Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
8. okt 2012
nikimax
8. okt 2012

@hajanka nech si myslí kto chce, čo chce, ja si myslím, že to našli námatkovo v niektorej vakcíne...teraz už len zmierňujú dopady na ich biznis. Ten chlapík bol dosť "roztrasený".... proste neverím, že o nič nejde, nič sa nedeje... 😒 😒 😒

hajanka
8. okt 2012

kurnik, ta bakteria sa spaja aj s poskodenim mozgu 😲
http://www.msnbc.msn.com/id/43687844/ns/health-...

hajanka
8. okt 2012

a co toto??? http://www.cdc.gov/vaccinesafety/vaccines/hib/h...
vyzera to na nie prvu kontaminaciu vakcin touto bakteriou 😠

mimi
8. okt 2012

@manof to bolo v spravach na Jojke. Tak som ta videla na Markize, no bola to teda bleskovka, vela casu ti nedali, vsak?

bubu100
8. okt 2012

Dobry vecer, teraz som asi mimo temy kedze sa rozobera stiahnuta vakcina, ale pridam sem moju skusenost, mozno niekomu pomoze. Nas maly ako 2 mesacny mal sebareu. Teraz ma 18 mesiacov, za sebou ockovanie tbc, 3x hexa a 2x prevenar a iny ako atopicky ekzem. V 16 mesiaci nam prislo predvolanie na mmr ockovanie, v tom case sme boli chory takze pediatricka odklad pochopila. Ked sme mali prist na dalsi termin ockovania a maly mal ekzem zhorseny. Naliehala som ze ho dam zaockovat ak bude vsetko v poriadku, nech mi da predvolanku na imunoalergologiu. Vysledky z imunoalergologii potvrdili vysoku hladinu IgE hodnot na vajecny bielok, + je tam poznamenane ze pozor na ockovaciu latku obsahujucu vajecny bielok. Nechapem ako pediater, ktory pracuje v zdravotnictve automaticky ked sa stretne s ekzemom alebo alergiou neposiela hned na imunoalergologicke vysetrenie a az potom ockuje. Im je to asi jedno splnia si povinnost a nikto nepozera co sa moze stat, to uz je zalezitost rodicov.

lusyy
8. okt 2012

Ahoj holky,obracím se na Vás,jelikož bude určitě některá znát odpověď. Máme 3 vakcíny hexy a teď by měla malá dostat čtvrtou. Ale vzhledem k tomu,co se profláklo,bych ji nechtěla dát. jak to je? musí být doočkována? Máme pouze hexu,žádný jiný očkování nemáme. Díky za odpovědi.

hajanka
8. okt 2012

toto meno som uz niekde pocula, ci citala...

Blanka Burjanová · Najlepší komentátor · UK Bratislava Lekárska fakulta
Ozaj tomu nerozumiem, prečo ľudia veria každému laikovi, mastičkárovi, liečiteľovi, bylinkárovi, oveľa viacej, ako nám, lekárom, ktorí sme šesť rokov strávili nad knihami, v pitevni, v laboratóriach, v nemocniciach a študovali sme, a pokračovali sme v štúdiu potom celý život. Mňa by nikdy nenapadlo napísať niekam do diskuzie suverénne niečo o chove pstruhov alebo stavbe prúdových lietadiel, pretože o tom nič neviem. Ale ľudia, ktorí nevedia nič o mikrobiológii, epidemiológii, infektológii a medecíne vôbec, tu trúsia rozumy o škodlivosti očkovania celkom suverénne...Nedať dieťa očkovať je veľká chyba, ohrozujete tým jeho zdravie, možno aj život, a to aj do budúcnosti. Môžete dieťa pchať vitamínmi a čerstvým vzduchom koľko chcete, ak dostane infekčnú dávku baktérií alebo vírusov, môže ochorieť. Očkovanie možno nezabráni vzniku choroby, ale určite zmierni jej priebeh - a to môže byť rozdiel medzi životom a smrťou.

nikimax
8. okt 2012

@manof ved to hod na stránku aj pre ostatných, ak sa dá. Však oni tam musia zamestnávať LEN šalamúnov, kvôli takýmto vyjadreniam...Jasné, že by to nemalo žiadny súvis, to by potvrdili aj miestny odborníci od fachu (Mudr.) aj školení agenti zo šukl. A punc dokonalosti a garanciu bezpečnosti na to hodia tetky z UVZ a RUVZ. Kto by pochyboval? 😉

netrep21
8. okt 2012

@martinamk Ahoj, my tam ideme zajtra, este neviem akou sarzou bolo ockovane moje 2-rocne dieta, ale urcite si to zajtra u pediny zistim. A teraz nech mi niekto skusi dat pokutu alebo ma presviedcat o bezpecnosti vakcin!!!!

zaockujteajslnko
8. okt 2012

@hajanka
este "proletari vsetkych krajin spojte sa"......... aj to takych ludi naucili nekriticky a bez rozumu dookola papagajovat 😀

hajanka
8. okt 2012

@zaockujteajslnko a este odpoved na otazku, ci aj tazke kovy a pridavne latky vo vakcinach su bezpecne

Očkovanie je voľba "menšieho zla". Pre dieťa je horšie dostať záškrt alebo tetanus, ako sa nechať očkovať. Takto je vakcína - včítane prídavnych látok - "prospešná zdraviu" - ostatne ako väčšina liekov, ktoré tiež môžu mať vedľajšie účinky.

blah, blah, blah..... 🙂

zaockujteajslnko
8. okt 2012

@hajanka
😀 ..... ja neviem cim viac sledujem veci ohladom ockovania a tych ludi co to propaguju tym menej chapem preco po norimbergu povesali tych nacistov....... ved sa to zacina podobat tomu istemu.......... taky goebbels by bol mozno rad keby viedel svojich nasledovnikov, iste mu v nicom nezaostavaju 😀 ..... staci ludom len x-krat omielat veci dookola a znovu a oni budu opakovat aj ked je to kravina to iste a este o tom presviedcat aj inych........... ved natom stoji a pada marketing "viete, pocul som ze......."........ "to nerob to nerob, pocul som ze......." 😀 "musis ockovat, nasi otcovia a matky uz ockovali, vzdy sa ockovalo a aj sa bude" 😀

sirinka
8. okt 2012

@manof inak sa ku mne dostala info, ze na nasom trhu je tato sarza od oktobra 2011... ale netvrdim to ako 100% istotu

scrabble
8. okt 2012

Vy ste tu tiez vsetci najmudrejsi 😀 Neuveritelne kolko odbornikov na ockovanie sa tu len tak povaluje. Odkial mate tu istotu ze prave vas nazor je ten spravny? Odkialmate istotu ze ste sa rozhodli spravne? Lebo ja ju nemam. 100% istota v zivote totiz neexistuje. (snad okrem matematiky kde 2x2 sa rovna vzdy 4) Svet nie je len biely alebo cierny. Niekoho zabije ockovanie, ineho infekcna choroba lebo ockovany nebol. Taky je bohuzial zivot. Ma milion variacii a nikto nema pravo tu vykrikovat ze ockovanie je len zle. Videli ste na vlastne oci umierat deti na choroby proti ktorym su v civilizovanom svete dostupne vakciny? Asi nie lebo inak by ste nesli v niektorych svojich vyjadreniach do takych extremov. Ockovanie nie je uplne bez rizika a to je to, co ma priserne vytaca. Ked uz sa v tom tocia tolke peniaze mala by to byt cista vakcina bez pridania potencialne nebezpecnych latok. Sloboda v ockovani by mala byt a kazdy rodic by mal mat pravo rozhodnut ci ockovat bude alebo nie a to hlavne z toho dovodu ze nikto neruci za mozne nasledky z ockovania. Zodpovednost je na rodicovi. Ked bude ockovanie 100% bezpecne nech je kludne aj povinne zo zakona dovtedy vsak by povinne nemalo byt. Nechapem ako moze stat trestat rodica za to ze chce chranit vlastne dieta. Niektore veci su jednoducho nepochopitelne a nedemokraticke.

petah82
8. okt 2012

@zaockujteajslnko nie vsetkych norimberske procesy povesali, niektori si to len odsedeli a potom sa vratili na svoje teple stolicky vo farma podnikoch 😲

https://www.youtube.com/watch?v=C1rki3xkjYo

tu je o tom pokec 😠

abbey1
8. okt 2012

@sirinka Mne pani na úrade tvrdila, že vyrobená bola v októbri, ale začalo sa ňou u nás očkovať j v januári. Ťažko však vedieť, komu a čo veriť. 😠

sirinka
8. okt 2012

@abbey1 na akom urade?

abbey1
8. okt 2012

@sirinka Ráno som volala na SUKL s jednou Dr a vytiahla som z nej , čo sa dalo, či skôr, čo bola ochotná povedať.

tean
8. okt 2012

@lusyy
netreba doockovat. Nechap to ako nejaky nedokonceny proces. Aplikovanim stvrtej vakciny by sa malo zvysit mnozstvo protilatok.
Ked zoberies v uvahu, ze na Slovensku ockujeme Hexu iba 3x, tak si dokonca splnila slovensky ockovaci kalendar.
To ta moze len utvrdit v tom, ze ani odbornici nevedia co je najlepsie.
Staci povedat NIE a to je cele kuzlo 😉

sirinka
8. okt 2012

@abbey1 a co este hovorila?

abbey1
8. okt 2012

@sirinka Písala som to do tej témy od anjeliček o tejto očkovacej látke. Pani mi už ráno povedala, že pri tejto šarži nedošlo k výrobe podľa výrobného protokolu. Pri opúšťaní labáku vraj bola v poriadku, teraz sa sťahuje a bude sa testovať. Vraj je vyrobená v októbri a začala sa u nás používať v januári. ďalšie info vraj nemajú ani oni.

abbey1
8. okt 2012

@manof Seklo ti to v telke. Už sme ťa dávno nevideli naživo. 😉
Nepopýtame sa kompetentných niečo na základe zákona o slobodnom prístupe k info? 😉 😉 😉

sirinka
8. okt 2012

@abbey1 dakujem...

abbey1
8. okt 2012

@sirinka Nemáš za čo. Nedočkavo čakám, ako sa kauza bude vyvíjať ďalej.

zaockujteajslnko
8. okt 2012

@scrabble
za to ze som osobne zachanil svoje dieta pred touto vakcinou hexy mi tu teraz RUVZ vypisuje hluposti......... ze sa ti ludia nehanbia si takto srat do vlastnej huby....

iukapiuka
8. okt 2012

@scrabble presne pre toto neni v rakusku povinne ockovanie,..tam maju velmi ucinny a hlavne rychly sudny system a bojja sa ze by ich rodicia co maju deti s reakciami zalovali. IBA preto je dobrovolne, ale zaroven do toho vsetkych velmi motivuju..v Rakusku je ockovanych medzi cca. 75-85% deti u nas je to 95-99% ..(maju velmi podobny ockovaci kalendar)

petah82
8. okt 2012
aduskatt
8. okt 2012

@scrabble 2x2 sa rovna 4 len v desiatkovej sustave cisel, v inej to uz neplati.takze ani tam nemas istotu, pokial nepovies vsetky podmienky zadania.........😀