Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sisa.b
1. okt 2009

este mi napiste, na kolko vam tak vydrzi Ccko. je nas 5 a starsi dvaja stale cosi vlacia zo skoly, takze u nas by sa vyuzilo aj pri nich

sisa.b
1. okt 2009

zabudla som - prosim vas 🤐 🙂

petot
1. okt 2009

Ahoj, smary 🙂 Ďakujem, že si sa ozvala. Som rád, že v našom okruhu nie sme sami.

vanish1
1. okt 2009

sisa, podľa mňa dlho, veď to budeš dávkovať individuálne podľa zdr. stavu (ja mám teda pocit, že nám to vydrží aj rok, ale možno sa mýlim)

smary, ja som mala tiež jedno balenie, viac mi už lekáreň neobjednávala, lebo už boli drahšie, takže asi má ešte tvoja lekáreň zásoby

olivova
1. okt 2009

petot - aj to obycajne c-cko v takej tmavej flasticke z lekarne nieco obsahuje? Lebo kupujem rodinke len to uplne obycajne...Ale vyskusam nieco z toho co si mi napisal a uvidim....

petot
1. okt 2009

olivova: Precitaj si zlozenie, budes prekvapena... aj ja som bol.
Naozaj najistejsie je ciste praskove chemicke C. Vyskusaj a daj vediet 😉

erikasadek
1. okt 2009

olivova, tak to neskoro tu je to vzdy pred.. 😉
hend ako otehotnies su testy... a ak by boli negativne, tak ta zaockuju v takom , skorom stadiu. samozrejme, len ak chces. 😉
ale je pravda ze v 13 tyzdni je to neskoro.. 😠

sisa.b
1. okt 2009

vanish, dakujem, lebo som uvazovala, ci objednat dve naraz 😀 mala by som mat doma este nieco z tych vitaminovych doplnkov? 😕

petot
1. okt 2009

sisa.b: U nás sa spotrebuje aj 200g za mesiac (najviac ja, potom manželka, zvyšok deti). Ak mňa alebo manželku pokúša nejaká choroba, tak aj 20-30g denne pár dní. Takže u nás pol kila nie je nejako extrémne veľa, to je nanajvýš na 2 mesiace 😉
Pritom ja sa nesnažím nijako preháňať, beriem len toľko, koľko cítim že potrebujem. Dokonca sa niekedy snažím "umravniť" a "vmestiť" do 3g denne, ale zvyčajne cítim, že potrebujem viac, okolo 4-5 je pre mňa optimum.

vanish1: S tou astmou, bežne by naozaj mali stačiť 2-3g denne, tých 10-15 je v sezóne, pri ťažkej astme. Už si skúšala, nájsť si svoje dávkovanie? Pomohlo?

sisa.b
1. okt 2009

petot, ked u nas sa velmi vela aj ovocia zje 😕 my sme vsetci taki ovocni 😅

sisa.b
1. okt 2009

no ide zima, tak neuskodi mat ho doma. len ked deti maju radi tie ochutene C-cka 😝
a citam, ze sa objednavka robi na konci mesiaca ☹ to je dost neskoro...

vanish1
1. okt 2009

sisa, ja som si objednala a rýchlo som to mala a určite to nebolo na konci mesiaca - damián má určite zásoby 😀 keď si budeš objednávať, tak mu povedz, že to chceš doporučene, lebo ináč ti to pošle obyčajne a mne sa už stalo, že mi nejaké veci (nie od neho) nedošli, ale pri takých sumách (15 eur a viac) by som neriskovala
petot, pomohlo mi 2000 mg naraz, kašeľ ustúpil na cca 2 hodiny, potom prišiel zas, ale ja som sa bála zobrať takú vysokú dávku, tak som brala len nejakých 4000 mg - 6 tis. mg denne.
Ináč mne pri tom práškovom vit. c chýba odmerka, tak to robím len odhadom, ale asi si zvážim lyžičku, aby to bolo presnejšie

sisa.b
1. okt 2009

no ved uz som mu poslala spravu, tak uvidim, co odpise 🙂

vanish1
1. okt 2009

sisa, opýtaj sa ho na dávkovanie pre detičky, myslím, že by to malo byť podľa kíl, moja má 13 kg, tak 1300 mg denne (dúfam, že sa nemýlim)

petot
2. okt 2009

vanish1: Ono možno by Ti ďalšie dávky stačili o niečo menšie. Prvá väčšia je potrebná na to, aby dosiahla hladinu v plazme. Ďalšie ju už udržiavajú. Ale to sa dá zistiť iba empiricky 😉

petja
2. okt 2009

Dobré ráno,prosim,jak se dávkuje céčko o kterém se bavíte? A prosim o přesný název.Děkuji moc!

martina46
2. okt 2009

na com to mozem odvazit? existuju vahy, co spolahlivo odvazia tak malu gramaz?

saska.t
2. okt 2009

petot - dakujem, kedze mame prebdenu noc koli soplom hned nabehnem na C-ozdravovaciu metodu 😀

atana
2. okt 2009

Alfomilka,
mne tiez nebolo jedno, ked som lekarke oznamovala, ze ockovat sa nebude. Najprv som ju nechala urobit dcere preventivku, lebo na Iuro, ci kde som sa docitala, ze to treba, lebo potom je vacsi postih, ak nedas aj zaockovat. Tak som na preventivku sla a potom ked lekarka povedala sestricke, ze moze pripravit ockovaciu latku som vyrukovala s tym, ze netreba, ockovat sa nebudeme. Lekarka sa na mna pozrela velmi zacudovane, ale povedala som jej, ze som si vsetko velmi dokladne a zodpovedne prestudovala a ze som presvedcena, ze ockovanie posobi na organizmus negativne a teda s nim nesuhlasim. Predtym som si ale vymenila dva maily s p. Vranicom, ktory mi dodal odvahy.

Obavam sa ale, ze to bol len zaciatok. Ak si ma predvolaju, budem uz odkazana sama na seba. Najlepsie by bolo, keby sme mohli prist spolu na take predvolania aspon traja, nech sa vieme doplnit informaciami. Ale to asi nie je mozne, tak som zvedava ako to bude pokracovat.

Je tu prosim vas niekto, kto dostal viac predvolani? Lebo neviem ako to vlastne bude, ked som pred tyzdnom odmietla to MMR a teraz odmietnem TBC tento tyzden. Ci mi pride jedno, alebo dve predvolania, alebo aky je postup. Jedna sa o jedno dieta a dve ockovania za sebou.

A to cecko si tiez idem nastudovat. Nasadili ste mi chrobaka do hlavy. Moja svokra sa venuje alternativnej medicine a vzdy na mna tlaci, nech zhanam cecko ktore je lavotocive, ci pravotocive? Ze v lekarni sa predava to opacne a to nie je vraj dobre, lebo robi kysle prostredie a potom sa kotia rozne choroby.. Viete o tom nieco?

sisa.b
2. okt 2009

my mame za sebou odbery na imunitku, dokonca nam idu robit aj glykemicke testy 😅 som na doktorku vybalila, ze to je jeden z vedlajsich ucinkov, tak mi komentovala, ze by sme davno vedeli, keby ju mala. no dobre bude mat vsetky testy urobene. a posunula nam tu hexu po prvom roku bez problemov 🙂

vanish1
2. okt 2009

petja, bavíme sa o tomto céčku http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_...

1/4 čajovej lyžičky je 1000 mg

atana, určite ti nato najlepšie odpovie petot

erikasadek
2. okt 2009

no ked vas tak citam, ze by som sa dala na obchod s prirodnym C, na slovesnku.. 😀

tana74
2. okt 2009

ATANA - presne aj mňa napadlo, že by bolo super, keby tam človek nebol sám ale s niekým ("pred komisiou").

atana
2. okt 2009

Idem spat, som po nocnej a strasim tu prei nete, hladam dalsie infa o ockovani. Na ceskej stranke som sa docitala, ze k nim chodi domov na kontrolu potom hygiena a socialka...no dovi, ked aj u nas to tak funguje. Strasna buzeracia. Zaujimalo by ma ale, aku pokutu dostane taka ciganka, ktora ani nahodou nejde deti zaockovat - za nimi musia prist. A to stejne nevedia kto ma kolko deti, tak ich mozu poschovavat. A mna tu niekto bude zdierat z koze preto, ze mi zalezi na zdravi mojich deti a ze poctivo pracujem od svojich 18tich /20 rokov/ a stat nevyciciavam, ale furt niecim donho prispievam. Na hlavu....
dobru noc 😅

sisa.b
2. okt 2009

atana, mas pravdu, je to tu vsetko na hlavu 🙄 tipujem, ze taka obcianka ak odmietne ockovanie, tak nie preto, ze by si to zodpovedne nastudovala. a urcite im pokutu nezaplati, sama som bola svedkom toho, ako jedna na pohotovosti odmietla zaplatit poplatok po vysetreni a nik sa s nou pre tie peniaze nenatahoval 😠 😠 😠

ma76
2. okt 2009

Tana74

ja som bola pred komisiou 29.8. a bola som s maminou aj s dcerkou a v pohode a aj som si všetko nahrala. 😀

petja
2. okt 2009

Vanish,děkuji moc!

denduska
2. okt 2009

ahojte, dnes doniesol moj muz k nasmu pediatrovi nasu malu s 39 st.horuckou...a sestricka sa ani nic neopytala a hotovala sa ockovat... no som myslela ze odpadnem na mieste, este aj veterinar nasmu psovi odmeria teplotu pred ockovanim 🙄 viem ze lekar ma za vakcinu prasule ale sestricky asi tiez, lebo by asi nebola taka zhava😝

tana74
2. okt 2009

DENDUSKA, verím, že to tvoj manžel zvládol...

lucia123
2. okt 2009

Co sa tyka rubeoly, ockovani v tehor'tenstve a dalsich inych zbytocnych vysetreni, ako aj ozarovani ultrazvukom, pridem (aby sa nepovedalo) a poviem, ze nemam zaujem o tieto "vydobytky modernej doby" a hotovo. Lekar zapise, ze som bola, zaplatim a vybavene. Na lekarov mam velmi silnu alergiu. Kamaratke povedali v 7,5 mesiaci tehu, ze jej chlapcek bude postihnuty (Down.syndrom) a ona chuda za tri dni predcasne porodila z toho stresu, samozrejme, chlapec uplne v pohode. Takze sa mozu strcit s tymi "odbornymi" radami a vysetreniami.

Myslite, ze by KDH mohlo napadnut povinne ockovanie? Nepoznate niekoho z nich v politike? KDH chce (alebo uz odvolalo) neviem, lebo sledujem spravy len tak sporadicky, ministerku zdravotnictva. Neviem, ci to nieco neznamena? Mozno ona bola zapalena do ockovania a preto ju chcu odvolat? Neviem, je tu niekto, co to sleduje?