Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

piacere
31. júl 2011

ozaj prosím vás... ako je to s očkovním na TBC a žĺtačkou? Malý unikol lampe len o chlp... v deň prepustenia z pôrodnice mu brali krv a hodnota bola len o dve číselká nižšia ako je hodnota, pri ktorej svietia.... vakcínu TBC dostal podľa štandardného očkovacieho plánu....

moira19
31. júl 2011

@jerryjanka U nas na sidlisku maju deti cierny kasel. Boli zaockovane, chodili v pohode do skolky, len ked ten kasel nejako dlho trval, tak sli za dr a ten povedal, ze je to cierny kasel. Tie deti nie su zo soc. slabsich rodin. Z coho ochoreli neviem.

sorciera24
31. júl 2011

@simmi80 preboha....mne az zle prislo..... 😢 ak este vobec po tomto ockovat chces, tak isto kym sa to nezahoji.....ja by som ked tak cakala min. do roka az 2.....ja len verim, ze nebudete amt z toho vazne komplikacie 😢 inak, moj maly bol zaockovany proti TBC na 4. den 😖 a na 6. uz isiel pod lampu (kvoli novorod. zltacke) 😒 ale popravde, nastastie sme po tejto vakcine kompl. nemali....mal trosku cervene a zahnisane pliecko, ale fakt trosku, ze mu to same vytieklo a zahojilo sa bez pomoci dr. zasahu....takze ja vlasnte dakujem, e sa nic enstalo.....ale uz by som to neriskla...

nellina
31. júl 2011

@simmi80 no normalna reakcia to urcite nie je..ak ked dr.zvyknu tvrdit opak..ja by som uz do dalsieho ockovania urcite nesla..ale to je moj nazor, rozhodnut sa musis sama..ako povedal manof, aj ked pliecko bude vyzerat ze je ok, to nic neznamena, pretoze dalsie ockovanie to moze znovu skomplikovat..je to hrozna reakcia ☹ teraz je dolezite dat telicko dokopy a urcite sa vyhybat akejkolvek chemii..

miliharmi
31. júl 2011

@simmi80 Přečti si tady moje krátké zamyšlení, je tam všechno, co bych k vašemu případu mohla říct. Jen shrnu, kdyby se podobné varovné příznaky braly vážně jako důvod k dalšímu neočkování, mohlo to mnohé z dětí zachránit před závažným poškozením zdraví, v mém případě bohužel i před smrtí.

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/miliharmi/cl...

alelea
31. júl 2011

@manof chcem sa ťa opýtať, tá rana čo má simmi80-nina dcérka, nie je možné, aby vznikla aj po nákaze od očkovaného jedinca? Pretože to isté som dostala ja asi mesiac po príchode z pôrodnice ( ☹ ), vyčistili mi to v nemocke s tým, že nejaká infekcia a nevedia aká ... brrrr

jerryjanka
31. júl 2011

@miliharmi mili tvoj príbeh poznám akurat tvoj príbeh teraz ma presvedčil že moje rozhodnutie neočkovať dalej je správne. dakujem. dakujem že aj napriek osudu a bolesti v duši dokážeš o tom hovoriť a zachrániť tak pár detičiek aj ked Milenku ti to už nevráti.

veroveronika
31. júl 2011

dalsia kapacita 😕
neviem o tom, ze by nejake vakciny obsahovali antibiotika...

https://www.youtube.com/watch?v=oGpPc1Fp3aU


tak potom neomycin asi nebude antibiotikum 🙂 , ked to hovori odbornik, asi to tak bude 😀
http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/1074...
no nedajboh dostat sa do jeho ambulancie 😖

musko
31. júl 2011

@veroveronika neomycin je antibiotikum 😉
Čo sa p. profesora týka - niežeby som musela všetko, čo hovorí a učí - mám výhrady, ale čo sa týka astmy bronchiale - hlavne u detí, ho naozaj považujem za jedného z najlepších.....

veroveronika
31. júl 2011

@musko no ved prave, neomycin je antibiotikum, ale potom to co hovori pan doktor v prispevku, nema logiku

musko
31. júl 2011

@simmi80 - po prvé - dieťa s vysokou hodnotou bilirubínu pri novorod. žltečne nemá byť očkované proti TBC v porodnici - takže tam sa stala prvá a základná chyba
Všetko ostatné je "prirodzený následok " a poračovanie vývoja po tejto chybe - ano to sa može stať, dieťa sa nestíhalo - teda jeho imunitný systém vyrovnať s dvoma takými problémami naraz - postup čo sa týka liečby - je v podstate správny, len sa mohli kolegovia postarať, aby dieťa netrpelo - to sa v dnešnej dobe dá zariadiť.
Teraz je doležité v židnom prípade neočkovať ( ak ste rozhodnutí očkovať podľa očko kalendára) nedovoliť očkovať kým nebude jazva ÚPLNE zhojená - čo znamená - ani chrastička, musí tam byť koža s jazvou a úplne najrozumnejšie by bolo u Vás posunúť očkovanie až po prvom roku života aj to by som sa domáhala vyšetrenia na imunologii a individuálneho postupu - čiže len mono-maximálne bivakcíny a len tie nutné ( nap.hepatitis B nutná pre dieťa nie je)
Skús posilniť imunitný systém miminka - probiotika, poraď sa s pediatričkjou ohľadom Imunoglukanu sirupu - je tam dávkovanie podľa kg, rakytník a vit.C.
Je mi ľúto, čo prežívate. Moj mladší bol tiež hraničný - jednak váhou, jednak hodnotami bilirubínu - bol očkovaný, ale nebola z toho taká katastrofa, ako u Vás, ale zhojené sme to mali tiež až v 7 mesiaci života ( ale - všetko zlé je na niečo dobré - tým pádom sa nám podarilo posunúť Hexu, čo to šlo....) MMR nebudeme dávať.

musko
31. júl 2011

@veroveronika - to som žiaľ nepočula, lebo mi blbne zvuk :oP..... A čo tam povedal?

musko
31. júl 2011

Inak - teraz úplne OT - ale včera som sa druhýkrát narodila - ma kusla osa do krku - som azchrańovala svoje decko, čo šťuchlo do hniezda a bolo poštípané - a dostala som pomaly anafylaktoidnú reakciu - fakt som mala pocit, že nevydržím, kým tí rychlíci dorazia..... Boli rýchli a šikovní a majú moju neskonalú vďaku - aj za to, že ma silou mocou nechceli zobrať do nemocnice, ale nechali mi vykapať infúzku doma, počkali u nás asi pol hodiny a až potom šli. Fakt som im vďačná :o)))))-že žijem:o)

veroveronika
31. júl 2011

@musko citujem
moderator/ a ja som pocul, ze niektore vakciny vraj obsahuju antibiotika..
prof./nie, neviem o tom, v minulosti, pan redaktor ano, ale teraz nie...tak dvadsat rokov dozadu ano

musko
31. júl 2011

@veroveronika aha - ta to je teda "faux paux" ako Brno :oP

kaja73
31. júl 2011

@musko ono to može byt aj cielene,takto dezinformovat 😒

musko
31. júl 2011

@kaja73 - vieš čo, od je hlavne imunolog a alergolog a vakcíny, ktoré sa používajú v imunologii na hyposenzibilizáciu sa vyrábajú úplne inak......

veroveronika
31. júl 2011

@musko je tam toho viac, odporucam pozriet to ☹

musko
31. júl 2011

@veroveronika jasné - večer, keď tu bude ticho si to pozriem...... Ale bola to asi chyba od TV, že si pozvali imuno-alergologa a nie vakcinologa - i keď teda neviem, či by podal lepšie info

tean
31. júl 2011

@veroveronika
tohto debila poznam z Markizy.
Zopar relacii s jeho dristami som uz videl.
Jeho odbornost z oblasti vakcin je ako moja z oblasti jadrovej fyziky.

miliharmi
31. júl 2011

@veroveronika Možná je pan profesor jinak dobrý lékař, ale toto je úplná reklamní kampaň za očkování nejen proti chřipce.
Poslankyňa se nechcela dať očkovať, ja jsem jej prial, aby dostala poriadnu chripku. 😀

Nejsu žaidne nežiadúce účinky. 😠 😅

Omlouvám se, jestli ta slovenština není správně, ale musela jsem to citovat, je to celé k smíchu. Slováci dali jste se očkovat proti chřipce, když vás pan profesor tak pěkně prosil? 😀

miliharmi
31. júl 2011

Všimli jste si, že sprievodca očkovanim přešel do emocionálního protiútoku?

https://www.youtube.com/watch?v=mV3mV3iQN7c
veroveronika
31. júl 2011

@miliharmi
deti z indie, afriky, azie...
a co sa tyka pana profesora este sa mi pacila jeho veta: NAKUPILI SME vakciny...teda firmy nakupili.. 😕

musko
31. júl 2011

@miliharmi - jejda - no fakt nechutné!!!!!

martinka1981
31. júl 2011

@miliharmi na to sa neda pozerať. fakt uboha taktika z ich strany 😒 To je jedine čo vedia 🤐

tean
31. júl 2011

Musim sa vratit k tomu tipkovi z Markizy.
Zrejme je to dalsi technicky analfabet, pretoze SUKL ma uz zopar mesiacov na ich stranke info o tom, co obsahuju vakciny, a v zozname nechyba ani antibiotikum.
SUKL, po tom co bol bombardovany listami od rodicov, sa rozhodol niekedy v decembri zverejnit tento dokument:
http://www.sukl.sk/buxus/docs/Bezpecnost_liekov...

Ved tunajsi rodicia toho viedia viacej o ockovani nez on.
Je mi na grc z tychto slovenskych odbornikov co sa pretrcaju pred kamerami.

tean
31. júl 2011

@miliharmi
tu je vidno, ze za tymto videom stoji vyrobca - farmafirmy.
Odbornici by mali apelovat odbornostou a vysvetlovanim, ale toto nie je ten pripad.
Krasne sa nam vyfarbili dlholudsky a spol.
Kseft proste musi ist, keby aj desattisice deti utrpeli po ockovani.

simmi80
31. júl 2011

Dakujem vam vsetkym zareakcie a dakujem aj @jerryjanka ze mi odporucila tuto temu. urcite budem trvat na imulog. vysetreni aj keby to malo ist na moje naklady. a ak sa nebudem vediet ubranit ockovaniu, tak to aspon budem stale natahovat, nech sa jej telicko pozviecha z tejto otrasnej reakcie.
@manof poslem potom moj pribeh aj s fotkami, len este pockam co nam povedia 15.8. a aky to bude mat dalsi priebeh.
@miliharmi vas pribeh s milenkou velmi dobre poznam, a prave preto som zacala hladat aj veci ohl. ockovania a vsetkych otravujem nech mi poradia, a ako to oni vidia, atd..

simmi80
31. júl 2011

@musko viem pomoct dietatku v im. systeme tak ze budem ja jest nejake vitaminy? ak ano, prosim ake? som zufala z toho.

simmi80
31. júl 2011

@musko ja kojim 🙂 som zabudla napisat. ale uz davame aj prikmy.