dost uz lebo hovorime mimo temu. toto je tema o ockovani resp. neockovani deti. 😎
Je to na dlhu debatu.

martina46
29. júl 2009

Skolara,
bude to tak, ako povedal môj manžel, mnohé maminy o tom proste nechcú počuť a rozmýšľať, niečo si o tom prečítať, lebo im vyhovuje to, ako to je, je to pohodlne a zaváňa to bezpečnosťou.
Sarusinka,
podľa toho, čo píšeš, nevieš vôbec nič o tom, prečo zvážiť každé očkovanie a aké sú riziká. Pozri si prosím články na ockovanie.org a rizikaockovania.sk
potom príď pokecať 😉

vendeta
29. júl 2009

Holky vůbec s vámi nesouhlasim. Ale je to vaše věc..Jen by mě zajímalo kdsyž nechcete povinná očkování, co na to doktorka?Když je to povinné tak je přece problem aby doktorka neočkovala, ne?
Jsem zdravotník tak by mě to zajímalo.

kacenka83
29. júl 2009

ahojte, mate niekto skusenosti s odlozenim ockovania v troch mesiacoch? caka nas ockovanie hexavakcinou a proti pneumokokom, ale rada by som sa tomu vyhla takto skoro, resp. aspon jedno by som chcela oddialit, lebo sa mi zda, ze je toho na take malicke babatko vela na jeden krat...

lucia123
29. júl 2009

Ešteže sa líšime!

blovitc120
29. júl 2009

Sarusinka, tie plienky sú teda mimo témy a je každého vec, aké si zvolí, nie? Ja tiež používam jednorazové, ale keď sa Miška zaparí, siahnem po látkovkách a je to v poho, takže to niečo do seba má, myslím si, že sú naozaj pre dieťa lepšie, ale ja som pohodlná, možno to raz budem ľutovať, keď si predstavím, ako ja neznášam pariť sa v nepriedušných m. vložkách... Čo sa týka očkovania proti žltačkám, MM šiel služobne do Ázie, tak ho povinne z našej firmy poslali očkovať a zaujímavé je, že odvtedy má problém s pečeňou. Nikdy predtým nemal a teraz mu na sono lekár povedal, že má posledné štádium pred cirhózou. Podotýkam, že je abstinent. Ako napísala lucia, ešte že sa líšime. Keby si mala naštudované z tejto problematiky toľko, čo mnohí v tejto téme, snáď by si inak hovorila. A o BCG vakcíne si toho trochu preštuduj, v koľkých krajinách sa ešte používa, rovnako jej účinnosť. K tomu noseniu detí, podľa mňa chrbticu ničí skôr vláčenie na rukách, nie v ergo nosiči či šatke

skolara
29. júl 2009

kacenka83 nie je problem odsunut ockovania len to povedz lekarke. Normalna to pochopi.
Martina46 alebo milujem argument ze co v dnesnej dobe neskodi 😖 to je uplnny blud podla mna. 😕

sisstin
29. júl 2009

sarusinka: tak z tebe mám fakt jako dost 🙄 zkus si laskavě o daných tématech něco přečíst..pouvažovat nad tím, a pak přijd normálně smysluplně debatovat... 🙄

vendete: tady jde zejméná o posunutí očkovací doby...odmítnutí jen u dětí s velmi špatným imunitním systémem nebo jinými problémy, které by se staly očkováním ještě horší 😒

vanish1
29. júl 2009

ak nesúhlasíte s očkovaním, alebo len chcete rozdeliť hexu a prevenar (min. mesiac po sebe), tak to jednoducho povedzte lekárke, vytiahne na vás množstvo argumentov, ale ak si budete stáť za svojim, nič nezmôže, lebo bez vášho súhlasu dieťa nemôže zaočkovať! Takže baby nebojte sa, máte na to právo!

sarusinka, o problematike bcg očkovania si asi nič nečítala, lebo by si takto nepísala, pre začiatok skús aspoň toto http://www.ockovanie.org/tuberkuloza.html
http://www.tribune.cz/clanek/11060

v skratke, tbc vakcína ťa neochráni, je nebezpečná a očkuje sa u nás a v čr, nikde inde, niekde ju ani neodporúčajú a lekári od nej odhovárajú, ale u nás zrejme zvíťazil zisk nad zdravím našich detí

petot
29. júl 2009

vanish1: Nielenže sa v iných krajinách EÚ nepoužíva, vo Švajčiarsku je dokonca BCG vakcína zakázaná! V Nemecku ju lekári neočkujú, lebo keďže nie je odporúčaná, tak by lekár zodpovedal za nežiadúce účinky, a to si pri takej nebezpečnej vakcíne nikto na svoje triko nevezme!

sarusinka: Tuberkulózu v metre nechytíš. Tuberkulóza sa prenáša len opakovanou dlhodobou expozíciou, a za dlhodobú sa považuje pokiaľ viem minimálne 5 hodín nepretržite. Vakcína pred ochorením nechráni, naopak, zvyšuje jeho výskyt, dokázala to nechtiac samotná Svetová zdravotná organizácia.

Riziko nakazenia je väčšie pri nedostatku vápnika a vitamínov C a D, čo sú žiaľ dosť časté javy.