Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

soldi
17. jan 2012

@moira19 dakujem velmi pekne 🙂

soldi
17. jan 2012

@prevenar zdravim, reagujem na prispevok o neslobode v tomto state. ked som bola este mlada a naivna,citala som od orwella 1984 a zostala som zhrozena, ze ako tak moze niekto zit. bohuzial, cim som starsia a cim viac mam oci i mysel otvorenu, tym je mi jasnejsie, ze v skutocnosti tak zijeme, len sa realita schovava za pozlatko.
je to desive. existuje vobec nejaka moznost to zmenit? ze by ten ocakavany december tohto roku? 😀

moira19
17. jan 2012

@soldi Za malo, aj nabuduce 🙂 Ak mas akekolvek otazky, skus sa opytat priamo mafo-a alebo petot-a, oni maju lepsie info. 🙂

heimdalls
17. jan 2012

Posledných pár stránok tohto fóra je prevažne venovaných, ako by som to........problematike "od veci" (zrdavie konzumovanej hydiny našimi deťmi, politická predvolebná sféra a posledne problematika s vodomermi) samozrejme, aj toto sú dôležité veci, upriamil by som však pozornosť na príspevok mj30 a príbeh (https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katrenka/) katriny, ktorý mal neskutočne smutný koniec práve vďaka prvej dávke hexa-prevenar.

moira19
17. jan 2012

@heimdalls Uz som to dala na fb, na rozne fora. Musime o tom hovorit, nesmieme dovolit, aby z toho vysli beztrestne. Teraz treba kricat tak nahlas ako sa len, podporit tu rodinu a ako to povedala @soldi "... prosim Ta v mene mojho synceka a aj ostatnych deticiek, skus to riesit, nech stat nesie dosledky za to, ze nuti ockovat. mozno sa Marosko stane symbolom slobodnej vole na Slovensku". Je smutne, ze muselo dojst k takejto tragedii, aby sme vakcinacistom dokazali, ze mame pravdu a ich vakciny su nebezpecne a ZABIJAJU NASE NAJCENNEJSIE POKLADY, NASE DETI.

shakti9
17. jan 2012

@prevenar prosim Ta, ak budes mat cas, tak si este raz dokladne precitaj nasu debatu... nie som urazena a nevzbudzuj dojem, ze mi vadi sloboda a moznosti vyberu...... paneboze, ked tak obhajujes slobodu, tak sa mozem slobodne aj ja vyjadrit, bez toho aby ma hned niekto posudzoval a pokladal za taku a onaku?

shakti9
17. jan 2012

@olivova a ja zas zasnem, co si zas vyvodila a ako si si to vysvetlila ty...

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

@vefi89
to musi byt "krasny" pocit pre mudr. ked pichne dietatu JED ktory ho o 2 dni zabije..... to je vlastne kat/popravci.... pochybujem ale ze to s tymi lekarkami zatrasie.... mozno na par hodin....ak vobec

ja by som doporucoval urobit nejake letaky, a ked ide clovek k decarke, tak to tam na nastenku pripnut.... aj s odrhavajucimi linkami ako byvaju inzeraty a tel.cisla tam........ aby mali zeny naozaj aj obojstranne informacie o latke hexa-*revenar, nie len tie "uzasne" letaky.....

nieco na sposob........CHCETE SA ZBAVIT SVOJHO DIETATA DO 48 HODIN?....... je tu hexa-*revenar!!!
link na webstranku

moira19
17. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko Neviem, ci by som dokazala zit s vedomim, ze mozem za smrt 3 mesacneho babatka.

vefi89
17. jan 2012

@moira19 možno pri prvých troch ich to sralo, no ak to máš podstivo trikrát do roka, vytratia sa nejaké city
@zaockujte_aj_slnko to vidím, ako to bude strhnuté pokým vyjdem z ordinácie 😀

soldi
17. jan 2012

@moira19 de facto ten doktor za to nemoze. on to ma nariadene zvrchu, jeho zodpovednost to nie je. na tomto principe fungovali aj dozorcovia v koncentracnych taboroch. jeho do toho nic nie je, lebo na nom zodpovednost nelezi. takymto sposobom si aj bezny clovek dokaze ospravedlnit svoje zverstva.

uz bolo na tuto temu aj par psychologickych vyskumov. bohuzial, linky ani zdroje nemam, zaujimala som sa o to este na strednej skole- to bolo pekne davno 😅

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

@soldi
ano, hlavne je aby clovek NEMAL pocit zodpovednosti za to co sa stalo.........nikto nema zodpovednost za smrt dietata po podani ockovacej latky, NIKTO..... a hotovo..... jeden to len vyrobil , dalsi to len predal, dalsi to len podal, dalsi to len liecil..........nikto za to nemoze 😀......... takto to funguje..........skoro NACIZMUS .... akrurat "hitler" este urcoval komu sa to poda a komu nie.... svojim sposobom sa to sice deje aj tu......porodna hmotnost a kontraindikacie, akurat to nie je na etnickom podtexte, alebo je?.........ockovat sa budu "len" ohrozene skupiny obyvatelstva.......ved to je segregacia, rasizmus........nemoznost vyberu.......v podstate cisty nacizmus......

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

zamedzili mi pristup do stranky katrenka............... asi bohuzial pisem pravdu a niekomu sa to velmi na tejto stranke nepaci...........nuz peniaze su hlavnejsie ako pravda, ze MODRYKONIK?!?

moira19
17. jan 2012

@soldi Chyba lekara je v tom, ze sa informuje, dokonca vacsina ani nepripusta moznost, ze by vakciny mohli byt skodlive, ci dokonca mozu aj zabit. Je jednoduche vyhovarat sa, ze to musi urobit. Gynekolog odmietne interupciu ak je to v rozpore s jeho svedomim. Takto by to malo byt aj s ockovanim. Prinajmensom by som od lekara ocakavala, ze ma upozorni na mozne neziaduce vedlajsie ucinky. Ale to by museli pripustit fakt, ze vakciny skodia a museli by o tom nieco nastudovat. Zacarovany kruh.
Kym som ucila, stalo sa, ze som neposluchla vedenie, pretoze to bolo v rozpore s mojim svedomim (nechali by deti na zastavke, v inej casti mesta len preto ze sa dohodli, ze ak bude zle pocasie, tak sa na vylet nejde.... nenapadlo im, ze co ak su tam nejake deti a my sme zan zodpovedni). Chcelo by to individualny pristup.
Ja by som sa s tym asi nikdy nevyrovnala.

anicka1981
17. jan 2012

@monikamajova hehe, no ja sa snazim pozhanat domace, slepku, alebo zajaca, a stahujeme sa na dedinu, tak urcite nieco, aspon kurky na masko pre maleho, aspon docasu, kym nadude vatsi, a jeho telicko citlive na tu chemiu, uvdime, ako sa zabyvame, uvidime, mozno rozbehnem bio farmu popri materskej 😀 , inac tu chloreu som si chcela kupit aj ja na detox, musim sa na to pozriet, moj maly nie je ockovany, takze chloreu zatial nepotrebuje, a sanazim cim zdravisie jedlo mu davat a robit... aj ked chemia je vsade, bez toho to uz neide 🙄

anicka1981
17. jan 2012

@heimdalls @mj30 a o com to vlastne je, neako mi to uniklo, ono naozaj zomrelo???, pozrela som foto krasny chlapcek ☹ ☹ ☹

moira19
17. jan 2012

Ich pribeh: úplne zdravé usmievavé bábätko... v utorok sme boli na prvom očkovaní,
v stredu mi začal pokašliavať, tak som išla vo štvrtok ráno k lekárke,
nech ho popočúva, išlo na predlžený víkend. Lekárka povedala, všetko
o.k., dala nám sirupček od kšľa, že to prejde. Prišli sme domov, na
obed začal byť mrzutý, a zdal sa mi teplý, tak som mu merala teplotu,
39.5 hned som mu dala čipku, teplota mu klesla max. na 39,2 a zase
bola naspät, davala som mu dalsiu nepomahala, tak som išla na
pohotovosť, tam mi Dr. povedala, že má trochu červené hrdlo, a trochu
zostrené dýchanie, pridala nám antibiotiká, a rectodelt čipku, že nám
stiahne teplotu, že to cez víkend prejde. Keď sme prišli domov,
podávala som mu všetky lieky, aj tú čipku, teplotu mu stiahla. Chvíľku
za tým, ako som mu dala lieky, som si všimla na ušku taký fialový
fliačik. Potom na nožičkách, začali sa mu robiť aj na hrudi... tak som
hneď volala tej Dr., kde som bola na pohotovosti, povedala, že to
možno bude alergia na antibiotika, ale že nech si zajdeme do
nemocnice, nech nás popozoruju, a bude dobre. V ten deň bolo práve
hrozné počasie, tak sme si volali záchranku, tam nám povedali, že
všetky sú na výjazdoch, že nech si ideme k tej Dr., kde sme boli na
pohotovosť, a že ak by to bolo súrne, že tam nám nejakú zoženú. Kým
sme došli na pohotovosť, Maroško to mal už aj po tváričke, po celej
hlavičke, všade..., Dr. nám povedala, je to vážne...., je to
meningitída..., volali nám ihneď záchranku, z Námestova do Trstenej
nás brali okamžite, tam Maroška stabilizovali, aby prežil prevoz do
Martina, v Martine s ním robili celú noc, a ráno o 8.45h nám odišiel
do nebíčka.. a aby nebolo málo, k meningitíde - zápal mozg. blán sa
pridala aj otrava krvi...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katrenka/alb...

anicka1981
17. jan 2012

@soldi no a aj napriek tomu vatsina dozorcov v kontrentakoch boli odsudeni a uvezni, narozdiel od tych ludi,co im to prikazali a oni to (poniektori) s radostaou vykovali a na tych chudach sa obohacovali, takto neako to vidim aj s lekarmi, LEKAR ma povedat o neziaducich-vedlajsich ucinkoch a tiez poucit pacienta co mu za pripadne odmietnutie ockovania hrozi,,,, a nie, ze je to zakon a hotovo, sup to tam, a nivocia zivoty deti a aj ich rodin,,,,,, ☹

olivova
17. jan 2012

@moira19 a skutocne si myslis, ze ti lekari to nevedia? Ja uz zacinam pochybovat...Nie je mozne, po tolkych rokokoch praxe, aby nemali aspon podozrenie.....Toto ma vytaca najviac...A nic nepovedia...

anicka1981
17. jan 2012

@moira19 boze, to je strasne,,,,,, to ako?....,a ani v telke o tom nic nebolo, alebo som neako nepostrehla, ☹ 😢 😢
Kedy sa to stalo, a take krasne babo, krasny chlapcek,,, 😢 😢 nenavidim cely tento hnusny system,,,,

moira19
17. jan 2012

@olivova Neviem, co vedia, dookola omielaju: "mne sa xy rokov nic nestalo. Ak sa stalo klamu. V kazdom pripade ja im uz neverim!

denduska
17. jan 2012

@olivova nám povedal jeden imunológ že odkedy sa očkuje hexa + prevenar naraz, roztrhlo sa vrece s atopickým ekzémom. On nebol proti očkovaniu, ale vravel, že prinajmenšom deti, ktoré majú v rodine alergikov, sa majú očkovať čo najmenej kombinovanými vakcínami. Okrem toho poznám ešte dvoch pediatrov, čo nie sú proti očkovaniu, ale majú ťažké srdce na tieto megakokteily, bohužiaľ nemajú na výber čím iným očkovať tak aby si rodič nemusel platiť 😒
A že by sme boli prekvapení, koľko rodičov chce očkovať čo najviac vecí naraz a ešte soptia keď dr.povie že najskôr o dva týždne ďalšie očkovanie, že musia znova chodiť... 🙄 🙄 🙄

soldi
17. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko nase male nacisticke a skorumpovane slovensko, ktoreho idolom je vyretusovany populista ,ktory kradne a smeje sa nam do tvare. slovaci su blbi, neburia sa a ak ano, daju sa oklamat par peknymi slovami.

chyba tu charizmaticka osobnost, ktora by mala dar a prostriedky presvedcit ludi o odboji. ou a este tu chyba dostatocne mnozstvo ludi, ktori by sa na ten odboj dali. raz k tomu mozno dojde.

@moira19 @anicka1981
mam vela spoluziakov lekarov, im do hlav vtlkaju, ze ockovanie je prospesne, uzasne, jedinecne a bez nasledkov. toto ich ucia cely cas studia. ziadne pochybnosti o liekoch. a maloktory doktor je taky iniciativny, aby si zistoval nieco sam (nastastie moja doktorka taka je, ale to az po tom, ako negativa ockovania postihli dve z jej deti- pri prvom este neverila, ze to bolo ockovanim, az pri druhom uverila- sila sebaklamu).
a co sa tyka vedlajsich ucinkov- ucia ich, ze negativne ucinky sa prejavia do 48 hodin. cize ak dieta dostane injekciu v utorok a umrie v piatok, tak za to v ziadnom pripade ockovanie nemoze.
pravda je natolko obludna, ze doktor, aj ked ju podvedome tusit moze, ju odmieta, lebo jej pripustenim by stratil vsetky svoje idealy.
tym sa nechcem nikoho zastavat, len sa snazim poukazat na aspekty ludskej povahy, ktore toto manipulovanie umoznuju.
ano, veci by chceli individualny pristup. ale to by sa clovek musel nad nimi zamyslat. a pokial to je len povolanie a nie poslanie, tak nikto si neda namahu rozmyslat. rozdiel je v tom, ze pri niektorych pracach su nasledky napr. financneho charakteru, inde ide o zivot.

heimdalls
17. jan 2012

@anicka1981 - v telke ani nikde v inom mediu o tomto neuveriteľne smutnom príbehu nebolo zatiaľ nič, udalosť je veľmi čerstvá, došlo k tomu len pred 11-timi dňami a ako som sa dočítal v nazvem to tak viacmenej kondolenčnom a sústrastnom fóre, ktoré tam prebieha mamina Katrinka nemá síl na boj s orgánmi a lekármi. Ak Katrinka bude súhlasiť, bolo by vhodné kontaktovať všetky iniciatívy (rizikaočkovania aj slobodavockovani) aby informovali o tejto tragédii malého Jakubka všetkých tých "zodpovedných" rodičov, ktorí s panikou v očiach teraz prihliadajú k nedostatku očkovacích látok u detských lekárov a strachujú sa "čo ak ich deti nebudú zaočkované".

vefi89
17. jan 2012

ja len nechápem jednu vec....
na svete umierajú nevinné, bezbranné deti... pre nejakú skurvenú korporáciu, ktorá nás pohlcuje... a nestojí to ani za medializáciu, ani za zmienku... asi to nie je taká výživná smrť ako smrť hokejistov.. vtedy sa išlo z toho celé Slovensko zosypať...

olivova
17. jan 2012

@denduska - vyjadrim sa k tym rodicom. Kedysi som patrila presne k takym 😝 Pred 11-timi rokmi mi lekarka "nechcela" zaockovat moju starsiu dceru, lebo mala nadchu. Bola som vychovavana s takymi idealmi, ako - ockovanie je to najlepsie na svete atd.....Takze, ked moja mama zacala vystrajat preco nie je este zaockovana, soptila som aj ja....Zasa na obranu musim napisat, lekarka sa ani nesnazila nieco o ockovani povedat, vysvetlit dopad ockovania atd.....Nie som "zaryty" clovek, som pristupna k informaciam takze stacilo zopar info....Kedze som uz aj pracovala , casu nebolo vela, ani ma nenapadlo nieco si zistit...-takze takto to vnimam ja, oni by mali povinny dat aspon pribalovy letak z vakciny, a ani to nerobia, myslim, ze vela rodicov by zmenilo nazor....aj ked - teraz som citala vyjadrenia ku katrinkinemu pripadu a jedna holka napisala: "Aj nas toto ockovanie caka a uz teraz sa bojim..." To je za veta. Tak - bud sa bojim a odmietnem, alebo som 100 % presvedcena, ze je to na dobru vec a hotovo...

moira19
17. jan 2012

@denduska Mne pred par dnami dosla odpoved od imunologa (v podstate som cakala podobnu odpoved, takze neprekvapila):
"Odpoveď
Pokiaľ sú u vášho dieťaťa príznaky perzistujúceho ekzému, najvhodnejšie je
manažovať jeho liečbu v kombinácii imuno-alergológa a dermatológa. Okrem
potravín, ktoré hrajú úlohu pri provokovaní prejavov ekzému v prvých
rokoch života, u starších detí je potrebné uvažovať aj o podiely
inhalačných alergénov (napr. roztoče, trávy, domáce zvieratá a podobne).
Dieťa vyžaduje systémovú antihistaminickú liečbu v kombinácii s
emolienciami a lokálnou protizápalovou liečbou (napr. inhibítory
kalcineurínu). Skúsiť možno aj Imunoglukan krém doplnený systémovou
aplikáciou kapslí Imunoglukan (beta-glukány majú aj protialergický
účinok). Každopádne by som Infanrix neobviňoval z toho, že Vaša dcéra má
ekzém, len sa klinicky u nej manifestovala pre dispozícia na ekzém pri
stimulácii imunitného systému po očkovaní. Každopádne by som odporúčal
zveriť sa do rúk skúseného alergológa prípadne aj dermatológa a umožniť im
"ušiť" proti ekzémovú liečbu pre Vašu dcéru "na mieru" tak, aby sa prejavy
ekzému podarili stabilizovať.

s pozdravom
doc. MUDr. Miloš Jeseňák, PhD., MBA"

vefi89
17. jan 2012

inak, keď už hráme na tú nasmutnejšiu nôtu....
minulý týždeň jednej kočke od nás zomrelo 8-mesačné dieťatko... ale podrobnosti neviem, no tiež ako prvé ma napadlo očkovanie?? ... budem sa na to musieť asi niekoho opýtať 😒

elbe
17. jan 2012

ahojte, pridám jednu nemilú skúsenosť mojej známej - dala očkovať svoju dcéru škôlkárku proti chrípke. Ešte v ten deň dostala malá ťažkú hnačku, po nej ukážkovú chrípku s vysokými teplotami, zimnicou a skončilo to ťažkým zápalom pľúc - v nemocnici im povedali, že ešte nevideli taký priebeh zápalu pľúc u dieťaťa. Takže namiesto očakávanej ochrany pred potenciálnou chrípkou sa jej postarali o dlhý pobyt v nemocnici a komplet rozhasenú imunitu - má zákaz ísť do kolektívu minimálne 3 mesiace. Tak ma to štve, povedala mi o očkovaní až večer pred očkovaním, a aj to sme sa len náhodne stretli, nebola sama, nemala som ani možnosť upozorniť ju na riziká. Stále som na ňu musela myslieť, a ked neprišli druhý deň do škôlky, už som mala zlé tušenie...