Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anaj_janka
25. aug 2011

@manof ja viem, ze hexa nie je proti ruzienke 🙂. ale inak dik 🙂

manof
25. aug 2011

@andreajakubska
Súhlasím s Tvojím komentárom, ale inak celkom dobrý článok.

manof
25. aug 2011

Radikálna mamička Andrea: Svoje deti nikdy nedávam očkovať!‎
http://lesk.cas.sk/clanok/95728/radikalna-mamic...

radlinka
25. aug 2011

@jerryjanka no co, v zahranici rovno nanutia ockovat tehotnu zenu, nas nutili ockovat proti prasacej chripke, vraj to chrani tehotnu matku a jej dietatko. Tak si vyber, ked sa ma pyta, ci uz mam vybavenu vakcinu hovorim ze hej, uz som to vybavila. Dobre som si pokecala, ale ockovat som sa nedala, ostatne matky snad natlacili. Tak nielen slovensko je na hlavu postavene, ale aj ostatne krajiny, o ktorych si ludia myslia ze zdravotnictvo a vakcinacia je tip top a kazdy si rozhoduje za seba... 🙄 aby rec nestala, sorry za nazor Jani...to je k tomu clanku.

simmi80
25. aug 2011

ahojte, uz som tu spominala a davala fotky ako nam skaredo zareagovalo TBC. zajtra ideme opat na plucne, uz asi po 5-6x ☹ ale k veci. Znama mi odporucila jednu jej znamu, homeopatku, ale kedze isla na mesaic mimo SR, len jej povedala (poznala nas pribeh s TBC) aby som davala dcere TUBECULINUM 30, 3gulicky 1x tyzdenne. Len sa chcem opytat, ci s tym mate niekto skusenosti.
dakujem.

evkalacko
26. aug 2011

Dnes nám prišlo predvolanie z RÚVZ Lučenec na 09.09.2011. Fuuu, ale sú promptní. Koľkokrát mi môže byť vlastne udelená tá bloková pokuta? Tie termíny na preočkovanie sa do toho potom tiež môžu rátať?

manof
26. aug 2011

@evkalacko
za jedno očkovanie len jedna pokuta
súhrnná výška pokuty nesmie presiahnuť 331 €, ale pozor - v tom nie sú zahrnuté trovy konania - 16 € za každé jedno priestupkové konanie.

Daj vedieť, ako si pochodila na RÚVZ LC. Z LC ešte nemáme správy, akí sú tam týpkovia.

Ešte taká právnická finta: Očkovať 2. či 3. dávku sa smie až po prvej. Za prvú dostaneš pokutu, ale za 2. a 3. by si nemala dostať pokutu, pretože (nesplneným) predpokladom možnosti očkovať 2. či 3. dávku je vykonané očkovanie dávkou predchádzajúcou. Takže pokuta za 2. či 3. dávku (alebo následné preočkovanie) by po správnosti mala hroziť len v prípade, že boli zaočkované všetky predchádzajúce dávky.

To ale neznamená, že sa Ti nepokúsia dať ďalšiu pokutu aj napriek tomu, lebo právnický analfabetizmus je vlastnosť u právnikov na RÚVZ vyslovene bežná, ak nemám rovno povedať štandardná.

seva
26. aug 2011

ahojte, rada by som sa opytala, ci niekto nepoznate pediatra, z okr. BA, alebo Senec, ktory respektuje rozhodnutie rodica neockovat ??

manof
26. aug 2011
seva
26. aug 2011

@manof velmi dakujem za super promptnu odpoved! 😉 idem napisat ..

samiana
26. aug 2011

@simmi80

Tuberculinum je veľmi silný liek a na jeho podanie musia byť dostatočne závažné dôvody.
Ak si rozhodnutá sa u tej homeopatky, čo si od nej dostala aj radu podávať tento liek, aj prihlásiť po jej návrate a pokračovať v liečbe, tak potom začni. Len to nenechaj na "pol cesty" a nedoriešené. Treba pokračovať. lebo tento liek je podaný len na začiatok a je potrebné prípad sledovať, ako sa bude vyvíjať prípadne podávať ďalšie lieky.

manof
26. aug 2011

Vykonštruovaný podvod - 1. časť, v ktorej Murdochov novinár zavádza matku autistického dieťaťa:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vykonstruov...

mihic30
26. aug 2011

Caute, zajtra je na Dvojke o 20:10 dokument Zdravie v Europe - Tuberkuloza-prizrak sa vracia...este ze mame to povinne ockovanie... 😠

lucula73
26. aug 2011

ahojte
ak sa možem spýtať,ako to vyzerá s tou bcg vakcínou....bude to zrušené?alebo pracuje sa na tom?
ďakujem.

simmi80
26. aug 2011

@samiana ale snad jej to nemoze uskodit..ci?? normalne sa teraz bojim jej to dat.

samiana
26. aug 2011

@simmi80

nepodceňuj homeopatiká, aj homeoaptický liek "môže uškodiť". Rovnako, ako aj veľmi pomôcť.

Ja Ti to píšem preto,aby si si uvedomila, že ak sa dáš na homeopatickú liečbu, je potrebné naozaj sa liečiť a pokračovať. V prípade komplikácií po očkovaní predsa nejde o nejakú nádchu alebo modrinu. Je to vážna komplikácia, je to vážny stav. Ten liek, Tuberculinum, je liekom, ktorý na túto vážnu komplikáciu môže byť podaný.
Pýtala si si radu, ja Ti radím, ak ten liek podáš, buď v kontakte s homeopatom čo ho predpísal. Také je moje poznanie a moja skúsenosť. Začínaš tým liekom tzv. konštitučnú liečbu a ako prvé liečite následky vakcíny BCG.

Ja mám výborné výsledky s homeopatickou liečbou následkov očkovania, ale je to beh na dlhé trate.

V minulosti sa Tuberculinum podával aj ľuďom s TBC, takže ak Ti homeoaptka odporučila podávať tento liek, a pozná váš prípad, nie je dôvod nepodať ho. Ale to samo o sebe nestačí, tak aby si sa s tým neuspokojila a v liečbe pokračovala. To tím chtěl básník říci.

simmi80
26. aug 2011

@samiana dakujem 🙂 za radu. Ja mam max. skusenosti s homeo, co sa tyka tvorby mlieka. mam este jedno t.c. na homeopatku v ruzinove, ona sa vraj tiez venuje detom po ockovani, tak uvidim podla terminu. Skoda ze ta nasa isla mimo SR a este aj na mesiac.

manof
27. aug 2011

Očkování proti HPV bude plně hrazeno‎:
http://www.zdn.cz/denni-zpravy/z-domova/ockovan...

Zadarmo hexavakcína, zbytek si plaťte, chtějí poslanci‎:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku...

Nuž, západne od rieky Moravy to vyzerá zaujímavo...

manof
27. aug 2011

@lucula73
isté to bude až keď v Zbierke zákonov vyjde nová vyhláška. Ale je to na najlepšej ceste...

kajulka1
27. aug 2011

@ manof dik za odpoved

manof
27. aug 2011

Zverejnili sme popisy k zložkám ďalšej u nás obľúbenej (rozumej: povinnej) vakcíny:

Infanrix Hexa (hexavakcína):
chlorid sodný,
fenoxyetanol,
fosforečnan hlinitý,
hydroxid hlinitý,
laktóza,
médium 199,
neomycín,
polymyxín,
polysorbát 20,
polysorbát 80

http://www.slobodavockovani.sk/clanky/zlozky-va...

hanca82
27. aug 2011

@mihic30 S tou TBC neviem o co im ide... v Rime je teraz velke halo v jednej nemocnici, zdravotna sestra nakazena TBC pracovala na novorodeneckom odd. teraz predvolavaju na kontrolnme testy vsetky deti co sa tam narodili od zaciatku roku a kazdy den v spravach poplasne hlasia nove pripady infikovanych deticiek. zatial ich je tusim 24, kazdy den testuju 150 novorodencov, co prisli do kontaktu s danou zdravotnickou... ona sa chuda brani, ze o tom nevedela, kedze bola Ockovana 😕

manof
27. aug 2011

@hanca82
No však to očkovanie nebráni vzniku tuberkulózy, takže to vôbec neprekvapuje, že ochorela napriek očkovaniu.

petot
28. aug 2011

@hanca82 A to este mozu byt radi, ze neockuju TBC v porodnici ako my. Keby ano, tak by deti mali velmi tazke komplikacie.

Nemas prosim nejaky odkaz na clanok apod?

hanca82
28. aug 2011

@manof no mne je to vdaka vam jasne, ale to ti v spravach nepovedia, ved vies... v tv to vysvetlili tak, ze vakcina nechrani pred toto plucnou formou... 😕 . Ze pred akou teda, to neviem 😀 .
@petot ved prave nechapem co chcu dosiahnut tymto alarmizmom, urcite nechcu navrat tbc vakcin, ked inde ich stahuju... zeby mali nejaku novu "vylepsenu" pripravenu? clanok skusim pohladat

ivanulienka81
28. aug 2011

Ahojte, bojim sa dat malu zaockovat, nakolko po 2. davke mala teploty 40, ale ak by nahodou na to prislo, dozvedela som sa, ze existuju kvapky Dr. Jonasa Deimun aktive od fy. Joalis, ktore pomahaju organizmu vysporiadat sa so zatazou z ockovacich latok. Avsak uvedene je aj, ze su nevhodne pre deti do 14 rokov. Ma niekto skusenosti s tymito kvapkami. Aj napriek uvedenemu, moze tie kvapky uzit rocne dieta? Alebo existuje aj nieco ine?
@jerryjanka mne gynekolog zakazal sa v tehotenstve ockovat
@seva nasa pedina nerespektuje, uz som s nou mala pohovor o tom, mam z toho normalne nerva ☹

blovitc120
28. aug 2011

@ivanulienka81 Joalis Deimun Aktiv je nevhodný pre deti, lebo obsahuje alkohol. Riešením je (aj ja som to tak urobila) nakvapkať ten počet kvapiek na plastovú lyžičku a nechať minimálne pol hodiny odpariť (ja som nechávala nad radiátorom, aby sa to lepšie odparilo)