Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

atana
11. mar 2010

Sikulka 😎

alenk
11. mar 2010

poznate niekto v bratislave pediatra, ktory nema problem s odkladom ockovania? (nieco ako ma linnetka 😉)
najlepsie asi kontakt do IP, dik

eridani
11. mar 2010

Podporene.
Tiez hladam takeho pediatra v Bratislave. Dakujem.

sisi08
11. mar 2010

chcem tiež podporiť, ale co mám zadať do kolónky overovací kód?pri registrácii
Nemám s tým skúsenosti

erikasadek
11. mar 2010

ten kod co ti tam svieti.. pismenkovy. 😉

tamix
11. mar 2010

Podporené,
idem to posielať ďalej

daducha
11. mar 2010

podporené 😉

crazygirl22
12. mar 2010

dobry den necitala som celu diskusiu ale len po kuskoch...ale vacsinu som precitala tiez som proti ockovaniu... 😠 chcem sa spytat akurat o tri dni mame ist na prve ockovania prevenara hexa 😠 ale chcela by som to oddialit cim najviac aspon o mesiac dva 😉 lebo sa tusim tomu nevyhnem chcem sa spytat ci mozem argumentovat tym ze ja som alergicka skoro na vsetko 😀 astmaticka a mam aj celiakiu a ze najprv vysetrenia u alergologa a imunologa???tym to hadam oddialim 😀 a plus mi ju v porodnici za mojim chrbtom zaockovali tbc vakcinou 😠 😠 😠 a nezda sa mi ze to ma zahojene je to stale cervene 😒 plus ma aj reflux ale na to sa asi nemozem vyhovorit ☹ a myslite si teda ze cim neskor tym lepsie?ako ja by som najradsej vobec ale tusim sa tomu nevyhneme 😠 a to som bola jedna s tych matiek co chceli recept na vsetky mozne vakciny som si myslela ze tak ju ochranim ale po tomto co som vsetko citala som sklamana verila som ze ockovanie je to najlepsie co moze pre dieta byt 😠 ACH TA SLADKA NEVEDOMOST!! 😀

zelmirka1
12. mar 2010

v tvojom pripade by som crazygirl nedala ockovat hexu a toboz nie ked nema zahojene po ockovani TBC
kludne ziadaj vysetrenia lebo ak si tak velmi alergicka tak mala moze mat problemy /nemusi ale je to riziko/
a vobec by som nedavala naraz prevenar a hexu, ved to sa da dat inokedy nie v jeden den, to je strasne co im chcu naraz pichat. Zvaz si to.

alenk
12. mar 2010

a prevenar je tiez povinny? teda mozno si to mylim s vakcinou, co davali v reklame v telke, minuly rok

tamix
12. mar 2010

Alenk: prevenar je povinný a ja som dala malej zatiaľ len prvú dávku (lebo som o očkovaní nič nevedela). Dcérka mala dosť búrlivú reakciu, ale to som brala ako normálne a nie ako vedľajšie účinky vakcíny. Keď som začala o Prevenare diskutovať s našou Dr., tak povedala, že ani ona nie je úplne presvedčená o jeho potrebnosti – ALE – je povinný a ona musí očkovať. Tak som povedala, že už viac nechceme. Zatiaľ je ticho. V marci sme mali dostať tretiu hexu, ale kartu mám doma, lebo chodíme na rôzne kontroly – asi to nemajú inde značené, lebo zatiaľ sa nehlásia.

crazygirl: ja by som určite trvala najprv na vyšetreniach u alergiológa a imunológa a potom by som sa rozhodla ako ďalej.

leila77
12. mar 2010

ahojte, chcem sa spytat, ohladne ockovania mmr vakcinou, viem ze ma asi najviac neziaducich ucinkov, davaju ju do suvisu s autizmom a atd, ale hlavne ma zaujima co sposobuje, alebo moze sposobit ten konkretny zivy virus v tele..dakujem 😉

martinba
12. mar 2010

crazygirl22 nezahojená chránička po TBC je kontraindikácia a nesmie sa očkovať nič ďalšie, toto nie je citát z ani-očkovacích stránok ale oficiálne stanovisko, takže stačí trvať na tom, že chránička nie je zahojená. Samozrejme lekár môže tvrdiť že je, potom už ide iba o to ako si to presadíš.
Čo sa týka vyšetrení u alergológa a imunológa, tak ja osobne by som s 3-4 mesačným bábätkom nebehal po čakárňach. Odialiť sa to dá aj iným spôsobom a tieto vyšetrenia- ak by si už ich chcela mať-, tak sa dajú urobiť aj neskôr, keď bude mať dieťa rok -dva.

leila77
12. mar 2010

neviem ci som dobre polozila otazku 😕 alebo ako sa tam ten virus sprava, ci zostava v tele, alebo je nejaka "moznost" ze sa z tela dostane von..

sisi08
12. mar 2010

erika ďakujem 😉 , podarilo sa 🙂

vodicka75
12. mar 2010

Zaujimave, ze EU nepovazuje TBC za chorobu, ktorej sa da predist ockovanim, len tu u nas na Slovensku mame "svetove kapacity", ktore zaspali na vavrinoch:

2.1. Choroby, ktorým sa dá predísť očkovaním
Záškrt
Infekcie vyvolané haemophilus influenzae sk. B
Chrípka vrátane chrípky A(H1N1)
Osýpky
Zápal príušníc
Čierny kašeľ
Detská obrna
Rubeola
Pravé kiahne
Tetanus

Viac tu: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ....

vodicka75
12. mar 2010

Pocet podpisov hromadnej pripomienky 200, pocet podpisov na changenete pod peticiu 608,
pekne sa tieto dve iniciativy doplnaju 😉

cora73
12. mar 2010

leila77,len tak narychlo,co som prave citala:

Zive oslabene virusy vo vakcinach:Pitvy ukazuju,ze u 20 % skumanych sa v mozgu nachadzali zive virusy osypok,u 45 sa tieto virusy nachadzali v inych organoch.Podobne nalezy sa vyskytli u deti trpiacich autizmom.Pritom objaveny virus osypok bol geneticky identicky s virusom pouzivanym vo vakcinach.Tieto fakty boli tajomstvom,ktore sa nezverejnovalo.Oslabene virusy sa menia na nebezpecne choroboplodne mikroorganizmy.Nedavne vyskumy tento strasny objav potvrdili.Vysoke percento chorych na Alzheimera ma v mozgu zive virusy.Raz do organizmu vovedene zive mikroorganizmy z neho nemozno odstranit.Podrobuju sa vplyvom volnych radikalov,ktore nutia virusy mutovat..

crazygirl22
12. mar 2010

DAKUJEM 😀 SOM SA ROZHODLA ZE JU ZATIAL NEDAM OCKOVAT MOZNO NESKOR SAK MA LEN 3 MESIACE JE NEMYSLITELNE ABY DOSTALA 2 DAVKY VAKCINY NARAZ!!!!!S PREPACINIM MY SME TAK PRIMITIVNY STATIK 😠 😠 😠 A ZE DEMOKRACIA HA HA HA 😠 JA STUDUJEM URGENTNU MEDICINU A PAMETAM SI AKO NAM JEDEN LEKAR NA PREDNASKE ROZPRAWAL NEPAMETAM SI TO UPLNE LEN CIASTOCNE SKODA PRED ROKMI VYNASLI NEJAKU VCELICKU PRE TEHOTNE MAMICKY KTORA WRAJ ZARUCOVALA ZE BABTKA SA NARODIA ZDRAWE BEZ KOMPLIKACII ATD....STAL SA S TOHOHO CELOSVETOVY BOOOM ZAZRACNA "VAKCINA"BEZ VEDLASICH UCINKOV!!SAMOZREJME ZE WELMI WELA MAMICIEK SA NA TO DALO SAK CO NESPRAVIME PRE SWOJE DETI...ALE ZACALI SA RODIT DETI S NEVYVYNUTYMI KONCATINAMI ALEBO ZO ZIADNYMI,DETICKY S NADMERNYM HYDROCEFALUSOM A VELA VELA DALSIMI DEGENERATIVNYMI OCHORENIAMI ALEBO BOHUZIAL MRTVE... TO BOL NASLEDOK TOHO" ZAZARAKU" ALE AZ PO ROKOCH PRIZNALI ZE TO BOL NASLEDOK TEJ VAKCINY 😠 A WRAJ TO BOLA OBROVSKA CHYBA 😠 ALE TYM CHCEM POUKAZAT ZE KDE MAME ISTOTU ZE PO ROKOCH NEZISTIA ZE AJ TIETO VAKCINY BOLI "CHYBA"? KED PREVENAR ESTE NEBOL POVINNY TAK HO PEDIATRI NEODPORUCALI TAK AKO JE MOZNE ZE SA STAL POVINNY AJ NAPRIEK TOMU!!!! 😀 NIEKEDY MAM POCIT ZE S NASICH DETI S PREPACENIM ZA VYRAZ ROBIA POKUSNE KRALIKY!!!! ☹

blumka
12. mar 2010

ahojte, mam jednu otazku...
v nemocnici som odmietla ockovanie proti TBC s tym ze si to posuniem v ramci tych 6 tyzdnov. do karty zapisali ze ockovanie sa posuva na ziadost matky alebo tak neico..nasa pediatricka nas samozrejme teraz posiela na ockovanie, no mame uz len 2 tyzdne. Malicka ma ale sople...musi byt dieta pri ockovani uplne zdrave, beru sa sople ako prekazdka pri ockovani? ked ano a neprejde jej to do tych 2 tyzdnov co mi hrozi? hygiena a pokuta, ci ? poradi niekto?

fibi
12. mar 2010

blumka, keď ju nestihnú zaočkovať do 6 týždňov, nič sa nedeje, zaočkujú ju po základnom očkovaní 😉

petot
12. mar 2010

O BCG vakcíne sme dali dokopy nový materiál: http://rizikaockovania.sk/dok/bcg_vakcina_proti...

Ak sa vyskytli komplikácie BCG vakcíny, napríklad dlho sa nehojaci vred, prípadne horšie, tak podľa aktuálnych poznatkov by sa nemalo očkovať ďalšími vakcínami najmenej 6 mesiacov od úplného vymiznutia komplikácií! Iba tak sa dá s vysokou pravdepodobnosťou predísť spusteniu vážnych nežiadúcich účinkov.

A pritom na Slovensku niektorí lekári očkujú veselo ďalej, nevydržia ani do vyhláškou vyžadovaného zahojenia chráničky, lebo kalendár ÚVZ je dôležitejší než nejaké zdravie dieťaťa!

aveline
12. mar 2010

pridala som podpis k pripomienke
🙂
dufam, ze sa to stihne

cora73
12. mar 2010

raz pride doba,ked budu v casopisoch inzeraty : neockovany hlada neockovanu a opacne,ak este vobec budu schopni mat deti,kedze rodicia ockovani boli...
parada,aj takymto sposobom kvitne zarobok,v centrach asistovanej reprodukcie..a chudaci doktori v televizii oznamuju divakom,ze ak raz niekto dojde na pricinu takehoto obrovskeho poklesu reprodukcie,dostane Nobelovu cenu..Zatial jedine,co ze vraj vedia je,ze neplodnost maju na svedomi virusy-zeby tie z vakcin? (urcite nie) Ludstvo sa vyhubi samo,ved to je aj prorokovane,ci uz to urychli Bill Gates,alebo my sami,pokial budeme ockovaniu slepo verit a zatvarat oci pred tym mnozstvom dokazov o skodlivosti ockovania..

felicite
12. mar 2010

Ja som tiež svoje druhé dieťatko od troch mesiacov prestala dávať očkovať a keby som mala tieto informácie, čo mám dnes, už pred 15 rokmi, tak by som nedala očkovať ani to prvé. Dcére som to vysvetlila, dala niečo prečítať a varovala som ju, aby sa nedala nahovoriť na žiadne tie život zachraňujúce očkovania pre mladé dievčatá a podobne.

Tretie dieťatko už nebude očkované vôbec. To si môže potom v dospelosti podať ten inzerát... 😵

linnetka
13. mar 2010

tak ja som bola vcera u nasej pediatricky potvrdit starsej (plne ockovanej ☹ )dcere prihlasku do skolky a hned sa aj potesila, lebo ze mi uz chcela volat. Bola vraj na nejakom kongrese o ockovani v Piestanoch a tam im prikazali nahlasit neockovancov, ze ma musi nahlasit.
Tak jej hovorim, ze nas nema dovod, nakolko som bola predvolana este len 1x a aj to nemala zahojenu BCG chranicku, tak som nic neporusila a ze aj tak nic neporusujem lebo neodmietam, len chcem odlozit do vyssieho veku.
Chvilu sme o tom debatili, potom sa rozhodla zavolat na RUVZ.
A tej pani (asi sefke RUVZ) hovori: Mam tu jednu mamicku, ktora chce odlozit ockovanie do vyssieho veku cca 1-2r., kym bude imunitny system dietatka vyvinutejsi a ja s nou plne suhlasim!!! Ze ci ma musi nahlasit.
- tak pani len povedala, ze nemusi, ale vakciny si potom budem musiet zaplatit sama. 🙂
A ja ze neni problem 🙂
Inak este mi povedala, ze sak zaockujme, ved dame preventivne ten Deimunaktiv pred ocko, lebo ona ma povinnost dodrziavat ocko kalendar. Tak som jej povedala, ze ja mam povinnost chranit zdravie svojho dietata 🙂 A ze sak uvidime, co povie RUVZ. No a potom tam volala.
TAk takto sme mi na tom s ockovanim momentalne. Celkom sa z toho tesim.

zrzulka
13. mar 2010

Kocky podporili sme spolu s manzelom.... neviete do akej doby by mohlo pripadne zrusenie (v co pevne verim) nadobudnut platnost???

este otazocka ohladne ockovania. malu sme nedali zaockovat vakcinou v 15tich mesiacoch... teraz nas zacala nasa pedina bombardovat tym ze uz ju zaockovat musi. Ake argumenty mozem pouzit???? To ze mam papier od imuno nezavazil. este skusime poprosit nasho neurologa ci nam s tym nevie pomoct....