Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

molka
11. jan 2012

@prevenar aj keď som za dobrovoľnosť v očkovaní, nikdy by som nevolila stranu podľa toho, či sú za alebo proti očkovaniu. A už vôbec nie SaS, tým neverím ani "ň".

prevenar
11. jan 2012

@didulka85 to je celkom mozne .. len sa snazim demonstrovat, ze z toho zleho je to to najlepsie lol (podla mna) . zaroven , vies aka je politika .. proste nemozu na plnu hubu vyhlasit,ze su proti euru, ze su proti ockovaniu ,,atd. ovce by sa naplasili a dotali by tak 500 hlasov vo volbach :D ..nasu vec podporuju niektori ich poslanci a to je najviac co sa nam dostalo zo strany politikov.

didulka85
11. jan 2012

@molka my sme mali doma o tom debatu. Ze koho volit. Som povedala, ze toho, kde bude obhajovat moje zaujmy a bude chciet riesit to, co mna najviac hneva. Momentalne je to ockovanie viac ako dochodky, skolstvo a cokolvek ine. Tak to citim.

prevenar
11. jan 2012

@molka ja som sa nerozhodol urcite koli ockovaniu ..ockovanie je len moja okrajova "zaluba" . co ma zaujima naozaj je ekonika, bankovy system , dlhy, europska unia, usa , globalizmus, GMO, eko-fasizmus, vojensky priemysel, farmarky a pharma priemyslel atd.. a to ako vsetko so vsetkym suvisi .. mas pravdu, ja tiez neverim vobec nikomu preto sledujem KTO AKO HLASUJE o dolezitych otazkach a rozhodujem sa PODLA TOHO. z mojho rozhodovania sa snazim "vieru k niekomu" vylucit co najviac. samozrejme, tvoj nazor ti samozrejme neberiem .

molka
11. jan 2012

@didulka85 ak by chceli niečo robiť s očkovaním, tak by to robili aj teraz, takže ja im tieto populistické reči neverím. Jediná strana, ktorá chcela v minulosti povinnosť očkovať zmeniť, bola sdkú, ale neprešlo im to.

prevenar
11. jan 2012

...fakt je taky, ze kto voli stranu ktora hlasovala za "euroval" a je za presun prava rozhodovat o nasej ekonomine do "Bruselu" je proste samovrah.

molka
11. jan 2012

@prevenar hmmm, neviem, či strana "obchodníkov" je schopná správne rozhodovať o takých dôležitých veciach, aké si opísal vyššie. Nevolila som ich, ani nebudem a nepovažujem sa za "samovraha". Podľa mňa nehlasovali za euroval iba z populistických dôvodov. Ale to je jedno, to nemá nič spoločné s očkovaním.

shakti9
11. jan 2012

@moira19 ani na mna a moje rozhodnutie nema samozrejme odskodnovanie ziaden vplyv, ale hneva ma, ze takto musia odporcovia povinneho ockovania postupovat... svojim sposobom je to urazlive vopred !!! ponukat peniaze za znicene zdravie a hneva ma, ze stale niekto trva na povinnosti ... a Uhliarik to teda dohnal do extremu... :( pripomienku samozrejme podporujem 😉

prevenar
11. jan 2012

@molka svoj nazor som uz prezentoval a dolozil linkami, to je vsetko co povazujem za potrebne k tomu povedat , kazdy nech si to uz posudi podla seba.

petot
11. jan 2012

Ohľadom hromadnej pripomienky za odškodňovanie obetí očkovania, jeden zážitok: náš člen požiadal o podporu aj svojich kolegov. Jeden sa ohradil, že on to nepodporí, lebo je za očkovanie. Náš človek mu veľmi úprimne odpovedal asi v tomto zmysle: práve preto by si to mal podporiť, že sa ťa to týka oveľa viac než mňa, pretože ja už neočkujem, ale ty očkuješ a mohlo by sa stať, že to štátne odškodnenie raz budeš potrebovať! Kolega pochopil a podporil... 🙂

manof
11. jan 2012

@prevenar
Zapamätaj si, že politici NIKDY neponúkajú zo svojho, ale len z toho, čo nazbíjajú na daniach a odvodoch.

prevenar
11. jan 2012

@manof to bolo myslene ironicky .. pochopitelne.

prevenar
11. jan 2012

uz podpisalo 300 ludi 🙂 celkom dobre na jeden den. dufam,ze som par hlasmi prispel do kosiara :P posielal som ako divy 🙂 ..akurat je smutne pozerat , ze celkom velke mesta a podpisali tak jeden, dvaja ,, traja . :(

manof
12. jan 2012
tean
12. jan 2012

@petot
teraz som si precital cele znenie tej pripomienky a musim povedat, ze sa myslelo snad na vsetko.
Vidno, ze nemecki zakonodarcovia su ovela dalej nez ti nasi.
Vyborna praca aj vasho pravnika, ktory to vycibril pre slovenske pomery.
Super a dakujem. 😉

zaockujte_aj_slnko
12. jan 2012

@prevenar
SaS? 😀.........ved ONI SU VO VLADE TERAZ!......mali tusim skoro 13% hlasov, teraz maju v prieskumoch okolo 9%.........kedy chcu teda zmenit povinne ockovanie ak este nie za tieto 3 mesiace?!....

populisticke keci 😠 aby ich ludia volili..... vid. minister Mihal, velky omyl, vsetko proti ludom a vsetko v prospech zamestnavatelov a podobne......

ninan2
12. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko no Mihal mal nahodou vazny zaujem predlzit matersku dovolenku o dalsich par tyzdnov... na druhu stranu ale podstatne k horsiemu zmenil podmienky dobrovolneho nemocenskeho poistenia, ktore sa tykaju aj naroku na matersku 😒 Tie ich snahy ohladne neockovania su mi velmi sympaticke, aspon sa o tom teraz viac hovori a pise.

tin007
12. jan 2012

@molka a kedy sdku bolo za zrusenie povinneho ockovania? co mam vedomost, tak v tejto oblasti (ockovanie) bola aktivna p. Muskova, poslankyna za HZDS, niekde mam ulozeny material, ktory predniesla v parlamente (napr. v nom bolo navrhnute odskodnovanie NU po ockovani) par rokov dozadu

molka
12. jan 2012

@tin007 máš pravdu, Mušková je z hzds, bola som v tom, že je z sdkú. To bude asi tým, že som nevolila ani jednu z týchto strán, tak nepoznám ich členov. V tejto súvislosti som objavila jeden komentár Mudr. Liptáka na adresu poslankyne Muškovej: "Tak, takáto kreatúra verejne podporujúca zabíjanie detí infekčnými chorobami sedí v 21. storočí v Slovenskom parlamente!"
Možno preto nie je pre poslancov také jednoduché verejne vyjadriť nesúhlas s povinným očkovaním.

http://liptak.blog.sme.sk/c/117660/Vrah-deti-po...

vefi89
12. jan 2012

@ninan2 Mihál bol ten vták čo nám tu na MK radil, ako sa dá "vydrbať" zo systémom a ako sa mamičky môžu dostať aj do práce a neprísť o materskú, rodičáky a potom mu preplo v hlavičke a všetko čo nám tu kedy poradil zasekol nejakým blbým zákonom... takže je to taký istý .................... jak každý iný...

vefi89
12. jan 2012

@ninan2 jo, ale aby som mu nekrivdila, tak nejak po roku až či ako to vrátil do normálu nejak...
a s tým predĺžením a zdvíhaním materskej a rodičákov 😀 😀 ako neviem, ale zvýšiť o 5 € a biť sa do pŕs mi príde chabé 😉

vefi89
12. jan 2012

@prevenar páčia sa mi tvoje názory politické 😀

a ja stále dúfam a verím, že tento blbý monetárny systém sa rozpadne, lebo nám nič dobré zatiaľ nepriniesol... 🙂

ninan2
12. jan 2012

@vefi89 hej viem ze radil, no vtedy sa ho to este netykalo, tak co by neporadil ako vybabrat so systemom 😀 To zvysenie materskej naozaj nic moc, ale keby to predlzili o 6 tyzdnov ako navrhoval, tak pri max. vyske MD to spolu robi viac ako 1000 eur, a to je celkom slusne...

zaockujte_aj_slnko
12. jan 2012

najdem niekde vypis vsetkych ockovacich latok pouzivanych v tomto case v SR?..obchodne nazvy
chcem to odmietnut jednym vrzom, ale len konkretne latky od konkretnych vyrobcov.

zaockujte_aj_slnko
12. jan 2012

@ninan2
co z predlznenej rodicovskej dovolenky ked vacsina matiek ajtak nema narok na matersku 🙂 .....zato zrusenie iba dobrovolneho nemocenskeho poistenia sa dotklo aj nas!!!
nechapem ako moze byt povinnost sa poistit v baliku s niecim....... ved to je protiustavne tiez (minimalne to porusuje dobre mravy a etiku!).. takze pan Mihal nie je nic extra, taky isty ako vsetci ostatni......

lemge
12. jan 2012

ahojte. bola u lekarky a ta mi tvrdila,ze po novom nas musi nahlasit na RUVZ ako neockujucich.to samozrejme viem.povedala,ze musi nahlasit aj meno o (o ktore dieta ide) 😕 mne sa to nezda...nemaju lekari hlasit len pocet nezaockovanyh deti vo svojej amb.?? 😕 nieco mi uslo?

eaka
12. jan 2012

@lemge Oháňali sa tým, že potrebujú len vedieť počty nezaočkovaných, tak by to malo byť bez mena... ale keď sa aj úrad na ochranu osobných údajov vyslovil, že je to protiprávne, tak asi chcú aj mená.. dokonca som počula, že aj telefónne čísla rodičov...

halienka
12. jan 2012

Ahojte 🙂 tak toto len tak na ukážku, ako to na Slovensku funguje
http://www.tyzden.sk/video-komentare/s-hrib-pon...
môžme my snívať o demokracii 😝

zaockujte_aj_slnko
12. jan 2012

@molka
Mudr. Liptak je tym znamy ze rozum pouziva len cez vakciny 😀
http://old.znamylekar.sk/5944/mudr-peter-liptak...

moira19
12. jan 2012

@lemge Opytaj sa manof-a alebo petot-a