Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
31. jan 2011

@andreajakubska
Aj ja sa teším. Prídeš?

Pokuta nie je nevyhnutná, lebo napr. ombudsman sa vyjadril, že súčasná právna úprava povinného očkovania je protiústavná:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ombudsman-s...

Keď je niečo protiústavné, tak platí Ústava SR, nie to niečo, čo je protiústavné. Takže akékoľvek pokutovanie za neočkovanie je na Slovensku v súčasnosti protiústavné a už to potvrdil aj ombudsman.

Keby Ťa niekto chcel pokutovať za neočkovanie, môžeš mu to vyjadrenie ombudsmana otrepať o hlavu. A v prípade, že pôjdeš na RÚVZ v Žiline, čo asi pôjdeš, môžem to urobiť za Teba, ak ma splnomocníte na zastupovanie pri priestupkovom konaní. 🙂

manof
31. jan 2011

@erikasadek
Vďaka za preklad, Erika.
Článok je tu:

Zoznam 59 medikamentov pod prísnym dohľadom francúzskych zdravotníckych úradov:
http://www.slobodavockovani.sk/news/zoznam-59-m...

Máš nejaký akademický titul, čo by som mohol uviesť pred/za Tvojím menom?

jolinka
31. jan 2011

nikar
pre nas je Saca trochu od ruky, sme z mesta , ale napadlo ma ze poznam pani v Kosiciach, co robi dulu a kurzy brusnych tancov pre tehotne, ona ma vlastne prva upozornila na rizika ockovania. Tak myslim ze ona by to vedela spropagovat medzi mamickami. A tehulky co sa zaujimaju o prirodzeny porod a nejake tie alternativy v zivote by boli tou dobrou cielovou skupinou pre propagaciu rizik ockovania. Potrebujem len presny datum, miesto a cas. pripadne nejaky letacik.

jolinka
31. jan 2011

este by som vedela dat info do Walfdorfskej skolky

erikasadek
31. jan 2011

@manof jezisi manof nemam 😀 mam len strojnicku za sebou.. 😉
snad posluzi ked vyjde cely list za tyzden tak ti ho hodim cely.. 😉

viliatko
31. jan 2011

@jolinka a ostatni kosicania, zatial to predbezne vyzera , ze by sa dalo v stonozke na Juhu 23. doobedu a v stonozke v starom meste 23. poobede. Uz len nech sa to potvrdi na oboch stranach.

manof
31. jan 2011

@jolinka
A čo takto beseda VO waldorfskej škôlke?

manof
31. jan 2011

@viliatko
Ta ja som za oboje.

manof
31. jan 2011

@nika.r
Šaca teda 24.II.2011 dopoludnia?

@jonas17
A tá čajovňa 24.II.2011 14:00 - 16:00?

jonas17
31. jan 2011

@manof ta čakaj, hned zistím! 😉

jolinka
31. jan 2011

manof
to by som sa musela spytat, ale myslim ze by to slo. Je to na Terase, Zuzkin park, skusim zajtra zavolat ucitelke.

babi1
31. jan 2011

Dievčatá, možno ste už videli toto video, listovala som pár strán dozadu ale nemáte to tu, tak by som vás rada upozornila na podrobný výklad švajčiarky : http://www.blip.tv/file/2224472/
Vo Švajčiarsku mám rodinu, sesternica má 4 deti, dvojičky majú 6 rokov, ďalší syn 8 rokov a dcéra 13 rokov. Veríte alebo nie, jej deti ešte v živote nebrali antibiotiká. Všetko liečia len homeopatikami. Švajčiari už vedia ako na to. Ale u nich parlament tvoria takmer polovicu ženy. Myslím si, že sú menej úplatné, chlapom ide vždy len o biznis. My sme matky a myslíme srdcom...

manof
1. feb 2011

@babi1
Aj mne ide podľa Teba vždy len o biznis? Aj Ježišovi Kristovi alebo Mahátmovi Gándhímu šlo vždy len o biznis?

mYlujem hádzanie všetkých do jedného vreca hlava-nehlava. Už sme tu mali také veci ako napr. že všetci Židia sú zlí, všetci Cigáni sú zlí, potom prišlo, že všetci kapitalisti (súkromní podnikatelia sú zlí), neskôr že všetci komunisti sú zlí, a teraz nóvum, že všetci chlapi sú zlí (tzn. že im ide iba o biznis)?

denisocka
1. feb 2011

@manof co sa durdiš? 😀

denisocka
1. feb 2011

:O

denisocka
1. feb 2011

@babi1 anitu pozname,mame ju tu denne pečenu,varenu aj grilovanu 😉 ,ale vdaka 😉

manof
1. feb 2011

@denisocka
Ty by si sa nie, keby som vyhlásil, že všetkým ženám ide iba o prachy?

denisocka
1. feb 2011

@manof 😀 ja: nie,čosi 😀

babi1
1. feb 2011

@manof prepáč, ak som sa ťa nejak dotkla, nehovorím že všetci muži sú zlí, nič také som nenapísala. Ja som v tejto diskusii prvýkrát , náhodou som si v posledných dňoch čítala trochu viacej ohľadne názorov na očkovanie, tiež som si uvedomila, že som sa tomu podvedome bránila-rozumej očkovaniu, nikdy som nedala dobrovolne napr. proti chrípke, očkovať seba ani svoje deti a ani manžela 😀 😀 😀. Ja som prekonala osýpky, ovčie kiahne, mums, rubeolu, žltačku a som tu - veď dnes sú na všetko lieky. Máš pravdu, lieková mafia sa skrýva aj pod ženskými plášťami. Bolo mi podozrivé, že moja gynekologička ma urputne presviedča o očkovaní mojich dcér proti rakovine krčka maternice, hoci ich nepoznala, a ked som sa spýtala, či to má význam aj napriek tomu že už mali styk s mužom, nezaváhala ani chvílu a povedala, že v tom vidí význam. Najväčšia absurdita sa pácha na matkách synov v Amerike ale už aj v Europe, pretože ich lekári presviedčajú o význame očkovania s touto istou očkovacou látkou, rozumejme ako prevenciu proti rakovine krčka maternice, lebo čo ak budú mať styk s nechráneným dievčaťom? Všetko je to len biznis zo strachu -čo ak?....
Manof, mám 45 rokov a niečo som už zažila, som živnostníčka, ale k tým mužom som sa možno preto takto vyjadrila, že som sa práve pri nich dočkala najviac poníženia - niketorí fakt neznesú vedľa seba úspešnú ženu ale nemôžem ich hádzať do jedného vreca, sú aj výnimky - napríklad aj môj manžel, za nikoho by som ho nevymenila. Vždy ma podporoval a veril mi a dodnes mi je najväčšou oporou. A ešte jedna skúsenosť - moja veľmi dobrá kamarátka sa v istej politickej strane vypracovala veľmi vysoko, ale mala smolu...pár chlapov jej to neodpustilo - a hlavne jej neodpustili to, že sa nedala podplatiť od miestnych podnikateľov, ale hájila záujmy obyčajných ľudí....žiaľ naozaj po chlapskej línii sa dopracovali k jej úplnemu odstráneniu zo všetkých jej vplyvných funkcií a dosadili si všade chlapov - náhoda?

denisocka
1. feb 2011

@babi1 ja som sa tiež stretla s absurditou v rakusku,teda -moja kamoška po 2 detoch na rakusku šla na gyndu,na preventivu a v cytologii z krčka maternice jej vyšli už nejake tie zmeny na sliznici,už neviem či CIN1 alebo viac , je to jedno,proste už zmeny su,treba cakat či z toho bude rakovina,alebo .... a teda gyndos v rakusku jej bez vahania ponukol ako jednu z naj volieb - dat sa zaočkovat tou očkovacoui latkou prosti HPV aj napriek tomu,že am za sebou 2 porody .vraj možno pomože,navyše by si to musela cele hradit -no pochopí to niekto? ešte že som ju odradila,nakoniec šla len na konizaciu a znemene bunky jej "vyrezali"konizáciou

babi1
1. feb 2011

@denisocka tak nie náhodou Anita spomína tiež práve Rakúsko, kde oblbujú mamičky že treba očkovať synov ...Je to jedno z najdrahších očkovaní, takže profit je silne badateľný 😒 Žiaľ, najsmutnejšie na tomto všetkom je to, že kým sa my nezačneme starať o seba sami a nenaštudujeme si dopredu aspoň toľko ako doktor, nemôžeme si byť istí, či koná vždy v súlade so svojim svedomím.
Nesieme si tak celou svojou cestou v živote obrovskú zodpovednosť za seba a svoje deti. Ak sa im niečo stane, tak si to prvé vyčítame, niekedy aj celý život - ale lekár len máloktorý sa cíti vinný.

teodorka
1. feb 2011

@manof ja to tu este v PD nepoznam kde su tu vhodne miesta a ani o materskych centrach neviem ...a za 2.na konci mesiaca mam termin tak este ani sama neviem co bude so mnou na zaciatu marca...

tamix
1. feb 2011

@manof Kamarátka skúsi niečo v BB, ale nič nesľubuje. Nemá prehľad o očkovacích náladách v meste. Dá mi vedieť.

petot
1. feb 2011

@erikasadek Vdaka za velmi zaujimave info. Prosim, ked sa nieco pohne v tejto veci, daj nam vediet vsetkym 😉

denduska
1. feb 2011

precitajte si 😔
http://www.emimino.cz/denicky/terezka-7375/#dis...

priebeh presne ako u nas, len dakujem Bohu ze moje zlaticko to zvladlo. Kolke dietky nemaju tolko sily alebo stastia 😔

martinba
1. feb 2011

@manof ja som tiez chlap a celkom suhlasim s babo1, ze chlapom ide viac o prachy ako o zdravie rodiny. Myslim si ze od jakziva bola zena ta co sa starala o zdravie rodiny, muz mal za ulohu zabezpecit jedlo a strechu nad hlavou. V podstate to plati aj dnes no a my (chlapi co sa zaujimame a ozdravie nasej rodiny) sme len statisticky bezvyznamne vynimky 😉 , ja zo svojho okolia nepoznam ineho chlapa ktory by riesil "nieco" ked jeho deti ochoreju, vzdy je to na zene...

saska.t
1. feb 2011

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=gmail&at...

precitajte si, zaujimave citanie, priam na grcanie 😠

boddez
1. feb 2011

čierny kašel je späť....no jo ako dotane dieťa čieny kašel?..len tak vonku?..dotane ho očkovanim priamo do tela...🙂) ☹ ☹ ☹ ☹

babi1
1. feb 2011

@martinba ďakujem, že si ma podržal 🙂 ja naozaj nie som nejaká feministka, táto téma ma veľmi zaujíma, vlastné detičky mám dve, viac už vzhľadom na vek neplánujem, ale na vnúčatká čakám a sama neviem, čo potom, ako riešiť očkovania pre našich drobčekov, veď im chceme to najlepšie... Nechceme im ublížiť. teodorka ty už vieš napríklad ako sa rozhodneš?

pukica
1. feb 2011

@manof my sme malej dali ockovanie proti tbc a prve dve ockovania,tretie preockovanie sme odmietli,tak ako aj zvysne...
pediatricka nas nahlasila na hygienu,dnes nam dosiel list ze do 31.3. mame zajst za pediatrickou a dat ju zaockovat,inak zaplatime pokutu 331€
takze sa tej pokuty nemame obavat?ci?

tean
1. feb 2011

@pukica
udeleniu pokuty predchadza priestupkova konanie.
Najlepsie prist na priestupkove konanie (RUVZ) s dokumentom, kde zdovodnujete svoje rozhodnutie.
Oni do 30 dni vydaju rozhodnutie o pokute, a proti tomu sa treba odvolat.
Potom to pojde na UVZ a ten bud potvrdi pokutu alebo zamietne. Ak ju potvrdi, treba podat zalobu.
V celom tomto obdobi sa pokuta neplati.