Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

juliam
29. mar 2012

@heimdalls no a ako mi radia baby, ryžové alebo ovsené by váš drobec nemohol piť?
@tinki poobzerám sa po niečom, keď nám to doktorka potvrdí, vďaka 😉
@prevenar dík za info 😉

shakti9
29. mar 2012

@kbeata ak hovorime o parovych organoch, co je pojem trad. cin. mediciny, tak parovym org. pecene je zlcnik. ale pretoze sa bavime o kozi - je to akysi kontrolny! organ jednak stavu pecene, ale aj hrubeho creva a pluc. Cize odraza stav "zamorenia", zahlienenia. Hrube crevo je napr. ohrozene zapchou a co sa tyka pecene, tak vieme, ze suvisi s krvou a jednoducho povedane s cistotou krvi. Takze ako tu uz mnohokrat odznelo, velmi dolezite je to, co do tela dame!!! Koza svojim sposobom tiez vylucuje odpad.

kbeata
29. mar 2012

@shakti9 jaj,ano pomylila som sa 😉 ,uz som sa o tom dlho s nikym nebavila,nemala som s kym,tak oprasim vedomosti,dakujem 🙂

jezibosorka
29. mar 2012

@prevenar ja som uz taka :D, boli by to 3 stranky o debatovania o nicom 😀 . ale to vies 😉

ercika
29. mar 2012

@juliam Ahojko. Môj bubu má tiež atop.axém ,keďže ho aj napriek novorodeneckej žltačke zaočkovali ešte v nemocke.už žiadne iné očko.nemá. Ja mu v podstate nedávam nič extra ,len vit. C z DM-ka.Asi do 1 roka som du večerného kúpanie dávala do vody cca š PL ovsenej múky( má veľa tukov) -premastilo ho to celkom dobre,potom ešte dôkladne ponatierať olejčekom.(ja používam zn.Saloos ). Inak môj papá všetko čo mu chutí,aj orechy. Obmedzujem jedine cukor,čo sa samozrejme nedá stále.Jediné čo neje je mlieko ( iba sójové,pohánkové,ryžové).Podľa toho ako som to vypozorovala,stav sa mu zlepšil po žačatí podávania toho C-čka. Tak veľa trpezlivosti .

takyja
29. mar 2012

@bobocka Ano, myslím si, že se dá říci, že určitá svoboda je.. očko kalendář je sice předepsaný, ale dá se najít poměrně nekonflitkní cesta, jak jí trochu jinak a je potřeba najít is rozumného pediatra, protože pro některé je důležitější dobře vyplněný papír než dítě v pořádku, ale to je asi ve všech profesích. 🙂

tamix
29. mar 2012

@manof jáj, ani som si to nevšimla

tamix
29. mar 2012

@manof že je smutný ☹

halienka
29. mar 2012

12.4. bude na programe History dokument o polio s názvom "Injekcia, ktorá vyliečila celý svet" , ak by ste si chceli kuknúť, možno tam bude niečo zaujímavé 😉 🙂 @manof @petot a ostatní 🙂

manof
29. mar 2012

@halienka
Už z názvu relácie vyplýva, že to bude totálne zaujatá propaganda.

V skutočnosti sa očkovaním proti detskej obrne zavliekli medzi ľudí opičie vírusy, okrem iných aj SV40, ktorý je rakovinotvorný, a HIV, ktorý oslabuje imunitu.

Takže správny názov by mal byť: "Injekcia, ktorá nakazila svet rakovinou a sekundárnym imunodeficitom".

halienka
29. mar 2012

@manof jojo, tiež mám ten pocit, že to bude samá chvála na očkovanie...ale aj tak si to pre zaujímavosť pozriem, som zvedavá, či sa priznajú k tým "neúspechom", ktoré túto vakcínu sprevádzali... a vlastne stále sprevádzajú, ale to si iste nepriznajú, bo teraz sú už vakcíny superbezpečné... 😖

zaockujte_aj_slnko
29. mar 2012

@halienka
"Injekcia, ktorá ani za boha netusime, ci vobec funguje a ako a ci vobec a akym smerom vobec ale tlacime ludom ze vyliecila cely svet"

bobocka
29. mar 2012

@halienka
@manof a mozno to bude myslene sarkasticky a obsah bude uplne iny ako cakate 🙂

prevenar
29. mar 2012

@halienka mala oprava "dokument" 🙂 ..a zaujimave to bude na beton ..hlavne pre mozgovo mrtvu pasivnu majoritu obyvatelstva. 😔

prevenar
29. mar 2012

@bobocka "urcite" 😕 😕

luthien.k
30. mar 2012

@prevenar ty testy, co píšeš, se vůbec ale nevztahují k potravinovým alergenům, z mého pohledu jsou u podezření na tuto alergii nadbytečné, je samozřejmě dobré vědět, zda dítě nemá celiakii, ale ona sama o sobě ekzém nezpůsobí (jistý specifický kožní projev ano, ale není to atopický ekzém). Taktéž intol. laktózy nebo Crohn. Tady jsou potíže čistě jen trávicí. Ekzém může u těchto potíží naskočit až po delší době, kdy je střevo už poměrně dost poškozeno, trpí tím i slizniční imunita a začne reagovat nepřiměřeně, v tomto věku (malého @juliam) naprosto nepravděpodobné, takže základní testy při atopickém ekzému by měly být zaměřené na specifické IgE protilátky proti potr. alergenům (anti milk nejsou IgE protilátky, ale IgG, které nevypovídají naprosto o ničem, je to jako hodit si korunou, dobří alergologové toto už vůbec netestují, nemá to vypovídající hodnotu). Pak samozřejmě celk. IgE a ostatní celkové hodnoty protilátek kvůli stavu imunity jako takové, možná i základní buněčnou imunitu, eosinofily, ECP. A základní biochemie krve samozřejmě, zejména stav zásob železa a červených krvinek.

halienka
30. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
@prevenar
ale priatelia, veď že nie tak pesimisticky 😀

prevenar
30. mar 2012

@halienka ja ? nikdy ! ja som realista 😀

prevenar
30. mar 2012

@luthien.k ..ale my sme chceli vediet ci nema celiakiu . to su testy na gastro , nie u alergologa. ..z toho vyplyva aj ich charakter. k alergologovi este len ideme .

luthien.k
30. mar 2012

@prevenar to jsem pochopila, že to na alergu nebylo 🙂 Jde o to, že takové testy u ekzematika - kojence - jsou zbytečné.

prevenar
30. mar 2012

@luthien.k aha 🙂

heimdalls
30. mar 2012

@prevenar - testy na celiakiu sa robia z krvi, vie ich dať urobiť aj pediatrička pri rutinnom odbere.

marianne
30. mar 2012

ahojte co vravite na velky vyskyt osypok u nasich susedov.vraj neockovani jedinci su najviac ohrozeni.bolo to vcera na joj

saska.t
30. mar 2012

@marianne no zabudli povedat, ze najviac sa vyskytli u ockovanych jedincov a nazvali to zlyhanie vakciny 😀 tak to bolo uverejnene v spravach na TV NOVA, takze co si o tom pomysliet? Asi im pravidelne zlyhavaju vsetky druhy vakcin 😀 😀

luthien.k
30. mar 2012

@heimdalls to ano, umí je i pediatr, ale je předtím nutné konzumovat lepek, a to zhruba v množství krajíček chleba denně, aby měly vypovídající hodnotu (informace naší velmi schopné alergoložky). Takže u kojenců zbytečný odběr.

heimdalls
30. mar 2012

@marianne - v Čechách (Pardubický kraj), ešte minulý a predminulý týždeň bola epidémia mumpsu http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/cesku-hrozi-epi... u očkovaných aj neočkovaných, Česká vlada potencinálne uvažuje nad "preočkovaním" 😨 priorixom ešte dednou dávkou od 11 do 18 rokov. T.j. 3x priorix MMR pod kožu dieťatka a nikde nie je dôkaz, že ho proti mumpsu ochráni. Dnes je epidemia, ak sa to tak pri tých pár prípadoch osýpok dá nazvať na Ukrajine, rovnako ochoreli zaočkovaní aj nezaočkovaní. Predstav si, že napríklad v Rakúsku je zaočkovanosť MMR vakconou mumps, osýpky rubeola preočkovaných len 61% populácie, u nás 95-98%. Túto vakcínu aspoň my vynechávame, viac proti ako pre, jednoznačne po všetkých stránkach.

prevenar
31. mar 2012

@manof a dalsi ..

pripady polia v pakistane
http://naturalsociety.com/pakistan-to-punish-fa...

volny preklad

-napriek tomu, ze dokazy vravia o tom,ze 78% pripadov polia v Pakistane su sposobene priamo vakcinou, Pakistan pristupil k tvrdym opatreniam voci rodicom, ktori odmietaju dat zmrzacit vlastne deti. na tychto rodicov su uvalene financne sankcie a zakaz vstupu pre taketo deti do skoly. polio je prepuklo v ockovanej komunite deti a epidemia je bez akejkolvek kontroly. podla "National Institute of Health" zo 136 pripadov polia 107 detom bola podana vakcina vo forme kvapiek. pripady s spojene so sirenim polia z oralnej vakciny boli tak zavazne, ze "Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP)" doporucila absolutny zakaz pouzivat tuto vakcinu. napriek tomu je tato forma siroko pouzivana nadalej v ramci celeho sveta napriek znamemu vysokemu riziku pre zdravie. najsokujucejsie je ze samotna sprava z "Centers for Disease Control (CDC)" tvrdi ,ze je "mozne" ze u tychto deti bolo polio sposobene samotnou vakcinou.

vakciny a autizmus
http://endoftheamericandream.com/archives/vacci...

volny preklad

-podla udajov z "Centers for Disease Control and Prevention" v USA stupol pocet deti s autizmom o 78% oproti minulosti. v sucastnosti trpi autizmom v USA 1 dieta z 88 deti. skoly su totalne preplnene detmi so "specialnymi potrebami" , miliony rodicov sa snazia dopatrat preco ich deti maju v takom masovom meritku taketo problemy. vacsina z nich tvrdi ,ze vyvoj bol v prvom - druhom roku zivota uplne normalny a potom zrazu nastala dramaticka zmena. o co to mohlo byt ? tajomstvo ktore by sme nemali vediet je to ,ze za to moze vakcinacia. mnozstvo vakcin stupa z roka na rok a rovnako tak stupa aj pocet deti postihnutym autizmom. v niektorych statoch USA deti do tretieho roku zivota dostanu viac ako 30 vakcin. mnozstvo ortute (silny neurotoxin) sa kumuluje v tele neunosnym sposobom a vysledky na seba nenechaju dlho cakat. dokazy ktore spajaju vakciny s rapidnym vzostupom autizmu su farmaceutickym komplexom horuckovito odmietane. kazdy rok tisice rodicov zanesu svoje absolutne zdrave dieta k lekarovi na vakcinaciu a kratko po vakcinacii sa zmenia na chore trosku, ktore prestanu rozpravat a nikdy sa uz nezregeneruju. rodicia takychto deti su uplne zdevastovani. farmaceuticky priemysel samozrejme nikdy neprizna zjavnu spojitost, kedze v "hre" su BILIONY dolarov ..takze sa tvaria extremne "zacudovane" nad tym,ze co tento narast moze sposobovat.

zatlkanie je ale stale narocnejsie , kedze uz aj na CNN (prava ruka korporacii) sa objavuju spravy ako tato
http://edition.cnn.com/2012/03/29/health/autism...

-v rokoch 2000 -2002 sa odhadovalo 1 dieta s autizmom zo 150 deti. o 2roky neskor to uz bolo 1 zo 125 , v roku 2006 1 zo 110a najnovsie data ukazuju ze v roku 2008 to bolo 1 z 88.

thimerosal vo vakcinach ..
http://www.epa.gov/hg/effects.htm

z tohto si kazdy uz moze spravit vlastny nazor , popripade to docitat v anglickom jazyku.. pod clankom je aj zaujimava diskusia.

juliam
31. mar 2012

@prevenar hnus 😔

prevenar
31. mar 2012

@juliam

no hnus, alebo realita ..alebo super biznis 😕 zalezi z ktorej strany sa na to pozeras ☹