Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bambi2
22. mar 2011

@manof a na co im je clovek s VŠ II. stupňa, zameranie - lekár / farmaceut??? ved ten nemusi aj tak nic skumat a neviem co robit, treba len odfajknut vsetko a podpisat... nie?? ved tak sa dnes veci robia... celkom jednoducho, na co to komplikovat cele???

😉

tean
22. mar 2011

@bambi2
😀 😀 😀

tin007
22. mar 2011

@manof nemusi to tak byt, ze SUKL nema ten post obsadeny. kedze ho obsadzuju k 1.6., tak tipujem, ze je tam teraz niekto, komu plynie vypovedna lehota

manof
22. mar 2011

@tin007
To je možné

tean
22. mar 2011

@tin007
@manof
odchadza na matersku 🙂

manof
22. mar 2011

Účastníci 2. SK vakcinologického kongresu:
http://sevs.sls.sk/II_VK/Ucastnici/index.html

Jedna fotka za všetky:
na strane 7/7 vľavo dole.
Všimnite si veľké logo Pfizer v pozadí. 😀 😀 😀

Nuž, keď vzdelávanie lekárov o očkovaní majú v rukách výrobcovia očkovacích látok, nedivím sa tomu, že väčšina lekárov je jednoznačne za očkovanie.

motylikova
22. mar 2011

@desszi to je mi luto..snad sestru este presvedcim..nevies ci su niekde pokope taketo pribehy,skusenosti zo zivota?
@pia22 presne..a ucel svati prostriedky pri plnení tohto ciela :/

nellina
22. mar 2011

@motylikova @motylikova pribehy zo zivota najdes na slobodavockovani.sk, rizikaockovania.sk aj ockovanie.org

vroni
22. mar 2011

@martinba - statistiky z AT, pri kliestoch (FSME) sa hovori o 68% (aj tak dost) http://www.statistik.at/web_de/statistiken/gesu... Ockovanie proti kliestom vykonavaju hygienicke stanice zadarmo....

maggie2
22. mar 2011

@petal vieš petal, ono je možné, že očkovanie proti pneumokokom /odhliadnuc od prípadov vážne poškodených detí, alebo aj nežiaducich účinkov bez trvalých následkov avšak s nezabudnuteľnou traumou rodičov, ktorí si odsedeli pri postieľke dieťatka bojujúceho v teplotách, lapajúceho po vzduchu, či zvíjajúceho sa v kŕčoch atď. alebo behali po pohotovostiach v smrteľnom strachu/ má nejaké štatistické výsledky, trebárs priam aj na oddelení ktorého lekárku si spomínala. Ale - v zásade platí, že choroboplodné zárodky sú všade okolo nás, nevyničíme ich nikdy - oni si cestu nájdu - mutujú, transformujú, vírusy obmieňajú bielkovinové štruktúry, čím sa stávajú vždy a zas pre organizmus novou species. Ak je dietko z tých šťastných, že chemický koktail z vakcíny bez väčších potiaží spracoval a naozaj aj zabral - t,j. organizmus vytvoril protilátky a chráni pred úzkou škálou deklarovaných druhov pneumokokov na príbalovom letáku - problém je len jeden - že dietko je týmto náchylnejšie chytiť nové choroboplodné zárodky, nové druhy pneumokokov ktoré sú nebezpečnejšie než ich predchodcovia a oveľa rezistentnejšie. Kým neočkované deti sa potrápia s klasickými snáď už endemickými nákazami, očkované dietky si vyberajú práve tie novovzniknuté -zmutované "rafinovanejšie" baktérie a vírusy. Švédski lekári inak o tom urobili vedeckú štúdiu na základe pozorovaní očkovaných a neočkovaných detí v posledných rokoch.

petot
23. mar 2011

@vroni Je to možno tým, že ide o rakúsku vakcínu, tak tam majú najsilnejší marketing a podporu lekárov.

lenki33
23. mar 2011

@tin007 @maggie2 dakujem za nazory 😉

desszi
23. mar 2011

@manof 😉 prof Dluholucky vysmiaty ako stolverka 😀 a este som tam objavila aj byvalu kolegynu

bufina
23. mar 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat, malej byl očkovanej hexavakcínou až v 10ti měsících, protože neměl pořád zahojený ramínko. Díky tomu pozdějšímu očkování mu stačily i jen dvě dávky prevenaru. Zbývala tedy naočkovat poslední dávka hexavakcíny. Jenže malej onemocněl, jakmile byl pak po dobrání antibiotik schopnej očkování, tak opět onemocně a ta třetí dávka se nestihla naočkovat včas (8-10 týdnů po té předchozí) Nevíte jak se v tomto případě postupuje? Doktorka řekla že bude muset někam zavolat a dá mě vědět. No nechce se mně ho nechat očkovat zase úplně od začátku.

sofhia
23. mar 2011

@bambi2 prosim ta k tej homeopatii, ma zmysel to davat aj ked uz kasle 2-3den??? prosim porad. som z toho mimo. vcera sme boli na p ocuvani, vraj ma trosku nieco, ale nema teplotu, ATB nam nastastie nedala, ja papam Ccka o stosest... len neviem co s drobcom?

bambi2
23. mar 2011

@sofhia jasne, mozes jej to dat, ma to zmysel... a mas nieco konkretne doma??

tin007
23. mar 2011

@bufina medzi 2 a 3 davkou hexavakciny ma byt 5-6 mesiacov odstup (preto je napr. ockovaci kalendar v sr nastaveny na 3 -5 - 11 mesiac), nechapem, co chce dr. doockovat do 2 mesiacov od predchadzajucej. pockaj, otvorim spravu vyrobcu, kde to tam popisuje a dokonca uvadza, ze stacia aj 2 davky, ak boli podane v tom rozpati do 2 mesiacov od seba.

tin007
23. mar 2011

@bufina Aplikácia booster dávky:
Po vakcinácii 2 dávkami (napr. 3,5 mesiacov) Infanrix hexa sa booster dávka musí aplikovať najmenej po 6 mesiacoch po poslednej dávke základnej vakcinácie, najlepšie vo veku medzi 11 a 13 mesiacmi.
Po vakcinácii 3 dávkami (napr. 2,3,4 mesiace; 3,4,5 mesiacov; 2,4,6 mesiacov) Infanrix hexa sa booster dávka musí aplikovať najmenej po 6 mesiacoch po poslednej dávke základnej vakcinácie a najlepšie vo veku pred 18 mesiacmi.

Takze booster davka (to je nieco ako "posilovac") nie je az taka potrebna, pretoze podla tohto materialu vyrobcu si protilatky vytvori telo v rozpati od 91,7 do 100 %.

bufina
23. mar 2011

@tin007 Tomu nějak nerozumím... U dcerky se očkovaly 3 dávky a pak po několika měsících měla 4 dávku a pak spalničky atd. A právě ty první 3 by měly být s max. odstupem 10 týdnů.

tin007
23. mar 2011

@bufina posli mi do IP tvoj mail a poslem ti celu spravu vyrobcu, je po slovensky

sofhia
23. mar 2011

@bambi2 no dali sme jej na hrdlo to co beriem ja Homogene 8, naparujeme ju - studenou parou nad vincentku, a teraz som sa vratila z mesta, je tu jedna fajn lekaren, trosku homeopaticky orientovana, tak mam cislo aj na lekara homeopata.

bambi2
23. mar 2011

@sofhia super, tak skus brnknut jemu, urcite ti poradi 🙂

martinba
23. mar 2011

@vroni dakujem, hned sa mi to nezdalo. Ten Madar je celkom sikovny, takto si prehodi cislice a ak by ho niekto napadol, tak povie ze je to iba preklep ale tisice ludi co si to precitaju , mozu z toho usudit ze sa skoro 90% rakusanov necha zaockovat proti TBE. Dalsia ukazka medialneho oblbovania... snad nie su takto "preklepnute" vsetky statistiky.

halienka
23. mar 2011

Ahojte, moja kamarádka dostala od pediatričky návrh na dobrovoľné zaočkovanie jej synčeka proti hep.A, tak sa rozhoduje, prosím, mohli by ste mi pomôcť s nejakými linkami / odporučeniami / článkami, ktoré by som jej mohla poskytnúť aby sa rozhodla naozaj informovaná? Síce vás tu priebežne sledujem, a veľmi veľa som sa od vás tu naučila 😉 ale o tomto type očkovania som toho akosi moc nezachytila, asi preto, že ja ani tie povinné moc nechcem, nie to ešte dobrovoľné, takže sa o ne moc nezaujímam 😝 😀 Moc vám ďakujem! 🙂

martinba
23. mar 2011

@halienka pred nedavnom sem petot napisal: "Vakcína sa vyrába na bunkách z umelo potrateného dieťaťa. Žltačka typu A prebehne u 91% detí bez akýchkoľvek príznakov a je to celkovo mierne ochorenie u detí, bez následkov, a zanecháva doživotnú odolnosť. Vakcína nemá doživotné trvanie a priebeh ochorenia v dospelosti býva horší, navyše sú tu aj nežiaduce účinky vakcíny... Mimochodom už pred 60 rokmi bola lekármi objavená účinná možnosť liečby, no dodnes ostala len ako experimentálna a lekári ju dnes nepoznajú... Darmo, liečba ktorá sa nedá patentovať, nie je zaujímavá "

motylikova
23. mar 2011

dakujem vam..
Neviete nahodou v cislach, ako je to s ludmi co odmietli pov.ockou? Asi neexsituje taky zoznam ci statistika?

ivv
23. mar 2011

ahojte,
zacala som citat tuto diskusiu a banujem len, ze som nezacala ovela skor, este pred narodenim dcerky..
v skratke mala je ockovana proti tbc, ma vsetky hexy, prevenar a rotarix.. 😔 v podstate ma moznost neockovania osvietila pri MMR, lebo som si spomenula, ze ja som nejake z tych ochoreni ako dieta prekonala.. a teda toto bol podnet kedy som zacala hladat na nete ako sa vyhnut tomuto ockovaniu.. rozumiem co tu pisete, neviem sice, ci to budem vediet tak fundovane zdovodnit mojej lekarke (ona s tou moznostou ze odmietnem uz rata.. 😅 ), ale MMR nechcem aby malej aplikovali, viem, ze to bude respektovat, aspon tak mi to povedala.. ale.. neviem ci je pravda, a ako sa da proti tomu branit, ale vraj deti, co nemaju povinne ockovania mozu odmietnut prijat do predskolskeho zariadenia.. stretli ste sa s tym? je to mozne odmietnut dieta do statnej skolky? (viem si predstavit ze v sukromnej odmietnu, ale tieto ma nezaujimaju 😝 )
dakujem

jarka72
23. mar 2011

Pred vyše rokom som odmietla dať dcérku zaočkovať vakcínou PRIORIX, práve mi prišlo predvolanie na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach za účelom doriešenia ďalšieho postupu očkovania. Máte s tým niekto skúsenosti ako to prebieha?